|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
6.7.2010 20:27:21   
Anoniman
Poky...evo sam trkom u dm po cetkice da me vise ne ruzisuser posted image ...i oprali smo zube...sad se mozemo druzitiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
20.10.2010 22:20:18   
bebbe RR
Evo da dignem malo ovu temu...
Mi smo danas dobili pozivnicu da dođemo u Zravstveni dom na redovni pregled zuba 5. novembra ujutro... Piše da ponesemo četkicu za zube... Ovo mi je super, da postoji takav organizovan način, iako sam ja Emu već vodila kod zubara u maju, kada je imala 1,5 godinu. Tek na pregled, naravno.
Moja Ema je navikla da peremo zube ujutro i naveče. Upotrijebljavamo pastu za zube bez fluora - Nenedent. Prvo zube jednom operem ja - kako kada, nekada običnom četkicom, nekada onom silikonskom koja se stavi na prst, onda još jednom Ema. Desi nam se i da zaspi uveče, tako da ne operemo zubiće:(
Kakvo je stanje kod vas? Kada djecu vodite na prvu kontrolu? Kakva su iskustva?


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
20.10.2010 22:33:10   
sheri
mi imamo samo 7 zubica user posted image user posted image user posted image , ali peremo ih svaki dan. ali mi to samo cetkicom i vodom. pitala sam drugaricu koja je stomatolog, i ona kaze da nema jos potrebe za pastom. a ona joj je poklonila i cetkicu u ovbliku narukvice, onako prakticna za drzanje njima pocetnicima. user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
20.10.2010 22:33:27   
M kao Mama
Ja sam prezadovoljna, noćas smo bili po ko zna koji put i bila je predobra, do sada nije bilo popravki, samo su joj stavljali onu zaštitu protiv karijesa.

Lajla je super, ja sa njom stalno pričam, a kada idemo kod tete zubarke obavezno radimo tetovaže na zubićima, tako da je sve supoer.

Noćas dok smo čekale naš termin neki dječak od 7 do 8 godina je unutra vrištao,vađanje zuba.

Nakon nekoliko minuta on izlazi, a majka ostaje unutra i čujem kako joj dr. doslovno kaže da u svojoj praksi nije imala takav slučaj i čujem kako joj kaže gospođo oralna higijena zuba je važna, zubi se moraju prati dva put na dan, a Vaš sin, daj Bože da mjesečno opere zube. Ja sam se skamenila, vjerujte nisam sebi mogla doći.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
20.10.2010 22:41:54   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: sheri

mi imamo samo 7 zubica user posted image user posted image user posted image , ali peremo ih svaki dan. ali mi to samo cetkicom i vodom. pitala sam drugaricu koja je stomatolog, i ona kaze da nema jos potrebe za pastom. a ona joj je poklonila i cetkicu u ovbliku narukvice, onako prakticna za drzanje njima pocetnicima. user posted image


Da, u većini knjiga piše da su četkica i voda sasvim OK... Ja sam pastu prvi put kupila kada mi je Ema nekoliko puta zaredom odbijala da pere zubiće... Onddda sam nabavila pastu bez fluora, da bi joj bilo zanimljivije... I jeste... Mada, slažem se da zube peru pokreti četkom i voda puno više nego pasta...
Mama Alma, i nama su rekli da dodjemo po zaštitu, to kao neko "zalijevanje" zuba koje štiti. I hoćemo, čim Ema bude znala doovoljno dugo držati usta otvorena.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
20.10.2010 22:46:41   
Amrino
Almice- kod koga ste to radili i kako to ide? Nama to niko nije spomenuo a isli smo zubaru x puta user posted image .
Citala sam o tome ali nisam znala da to i kod nas rad?


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
20.10.2010 22:49:52   
Visnja RR
Amrino to se odavno radi...mozda je samo nekim stomatolozima mrsko da se zezaju...

tekst koji je mama alma napisala je jedan od poučnih tekstova

http://www.ringeraja.ba/clanak/oralna-higijena-kod-djece_482.html

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
20.10.2010 22:57:39   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Amrino to se odavno radi...mozda je samo nekim stomatolozima mrsko da se zezaju...

tekst koji je mama alma napisala je jedan od poučnih tekstova

http://www.ringeraja.ba/clanak/oralna-higijena-kod-djece_482.html


Hvala duso user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
20.10.2010 23:21:33   
mama_debeljuca
Mi smo počeli ići zubaru oko 2 godine, onako samo upoznavanje. Ljetos smo popravili 3 zubića, bile samo tačkice, tako da ga ništa nije bolilo i rado je išao svaki put user posted image Presretna sam zbog togauser posted image Ostali zubići su mu svi zdravi, hvala Boguuser posted image
Inače, zubiće peremo redovno, od kako je prvi nikao. Kupili smo i el.četkicu, prezadovoljni smo. Ni ja nemam pojma za tu zaštitu od karijesa, ni jednom nam dr nije rekao. Pitaćemo kad odemo na kontrolu.

_____________________________

:-)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
21.10.2010 8:31:07   
bebbe RR
Pitajte obavezno za tu zaštitu. Kako je meni objasnila zubarka, to je nešto poput laka, providnog, laički rečeno, čime se ispune zubići, prije svega četvorke i petice, tako da su manje izloženi karijesu, jer ona udubljenja nisu više tako izražena, a zub je lakše čistiti... Isto tako mi je rekla da su kod djeca koja piju na flašicu slatke tekućine najugroženije gornje jedinice i dvojke. To je onaj još uvijek tako često vidjeni cirkularni karijes.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
21.10.2010 9:03:29   
M kao Mama
IZVORNA PORUKA: Amrino

Almice- kod koga ste to radili i kako to ide? Nama to niko nije spomenuo a isli smo zubaru x puta user posted image .
Citala sam o tome ali nisam znala da to i kod nas rad?




Mi idemo u Saraj polje, pokušaj se naručiti, zapravo insistiraj da to bude kod dr. Samre, ona je ove sedmice druga smjena, pokušaj koliko večeras da odeš tamo i da naručiš H. Ona je divna i teeljita, sinoć smo skontali da je sa četvorki pala zaštita, pa joj je ponovo zalilas jednu četvorku,

to nije ništa strašno, traje oko 15 minuta, s tim da ona kaže da je vrlo lako moguće da prvi put nije blo odbor odrađeno, odnosno da je ostala vlažna ta zaštita,  ili da je jedostavno bombonama pregrizla.

Te zaštite se s vremena navrijeme dopune ili ovako iznova naprave.

Sinoć joj je ope gledala zubiće, nema nikakvih kvarova i sretni smo, juppppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
21.10.2010 20:12:18   
Amrino
Hvala ti Almice!
Mi smo jednom islu kod njih ali je vjerovatno bila ona druga doktorica jer je nama bila katastrofa...a cujem da neku drugu fale svi pa ce biti da je to ta user posted image .
Moram ga odvesti obavezno.
Mi smo imali problem sa zubicima- gornjim dvicama...Nije karijes nego dekalcifikacija...i tu sam dijgnozu dala ja - sama jer niko od stomatologa nije se potrudio niti da pogleda niti da vidi o cemu je rijec.
Dvice su se bukvalno pocele runiti...i cim sam uvela D vitamin ponovo (kalcij se bez D vitamina ne moze apsorbirati)- prestalo je.




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
22.10.2010 8:44:49   
M kao Mama
Amrino, tamo je trenutno situacija malo teška, dr. Mervana koja je super je na bolovanju, kada će se vratiti ne znam, prvi put kada so išli, a nje nije bilo mjenjala ju je dr. Sanja prekrasna, opet kasa smo došli zatekli smi ovu dr. Samru i ona je za 10 +. Ima neka starija, koja radi u prvoj smjeni, ona je , nju treba izbjegavati.

Anisa je isto bila sa Afanom kod ove Samre pa pitaj nju, mislim da je i ona bila zadovoljna. Znači traži dr. Samru i sve će biti OK.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
22.10.2010 9:53:05   
esmina i bebina mam
joj moje se jadno dijete tako ispatilo sa tim zubicima.
U dobi od 2g je dobila sirup za poboljsanje apetita Sanosvit i ja sumnjam najvise na njega zubi su joj se poceli runiti.
Ona je prala zube kao i do tada redovno i ovdje u Kaknju smo je odveli zubaru medutim Esma je u roku od 2mj izgubila prva cetiri zubica.Tolike je bolove ponekad imala da je bila na antibioticima a zubarka je u jednom trenutku rekla kao najvjerovatnije cemo morati i korjencice izvaditi
Tad mi je tek zazvonilo u usima kakvo bolan vadenje
Moja mama je odamh nazvala svoju rodicu koja je iz Sarajeva ali radi u Visokom i mi smo je isti dan odveli.
Vjerujte da moja Esma ide bez problema i dana danas nema te zubice ali ima korijen istih jer radi pravilnog razvoja zubica oni su tu. Svi ostali zubi imaju plombice da ne bi i oni dosli u istu fazu kao i ona 4tiri.
Sama sjeda da joj popravlja zube zato sto zena ima pristup a kod ove ovdje smo je drzali po 3je jer nema ona kad da se zeza.
Moja preporuka je da dobro razmislite i raspitate se kome odvesti dijete


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
22.10.2010 10:42:40   
M kao Mama
Esmina i B. mama to si upravu 100%, napa dr. Samra Bog joj lijepo zdravlje dao, preksinoć je pjevala Doru, cijelu, cjelcatu pjesmu žena otpjeva, dok je Lajli završava zaštitu na zubiću, morala je malo zbrustiti radi zagriza i drž, nedaj poče pjevat Dora, Dora, Dora istražuje, D, Ddd Dora, i tako dalje,

Žena je prekrasna, ne urekla se

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
22.10.2010 12:39:20   
emina78
Da,dr. je super. Strpljiva, smirena, ima dobar pristup djetetu. Al sinoc moje dijete nije htjelo usta da otvori 15 min. Nikakva prica nije palila. Nista! Prva dva puta sve super. dr nije htjela da popravi do kraja zbog eventualne traume. Eh...danas opet tamo. Uzas!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
22.10.2010 13:19:23   
esmina i bebina mam
Pa bolje je i otici i dvaput radi iste stvari nego siliti dijete,ma znam iz iskustva jadna mala djecica jos ako ih bole zubici uh.Ne damo ni mi kad nas sta boli da nas pipkaju a hajde ti njima dogovori.




_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu emina78)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
22.10.2010 13:34:02   
emina78
ja sam bila strasno ljuta jer smo se lijepo sve dogovorili  dok mi moj tata nije rekao da sam ja pobjegla iz cekaonice kad me je dr prozvala a on ostao da se crveni. user posted image  

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
22.10.2010 13:36:12   
M kao Mama
Hahaha, i L je krenula da ustane, ali ja sam se latila za tašnu izvukla šminku i dr je rekla, samo dok ovo završimo, onda te šminka, i stvarno uze žena sjaj našminka je i kao to je to. Sve prođe u najboljem redu. A, već sam u glavi imala film, L ustaje i govori neću više, a kako je tvrdolglava, to bi značilo misija zubar adakta.

(odgovor članu emina78)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
22.10.2010 14:50:34   
esmina i bebina mam
user posted image user posted image e dobro si je podmitila a Lajla je kako sam je ja vidjela prava mala sminkerica, nek se sreduje pa  i kod zubara user posted image


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
7.1.2011 19:31:39   
Mirna.akt
Mi smo danas isle kod zubarke u Domu na Ilidzi..pregledala ih je i narucila je obje za 26.01. Kaze da im treba cetvorke malo popraviti..Melina ima 4 i po, a Elma tri godine..Zubarka je rekla da se inace ne popravljaju zubi djeci mladjoj od 4 godine, jer su ta djeca jos mala, ali da ipak i Elmu dovedem 26-tog, da pokusa..
Malo mi je cudno to sve, jer vise jedu voce nego slatkise, a ipak je takva situacija da se zubici vec sad moraju popravljati.. Inace sam u zivotu naucila da je vazno imati zdrave zube, pa sam ih odvela cim sam primjetila da su zubici malo pokvareni, i savjetujem svima da isto tako urade, jer cekanje samo pogorsava situaciju.
Citam sva vasa iskustva i iskreno se nadam da ce sve proci bezbolno, bez ustajanja i frke..
Koliko vidim trebala bih se i ja naoruzati s nekim fazonima, kao sto je sminkanje.. user posted image


_____________________________

Melina 30.04.2006.
Elma 25.07.2007.

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
14.3.2011 0:59:21   
Hanady RR
Pitanje...
Kojeg stomatologa nam za dijete preporučujete na stomatologiji...
zaovin sin ima kvar između 4 i 5-ce...boli gauser posted image ima 4 godine i ja bih da to popravimo...samo ne znam kod koga...
Ipak nam treba neko ko će ga osloboditi jer nije baš voljan za taj poduhvatuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mirna.akt)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
14.3.2011 8:19:11   
R&T@
Mi smo bile na stomatologiji kod doktorice Erike i zadovoljne smo...
Zena je mnogo pricala, stavila joj suncane naocale, objasnila kaklo instrumenti rade i nije htjela da popravlja pri prvoj posjeti da se dijete ne uplasi...

Samo sto moja Tajrica nije tipicno dijete, ona je odmah sjela i otvorila ustauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE:Oštećenje mlijecnih zuba
19.4.2011 16:40:25   
Doraa
Pokušala sam naći nešto na internetu na ovu temu al nisam našla ništa odgovarajućeuser posted image
Beba mi ima godinu dana i već neko vrijeme ima da se pitam da li su mu zubi takvi ili su oštećeni??
Mislim da je ipak ovo drugo! Ne znam da li je to moguće da je zbog ishrane u trudnoći ili su toliko slabi da se sasipajuuser posted image user posted image user posted image   Vidi se kao sivkasto iza?? nemogu da shvatim od čega to može biti i da li je moguće da će se promjenitiuser posted image Ipak je tek napunio godinu a počeli su nicati sa 6-7mj.user posted image

Čak sumnjam da je zbog dojenja jer je dojio do 1god.ali pomalo i često...a ja baš nešto i nisam pretjerano pazila na unos hrane...jela sam kao i uvijek relativno dobro (hmm)


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: RE:Oštećenje mlijecnih zuba
19.4.2011 16:55:32   
mama75
Mislim da ti je najbolje da se posavjetujes sa pedijatrom ili jos bolje sa djecijim zubarom. U kojem gradu zivis?

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *