|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:50:16   
isabella

IZVORNA PORUKA: helena_7

moram i ja komentirati,đaba je...prozvat će i mene advokat foruma! user posted image

Iskreno,moje misljenje je da svako ko ima izricito misljenje-treba prestati SR.TI. Pa hB nismo svi isti.
Neko zeli dijete u 20-tim - super :mladi roditelji duze ce uzivati s djecom,manja razlika,...
Neko zeli dijete u 30-tim - super :iskusni roditelji, realno gledaju na stvari,.....
Neko ne zeli dijete         -   super :uzivat ce sa supruznikom i drugim stavrima ispuniti svoj zivot
Neko se vrati na posao sa 6 mjeseci - super :malo ce poboljsati financijsku situaciju
Neko ostaje kod  kuce zbog djece  -  super : uzivat ce s djecom a ne brinuti se jel ih neko dobro cuva!

Sve dok čovjek može birati kako želi a ne kako mora zbog zdravstvenih razloga,super,jer svako ima svoje razloge!

I žene drage,pa trebamo jedna od druge učiti šta je pozitivno u kojoj odluci,a ne pokopavati one koje nisu istih odluka!




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image








_____________________________

Naida 25.04.2010.g dusa moja


Priroda nije fer! Psima nije dala mogucnost da govore, dok neki ljudi odlicno laju.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:51:10   
koka i po
ja sam prvo dijete rodila mlada...drugo,opet relativno mlada user posted image ..
poslije rodjenja prvog djeteta nisu mi padali na pamet izlasci,provodi i sl. a zasto? zato sto sam se smatrala i osjecala dovoljno izivljenom ,pa sam svjesno preuzela novu obavezu.naglasavam...bila sam jako mlada za prvo dijete po danasnjim kriterijumima.posilje drugog djeteta pogotovo mi ne padaju na pamet.
svoju djecu sam odgojila i odgajam ne opterecavajuci nikoga(mislim na dide i nane) jer su to moja djeca i moja obaveza.briga i odgoj djeteta su moj posao a igra i vrijeme sa djedom i nanom su druga stvar.ovo dvoje nema veze jedno sa drugim.istina je da sam prvo dijete nekako lakse podigla.e dali su u pitanju godine ili nesto drgo neznam ali to je cinjenica.
ne osudjujem zene koje i pored svoje djece idu same sa svojim muzevima u "provod" na ljetovanja i sl.to je njihova stvar mada ja to nikada nebi uradila,ja svoju djecu uvjek vodim sa sobom.na kraju...nisu svi ljudi isti.
hocu da kazem....koliko god zivio i prozivio ako se osjecas spremnom za dijete godine nisu u pitanju.ako se osjecas dovoljno emotivno zreo da pravilno odgojis i podignes dijete  ,nije bitno dali imas 25 ili 35 g.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:53:18   
ivanak
IZVORNA PORUKA: ziki

Moram se opet javit.
jako sebično od žene da zbog provoda, fakulteta, odmaranja i uživanja... ne radi na djetetu.
jesi li se ti zbog ovog ispričala?
Sama si gurnula nos gdje ne treba, to su intimna pitanja, u odluke tog tipa se ne miješa, o tome se ne raspravlja. Uvrijedila si gomilu žena koja ovako razmišlja i sad se duriš.



dobro ženo jesi ti čorava ili što????
ja sam to prepisala od forumašice koja je rekla da je njoj u tim godina bilo sve to važnije.
i ja sam na to rekla da je sebična. kao što i ti sad misliš da sam ja luda što nisam sve radila što i ti pa tek rađala djecu.
e pa draga pročitaj šta sam pisala mala bolje... uđi malo dublje u postove, a ne površno prelistati postove.
a osim toga, ako se ti možeš drznut da bilo koja pitati mene i osuđivati, onda mogu i ja.
a čuj, zub za zub, oko za oko.
time se ti vodiš pa tako i ja.

Shvati eno i ostale ene, nije biti u tome jeli rađa sa toliko ili toliko godina, nego je moje pitanje postavljeno zato to vi smatrate da ene koje su mlađe rađale su svakakve i nisu nita vidjele, ni proivile ni učinile, ni naučile.



< Poruku je uredio ivanak -- 11.5.2011 13:55:56 >


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 303
   [Obrisana poruka]
11.5.2011 13:53:43   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:59:38   
ziki
IZVORNA PORUKA: ziki

Kao što rekoh određivanje kad se udat rodit i koliko djece je nešto vrlo lično, tiče se samo osobe-osoba koje u su tome. Nit' se mene tiče, niti se pitam što si se ti udala i rađala sa toliko godina niti ti imaš pravo da meni i ostalim "starijim majkama" postaviš takvo pitanje.



Pošto očito imaš problema da sve upratiš da se malo citiram.  Iskoristi svoj savjet sama u pažljivijem čitanju postova.
LP


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 14:01:47   
ivanak
ja sam to pitanje posatavila, zato što sam inače u samom provođenju na forumu naišla na pitanja o mladom majčinstvu. bilo je pozitivnih reakcija, ali i negativnih.
i zbog toga sam se ja onda odlučila pitati i vas?
nadam se da si sad shvatila ta je bio povod pitanja.
a osim toga, draga nije sve oko tebe da se vrti...

< Poruku je uredio ivanak -- 11.5.2011 14:03:09 >


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 14:09:02   
Cickolini
Uh sto se ovde zakuhalo hahaha ... svakom je njegov razlog pravi razlog. Ako neko smatra da nije spreman za djecu zato sto jos uvijek razmislja o izlascima, diskotekama, putovanjima ... to je posteno. Ja sam izabrala da hodam, izlazim, obrazujem se ... i sa svojih 26 godina sam rodila svoju curicu. Mogla sam i ranije, a mogla sam i kasnije. Da sam je rodila sa dvadeset isto bih preuzela svoje obaveze i trudila bih se da budem najbolja majka na svijetu. Ja sam birala da to bude kasnije zbog masu stvari ... ne stidim se reci da sam htjela da i izlazim i hodam, a i da se posvetim obrazovanju. Pa i kad sam se udala nismo odmah htjeli djecu pa su me svi pitali zasto si se udala ako neces odmah djecu user posted image

Po meni je normalno da prvo dijete rodis i sa 35 godina, zasto da ne??? Jer svako dijete treba zadovoljnu i ostvarenu majku koja ce mu se maximalno posvetiti .... Pa neko ima za cilj da se provede, obrazuje, materijalno obezbjedi i tek onda osjeti zelju da bude majka. Isto tako neke od nas su se osjetile da je vrijeme da se ostvare i kao majke u ranim dvadesetim .... i to je odlicno. To ne znaci da su te zene nesto pogrijesile ili da ce one svoju ulogu majke losije odigrati ... samo su nam prioriteti i zelje drugacije.

I Ivanak tvoje opravdanje da pitas neke stvari zato sto i tebe pitaju izvini, ali nije na mjestu. Ako meni neko postavlja glupa pitanja to ne znaci da cu ja sad hodati okolo i ta ista postavljati drugima. I sama kazes odakle im pravo da mene smatraju premladom za djecu, pa onda odakle tebi pravo da ti osudjujes druge.... Ne mislim da si mislila nesto lose, ali razmisli !!!

I dosta o ovome, evo ja imam malu bebu od 3 mjeseca i kao i Lady jos razmisljam o izlascima .... Veceras bih odmah mogla negdje hahahahhahahha


_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 14:20:26   
ivanak
nisam cicolina rekla da osuđujem nego da pitam da vide kako je to loše i nije na svome mjestu.
sad da van foruma idem skupiti toliko ljudi i raspravljati, ne bi išlo. pa sam zato postavila to pitanje.
kako odmah mislite da je loše roditi sa 35, pa nije i ne osuđujem.
shvatite pitanje je bilo vraćanje milo za drago, da znate da to ne valja, a ne da se petaljam.
a budući da su se neke počela pravdati onda i ja branim ženice koje mlađe rodile.

nemjera mi nije bila loša, ni ti svadljiva, ni ti osuđivačka, ni ti zlobna i tako dalje.
stoputa sam do sad ponovila koji je pravi razlog.
mislim da ni u jednom kontekstu nije pametno to pitanje dovoditi u pitanje.
sve ima svoje mane i vrline pa tako i to.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 14:26:58   
Cickolini
Ok ... forum i nije da se svadjamo neko da se zabavljamo i da razmjenjujemo iskustva. Ne treba nikog osudjivati ... meni moze biti samo drago da smo sve ostvarili svoje zelje i ciljeve ... a nije bitno da li se mimoilazimo u istim :)



_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 14:38:15   
Galicia
Nema svadjanja i prepiranja.
Ja nemam djecu, ali da se jos jednom rodim ne bih opet prije 30 sigurno. Ali kad god dosla dobro dosla beba. 20 mi je rano za formiranje porodice. Sa 20 nemas ni fakultet zavrsen niti siguran posao a kamoli da razmisljas o formiranju porodice i odgajanju i podizanju tog djeteta.
Ne sudim ni one sto su se mlade udale i rodile djecu, jer one znaju zasto su to uradile. Ja ne bih tako rano se upustala u tako ozbiljne stvari.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 14:39:56   
chuci
ja ne kontam kako je došlo do diskusije ove
ivanak je prva postavila pitanje, a sad ispade da je ipak neko drugi nju prvi pitao, pa onda ona. jel nešto izbrisano pa ja ne vidim
ne kontamuser posted image user posted image

inače na temu na koju se raspravlja nemam šta dodati. niđe mi je veze govoriti bilo kome da je dobra ili loša majka zbog godina u kojima je rodila dijete. kako sam ja skontala neko je prvi otužio ivanak jer je mlada rađala. to nije u redu. ali nije u redu ni što je ivanak nakon toga otužila sve majke koje biraju prvo fakultet pa onda djecu da su sebične. ili prvo provod, putovanja pa onda djecu isto.
nema mi ništa gluplje nego svoje odluke opravdavati i objašnjavati, optužujući one koji nisu isto birali i radili. hoćeš svoje nekome objasniti, mani se drugih koji su suprotno radili.

metimo svi prvo pred svojim vratima, pa gledajmo tuđa.

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 14:40:38   
veeseelaa
 
Da se zenim imam kad,
ja sam eto ostao
momak do saduser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 14:41:34   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Galicia

Nema svadjanja i prepiranja.
Ja nemam djecu, ali da se jos jednom rodim ne bih opet prije 30 sigurno. Ali kad god dosla dobro dosla beba. 20 mi je rano za formiranje porodice. Sa 20 nemas ni fakultet zavrsen niti siguran posao a kamoli da razmisljas o formiranju porodice i odgajanju i podizanju tog djeteta.
Ne sudim ni one sto su se mlade udale i rodile djecu, jer one znaju zasto su to uradile. Ja ne bih tako rano se upustala u tako ozbiljne stvari.


isto mislim

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 313
   [Obrisana poruka]
11.5.2011 14:43:02   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 14:45:59   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


Da se zenim imam kad,
ja sam eto ostao
momak do saduser posted image



Ili što bi stare bake rekle: dva dana pred smrt braka dostauser posted image



ma ja bolan, pusti, najbolje životno doba je dok si solo
sjediš s rajom u nekom klubu i upališ auto i pravac more, hajmo u Mostar na piće, tamo -amo.. eee to su bila vremena
Svanulo a ti moraš na posao sa red bulom u ruci user posted image user posted image user posted image  a vikedom spavaš po cijeli dan hahahha
a gosti sjede i ibrete, za Boga kakva je ovo djevojka hahahah i onda im ustanep uhvati se tel i pita se a gdje emo veeras? user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.5.2011 14:47:18 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 14:47:15   
Nedi
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


Da se zenim imam kad,
ja sam eto ostao
momak do saduser posted image



Ili što bi stare bake rekle: dva dana pred smrt braka dostauser posted image



ma ja bolan, pusti, najbolje životno doba je dok si solo
sjediš s rajom u nekom klubu i upališ auto i pravac more, hajmo u Mostar na piće, tamo -amo.. eee to su bila vremena
Svanulo a ti moraš na posao sa red bulom u ruci user posted image user posted image user posted image  a vikedom spavaš po cijeli dan hahahha




Nekad bilo sad se spominjalo, stara dobra vremenauser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 14:48:39   
veeseelaa
i sad mi neko priča da je bolje kad sa takvim životom prekineš u dvadesetoj .... user posted image
i zamijeniš ga s gostima, svekrvama, strinama i čišćenjem po kući user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 14:49:59   
palachinken
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Galicia

Nema svadjanja i prepiranja.
Ja nemam djecu, ali da se jos jednom rodim ne bih opet prije 30 sigurno. Ali kad god dosla dobro dosla beba. 20 mi je rano za formiranje porodice. Sa 20 nemas ni fakultet zavrsen niti siguran posao a kamoli da razmisljas o formiranju porodice i odgajanju i podizanju tog djeteta.
Ne sudim ni one sto su se mlade udale i rodile djecu, jer one znaju zasto su to uradile. Ja ne bih tako rano se upustala u tako ozbiljne stvari.


isto mislim


Također.
Odluka o zasnivanju porodice i rađanju je vjerovatno najbitnija koju donosimo u životu. Ja sa 20 nisam bila mentalno zrela za takvu odluku, za promjenu načina života i fokusa univerzuma. Neko jest, svaka mu čast, ali meni je bilo prvo završiti škole i pronaći posao, da ne budem ovisna o mužu ili roditeljima finansijski i da to dijete koje ce doci na svijet ima neku egzistenciju obezbijeđenu.
Moj stav. Poštujem tuđe, ali ne moram podržavati.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 318
   [Obrisana poruka]
11.5.2011 14:54:35   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 14:54:58   
chuci
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i sad mi neko priča da je bolje kad sa takvim životom prekineš u dvadesetoj .... user posted image
i zamijeniš ga s gostima, svekrvama, strinama i čišćenjem po kući user posted image user posted image


nije u tome poenta. poenta je da neko ne želi ovakvu mladost, odnosno da ne prekida ništa jer nije ni počeo. evo ja npr nisam tip za izlazaka. ja sam kućni tip.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 14:58:09   
koka i po
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: palachinken

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Galicia

Nema svadjanja i prepiranja.
Ja nemam djecu, ali da se jos jednom rodim ne bih opet prije 30 sigurno. Ali kad god dosla dobro dosla beba. 20 mi je rano za formiranje porodice. Sa 20 nemas ni fakultet zavrsen niti siguran posao a kamoli da razmisljas o formiranju porodice i odgajanju i podizanju tog djeteta.
Ne sudim ni one sto su se mlade udale i rodile djecu, jer one znaju zasto su to uradile. Ja ne bih tako rano se upustala u tako ozbiljne stvari.


isto mislim


Također.
Odluka o zasnivanju porodice i rađanju je vjerovatno najbitnija koju donosimo u životu. Ja sa 20 nisam bila mentalno zrela za takvu odluku, za promjenu načina života i fokusa univerzuma. Neko jest, svaka mu čast, ali meni je bilo prvo završiti škole i pronaći posao, da ne budem ovisna o mužu ili roditeljima finansijski i da to dijete koje ce doci na svijet ima neku egzistenciju obezbijeđenu.
Moj stav. Poštujem tuđe, ali ne moram podržavati.



Ja jesam bila spremna, mada se nikad nisam zamišljala u nekom tradicionalnom braku, sveki, strine, gosti i company, već nas dvoje i niko više. Tako nam i je.

Al opet prioritet mi je bio faks i ovo gore podebljano. Mada bih, ponavljam voljela da mi je ovo barem drugo dijete u ovim godinama i da sam ranije rodila.
Al ne možeš i ovce i novce, ili možeš?user posted image



ja sam diplomirala kada je mom Irfanu bilo dvije godine ..
mozes sve.....samo kad hoces..
da sam cekala posao vjerovatno se do sada ne bi ni udala a kamoli djecu rodila.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:09:17   
veeseelaa
 
moja se snaha udala za mog brata kad je bila I godina faksa, diplomirala je i sad magistrira
i radi i ima dvoje djece, od 6 godina i od 5 mjeseci, sve je završila u roku



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:13:32   
veeseelaa
al svejedno takvi pozitivni primjeri nisu na mene mogle uticati... user posted image user posted image user posted image  no, noooo
riskantno mi hahahha


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:14:21   
Nedi
Mislim da tema emisije nije šta se može a šta ne može. Bit je u onome šta ko želi. Svi mi plivamo kad nas bace u vodu ali ja nešto nisam za bacanje radije sama na tenane uđemuser posted image

Meni je sa 19 bilo glavno gdje ću za vikend, šta ću obući a tragedija je bila ako mi se auto pokvari pa ne mogu mrdnuti iz čaršije. Svijet se ruši. eeee ta mladost ludost.

Da idem iz početka opet bi isto.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:19:50   
chuci
IZVORNA PORUKA: Nedi

Mislim da tema emisije nije šta se može a šta ne može. Bit je u onome šta ko želi.


Da idem iz početka opet bi isto.



ovo je po meni ključno

ali valjda je u ljudskoj prirodi da ubjeđuju druge da trebaju raditi kao i oni jer je njima lijepo pa žele da je svima tako lijepo (ja sm teški naivac, i meni su svi dobri user posted image )

i ja da idem iz početka opet bi isto živjela



samo ne bi ovoliko slatka jela pa bi sada bila mršavija

ups. o ovome se priča na drugoj temi user posted image user posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *