|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
6.10.2009 14:51:02   
senka kurt
Da, baš tako se zove. Jednom sam se strašno naljutila na RR, odnosno na forumašice koje su komentirajući imena spomenule i njegovo. Nema veze ako se nekome ne sviđa, baš kao i sve drugo, ali nisam mogla prešutjeti da komentiraju našu odluku.

Uglavnom, ja sam odavno odrasla i znam da se ni u čije odluke ne smijem miješati. Nije da neću, nego odakle mi pravo?!

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
6.10.2009 15:25:23   
bebano
Zrele mamice evo da se i ja malo javim . Slatka mi je ova nasa tema, mada su i sve mlade mame dobro dosle ovdje user posted image .
Sto se tice vakcina i moj Lukica je primio sve koje je morao primiti osim ove koja se prima nakon godine dana. Prvi je razlog je bio taj jer smo cjelo ljeto tutnjali po moru, a kazu kada se primi ta vakcina ne treba se putovati barem 2 sedmice. E onda sam citala, slusala i pomalo se zabrinula oko "mogucih nuspojava". Nedavno je bio malo prehladjen pa ga jos nisam vodila, ali cim bude bolje idemo i to da "otkvitamo". A sto se tice ostalih vakcina hvala Bogu nikada nije imao nekih nuspojava tipa temperatura, osip i slicno.   

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
6.10.2009 16:53:34   
bebbe RR
Cao, mamice!
Moram vam nešto ispričati glede vakcina -  ja imam komšinicu koja svoju sedmogodišnju kćerku
Voo (i čita se Vo) nije vakcinisala i vršila je priličan pritisak i na mene, objašnjavajući svoja stajališta, koja poštujem, ali jasno, imam i svoje mišljenje, a to je da će moja djeca biti vakcinisana, da ne cijepim Emu. Puno sam o tome razmišljala i činjenica je da možeš ne cijepiti dijete, jer sve dok je 98 procenata vršnjaka cjepljenih, nema straha od pojave bolesti, ali, to onda znači da određeni roditelji na račun druge djece ne cijepe svoju i meni je žao što je ovdje, u Sloveniji, to uopće stvar izbora. Trebalo bi roditelje zakonski obavezati. Nadam se da nisam previše OT. Pozdrav svim mamama, bebama i svima zrele puse!



_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
6.10.2009 17:00:25   
bebano
IZVORNA PORUKA: bebbe

Cao, mamice!
Moram vam nešto ispričati glede vakcina -  ja imam komšinicu koja svoju sedmogodišnju kćerku
Voo (i čita se Vo) nije vakcinisala i vršila je priličan pritisak i na mene, objašnjavajući svoja stajališta, koja poštujem, ali jasno, imam i svoje mišljenje, a to je da će moja djeca biti vakcinisana, da ne cijepim Emu. Puno sam o tome razmišljala i činjenica je da možeš ne cijepiti dijete, jer sve dok je 98 procenata vršnjaka cjepljenih, nema straha od pojave bolesti, ali, to onda znači da određeni roditelji na račun druge djece ne cijepe svoju i meni je žao što je ovdje, u Sloveniji, to uopće stvar izbora. Trebalo bi roditelje zakonski obavezati. Nadam se da nisam previše OT. Pozdrav svim mamama, bebama i svima zrele puse!




Ma kakvi OT, ovdje pricamo o svemu i svacemu user posted image . Hvala ti sto si to podjelila s nama.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
6.10.2009 19:36:55   
istra09
Hvala, bebbe.
Naša pedijatrica je pitala da li želimo prihvatiti preporučeni program vakcinisanja ili ne.
Na moje pitanje zar imamo pravo izbora, ona je potvrdno odgovorila.
Ni MM ni ja nismo imali dileme-obavezno vakcinisanje.user posted image user posted image user posted image

Joj, što mi je nešto drago što se ove zrele mame okupiše na RR.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Puse svima i stvarno ste mi sve super.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
6.10.2009 20:15:50   
bebano
IZVORNA PORUKA: istra09

Hvala, bebbe.
Naša pedijatrica je pitala da li želimo prihvatiti preporučeni program vakcinisanja ili ne.
Na moje pitanje zar imamo pravo izbora, ona je potvrdno odgovorila.
Ni MM ni ja nismo imali dileme-obavezno vakcinisanje.user posted image user posted image user posted image

Joj, što mi je nešto drago što se ove zrele mame okupiše na RR.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Puse svima i stvarno ste mi sve super.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Slatka si Istra09. Vjeruj da je i meni drago da nas ima user posted image , mada sam se super snalazila i medju mladim mamicama user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
7.10.2009 13:38:10   
mamma mumi
Drage moje vidjeh temu pa rekoh da se prijavima. Ja sam postala mama u 35,5 godina jednog zdravog i prelijepog djecaka Tarika,a a ko Bog da planiram uskoro i drugo( sad mi je 36) I osjecam se fantastično, kao sto neka od vas rece ko da mi je 15 godina. Zelim da pohvalim i ja dr Vernesa B. i Dr Murtezica koji su mi pomogli da na svjet donesem zdravog sina, imala sam tesku trudnocu u smislu da sam cijelo vrijeme povračala, imala sam u početku blizanacku trudnocu, pa mi je jedan plod otisao, ali sam  bila sretna da nosim i jedno i da ga donesem zdravog. Bez obzira sto sam bila starija prvorotka, imala sam u sebe , a i dr-e povjerenje da je sve uredu tako da sam odbila i amniocentezu i nisam se pokajala.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
7.10.2009 14:26:20   
Amrino
Senka- divno ime. Tako originalno, neobicno i samo po sebi ima najljepse moguce znacenje ( ne znam ima li neko znacenje na nekom drugom jeziku ali gdje ces ljepse od "sin" user posted image ).
Jeste da je OT ali sto se vakcina tice...Moj Hamza je takodje primio sve vakcine ali zene moje drage....ja licno znam osobe cije dijete je dobilo autizam ili nesto slicno (ni nakon par godina nije utvrdjeno) od vakcine koje su bile...zatrovane olovom ili zivom...ne znam tacno. Mali je sa godinu dana bio zdravo i normalno dijete...pricalo je....znalo reci mama, tata i koliko god hoces rijeci...poslije vakcine- nista. Potpuno se promijenio i sada- sa 4 godine ne zna izgovoriti ni jednu jedinu rijec...ne zna se igrati...ne zna nista...i zarobljen je u nekom svom svijetu iz kojeg ne moze izaci i u koji niko ne moze uci. Sada su oni dobili curicu, prekrasnu i zdravu i cvrsto odlucili da je nece vakcinisati. Ne mogu ih kriviti zbog toga...user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
7.10.2009 14:46:49   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

.ja licno znam osobe cije dijete je dobilo autizam ili nesto slicno (ni nakon par godina nije utvrdjeno) od vakcine koje su bile...zatrovane olovom ili zivom...ne znam tacno. Mali je sa godinu dana bio zdravo i normalno dijete...pricalo je....znalo reci mama, tata i koliko god hoces rijeci...poslije vakcine- nista.



Nema to veze sa zatrovanim vakcinama, isključivo se vezuje za MMR vakcinu koja se prima sa navršenih 13 mjeseci.
Medicina nikada nije priznala da pojava autizma ima veze sa sa ovom vakcinom, ali se u dosta zemalja već dugo nedaje.



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
7.10.2009 14:53:41   
Amrino
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

.ja licno znam osobe cije dijete je dobilo autizam ili nesto slicno (ni nakon par godina nije utvrdjeno) od vakcine koje su bile...zatrovane olovom ili zivom...ne znam tacno. Mali je sa godinu dana bio zdravo i normalno dijete...pricalo je....znalo reci mama, tata i koliko god hoces rijeci...poslije vakcine- nista.



Nema to veze sa zatrovanim vakcinama, isključivo se vezuje za MMR vakcinu koja se prima sa navršenih 13 mjeseci.
Medicina nikada nije priznala da pojava autizma ima veze sa sa ovom vakcinom, ali se u dosta zemalja već dugo nedaje.





Ma ne znam tacno ali znam da su djeca isla na neko ispitivanje (jer on nazalost nije jedini) i da su rezultati bili...da u organizmu ima jedno 50 puta vise zive ili olova- opet podvlacim da nisam sigurna- nego sto je "normalno".
Bas mi ih je pravo zao...Jer to se radilo samo o toj nekoj seriji vakcina koje kao nisu bile ispravne.
Ma sta god je...ne daj Boze nikome...user posted image user posted image user posted image .

Nego hajde da se mi vratimo na ovu pozitivnu temu...Bravo za sve majkice poslije 35. i nadam se da cu vam se ja jednom pridruziti. user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
7.10.2009 15:05:03   
Adana
Pozdrav i BRAVO za sve majkice poslije 35.  user posted image  user posted image  user posted image


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
7.10.2009 15:11:54   
hanabanana
S obzirom na način života, brzinu kojom živimo, i lične tragedije, ne bih se nikada usudila roditi dijete nakon 40-te godine.
Ali sam apsolutno protiv da se neko miješa u bilo čiji izbor glede radjanja djece.
Svako ima pravo na izbor, i pravo da se njegov izbor poštuje.

Smatram da roditeljstvo u zrelijoj dobi ima svoje prednosti ( ali i mane ).

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
7.10.2009 15:37:21   
bebano
A joj Amrino bas se sada zabrinuh user posted image
A mozda to mora imati i neke genetste predispozicije, user posted image  pa da budu takve posljedic od te vakcine.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
7.10.2009 15:46:16   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Adana

Pozdrav i BRAVO za sve majkice poslije 35.  user posted image  user posted image  user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
7.10.2009 15:49:50   
Amrino
IZVORNA PORUKA: bebano

A joj Amrino bas se sada zabrinuh user posted image
A mozda to mora imati i neke genetste predispozicije, user posted image  pa da budu takve posljedic od te vakcine.


Ma ne brini- to se desilo samo jednom i bila je u pitanju samo ta jedna serija vakcina. Mislim da poslije toga dobro vode racuna u svemu. Tako i ja sebe tjesim user posted image .
Ipak bi me bilo vise strah da ga ne vakcinisem...stalno bih se bojala nekih bolescura (jer i danas kod nas ljudi oboljevaju od recimo TBC mada se o tome ne prica...).


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
7.10.2009 16:03:11   
bebano
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

IZVORNA PORUKA: bebano

A joj Amrino bas se sada zabrinuh user posted image
A mozda to mora imati i neke genetste predispozicije, user posted image  pa da budu takve posljedic od te vakcine.


Ma ne brini- to se desilo samo jednom i bila je u pitanju samo ta jedna serija vakcina. Mislim da poslije toga dobro vode racuna u svemu. Tako i ja sebe tjesim user posted image .
Ipak bi me bilo vise strah da ga ne vakcinisem...stalno bih se bojala nekih bolescura (jer i danas kod nas ljudi oboljevaju od recimo TBC mada se o tome ne prica...).



Ma da, u pravu si. Hvala u svakom slucaju.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
7.10.2009 19:11:40   
istra09
Mamma mumi,
dobro nam došla u društvo "zrelih" mamica.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
7.10.2009 19:13:54   
istra09
O, moja Amrino RR,
ovo je strašno.

Ne daj Bože da se više ikada ikome desi.user posted image

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
7.10.2009 19:21:02   
istra09
Evo mene opet, drage moje "zrele" mamice.
Mamina sreća je danas napunila 3 mjeseca, pa sam od ranog jutra...ko pčelica...user posted image user posted image user posted image
Od jutros promenada....rodbina..., pa dok ih sve dočekaš-ispratiš...

A mala prinčipesa samo gledi svojim velikim plavim okicama i svima se smješka.

Stvarno su medena i ...tako čarobna ova naša dječica.

Tako mi je nešto srce puno...
Puse svima od jedne sretne mame male, preslatke curice.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
8.10.2009 10:17:19   
istra09
Drage moje, Forumašice,
kako smo danas?

Prekrasno je vrijeme, pa ćemo moja srećica i ja danas u jednu dužu šetnju. Idemo malo do grada kupiti poklon za sina od naših kumova, koji slavi 7.-i rođendan.

Nazdravljam vam prvom jutarnjom kafom i želim vam lijep dan.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
8.10.2009 11:18:17   
lara 33
Drage RR forumasice i forumasi!

Ja i mm obadvoje 33 godine i sad krenuli u lov na bebe. Ja smatram da je to ono taman godina za dobiti prvo djete. On je htjeo i ranije ali dobio otkaz pa smo morali cekati da opet pocne raditi.
Kao sto neka od vas ranije spomenu da se vise vremena i paznje posvece djetetu ako su roditelji stariji. Mozda cak i previse pa ta djeca budu razmazena. Ali to nam ostaje da vidimo jer jos nismo zatrudnili.

A sve je to od covjeka do covjeka. Nije bitno kad se dobije djete nego koliko su roditelji spremni na to.

Svima vama koje ste jos uvjek trudilice zelim da ubrzo vidite user posted image

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
8.10.2009 16:36:09   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

S obzirom na način života, brzinu kojom živimo, i lične tragedije, ne bih se nikada usudila roditi dijete nakon 40-te godine.


Smatram da roditeljstvo u zrelijoj dobi ima svoje prednosti ( ali i mane ).



Ovo ne kontam. Kakve veze misliš da ima način života? Životna dob se povećava, a za sve drugo - isto je i sa dvadeset i sa cetrdeset - treba se sa zivotom nositi. I, u pravu si, svaka životna dob ima svoje prednosti kod roditeljstva. Ali i mane.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
9.10.2009 6:19:51   
istra09
Drage moje,
dobro vam jutro želim, uz prvu jutarnju kaficu.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Kako ste mi danas?

Ja sam slomljena, svaki me mišić boli, jer sam juče sa kćerkicom odradila taaaakvuuu šetnju... Prepješačila sam sa njom 10-ak kilometara, ona je uživala u kolicima, razgledala okolo user posted image , a zato je mama... Uh, noge su mi "ko sifoni".
Ali, nema veze, i to će proći.
Neka je ona meni sretna i zadovoljna.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Već duže vrijeme tražim album za slike za bebaća (bitno je da u njega stane dosta fotografija i da se fotografije umeću, a ne da se lijepe). Još kad bi pored svake fotografije bilo mjesta za tekst, super bi bilo.

Znate li gdje bih ga u Sarajevu mogla naći?

Lijep dan vam želim.

Puse svima.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
9.10.2009 7:45:00   
lara 33
Dobro jutro svima!

Evo ja jutros radila test i to 4 dana ranije.I pokazalo user posted image . Ruke mi se tresu od uzbudjenja pa jedva pisem. Ali ipak moram pricekati da prodje vrijeme user posted image  tj. utorak. Ako sve bude kako treba dobicemo bebu sa 34 god.

Sretna sam kao sto se to kaze "kao 1. maj"
user posted image

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
9.10.2009 8:53:22   
sarayka
Tesko je govoriti o tome, ako bih bila udata nebih cekala 35 g. naravno ako nisu zdravstveni problemi u pitanju, a ako bih bila neudata nebih bas po svaku cijenu planirala trudnocu ako znate sta mislimuser posted image
Znaci ako ste ubraku i imate kakve takve uslove za bebicu bolje prije nego kasnije!!
Iako bebice uvijek dolaze u pravo vijeme i nikad nije kasnouser posted image user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu lara 33)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *