|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:45:54   
reallove
meni su stalno govorili da bebu povijam ali ja nisam sta znam moja beba to nevoli izgleda place sve dok ga na odvezem


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:47:24   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Moja mama kaze da je to zato sto se nemoze dirati rukama po licu a i zato sto se osjeca sigurnijom jer ima osjecaj da je neko grli... Lamiju sam povijala 2,5 mjeseca ako Bog da i sledece dijete cu tako.


Procitaj prvo temu Zastoj u motorickom razvoju pa vjerujem da poslije toga neces. To je jako ruzan i opasan obicaj. Dijete je tako u totalno neprirodnom polozaju! Zamisli da tebe tako neko zamota?!



Nevidim da nesto meni, mom bratu koji je bio povijen do sedmog mjeseca, mojoj snahi njenoj braci, mom muzu njegovoj sestri, mojim braticnima a ni mojoj Lamiji ista fali tako da mogu DANAS pisati sta hoce o tome moje misli se nece promjenuti...

Uostalom ja kad sam bolesna, mene moj muz umota u deku kao da me povije ;)

Nije samo kod nas da se to radi, to se radi na mnogo mjesta u svijetu pa cak i ovde ima stariji babica koje to rade...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:50:16   
milenium
Kapicu i rkavice mu nisam nikada stavljala (mislim na kapicu u kuci).
Sada ga malo toplije obucem (plisane gegice ili pidjamu+ carapice) jer se ne voli pokrivati. Pokrijem ga dekicom ali je zbaci sa sebe u toku noci...Vreca za spavanje je misaona imenica jer ovaj voli da je slobodan pa da fino mase nogama. Posto spava s nama u krevetu- grijemo ga mi pa se ne brinem. user posted image
Rodjen je 29. decembra.
Ni na polju nismo nikada pretjerivali. Ne znam jesam li ga ikada pokrila dekom na polju...Obucem ga toplo i to je to.
Kada je BAS hladno- e tad nismo ni izlazili user posted image .


Citiram amrino od-do!isto spava s nam
isto dekica nikad van,
i ova zadnja rečenica  također!
što se tiče povijanja...ne mogu ni zamislit taj osjećaj ,ja bi dobila slom živaca.niti sam povijala niti ću,nisam ni znala da to još netko radiuser posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:51:43   
reallove
ma znam da je to dobro pa cu traziti a sto kaze akica poslat ce mi z bosneuser posted image user posted image


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:53:03   
Amrino
Draga moja Ilhana- nema sta ljudi ne rade djeci sirom bijeloga svijeta ali to ne znaci da je to ispravno, dobro ili zdravo. Hvala Bogu da vama nista ne fali ali danasnja nauka i medicina su dokazale da to ne da nije potrebno nego je i opasno za pravilan motoricki razvoj. E sad- svako ima pravo da radi sta zeli. Ja samo ovo pisem radi onih majki koje mozda zele vise informacija i da znaju da ovo moze biti i opasno. Ako zelite da beba osjaca kako je neko grli- onda je brate grlite vi.
I da- kad tebe muz zamota u deku- ti se fino mozes odmotati kada ti je cejf a ono malo maksumce ne moze ni da se pomjeri a kamoli da kaze nesto...



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:55:53   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Draga moja Ilhana- nema sta ljudi ne rade djeci sirom bijeloga svijeta ali to ne znaci da je to ispravno, dobro ili zdravo. Hvala Bogu da vama nista ne fali ali danasnja nauka i medicina su dokazale da to ne da nije potrebno nego je i opasno za pravilan motoricki razvoj. E sad- svako ima pravo da radi sta zeli. Ja samo ovo pisem radi onih majki koje mozda zele vise informacija i da znaju da ovo moze biti i opasno. Ako zelite da beba osjaca kako je neko grli- onda je brate grlite vi.
I da- kad tebe muz zamota u deku- ti se fino mozes odmotati kada ti je cejf a ono malo maksumce ne moze ni da se pomjeri a kamoli da kaze nesto...




Nikad nisam nasla moju Lamiju ujutru povijenu, Haudini je uspio da se izmota iz povoja hehe ;)


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 23:18:24   
dinciii
Nisam ni ja svoju povijala user posted image user posted image user posted image et da i to kazem user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 23:20:40   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: dinciii

Nisam ni ja svoju povijala user posted image user posted image user posted image et da i to kazem user posted image user posted image user posted image user posted image


E nek si nam rekla user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 23:21:38   
Swatkish
Apsolutno se slazem sa Amrino, kakvo crno povijanje... Znam 3 slucaja koji su djecu povijale dok su bile male, i svaka je kasnila u motorici... Dijete sa 5 mjeseci nije znalo gdje su mu ruke, a gdje su noge... Bilo mlitavo i bezvoljno....
Na vama je da odlucite, ali PO MENI je to MUCENJE.... Pustite djecu da se upoznaju, da nauce kretati rukicama i nogicama, da SKONTAJU gdje su, i to kad ona hoce, a ne kad vi hocete....  Da je to dobro, djeca bi se i radjala umotana u nesto user posted image

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 23:22:27   
dinciii
Ah da zaboravila sam reci a mene je mama povijala,al ja u roku 5 minuta izvadim ruku user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Swatkish)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 23:23:32   
Ilhana RR
hmmm moja Lamija pocela da hoda oko stvari sa sedam mjeseci... mislim da to nije bilo do povijanja vec radi neceg drugog...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 23:26:46   
Amrino
IZVORNA PORUKA: dinciii

Ah da zaboravila sam reci a mene je mama povijala,al ja u roku 5 minuta izvadim ruku user posted image user posted image user posted image user posted image


Pa nije te onda dobro povijala user posted image user posted image user posted image .

Joj meni je mama pricala kako je ona u porodilistu mene pocela odmotavati da provjeri imam li sve prste na broju ( user posted image user posted image ) a babica je pravo napala...Jer one, ako ste imale priliku vidjeti na tv- u, djecu onako povijenu slazu ko kifle i to ih uzimaju samo za one pelene i bacaju...ko da vrse istovar...Pa kao ako nije dobro stegnuto moze dijete ispasti! user posted image

Uh...odoh ja OT....a ja moderator user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 23:36:43   
reallove
IZVORNA PORUKA: dinciii

Ah da zaboravila sam reci a mene je mama povijala,al ja u roku 5 minuta izvadim ruku user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 23:39:49   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: reallove

IZVORNA PORUKA: dinciii

Ah da zaboravila sam reci a mene je mama povijala,al ja u roku 5 minuta izvadim ruku user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image


a ja u roku 5 min izvadim noguuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 23:40:07   
malaaaa
IZVORNA PORUKA: dinciii

Ah da zaboravila sam reci a mene je mama povijala,al ja u roku 5 minuta izvadim ruku user posted image user posted image user posted image user posted image


imene je moja samo sto sam ja bila mirna jadnica pa nisam znala se iscupat iz onoguser posted image   zato ja svoga nisam htjela i iskreno nebi ni imala srca za touser posted image

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 23:42:58   
dinciii
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: reallove

IZVORNA PORUKA: dinciii

Ah da zaboravila sam reci a mene je mama povijala,al ja u roku 5 minuta izvadim ruku user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image


a ja u roku 5 min izvadim noguuser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 23:43:33   
leona81
moja nije ni mene ni sestru ni brata...ja kad sam joj objasnjavala sta je to kaze ma kakvi...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 23:44:14   
reallove
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: reallove

IZVORNA PORUKA: dinciii

Ah da zaboravila sam reci a mene je mama povijala,al ja u roku 5 minuta izvadim ruku user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image


a ja u roku 5 min izvadim noguuser posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
6.10.2009 1:11:08   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Amrino RR



Joj meni je mama pricala kako je ona u porodilistu mene pocela odmotavati da provjeri imam li sve prste na broju ( user posted image [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif




I ja sam oboje djece odmah odmotala da provjerim je li sve tu user posted image i morala odslušati po rundu predavanja user posted image

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
6.10.2009 8:08:20   
Anoniman
Sara se rodila u oktobru pa sam je prvih mjeseci više toplila nego Benjamina. Bodi dugih rukava i gegice. Kapicu sam stavljala na 2,3h poslije kupanja i skidala nakon toga. Jorgan i to je to. Oboje spavaju potrbuške pa nisam imala problem sa navlačenjem dekica i jorgana na glavu. A povijanje - ni jedno nisam povijala, mada su mi ispirali mozak s tim, al ja nisam dala. Jednostavno sam osjećala da ne trebam i nisam. U svakom slučaju vodi se sa onom ako je tebi hladno i bebi je i obrnuto. Mada sam ja još nešto prinjetila a to je da muške bebe ne podnose toplotu nikako.....
Sad kako su hladnije noći oblačim mu bodi kratkih rukava, plišana pidžama, čarape i dekica.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
6.10.2009 8:37:59   
Anoniman
Vidim pricate o povijanju, ja nisam povijala nikad.

A sto se tice oblacenja beba, ja sam uvijek nekakko spram sebe, nisam nikad previse toplila djecu. Prosle godine u ovo doba bebi je bilo 4 mjeseca pa sam stavljala kapicu pamucnu na glavu kad bi izlazili iz kuce ali sad ne stavljam.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
6.10.2009 15:50:43   
želim bebu
Ja ne mogu nikome dati savjet ni o oblačenju ni o povijanju bebe, ali mene zanima oblače li se bebi štramplice ili neke "dupla "donja odjeća zimi.Ja bih se trebala poroditi polovinom januara, bit će pravo hladno user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
6.10.2009 16:37:27   
Suzana
Povijala nisam nikada, osim što su ih povijali u bolnici.
Slažem se sa Amrinom i najnovijim istraživanjima, ne znam ko uopšte povija bebu sada...

želim bebu, naravno da na minusima bebe nose i štramplice. Za tako male bebe moći ćeš naći u Azelu.
Želim ti ugodan ostatak trudnoće.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu želim bebu)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
6.10.2009 16:51:39   
emma.L
Što se tiče utopljavanja, znam da mi je rekla i babica, pa onda pedijatar kad je Emi bilo 19 dana, da je idealna temperatura prostorije gdje je beba 21 stupanj. Kod tek rođenih beba bi trebala prvih mjeseci biti ujednačena (dakle, ne topla dnevna po danu, pa onda spavanje u skroz hladnoj spavaćoj sobi uvečer). Sjećam se da je Ema spavala u gegicama, ispod benkica dugih rukava i čarapice. Pokrivala sam je jorganom, ali je uvijek bilo oko 19 kod nas, jer ne volimo toplinu. Kapu sam joj stavila samo poslije prvog kupanja, nikada više. Rukavice je nosila radi noktića, baš su joj bili dugi, ali je nikada nisam povijala (ja sam i u bolnicu ponijela gegice, da ne bude umotana ko vekna, ali nisam imala snage presvući je prvu večer user posted image ).
Za vani je imala jaknicu pernatu, sa onim nastavkom kao vreća- skafander koji izgleda kao vreća za spavanje. To je super praktično.
A sada spava u gegicama i bodiju na tregere, pokrijem je dekom, ali je više otkrivena nego pokrivena. Svejedno, rekla sam sebi da neću ustajati i obilaziti je. Ujutro bude sva hladna, ali kako vidim, danima je tako i ništa joj- možda zaista ne podnosi toplinu. 
Vreću ćemo aktivirati za koji dan, samo da probamo. Ako uspije, kupujemo još dvije user posted image  (da mama prestane razmišljati i počne fino spavati). Ne znam kako kod vas, ali ova je puno šira u donjem dijelu, tako da sigurno ne bi bila sputana- pa vidjet ćemo.  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
6.10.2009 16:58:43   
reallove
slazem se emma.L idealna temp.prostorije u kojoj boravi beba je oko 21 stupanj,bebu ne treba previse topliti,sve u granicama normale

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *