|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nekvalitetno mlijeko
13.10.2009 23:02:57   
DM
Pa nije zelena stolica samo pokazatelj gladi!
Ma sakrij pelenu i kaži da kaki žuto!
I meni svaki mjesec kad im kažem da samo doji kažu: e dobro je do sad,a da li će mu biti malo sad kad napuni 2 mj, pa onda i za 3 mj ,pa i za 4 mj; a mi još uvijek samo dojimo!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Nekvalitetno mlijeko
13.10.2009 23:05:50   
_melina_
IZVORNA PORUKA: Lulu_

izvini draga ali zasto ne mozes pametovatiuser posted image
naravno da mozes
nekad se umiralo od tuberkuloze...vodene ospice su nekad bile smrtno oboljenje...upala pluca takoder.
medicina napreduje i to im jasno i glasno reci!
moj ti je savjet
procaj sa muyem i jednostavno mu daj yadatak da se umjesa kad dodje neko pametan da prosipa pametuser posted image
da se ti beyveye nebi yamarala samo uymi odstojanje od tih osoba i tih nayovima ih tako,savjeta.
mljeko ne moye biti nekvalitetno a beba ce yeliti jos jako dugo da sisa stalno...
njoj je sika hrana,voda, utjeha,yabava,poynati miris...sika je punooooo vise od hrane i yato sto je tako beba stalno yeli da doji!


ma draga stvar je u tome sto kad ja mami kazem da je mlieko uredu ona meni kaze ja sam odgojila sedmero djece i valjda ja znam i onda digne njusku do neba...
a moj bebyboy stalno kad ga prislonim sebi trazi da doji...
ispocetka mi je srce pucalo kad ga stavim pored sebe a on trazi da doji ali sada sam ponovo nastavila sa dojenjem...
u periodu otkako nisam dojila mlijeko mi je opalo ali evo trudim se da ponovo nadođe i da ga ponovo mogu hraniti...


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Nekvalitetno mlijeko
13.10.2009 23:06:44   
_melina_
IZVORNA PORUKA: doublemum

Pa nije zelena stolica samo pokazatelj gladi!
Ma sakrij pelenu i kaži da kaki žuto!
I meni svaki mjesec kad im kažem da samo doji kažu: e dobro je do sad,a da li će mu biti malo sad kad napuni 2 mj, pa onda i za 3 mj ,pa i za 4 mj; a mi još uvijek samo dojimo!



tako i treba neka samo doji...
i ja planiram dojiti sve dok mogu...


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Nekvalitetno mlijeko
13.10.2009 23:10:51   
MELLI
Ma pusti ih neka pametuju,ti ako želiš dojiti ,ne dozvoli da te njihove riječi obeshrabre.Malo koja dojilja je imala pravu podršku u okolini.

Mene su dočekali iz porodilišta sa pitanjem,je li mi testirano mlijeko i da li je dobro za moju bebuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Još kada smo prvi mjesec dobili samo 350g,uh ko je bio "sretniji" od tih istih pametnjakovića da mi baci u lice kako mučim dijete glađuuser posted image .

Nisam odustala,dojila sam mahnito i dan i noć, i onda opet dojila i dojila i samo dojila.
Njima sam pustila da misle šta hoće,to je moje dijete i odluka je bila samo moja,nisu mi mogli ništauser posted image

Što se zelene stolice tiče,negdje sam pročitala da se "gladnom" stolicom smatra samo zelena mrlja na peleni bez ikakvog sadržaja.

Ako nije takva ne brini.Stolica dojenčeta može biti svakakva ,i svaka osim krvave i (čini mi se )bijele je u redu.

Ne daj da te sikiraju.user posted image

Ne odustaj,ako imaš bilo kakvih nedoumica piši,tu smo da pomognemouser posted image


(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Nekvalitetno mlijeko
13.10.2009 23:21:40   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: _melina_

IZVORNA PORUKA: Lulu_

izvini draga ali zasto ne mozes pametovatiuser posted image
naravno da mozes
nekad se umiralo od tuberkuloze...vodene ospice su nekad bile smrtno oboljenje...upala pluca takoder.
medicina napreduje i to im jasno i glasno reci!
moj ti je savjet
procaj sa muyem i jednostavno mu daj yadatak da se umjesa kad dodje neko pametan da prosipa pametuser posted image
da se ti beyveye nebi yamarala samo uymi odstojanje od tih osoba i tih nayovima ih tako,savjeta.
mljeko ne moye biti nekvalitetno a beba ce yeliti jos jako dugo da sisa stalno...
njoj je sika hrana,voda, utjeha,yabava,poynati miris...sika je punooooo vise od hrane i yato sto je tako beba stalno yeli da doji!


ma draga stvar je u tome sto kad ja mami kazem da je mlieko uredu ona meni kaze ja sam odgojila sedmero djece i valjda ja znam i onda digne njusku do neba...
a moj bebyboy stalno kad ga prislonim sebi trazi da doji...
ispocetka mi je srce pucalo kad ga stavim pored sebe a on trazi da doji ali sada sam ponovo nastavila sa dojenjem...
u periodu otkako nisam dojila mlijeko mi je opalo ali evo trudim se da ponovo nadođe i da ga ponovo mogu hraniti...



pa zanci da ti je BEBA zdrava!
svaka beba trazi siku...namirise je! to je tako
a mama neka se ljuti i odljutit ce se !
kupi joj novi broj mama i beba, pa neka sama procita mozda je onda uspijes ubjedit.a u protivnom joj reci da je ona odgojila 7 djece i to je super uradila i divis joj se ali sada je na tebe red jer je to tvoje djete!user posted image


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Nekvalitetno mlijeko
13.10.2009 23:33:38   
NANICA
Sve su nas nase mame odgojile divno, i na tome im hvala. Ali velika je razlika sjesti i voziti se u fici pa zatim u Mercedesu ML...
tako i odrastanje, razlika je kad smo mi odrastali prije desetina godina i sada kada nasa djecica odrastaju.
Mislim da mlijeko ne moze biti nekvalitetno i to sam se na sebi uvjerila...

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Nekvalitetno mlijeko
13.10.2009 23:36:08   
DM
Mene je moja pokušala razumjeti i kaže mi kako je to njima bilo drugačije:one su nama uvodiledohranu sa 2 mj!
Hej nismo proživili ni sve skokove na siki!
Mene je moja dojila11 mj-hodala naveliko i tražila "ice"!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Nekvalitetno mlijeko
14.10.2009 13:01:25   
Suzana
IZVORNA PORUKA: _melina_

Kada je rije o dojenju tu nema problema...tehnika je uredu i beba fino doji...
samo je stvar to sto me ubjeđuju da moje mlijeko nije dovoljno jako da bi se beba najela i da zbog tog mlijeka beba ima zelenkastu stolicu....
ne mogu ja starijima pametovati ali i ja isto mislim da mlijeko ne moze da ne valja...



Poštujem da poštuješ starije i da im ne želiš pametovati, iako ja nisam taj tip. (Ne mislim da na to da ne poštujem starije nego da se suprostavljam ako se ne slažem sa nečijim mišljenjem.)
Ako je tako, onda ti predlažem da lijepo zamoliš mamu, svekrvu, tetku, komšinicu ili bilo koga ko ti savjetuje da tvoje mlijeko nije kvalitetno, uljudno zamoliš da te puste da se ponašaš onako kako ti misliš da je najbolje i da radiš onako kako osjećaš da je najbolje za tvoje dijete, jer si mu majka i želiš mu samo najbolje.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Nekvalitetno mlijeko
14.10.2009 13:08:21   
Lalana
Mah svi stari pametuju i ljute se na nas mlade, a kada se beba razvristi i rasplace svi zovu TEBE: e kceri hajde ga smiri ili eee snahooo place ti bebauser posted image user posted image user posted image tako da ti trebas da uradis onako kako ti smatras i vidis da jeste.
To sto beba non stop hoce da doji, moj malecki je tako radio prva 2 mjeseca, non stop kao da je gladan, ali mu ja nisam nista dodala, jer je mlijeka bilo, samo je on bio beba koja je voljela da visi na siki.
A na pocetku mlijeko mora biti providno, nekih par mjeseci, tako je barem kod mene bilo. Evo nas dojimo uspjesno vec 10 mjeseci, a prvu curu sam dojila 12 mjeseci i nakon toga ostala trudna.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Nekvalitetno mlijeko
14.10.2009 20:30:15   
Junior
Ja se slazem da majcino mlijeko ne moze biti nekvalitetno...dobro je prvenstveno kao prirodna zastita od bolesti i vanjskih faktora...medjutim, ja sam rodila prije 1,5 mjesec i na kontroli se ispostavilo da je moj bebac dobio samo 350 grama...to mi nikako nije jasno, jer kad god je trazio dobio je siku i nisam mu prekidala podoje, bas sam se informisala o dojenju i sve sam radila po ps-u...hehehehe...dr kaze da je to manje-vise normalno, ali da mu 2 obroka dam hapu....hapicu pije ima 10ak dana i tek sam se malcice, malcice ubucio...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Nekvalitetno mlijeko
14.10.2009 21:51:42   
scarlett
Draga Melina, nemam vremena da iščitavam sve postove, tako da je moguće da je ovo sve već rečeno, ali želim da ti budem podrška, kao što su meni cure s RR-a bile.

Ja sam prošla sve probleme s upalama, ragadama, beba nije htjela da doji, pa onda kada je prihvatio dojku, dojenje je trajalo u početku po 6h i više.
Onda je to prestalo, pa je dojio svakih pola sata ili sat. Ja sam bila očajna od umora (neispavanost, bolovi u leđima, rukama) i nesigurnosti, jer sam stalno dobivala savjete da pređem na dohranu, da je beba gladna, pa da nosim mlijeko na analizu. Izluđivala sam samu sebe stalnom  sumnjom u svoje (o)(o) user posted image , jer ne znam kakav se proces u njima odvija i koliko beba zaista ručki, a čim je odvojim od dojke ona plače, kaka zelena, strah jeli mi dijete gladno...

Da nije bilo cura s RRa, ja bih davno odustala, mislila bih da to kod mene jednostavno ne ide i da u trenutcima kada boli i kada me umor savladava, to  nije vrijedno tolikog truda.
Žene sa ove teme su me navele da se natjeram da dam svoj maksimum i da upoznam svoje granice izdržljivosti za koje nisam znala da imam. To je bila teška psihička i fizička borba sa samom sobom - da dojenje opstane, ali uz njihovu stalnu potporu, ja evo dojim skoro 2 mjeseca i user posted image  je do sada dobio 1700-1800 gr i ja sam presretna. Dodajem samo čaj zbog grčeva.

Još uvijek nije sve na svome mjestu, bradavice i sada bole, bebi još nema vremenski  red u dojenju, ali je puno puno lakše nego na početku, jer sada doji kraće i rjeđe i što je najbitnije dobro napreduje. Sutra se može iskomplikovati sve, ne znam šta me čeka, ali onda bih bila ponosna i na ova 2 mjeseca koliko smo izdržali. Ipak, ja se nadam da će to biti 2 godine.

Vjerujem da mogu postojati problemi koji se i pored truda ne mogu riješiti, ipak treba dati maksimum od sebe da dojenje opstane, ako to već želimo.
Meni nije jasno kako žene u Somaliji mogu da doje svoju djecu i ona prežive - zar je njihovo mlijeko kvalitetnouser posted image -ako već pričamo o nekoj kvaliteti? i onda čujemo svakakve komentare o kvaliteti majčinog mlijeka kod nas u BiH user posted image .

U svojoj užoj porodici imam 2 slučaja kod starijih žena gdje su dr. prije 30 - 40 godina "utvrdili" da im je mlijeko nekvalitetno, navodno rijetko - ne znam šta to znači? Nažalost, to se mišljenje provlači kroz generacije.

Imam i jednu mladu osobu, kojoj je pedijatrica savjetovala da prekine dojiti, jer beba ne dobija na kilaži, a kada je majka prestala da doji i mlijeko se povuklo, ispostavilo se da je beba imala upalu grla i da je to prouzrokovalo poteškoće pri dojenju.

Čini mi se da pedijatri ( a i okolina) kod nas kada nemaju objašnjenje za neki problem vezano za dojenje,  odmah posežu za objašnjenjem da nema dovoljno mlijeka ili da nije kvalitetno.

Pokušaj što više tema o dojenju iščitati i daj maksimum od sebe da to uspije, neće ti biti lahko, jer ćeš sumnjati u samu sebe  sve dok ne vidiš rezultat na bebinoj kilaži, ali nemoj odustajati. Ima nas kojima i nakon 2 mjeseca nije lahko, ali ne odustajemo.

Ako ipak na kraju ne daj Bože ti i tvoj user posted image  ne uspijete, niko nema pravo da te osuđuje, bitno je da si čista sama sa sobom.

Puno sreće, snage i izdržljivosti za tebe, i pusica za tvoju bebi.

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Nekvalitetno mlijeko
14.10.2009 21:54:39   
scarlett
Junior, meni je patronažna rekla da se to može desiti kada majka ne uzima dovoljno jake hrane, da možda unosi dosta tečnosti i dijetalne hrane. Ona kaže "komad mesa za doručak majci" će sigurno zasititi bebu. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Nekvalitetno mlijeko
14.10.2009 23:17:13   
Junior
...hvala draga...kad malo bolje razmislim i vratim film unazad...i nisam nesto jela jaku hranu...najvise supice i voce...kako smo ja i muz sami u svemu tome, oko bebe i sve sto ide uz to...nisam ni stigla posteno razmisliti o tome na taj nacin...sutra meso za dorucak user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Nekvalitetno mlijeko
15.10.2009 9:35:35   
boogy woogy
_melina_, bebina stolica ne mora biti zelena od gladi. Probaj bebici izmasirati stomacic sa bebi uljem ili maslinovim i stavi zagrijanu krpicu ili peskiric na stomacic da joj ga zgrijes. Mozda je jednostavno prehladila pupicu.  Najbolji indikator da bebi dobija dovoljno mlijeka je broj mokri pelena (kod tek rodjeni beba to je 5-7 upisani pelena dnevno). Dojene bebe takodjer nekad nemaju redovno stolicu. Nemoj da te to uplasi. Jeli beba primila vakcinu u skorije vrijeme? Moze stolica biti zelenkasta i od toga. Da li joj dajes cajeve pored svog mlijeka? Nisam upratila, koliko je bebici sada?

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Nekvalitetno mlijeko
15.10.2009 9:57:28   
boogy woogy
Jos dvije stvari da dodam:

1. Tabele po kojim se ravnaju nasi pedijatri sa pricom koliko beba treba da dobije grama mjesecno, su totalno zastarjele tabele. One su radjene po mjerama djece iz 70-tih godina proslog vijeka na uzorku beba hranjenih iskljucivo AD mlijekom. Moram napomenuti da dojena djeca nikada ne mogu dobijati ravnomjerno na kilazi svaki mjesec kao djeca na AD mlijeku. Sve je individualno.

2. Sto se tice ishrane dojilje, ona mora biti uravnotezena i bogata vitaminima i mineralima. Nije vazno jesti samo meso i slatko (da bi bilo mlijeka) vec dosta voca, povrca, zitarica i mahunarki. Ovakva ishrana je vazna radi majke, jer kada majka ne jede beba i dalje dobija ono sto njoj treba ali to crpi iz majcinih rezervi iz tijela. Dakle, ne brini ti za bebu, ona ce dobiti sto njoj treba, pa makar i kalciji iz tvojih kostiju i zeljezo iz rezervi. Ali da bi TI bila zdrava, ti se moras kvalitetno hraniti. (pogledaju pdf "Ishrana dojilje")

Nemoj ogranicavati svoju ishranu "da beba ne bi imala grceve". Sve je to individualno. Ako primjetis da tvoja beba ne podnosi neku namirnicu, onda je izbaci. Ali nemoj bez razloga izbacivati sve. Jedi jecam, lecu, spinat, luk...itd. osim ako evidentno ne smeta tvojoj bebici.

I samo pomisli kako majke u Africi, Palestini i drugim ratom zahvacenim dijelovima svijeta uspjesno doje svoju djecu kad ni one same nemaju sta jesti. Hiljadama godina je ljudska vrsta opstajala iskljucivo na majcinom mlijeku u prvim mjesecima zivota, sve dok Industrijska Revolucija nije zatrebala da zene rade u fabrikama pa se pocelo praviti Adaptirano mlijeko (pdf "Historija dojenja"), od tada proizvodjaci industrijske djecje hrane marljivo rade na kaljanju imidza i pravih vrijednosti majcina mlijeka. Njima nije u interesu da majke doje jer to su veliki financijski gubitci za njih.

Treba znati da je ovo ogromno tržište. Primjerice, u Velikoj Britaniji tržište mliječne formule vrijedi miliona godišnje, a u Sjedinjenim Američkim Državama ono je oko 2 biliona godišnje. Svjetsko tržište mliječne formule za bebe je kolebljivo i svake godine poraste za oko 12%. Sa stanovišta proizvođača formule, što više žena doji to je za njih veći gubitak. Ustanovljeno je da, za dijete koje doji isključivo 6 mjeseci, hrane za bebe neće biti kupljeno u prosjeku 450$ vrijednosti. Na globalnoj skali, to su bilioni dolara izgubljenog profita.

(http://djeca.org/site//index.php?option=com_content&task=view&id=396&Itemid=37)

A ono sto je najtuznije od svega, ova industrija "obrazuje" pedijatre sirom svijeta da savjetuju majke da ne doje, jer za uzvrat ih caste putovanjima na Sejsele itd.



(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Nekvalitetno mlijeko
17.10.2009 22:33:32   
_melina_
heh drage moje, natezuci se sa svima zbog kvalitete svog mlijeka ja ostado bez njega...user posted image
imala sam mlijeka da sam mogla podmiriti porodiliste citavo sada moj babyboy moze dojiti samo jednom do dva puta dnevno maximalno... trudim se da ponovo vratim mlijeko i nadam se da cu uspjeti...
da sam makar prije mogla sjesti na guzu i pitati vas za ovo mlijeko sigurno da nikada ne bi prestala dojiti bebu niti bi ostala bez mlijeka...user posted image
sve u svemu hvala vam na savjetima i dalje pisite a ja cu da se trudim da vratim mlijeko da moj babyboy moze ponovo uzivati...user posted image


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Nekvalitetno mlijeko
17.10.2009 22:41:40   
acudesa
po savjetu drage Berine sa vježbi za trudnice ja sam:
insistirala da budem sama u sobi sa bebom dok doji, da se opustim, jedino je sa mnom ponekad bio mm, znala sam i zaključati vrata od "nasilnicauser posted image "

< Poruku je uredio acudesa -- 17.10.2009 22:42:18 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Nekvalitetno mlijeko
17.10.2009 22:44:49   
noaa
kod mene je bilo nekvalitetno mlijeko a bilo ga ko u prici,beba stalno dojila a gubila na kilazi,uh kad se sjetim moglo mi dijete umrijeti od gladi.

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Nekvalitetno mlijeko
17.10.2009 23:01:53   
MELLI
melina kako znaš da mlijeka nema dovoljnouser posted image

Jedini način da ga "vratiš" jeste samo dojenje.Ako budeš čekala da samo nadođe ubrzo će ga nestati.Dojenje ti je jednostavan mehanizam PONUDE I POTRAŽNJE.

Šta to znači?
To znači da ga ima onoliko koliko ga tvoja beba navuče.Što više doji,biće ga više,i obrnuto.Dojenjem beba "šalje" mozgu informaciju da mlijeka ima ili nema dovoljno,da ga treba ili ne treba još.

Ako kažeš da ga ima samo za jednom dnevno i biće ga toliko ukoliko je ne staviš svaki puta kada zaplače na siku.Nikada ne daji dohranu prije podoja.

Mlijeko se MOŽE vratiti,ali moraš biti spremna na to.Ako ti mogu bilo kako pomoći javi se.

Molim te ne odustaj preranouser posted image

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Nekvalitetno mlijeko
17.10.2009 23:04:08   
_melina_
IZVORNA PORUKA: MELLI

melina kako znaš da mlijeka nema dovoljnouser posted image

Jedini način da ga "vratiš" jeste samo dojenje.Ako budeš čekala da samo nadođe ubrzo će ga nestati.Dojenje ti je jednostavan mehanizam PONUDE I POTRAŽNJE.

Šta to znači?
To znači da ga ima onoliko koliko ga tvoja beba navuče.Što više doji,biće ga više,i obrnuto.Dojenjem beba "šalje" mozgu informaciju da mlijeka ima ili nema dovoljno,da ga treba ili ne treba još.

Ako kažeš da ga ima samo za jednom dnevno i biće ga toliko ukoliko je ne staviš svaki puta kada zaplače na siku.Nikada ne daji dohranu prije podoja.

Mlijeko se MOŽE vratiti,ali moraš biti spremna na to.Ako ti mogu bilo kako pomoći javi se.

Molim te ne odustaj preranouser posted image



Dajem mu koliko god ima da izvuce...
osjetim na grudima kako su mekane i kako nema u njima dovoljno..
pa ga dojim dokle ima mlijeka i onda dajem bebimil ali mlijeko mi sporo nadolazi...
ja jedem zapravo bolje recemo tovim se ko guska al et...
ne znam sta se desava... ponekad mi se placek kad ga stavim na sebe a on trazi da doji...


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Nekvalitetno mlijeko
17.10.2009 23:12:25   
MELLI
pa mekane grudi nisu nikakav pokazatelj.Moje su u početku bile ko dvije lubenice,tvrde,velike,crvene,a par dana poslije toga toliko mekane da sam se i ja pitala ima li išta u njima.Kada podoj završi,pritisni malo bradavicu-Ima li išta?Trebalo bi bitiuser posted image
Dok doji čuješ li ga da guta,mrda li ušima..?

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Nekvalitetno mlijeko
17.10.2009 23:25:11   
_melina_
IZVORNA PORUKA: MELLI

pa mekane grudi nisu nikakav pokazatelj.Moje su u početku bile ko dvije lubenice,tvrde,velike,crvene,a par dana poslije toga toliko mekane da sam se i ja pitala ima li išta u njima.Kada podoj završi,pritisni malo bradavicu-Ima li išta?Trebalo bi bitiuser posted image
Dok doji čuješ li ga da guta,mrda li ušima..?



ja osjetim po grudima...kada su tvrde ima lijeka i moze se babyboy najesti i stalno mi curi mlijeko ali kada su mekane i mlitave nista od mlijeka on samo vuce uprazno...


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Nekvalitetno mlijeko
18.10.2009 12:34:32   
henna ze
ja evo već se ponavljam..poslušaj provjeren recept za mlijeko..na sebi sam probala..nek ti muž kupi divku u prodavnici..ne znam mnogi ni ne znaju što je to..nek traži..napravi  sebi litar toga...sa mlijekom i pošećeri. i pij toplo..koliko možeš..jako je ukusno i lijepo...kao kakao...jao vidjećeš...mlijeko počne nadolaziti...jako..ali moraš onda davati bebici da doji...to je nama jednom rekla sestra kad smo išle na kurs za trudnice...drugarica i ja smo se ubijale tim..zdravo je i za bebu..moja je beba dobijala 1200 mjesečno a imala je 9- zelenih stolica dnevno..to je samo znak da se prejela..ništa posebno...
sretno..probaj pa javi...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Nekvalitetno mlijeko
18.10.2009 14:24:34   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: _melina_

ja osjetim po grudima...kada su tvrde ima lijeka i moze se babyboy najesti i stalno mi curi mlijeko ali kada su mekane i mlitave nista od mlijeka on samo vuce uprazno...



NE NE!!!! Potpuno pogresno razmisljanje! Grijesis Melina, to se svim dojiljama desi. Grudi su samo tvrde ko kamen u pocetku. Vjeruj mi, ja sam dojila svog sina 20 mj. i prosla sam sve probleme sa dojenjem i znam o cemu pricam. Mlijeko je tu vjeruj mi. Doji svog babyboy-a STALNO! Moras imati 7-8 podoja unutar 24 sata da bi se mlijeko proizvodilo. Pocni smanjivati malom AD mlijeko za 15 ml. svako hranjenje. Nestajanje mlijeka je proces koji se nemoze desiti preko noci. Ti jos uvijek imas mlijeka samo moras poraditi na pojacanju proizvodnje. A jedini nacin da to uradis je da se OPUSTIS (jer se mlijeko stvara u mozgu a ne sikama) i da fino dojis svog sina jako cesto. Stavi cepove u usi da se zastitis od prica, zakljucaj se u sobu sa svojim djetetom i uzivaj. MOLIM TE NEMOJ TAKO DA RAZMISLJAS  jer jedini pravi neprijatelj dojenju je nedostatak samopouzdanja.

Melina, drzim ti fige i molim te vjeruj mi....znam kako se osjecas, sve smo mi to prosle....to su trenutci kada se osjecas nesvacenom i kao da je sve uzalud ALI NIJE!! Nisi sama, imas nas na RR i ono sto je najvaznije TI NISI IZGUBILA MLIJEKO!

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Nekvalitetno mlijeko
18.10.2009 22:09:33   
Junior
...ja sam bas citala da dojke budu tvrde jedino prvih mjesec dana dok se organizam -ne snadje- a nakon toga budu meke...nema to veze s koklicinom mlijeka...kod mene prvih dana bile tvrde samo tako, stajale kao da ih je zakucao neko...hahahhahhaa...sada meke, a bebac masala jede...kada stisnem ono strca...a, ipak malo dobio...samo 350 grama...rekli da mu dajem i hapu...ja mu prvo dam sike i onda dodam hape da pojede koliko mu fali...mlijeka ima, ali iz nekog razloga mu ocito nije dovoljno...
henna ze...dobar savjet za ovo sa divkom...cula sam to negdje, ali smetla...sutra cu bas i ja da probam...!!! thx!!! user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *