|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 0:26:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ne znam stvarno, a nebi trebala vise od 3 kmuser posted image user posted image Ajd ti provjeri sta ima tu, pa nam javi da vidimo isplatil se dolazit... user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nek je i meni jednom nesto blizuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a valjda ce biti zanimljivouser posted image
Marina ma potpis je mrak user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image al ne pali vazda se neko nakačiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 8:14:20   
mala86
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Jeste li posadili psenicu??? Sv.Lucijauser posted image user posted image


jesmo user posted image user posted image user posted image user posted image ,na svetu Luciju navece posadio mm!juce je stavio na radijator,kad vidim jutros pocela je user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 10:34:56   
emma.L
Božić volim jako, jeste da je sve komercijalizirano i da se gubi pomalo bit Božića, ali neka je malo svečanije. Bor okićen još prije Sv. Nikole, a ovaj vikend slijede pripreme za pravljenje kolača i kupovina poklona.
Uvijek mi je tjedan pred Božić naporan jako, volim da mi zamirišu kolači i sarma i da pokačim ukrase po kući. E ove godine neće biti tolika frka jer sam slobodna za Badnji dan, pa ću moći malo razgoditi poslove, a i MM je slobodan pa će mi pomoći. Samo mi je žao što odavno nisam otišla na ponoćku, ali uvijek je jako hladno i ja sam jako umorna, pa to ostavim za neku ranu jutarnju misu na Sv. Ivana ili Sv. Stjepana, kad se vratim u Sa.
Jedva čekam user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 10:39:16   
škorpija
iako nisam kršćanka jako volim Božić kao praznik, ne slavim ga naravno, ali sma taj ugođaj, božićni foilmovi, okićene kućice, sve mi je superuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 11:23:44   
sara.at
Jedno Pitanjce...
Moj mm slavi Bozic i sinoc mu pricam to za psenicu i to niko u aus ne radi niti su ikad culi za to,cak Ni moj svekar,Ni svekrva neznaju za to,Pa da vas pitam..
Sta je Bit sadjenja Te psenice i jel se to radi samo na balkanu il je to opcenito u krscanstvu????

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 11:37:07   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: sara.at

Jedno Pitanjce...
Moj mm slavi Bozic i sinoc mu pricam to za psenicu i to niko u aus ne radi niti su ikad culi za to,cak Ni moj svekar,Ni svekrva neznaju za to,Pa da vas pitam..
Sta je Bit sadjenja Te psenice i jel se to radi samo na balkanu il je to opcenito u krscanstvu????




Na Svetu Luciju sijala se božićna pšenica, a bila je simbol plodnosti, novog života i njegove obnove. Samim svojim izgledom davala je zelenilo i nadu usred zime i snijega, a služila je i kao blagoslov ljetine istodobno ukrašavajući domove. Isti običaj postoji u Italiji i Portugalu te nije toliko raširen. Pšenica se sadila na Svetu Luciju i rasla bi do Božića kad bi se uredila.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 15.12.2010 11:41:00 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 11:40:13   
mala86
evi i od mene nesto



Vlati pšenice zasijane u plitici, u punom će sjaju zasjati na sam Božić, i svojom rodnošću (gustoćom i bojom) nagovijestiti dobru ili slabiju žetvu iduće godine. Na taj su je način nekada doživljavali na selu. Božićna pšenica također simbolizira obnovu života, odnosno skoro ponovno buđenje prirode u proljeće, plodnost i blagostanje, kakvo si priželjkujemo i nastojimo priuštiti u blagdanskom vremenu.
user posted image


kod mene je sade otkad znam za sebe,i uvijek bi stajala na stolu za Bozic,i jos bi stavili u nju svijece user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 11:41:52   
maja78 RR
i moja baka je uvijek sijala psenicu

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 11:48:33   
emma.L
Moja baka je uvijek sijala punu sobu pšenice i onda pred Božić dijelila svoj svojoj djeci/unucima da je stave pod bor.
A jedna posebna, malo veća, se ostavljala za Božićni stol, ukrašava se sa tri svijeće (Otac, Sin i Duh sveti), jabukom u sredini i trakicom okolo. Onda se taj aranžman stavi na sredinu tvrde beskvasne Božićne pogače koja se peče nabockana viljuškom, kako bi se mogla okolo ukrasiti bršljanom (grane bršljana se zabadaju u te rupice).
Svijeće se pale uz molitvu prije Božićnog ručka, a gase nakon ručka i pjevanja Božićnih pjesama.

I sad ja oplakah na poslu, jer ovoga više kod nas nema otkako je baka umrla i svi se razišli da u svojim kućama slave Božić. Tata, MM, Ema i ja upalimo tek jednu svijeću da se pomolimo, jer bih uz ovo vjerovatno preplakala cijeli dan.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 12:12:51   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: škorpija

iako nisam kršćanka jako volim Božić kao praznik, ne slavim ga naravno, ali sma taj ugođaj, božićni foilmovi, okićene kućice, sve mi je superuser posted image


user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 12:15:00   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: mala86

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Jeste li posadili psenicu??? Sv.Lucijauser posted image user posted image


jesmo user posted image user posted image user posted image user posted image ,na svetu Luciju navece posadio mm!juce je stavio na radijator,kad vidim jutros pocela je user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Mala86 i kod mene muz posadio psenicu, stavio ledenice na balkon.... On ti uziva oko tih stvariuser posted image user posted image user posted image user posted image Hej jel vi stavljate zemlju ili samo u vodi sadite, mm posadio samo u vodi, ono kako pise na upustvu na onoj kutijici....

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 12:18:56   
Anoniman
moja mama stavi vatu ispod psenice a svekrva nista samo vodu..

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 12:55:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: emma.L

Moja baka je uvijek sijala punu sobu pšenice i onda pred Božić dijelila svoj svojoj djeci/unucima da je stave pod bor.
A jedna posebna, malo veća, se ostavljala za Božićni stol, ukrašava se sa tri svijeće (Otac, Sin i Duh sveti), jabukom u sredini i trakicom okolo. Onda se taj aranžman stavi na sredinu tvrde beskvasne Božićne pogače koja se peče nabockana viljuškom, kako bi se mogla okolo ukrasiti bršljanom (grane bršljana se zabadaju u te rupice).
Svijeće se pale uz molitvu prije Božićnog ručka, a gase nakon ručka i pjevanja Božićnih pjesama.

I sad ja oplakah na poslu, jer ovoga više kod nas nema otkako je baka umrla i svi se razišli da u svojim kućama slave Božić. Tata, MM, Ema i ja upalimo tek jednu svijeću da se pomolimo, jer bih uz ovo vjerovatno preplakala cijeli dan.


user posted image user posted image Rasplakah se i ja i moja baka je umrla al ostaju lijepa sjecanja na nju i tradicije

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 14:55:14   
Anoniman
ulaz na Bozicni sajam-besplatanuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image voznja vlakicem Bubijem od Rondoa do sajma besplatanuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image evo napokon nesto pohvalnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 15:58:59   
mala86
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: mala86

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Jeste li posadili psenicu??? Sv.Lucijauser posted image user posted image


jesmo user posted image user posted image user posted image user posted image ,na svetu Luciju navece posadio mm!juce je stavio na radijator,kad vidim jutros pocela je user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Mala86 i kod mene muz posadio psenicu, stavio ledenice na balkon.... On ti uziva oko tih stvariuser posted image user posted image user posted image user posted image Hej jel vi stavljate zemlju ili samo u vodi sadite, mm posadio samo u vodi, ono kako pise na upustvu na onoj kutijici....



mm je stavio malo zemlje iznad!tako kod nas pise na kutijici,ili vatu,ali mi smo stavili zemlju od cvijeca

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 19:06:11   
š t a
I mi sam vodu, da ima svjetlosti i toplote............i eto do Božića divne pšeniceeeeeeeeeee

_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 22:47:52   
sara.at
Zahvaljujem se na odgovoru i mm mi je sad rekao da fest sveta Lucija Potice iz skandinavskih zemalja na pocetku decembra... Medjutim Sa Tim 3 svijece (otac,sin i Sveti duh) vec nije u vjeri mog mm jer oni su Po starom testamentu evangelisch tj protestanti... Ipak hvala na odgovoru user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 22:57:15   
mišur
Joj mi pšenicu uvijek kupimo, nikada ne sadimo user posted image A nisam ni znala koje joj je značenje, vidim sad od vas user posted image

Meni je Božić najljepši praznik i uvijek mu se posebno radujem...
Moji su Hercegovci i zadržali su običaj da se posebno dariva prva muška osoba koja na Božić dođe u kuću...Zove se polaznik! Naravno, to je sad Luka user posted image Mm je iz Banja Luke i oni nikada nisu čuli za taj običaj ...

Ja sam sad zaokupljena poklončićima za najmlađe koje pripremam za Sv. Nikolu 19.12. Imam 3 djece i moje dvoje, i jedva čekam da im sve pripremim i da vidim njihovu sreću kad to budu raspakivali...

Malo me, iskreno, nervira što je zadnjih godina izvučena priča o Sv. Nikoli, umjesto o Deda Mrazu, pa već vidim da je Luka prilično zbunjen, jer ja pominjem Deda Mraza, a kad nam neko dođe, obavezno ga pitaju šta će mu Sv. Nikola kupiti...
Mm predlaže da mu kažemo da se Deda Mraz zove Sv. Nikola, a preziva Deda Mrazuser posted image , a pošto je Sv. Nikola i drugačije obučen, da mu kažemo da se presvukao user posted image user posted image user posted image
Genijalac, nema štauser posted image

Mi za Badnje veče idemo kod mm porodice i tu je obavezno sijeno i čokoladice i bombonice za "pijukanje", a za Božić kod mojih. Na trpezi je neizostavna pogača sa kovanicom, i ko je izvuče, imaće para te godine user posted image Zatim, pečenje, sarma, pite, kolači....

I, da, moja mama je uvijek praktikovala da nam na Božić obuče nešto novo, makar i čarapice...Eto, ne znam otkuda taj običaj, ali sad sam ga se sjetila...

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 23:24:10   
Anoniman
Misure mi imamo obicaj , tj svake godine imamo polaznika za pravoslavni Bozic....Barem kod moje bake se birao polaznik neko ko je marljiv, posten , dobre duse , on se dariva a vjeruje se da ulaskom  dobre osobe ta osoba na Bozic unosi ili siri tu ljepotu....

Ja sam pokupovala sve poklone uh sad mi je srce na mjestu , znam da cu svoje najdraze obradovati....Napravila sam takodje par ukrasa za stolove....Na Badnje vece idemo kod  nasihprije i prijatelja na veceru, ja cu abd na ponocku....Nadam se da ce malo snijega napadati da imamo Bijeli Bozic, posto se sve otopilouser posted image

(odgovor članu mišur)
  Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 23:34:51   
Apotekarka
Volim Božić zbog atmosfere koju donosi....Lampice.kuglice,sve blista,puno jkolaca,pokloni,obilazenje rodbine....Samo kud da potrefi subotu i nedjelju ja u pon moram na posaouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Zasto volim BOZIC....
15.12.2010 23:45:22   
iv@ncica
sporty,  noa-  ulaz  u  zimsku  caroliju  je  free...radno  vr.  od  16-21 h  radnim  danom, vikend  od  12-21h..vlakic  vozi  svaki  sat  vremena..sve  je  skoro  spremno  za  djecu  i  bit  ce  punoooo  sadrzaja  za  djecu,  otvaranje  u  petak  u  16 h, ztraje  7  dana...opet  smo  i  mi  dolje s a  svojim standom..i novom  izlozbicom..pa  ako  se  pitate  sto  me  nema  ..a ja u  poslu  opet...slavimo  bozic  ima  3  mjeseca..vec  mi  điđe  da  ne povjerujete  dodijale ;))) sad  treba  svoju  kucu  srediti  i  okmititiuser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Zasto volim BOZIC....
16.12.2010 0:33:27   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: iv@ncica

sporty,  noa-  ulaz  u  zimsku  caroliju  je  free...radno  vr.  od  16-21 h  radnim  danom, vikend  od  12-21h..vlakic  vozi  svaki  sat  vremena..sve  je  skoro  spremno  za  djecu  i  bit  ce  punoooo  sadrzaja  za  djecu,  otvaranje  u  petak  u  16 h, ztraje  7  dana...opet  smo  i  mi  dolje s a  svojim standom..i novom  izlozbicom..pa  ako  se  pitate  sto  me  nema  ..a ja u  poslu  opet...slavimo  bozic  ima  3  mjeseca..vec  mi  điđe  da  ne povjerujete  dodijale ;))) sad  treba  svoju  kucu  srediti  i  okmititiuser posted image


Super, procitala sam to danas u vecernjem listuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image I prekrasno izgleda, kazu pravi mali Bozicni grad iz bajke, mnostvi sadrzaja, jaslice koje ce vremenom ozivjeti, priredbe, muzika, kreativne radionice za djecicu, autici za djecicu, prodajni dio, i da ne povjerujete GRUDANJE SA SNJEGOVICEMuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
I da sve je freeeeeeeee........... Samo ne znadoh za taj vlakic, ma cool, ajmo zene jedan dan zajedno, slazete li se????user posted image user posted image

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Zasto volim BOZIC....
16.12.2010 8:42:37   
mala86
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: iv@ncica

sporty,  noa-  ulaz  u  zimsku  caroliju  je  free...radno  vr.  od  16-21 h  radnim  danom, vikend  od  12-21h..vlakic  vozi  svaki  sat  vremena..sve  je  skoro  spremno  za  djecu  i  bit  ce  punoooo  sadrzaja  za  djecu,  otvaranje  u  petak  u  16 h, ztraje  7  dana...opet  smo  i  mi  dolje s a  svojim standom..i novom  izlozbicom..pa  ako  se  pitate  sto  me  nema  ..a ja u  poslu  opet...slavimo  bozic  ima  3  mjeseca..vec  mi  điđe  da  ne povjerujete  dodijale ;))) sad  treba  svoju  kucu  srediti  i  okmititiuser posted image


Super, procitala sam to danas u vecernjem listuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image I prekrasno izgleda, kazu pravi mali Bozicni grad iz bajke, mnostvi sadrzaja, jaslice koje ce vremenom ozivjeti, priredbe, muzika, kreativne radionice za djecicu, autici za djecicu, prodajni dio, i da ne povjerujete GRUDANJE SA SNJEGOVICEMuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
I da sve je freeeeeeeee........... Samo ne znadoh za taj vlakic, ma cool, ajmo zene jedan dan zajedno, slazete li se????user posted image user posted image



joj kud je Mostar tako daleko user posted image ,i ja bi na taj Bozicni sajam

ali stavite nam bar slikice user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Zasto volim BOZIC....
16.12.2010 10:15:20   
emma.L
Hoće li biti otvoren i na Badnjak? Tek u petak ujutro idemo u Mostar, a voljela bih Emu odvesti da vidi user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Zasto volim BOZIC....
16.12.2010 15:13:52   
iv@ncica
od  17  do  23...  zao  mi  je  sto  nece  duze...ono  sto  sam  ja  vidjela  iz  prve  ruke  je  super  i  sto  je  bitno..djeca  u  svemu  sudjeluju  i sve  je  prilagođeno  njima...moja  smjena  je u  subotu  od  16-21h..pa  moje  drage  naletititeuser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *