|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 14:22:15   
Anoniman
Šta da radim ?Beba ne kaki 3 dana, do sada je samo dojio, ali uvela sam mu jabuku neki dan user posted image vjerovatno je od toga. Svi govore normalno je to i do 7 dana, ma ne znam nešto me opet strah? Šta ste vi radile u tom slučaju?

(odgovor članu eni_24)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 14:26:27   
Anoniman
Breskva, evo ima tema o tome
Nemoj se brinuti. To je normalno. I moja malena jednom nije kakila 5 dana.

http://www.ringeraja.ba/forum/m_276899/mpage_1/key_/tm.htm#276899

< Poruku je uredio pahuljica farah -- 25.6.2009 14:28:08 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 14:30:00   
Anoniman
Moja bebana, dok je dojila, znala je kakiti i nekoliko puta dnevno.  Jednom se desilo da nije kakila nekoliko dana i bila sam sva istraumirana.  Zvala sam HIPP savjetovalište (bilo je suviše hladno da je vodim pedijatru) i fina teta doktorica mi je rekla da joj masiram stomačić babyuljem i kasnije je uronim do struka u kadicu punu vode da beba mrda nožicama kao da vozi bicikl.  Pomoglo je : )
Kažu da je normalno i ako beba ne kaki do 7 dana.  Moja mala sada kaki jednom dnevno (na AD mlijeku je) i boja je zlatno-žuta.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 14:30:15   
adannn
Breskva,ne brini se....Radi mu vježbice sa nogicama..I ja sam bila zabrinuta 2 dana nije Nejra kakila a imala par mjeseci.I jedna teta bila slučajno kod nas,uradi joj ''stručno''par vježbica i ''pročepi''...user posted image user posted image Ne brini ali opet ti nama javi.....Nadam se da će uspjeti...Radi češće vježbice...Pusa tebi i Alimu

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 14:36:57   
Anushka
i moj nije  3 dana kakio kad mu je bilo 3 mjeseca ja cak i hitnu zvala uspanicena. Masiraj stomacic u smjeru kazaljke na satu, postavljaj na stomak, guraj nogice prema stomaku kao da cucnjeve radi, grij mu stomacic, a ako bas potraje onda neke radikalnije metode tipa da gurnes komadic sapuna u guzu, neki su stavljali i toplomjer da potjeraju itd. Ja sam se jedva strpila 3 dana i sam je obavio sav sretan a pomoci ce masaze i vjezbice.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 14:41:40   
Chuchi
Jao Breskva, no sikiriki oko toga! Moj Leni ne kaki svaki dan, to nije nista. Svaki doktor ce ti reci da je normalno da ne kaki cak i po 7 dana.
Moj Leni ne kaki po tri dana, ali onda dva dana uzastopno kaki po dva puta na dan, ¨istovari se¨ user posted image user posted image
Nista se ne sikiraj, vidjeces sutra kad mu ne mognes presvuci pelene... ahhaha a to sto je jeo jabuku, ma ne brini, jabuka ga nece zavoriti, naprotiv...user posted image Evo Leni sad pio frutek od jab. banane i breskve... user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 14:44:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anushka

ja cak i hitnu zvala uspanicena.

user posted image user posted image user posted image
Oprosti, Anushka... baš mi ovo bi slatko.

Pusice za male guze...

(odgovor članu Anushka)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 15:26:39   
MELLI
Je li beba nervozna zbog toga?Ako nije onda se i ti opusti.Moja beba ,jedne prilike, nije kakila 8 dana ,ali kad je pročepilo...user posted image user posted image user posted image user posted image
Sve je to normalno,ako beba ne plače zbog togauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 15:30:19   
_mamica_10
IZVORNA PORUKA: Breskva

Šta da radim ?Beba ne kaki 3 dana, do sada je samo dojio, ali uvela sam mu jabuku neki dan user posted image vjerovatno je od toga. Svi govore normalno je to i do 7 dana, ma ne znam nešto me opet strah? Šta ste vi radile u tom slučaju?
Ja sam svoju bila vodila doktoru nije 10 dana izlazila napolje!Dojila sam je ali i pored dojenja hranila je vocem i tako to.Doktorica mi je rekla da to nema veze da je s malom to uredu jer je dojim ipak,kad je nebi dojila onda bi bio problem!!!


_____________________________

nedam nikome svoje princeze male!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 15:31:21   
_mamica_10
ako si toliko zabrinuta mozes bebi slobodno malo sapuna staviti u guzu da je krene!Ja sam to uradila za svaki slucaj da budem mirna!!!

_____________________________

nedam nikome svoje princeze male!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 15:37:17   
Dalila Sa
I moja beba nije kakila po sedam dana,i kad sam ga odnjila pedijatru,rekla mi ja je normalno da ne kaki i do deset dana,ako samo doji,što je bilo u mom slučaju.
Moje mišljenje je nemoj paničiti,kakit će user posted image
a znam kako ti je i ja sam bila par puta u istoj situaciji,bitno je da ima vjetrove i da mu stomačić nije tvrd.
Pozzz

_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu _mamica_10)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 15:43:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MELLI

Je li beba nervozna zbog toga?Ako nije onda se i ti opusti.Moja beba ,jedne prilike, nije kakila 8 dana ,ali kad je pročepilo...user posted image user posted image user posted image user posted image
Sve je to normalno,ako beba ne plače zbog togauser posted image


Ma nije nervozan, super je i prdi nenormalno ko nikaduser posted image user posted image user posted image . Ma tek sam počela sa čvrstom hranom, pa je možda zbog toga. Dok se ne navikne, inače je prije odma poslije podoja imao stolicu,pa je meni zato sad neobično.
Probaću ove savjete hvala vam svima. Javim vam kad očepi...user posted image

(odgovor članu MELLI)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 16:08:34   
Anoniman
Hej žene nisam stigla ni poruku otkucat ovaj moj očepiouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ... zar beba od 5 mjeseci može onoliko iskakit jaoooooooo. Al dobro je neke on meni kakio.
Radila sam malo vježbice i dala zaslađeni čaj od kamilice. Hvala još jednom.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 16:09:04   
Domina
Probaj mu dati krusku umjesto jabuke - mozda mu pomogne kod zatvora.

U svakom slucaju pomaze i zasecerena kamilica, mada to nije najzdravija opcija.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 16:18:13   
Anoniman
Al et i patronažna mi je savjetovala zaslađenu kamilicu , ma ne znam,valjda neću imati potrebe mu više je davati.  Opet je njemu sika nezamjenjiva.

(odgovor članu Domina)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 18:35:13   
adannn
IZVORNA PORUKA: Breskva

Hej žene nisam stigla ni poruku otkucat ovaj moj očepiouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ... zar beba od 5 mjeseci može onoliko iskakit jaoooooooo. Al dobro je neke on meni kakio.
Radila sam malo vježbice i dala zaslađeni čaj od kamilice. Hvala još jednom.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 18:42:27   
Romali
Već sam napisala na sličnoj temi na RR, nama je kod zatvora zakon Hipp kaša od kajsije.
To je straaaaaaaašno kako ona djeluje user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 18:48:37   
Mama1
Prije smo imali problema sa tim sada nemamo ....sada smo vejiki ....
Ali problem smo rjesavali Planteks- om
Exstra je  .... :)


_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: beba ne kaki
25.6.2009 18:52:29   
NANICA
Nama HIPP kasica od sljive pomaze. Takodjer na stapic za usi stavimo malo Pavloderma i polako guramo u guzanu. U roku sat- sat i pol se kakimo user posted image

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: beba ne kaki
17.7.2009 21:09:56   
ivanak
Dojim i sad me zanima, jeli beba može biti nervozna i imati tvrd stomčić zato što se ne može pokakati. Kaki mi za sad stalno, ali ima 1 period po danu da ne može se pokakati pa se muči. Što da mu radim da mu olakšam?????

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: beba ne kaki
17.7.2009 21:39:45   
Hanady RR
sasvim normalno da beba bude nervozna moja farah je mene živu izludila sa kakom do 3 mjeseca ali svaka muka oko kake pratila je i grčeve i nadutost i tešku nervozu. Masiraj stomak bebi uljem, radi vježbice nogicama, stavi uljanu krpicu, okupaj bebu, u slučaju zatvora od 7 dana stavi toplomijer u guzu ili komadić sapuna. E mis smo na sapun kakili do 3 mjeseca a sad kaki poslije svakog podoja sad me to izluđuje a 5 joj je mjeseci bilo 12.7.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: beba ne kaki
17.7.2009 22:06:14   
ivanak
A inače nakon skoro svakog podoja se pokaki, ali nam se to počelo događati ima par dana i odmah je nervoza. Jedino se smiri kad legne potrbuške na moja prsa.
Meni se čini da nisu grčevi, jer bi to bilo plakanje stalno i gore bi izgledalo. Ima nekoliko sam ga ponovno stavila na siku, ali kratko i to mu je pomoglo da se pokaki.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: beba ne kaki
19.7.2009 20:59:56   
ivanak
A kako izgledaju te vježbice da se bolje pokaki???

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: beba ne kaki
20.7.2009 18:11:53   
mamin_zivot
Evo nas i ovdje! user posted image
Moja user posted image evo treci dan ne kaki, nista novo nisam mu davala, stalno ima vjetrove. Pije komorac sa kimom radi grceva. Probala sam sa kamilicom slatkom juce, redovno doji, ali i dalje ne kaki. user posted image
Citala sam da je normalno da beba nema stolicu 4-5 dana, ali vidim da ga to muci jer zaplace prije nego pusti vjetar. Kako da ga olaksam??

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: beba ne kaki
20.7.2009 18:24:56   
neki
Evo draga,imas ovde par odgovora,pokusaj sa sapunom,kremicom,ili toplomjerom,sretnouser posted image

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *