|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: zacenjivanje
3.11.2007 21:45:48   
SMIRI
IZVORNA PORUKA: suncica

Ako zelis prihvati savet, ako ne zelis nemoj ni da citas.


Zbog ove recenice sam mislila da se obracas meni! Sorry user posted image
E hebiga,,,kad osobi ne gledas u oci kad prica...tako lako dodje do nesporazuma...
Tebi takodjer LIJEP POZDRAV...user posted image

_____________________________

SMIJEM SE i kad mi se place ;-)

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: zacenjivanje
3.11.2007 21:46:16   
Mama1
BEZ KOMENATARA SMIRE !
user posted image


_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: zacenjivanje
5.11.2007 8:43:14   
travnicanka
O boze moj svakakvih zena!!!!!Pa sta je ovoj "amlatifi"ona bi se samo svadjala!!!!!Pa draga moja da vec nisi u predhodnim postovima napisala kako bolujes od nedostatka sexa ja bi se mozda i svadjala s tobom ali sad nema teorije,takve zene su neuracunljive ponekad!!!!Sta ces nije ni tebi lako!!!! Uozbilji se molim  te i ako nemas nista pametno savjetovati ili napisati ne zavijaj nas u crnjake i onako nam ih je dosta!!!!U svakom slucaju pozdrav tebi i za razliku od tebe ja nemam nista protiv tebe bez obzira odakle si!!!! Nauci se da se ljudi ne cijene po tome iz koje sredine dolaze nego naprotiv cijene se njihovi drugi kvaliteti kao nrr.smisao za humor koji je u tebi vjerovatno davno zamro!!!!!!!!

(odgovor članu amlatifa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: zacenjivanje
5.11.2007 9:41:47   
Suncica*
Sta kazete na ideju da pokopamo ratne sekire i nastavimo sa lepim duzenjem? 

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: zacenjivanje
5.11.2007 10:15:26   
travnicanka
Ma ja sam uvijek ZA!!!!!!Samo me jako nervira zasto se tako pojedinci ponasaju!!!!Ja se zaista silno trudim da ono sta sam naucila tokom moje dvije trudnoce razmijenim sa drugima,da ukazem na negativnosti tako da drugi ne grijese u onome u cemu sam ja na primjer!!!!!Ne vidim sta je u tome uzitak!!!Biti kontras to je meni uzasno!!!!Ja imam amidju koji je takav,i ruzno je reci ali ponekad me huja hvata na njega!!!!Ali sta bi kako se ono kaze:"sto ljudi,sto cudi"!!Puno pozdrava naravno svima bez obzira odakle su!!!!PUSSSSSssss!!!!!

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: zacenjivanje
5.11.2007 12:48:23   
SMIRI
IZVORNA PORUKA: suncica

Sta kazete na ideju da pokopamo ratne sekire i nastavimo sa lepim duzenjem? 


SUPER idea user posted image

_____________________________

SMIJEM SE i kad mi se place ;-)

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: zacenjivanje
3.7.2008 14:51:45   
mamacurke
a joj ja došla da proćitam nije mi bio jasan sam naslov ove tame .. ono idu pjesmice,bojanke,igrice kad zacenjivanje šta je reko to .... kad ovamo pravo zapaprilo
nedaj bože da trebaš dati djetetu prvu pomoć... usta na usta šta bi onda radila trčala prati zube i isprati ih dezifekcijskim sredstvom mislim stvarno,higijenski ili ne -majka je majka,a u ostalom možeš uzeti i papir pa puhati
e sad kad smo to riješili ... pusozdrav

(odgovor članu SMIRI)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: zacenjivanje
3.7.2008 14:54:20   
makana
heheheeh
ovo nekad bilo sad se spominjalo
a otkud ova tema pod igrice i smijalice pojma ne znam
znam da sam je otvorila tamo gdje je trebalo user posted image
valjda će je neko opet premjestiti gdje i spada 

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu mamacurke)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: zacenjivanje
3.7.2008 21:10:02   
Visnja RR
moja Asja se zacenjivala svaki dan u prvih 40 dana...cim joj nesto nije po volji ona umjesto da place kao sve bebe bi odmah pocrvenila pa poplavila i ostajala bez daha...
prvi put sam se prestrasila, srecom tad je bila patronazna kod mene... ja sam to rjesavala tako da bih je uhvatila za nosic... tako je natjeras da udahne vazduh na usta...  najezno lupim po licu (mali samarcici) ... ili vikenm na nju tj. glasno izgovorim njeno ime ... kad dodje sebi onda je privijem uz sebe i umirujem njeznim rijecima i milovanjem...
kada je primala prvu vakcinu  isto se zacenula pa ju je serstra uhvatila za nosic i odmah je dosla sebi... pile moje slatko :)
al sad je vec ok i nema tih momenata... mada ce ih vjerovatno biti...vazno je ne prepeasti se i odmah reagovati...
pusa malim ljuticama user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: zacenjivanje
3.7.2008 22:05:38   
Emina*
Asjica izgleda prava mala ljutica......  user posted image   user posted image
Ljubni pile od mene.....

Kod mene Bakir sad zasad nije imao takvih situacija...
Nadam se da ih nece ni biti, ali ko zna....

< Poruku je uredio Eminica -- 3.7.2008 22:07:24 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: zacenjivanje
3.7.2008 22:51:55   
Visnja RR
Hvala Eminice user posted image
Asja je prestala biti ljutica otprilike s dva mjeseca (danas su joj puna 3 user posted image  )...
Sada je postala prava dobrica... samo se smije, papa, pajki...
Neki dan sam se cula sa bebano i njen Leo ( moj zet user posted image ) se zakocenio i ona se prestrasila...
Naravno da je normalno da se sve prepadnemo , ali isto tako nakon par puta steknemo sigurnost i nestane straha od te situacije...
Meni je smjesna moja mama kad je prvi put vidjela Asju kad se zakocenila... zena nije sebi mogla doci od straha... a onda kasnije meni pricala kako se to i meni desavalo kad sam bila beba... hahaha kako se bake boje za svoje unucice , zaboravljaju da su sve to davno prosle user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: zacenjivanje
4.7.2008 9:07:07   
makana
upravo tako, potpuno si u pravu višnja, ja poslije nekog vremena potpuno zaboravim na to i onda me uhvati nespremnu, poslije se kajem što joj nisam svezala po jedan šamarčić da se odmah uhaviza umjesto onih scena
a pomagalo je i kad bih lupala o neku tvrdu podlogu i pravila jače zvukove, tad bi ona prestajala da plače i gledala šta se dešava user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: zacenjivanje
11.7.2008 11:00:25   
lida
Ja imam koleicu kojoj se curica kocenula kad joj nešto nije po volji,sve je bilo super dok je to mogla riješiti puhanjem,poslije je morala da joj daje umjetno disanje i djete je znalo biti bez zraka i 50sekundi.Naravno išla je dok.i on joj je rekao da slobodno djete udari da zaboli i da poslije kocenjenja nema milovati djete i dopustiti mu ono zbog ćega se zakocenulo,nego ga ignoristi.Tako su i uradili prvo su je pucnuli i onda ignorisali poslije njihove reakcije ona je to pokušala urditi još jednom nakon par dana i pošto su oni reagovali isto to više  nikad nije uradila.

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: zacenjivanje
22.7.2008 23:35:01   
proud mom
e blago meni... a šta bi rekle na to da se maleno zakocene, ti ga lupiš, uhvatiš za nosić ili pak puhneš u njega a on u trenu stane kao u čudu, traje to neke 2-3 sekunde i onda ponovno - još gore user posted image šta biste onda...

meni lično se to dešava... ali šta ću... ja ga opet volim... NAJVIŠE NA SVIJETU

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: zacenjivanje
23.7.2008 9:50:40   
makana
hihihi
znači prvi put nije upalilo user posted image
mene je bilo malo strah upravo toga, šta ako ne upali ništa ni puhanje, ni lupkanje po stolu ili vratima, ako joj udarim šamarčić, ali nedavno na balkonu ona poslije tersanja i bacanja stvari preko ograde bila je naružena i naravski odmah iz plača krenu da se koči i zavrće očima, nema zraka, ja priletim, puši, lupaj, ništa, zalijem je vodom, ništa, u strahu sam joj zveknula takav šamar da se odmah uhavizala, nije bilo ni plača, ni histerije, ni kočenja, ni onesvještavanja, ni oduzimanja ruku i nogu, ništa user posted image


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: zacenjivanje
2.9.2008 22:53:12   
amrab
Ja imam djevojčicu kojoj je sada 9 godina.Kad je bila mala,negdje od dvije godine,pa nadalje,jako često se znala zakocenuti.Isti simptomi,zakocene se,nestane joj daha i sva pocrni.Jednom je tako bilo i do trideset sekundi,Tada sam odlučila da je odvedem doktoru.Dr. kaže svaki taj prekid dotoka kisika može da ošteti mozak i da nastupi gušenje.Zato djevojčici dajte sve osim "noža" .Kad naraste vjerovatno će prestati ili će prerasti u nešto gore.Kad dođe to zacenjivanja okrenite je potrbuške da nebi došlo do gušenja.Hvala Bogu kako je odrasla nema takvih pojava,ali je i dalje jako,jako ljuta.
Pozdrav


(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: zacenjivanje
7.11.2009 20:20:52   
mamica
Drage moje, tema je poprilicno stara pa se iskreno nadam da ce mi neko odgovoriti kako ne bih morala otvarati novu temu...
Procitala sam sve sto je napisano i nisam pronasla rjesenje...
Naime moj Imran cesto od rodjenja zna da se zacene, ali nekako to prebrodimo, na ove ili one nacine... znaci, pocne plakati ostane bez daha, poplave mu usta, onda i lice cijelo, povucem ga za nosic i malo mu puhnem u lice i tako prodise , medutim, sinoc sam se sva izbezumila, sreca da je muz bio kod kuce... evo ovako je bilo,
zabranila sam mu da udara igrackom po ekranu,on me nije poslusao pa sam ga uzela i odmaknula od tv-a a on se jako naljutio, poceo plakati, ostao potpuno bez daha, poceo plaviti, nista ne pali, nikakav nacin... nakon sto sam isprobala sve sto sam znala, mozda je i minuta prosla pozovem muza koji je bio u drugoj sobi da mi pomogne, on i dalje ne dise.... on ga uzeo i ja sam ga pogledala a on klonuo potpuno...opustile mu se rukice i nogice, glava pala na rame, i dalje ne dise... odnese ga mm u kupatilo da ga polije vodom... meni se noge odsjekle... mislili smo da ce ga trebati ozivljavati, ali onda ga je poprskao vodom i malo mu pritisnu stomacic i prodisao je... ma nocna mora i sad mi suze idu dok pisem... ne znam sta da radim... ima li neko ko zna stvarno efikasno rjesenje, trebam li ga odvesti doktoru? kako se vi s tim nosite... help please


_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu amrab)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: zacenjivanje
7.11.2009 20:24:22   
mamica
moze li bilo ko da mi odgovori???

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: zacenjivanje
7.11.2009 20:33:24   
Visnja RR
par njeznih samarcica... ili ako je bas frka malo ga jace protresi...
al svakako pitaj i vaseg doktora ...jer taj opis toga sto ti se desilo je nedajBoze nikom... ne smijem ni zamisliti kao ti je bilo...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: zacenjivanje
7.11.2009 20:34:40   
mamica
ja znam da je tema jako stara ali iskreno se nadam da ce neko ubrzo vidjeti moj post i dati mi savjet sta da cinim ukoliko se bude ovako nesto ponavljalo cesto... u takvim situacijama je tesko ostati sabran zato me zanima bas kako se vi to prevazisli... dajte zene, javite se...

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: zacenjivanje
7.11.2009 20:36:26   
mamica
visnja probala sam ga lupkalti po licu ali nema efekta... mozda treba malo jaceuser posted image

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: zacenjivanje
7.11.2009 20:37:10   
Visnja RR
mamice Asji se to desavalo skroro svaki dan kad je bila mrvca...al ne tako kako ti opisujes...ja sam je cim bi ona pocela da mjenja boju u licu malkice "osvjestila" samarcicima ili bih je malo protresla... cak bih malo i glasnije i viknula...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: zacenjivanje
7.11.2009 20:40:31   
škorpija
obavezno se javiti ljekaru.  nisi napisala koliko je imran star. mojoj kumi djevojčica kad je imala 1-1,5 godinu počela se zacenjivati i isto tako kao kod tebe, naročito ako joj nešto zabrane, doktorica azra iz doma zdravlje u vrazovoj savjetovala joj je da je ošamari kad se zacene i da nipošto ne dižu frku i hampu i da tome ne pridaju važnost jer će se to sve češće dešavati ako dijete primjeti da skreće pažnju. i stvarno, trajalo je nekoliko mjeseci, naravno povremeno, sve rejeđe i na kraju prestalo. ali znam da su se sekirali, grozno im je bilouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: zacenjivanje
7.11.2009 20:41:26   
mamica
pa i imranu se otkako se rodio znalo isto tako deavati da sezacene  i ja ga uzmem u narucje, zacepim mu nosic i malo puhnem pa prodise, ali ovo sinoc me bas prepalo nije mu se danas ponavljala ista stvar, jeste jednom pokusao ali odmah sam mu udovoljila pa je prestao plakati, jos jedna stvar koje se bojim je da ne pocne to koristiti kao manipulaciju, jer vidi da se svi jako zabrinemo akad se to dogodi...

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: zacenjivanje
7.11.2009 20:43:11   
mamica
imran ima 14 mjeseci...  znaci i dosad se desavalo ali rijetko i nije bilo tako strasno kao sinoc

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *