|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
20.8.2010 11:18:32   
MaminaBeba
Hvala vam žene moje na javljanju.

Evo ni danas pupak ne otpada. Strašno me nervira i dalje. Visi na koncu faktički, a nikako da otpadne.

Ma joj kod nas patronaža katastrofa. Meni neki dan došla kaže beba mi žuta, a žutila nigdje. Kažem ja njoj, ja ne vidim da je on žut, nisu mu ni bjeonjače žute, kad poslije ona govori kao ona se zeznula, nije dobro vidjela.

Pa nije se igrati sa takvim stvarima, mislim da nema nikakvog smisla. To je puko nagađanje. Napravila mi dramu, jer mi je beba za 7 dana dobila 100 gr, zašto pobogu nije 150 gr.??? user posted image
Sve što mi kaže, živa se isprepadam... Ne treba mi to stvarno..

Samo da hoće proći ovh 40 dana i mislim da će sve poslije postati stabilno.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
5.9.2010 16:19:46   
lirio
drage moje, samo kad procitam rijec pupak prodje me jeza.... kad se samo sjetim naseg devera oko pupka... ma nije mi zao trud, zivaca, ma nicega ko tih prvih dana, mjeseci sa mojim kenanom...to mi niko ne moze vratiti... kad sam trebala da uzivam u njegovim prvim danima ja sam strahovala, isla od dr do dr... al hb sad ja to daaaaaaleko iza nas ... moj kenan je sad ok user posted image , pupak najnormalniji, samo mu je ostala nekakva smedj flekica valjda oziljak na neki lijek ili sta vec...
draga moja skvo cesto pomislim na tebe i na onaj tvoj san... user posted image
draga moja maminabebo nadam se da je pupak otpao i da je sve ok... javi kako nam je mala bebe, kako je pupak i kako si nam ti? user posted image


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
5.9.2010 16:29:29   
lirio
IZVORNA PORUKA: lirio

79. dan...pupak i dalje kvasi ...al smo malo bolje danas...
ev da vam pokažem kako to izgleda...

user posted image

ovo smeđkasto je od joda...problem je crvenilo i vlaženje...ružno jel da? kako ostati miran nakon 79 dana...



jooooooooooooj kad se samo sjetim .... oke mamine... ne ponovilo s vise...


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
5.9.2010 17:30:29   
acudesa
Ne kopiraj vise slike..ne trzaj me..
hvala Bogu da je sve kako treba...
veliki zagrljaj tebi i keniuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
5.9.2010 17:39:39   
lirio
user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
5.9.2010 17:42:41   
acudesa
user posted image
dusha moja lijepa....user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
13.11.2010 10:19:13   
mrkva
Kod nas je pupak otpao 8. dan ali je ostala neka crna kapica i kaze patronažna ako to ne spadne za2-3 dana da ga vodim dr. da mu to sprze, reko ni u ludilu, pa to je radi estetike pupka kaže patronažna. je  li imao neko takav slučaj

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
13.11.2010 18:04:03   
MaminaBeba
Draga možda je to granulom, odvedi bebaru slobodno, to bebu ništa ne boli, a i ti ćeš biti mirnija, vjeruj. Mi smo 3x lapizirali pupak, i hB sve super, a imali smo problemčića sa pupkom, jedva je otpao. user posted image

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
29.11.2010 23:15:23   
Hanady RR
prenos postova sa danom 29.11.2010.godine
IZVORNA PORUKA: Veldina

drage mame da li se neka od vas susretala sa ovim problemom, mom bebanu je danas 5 sedmica a pupak mu je crven i kvasi.
otpao je 8mi dan bio je ok sve dok nije patronazna dosla peti dan od kad je pupak otpao, ocistila je hidrogenom od tada je pupak poceo da se crveni i ne prestaje da kvasi...
svako mijenjanje pelene prasim pupak bivacinom i stavljam sterilnu gazu...


IZVORNA PORUKA: selina

mila ja ti nista neznam o tome nisam imala taj problem ali evo da ti podignem temu nadam se da ce ti neka od nasih zenica dati savjet ali ipak najbolje doktoru otici....sretno!!!!




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
30.11.2010 0:43:08   
Skvo RR
user posted image
IZVORNA PORUKA: lirio

drage moje, samo kad procitam rijec pupak prodje me jeza.... kad se samo sjetim naseg devera oko pupka... ma nije mi zao trud, zivaca, ma nicega ko tih prvih dana, mjeseci sa mojim kenanom...to mi niko ne moze vratiti... kad sam trebala da uzivam u njegovim prvim danima ja sam strahovala, isla od dr do dr... al hb sad ja to daaaaaaleko iza nas ... moj kenan je sad ok user posted image , pupak najnormalniji, samo mu je ostala nekakva smedj flekica valjda oziljak na neki lijek ili sta vec...
draga moja skvo cesto pomislim na tebe i na onaj tvoj san... user posted image
draga moja maminabebo nadam se da je pupak otpao i da je sve ok... javi kako nam je mala bebe, kako je pupak i kako si nam ti? user posted image



Mila tek sada ovo procitah...ljubim vas...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
8.12.2010 23:09:21   
Veldina
drage mame, moj beban je danas 44 dana star i bris pupka je pokazao bakteriju Staphylococcus aureus. Da li je neko imao isto iskustvo? Propisala mi je doktorica Chlorampenicol (krema za oci) pa mi nista nije jasno....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
8.12.2010 23:32:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Veldina

drage mame, moj beban je danas 44 dana star i bris pupka je pokazao bakteriju Staphylococcus aureus. Da li je neko imao isto iskustvo? Propisala mi je doktorica Chlorampenicol (krema za oci) pa mi nista nije jasno....
neko ce ti sigurno ubrzo odgovoriti..ja cu ti podici post

(odgovor članu Veldina)
  Neposredna veza do poruke: 237
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
8.12.2010 23:37:17   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Veldina

drage mame, moj beban je danas 44 dana star i bris pupka je pokazao bakteriju Staphylococcus aureus. Da li je neko imao isto iskustvo? Propisala mi je doktorica Chlorampenicol (krema za oci) pa mi nista nije jasno....


ja nisma imala iskustvo

o ovoj bakteriji imaš na netu dosta...evo sad čitah
stavi u google pa porčitaj
a način liječenja ne znam zaista
al ako je pedijatrica dala tu terapiju očito ona treba i pomoćiuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Veldina)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
9.12.2010 0:13:35   
Veldina
Neznam da li i njima da vjerujem prije 10 danaje rekla druga pedijatrica ja je sve ok i nema potrebe za brigu a pupak je istog izgleda.... dva pedijatra ne govore isto jedankaze ok je a drugi da uputnicu za vadjenje brisa....
ludim od brige a pogotovo od kad sam procitala da je to ustvari MRSA. Ja se porodih u drzavnoj da nebi dobila MRSA-u ako odem na Kosevo i evo sta dobih...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
9.12.2010 0:16:32   
Hanady RR
ma da to je MRSA...
al kad je na koži to se lakše rješava....

Šta misliš da odeš na pedijatriju nekome....user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Veldina)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
9.12.2010 0:34:02   
Hanady RR
veldina sad čitam i nalazim da je ova mast za oči bakteriostatik, sprječava rast baketerija.
Eh kako se mrsa inače tretira antibiotikom predpodstavljam da će ova mst i pomoći.

Ja sam zamolila supruga da mi donse jednu brošuru koju sam imala kod sebe nedavno, koja o mrsi i tretiranju iste na ranama, na koži sve prezentira i baš fino napisano ima...

al prije sutra ništa ti ne mogu reći...
pa eto sutra ću ti napisati par stavri koje bi se mogle na vas odnositi.

ja mislim sve će to dobro biti

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
9.12.2010 9:34:24   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Veldina

Neznam da li i njima da vjerujem prije 10 danaje rekla druga pedijatrica ja je sve ok i nema potrebe za brigu a pupak je istog izgleda.... dva pedijatra ne govore isto jedankaze ok je a drugi da uputnicu za vadjenje brisa....
ludim od brige a pogotovo od kad sam procitala da je to ustvari MRSA. Ja se porodih u drzavnoj da nebi dobila MRSA-u ako odem na Kosevo i evo sta dobih...


ja bih isto trazila uputnicu za pedijatriju, samo ne znam na koji odjel bi isla, odnosno savjetovaliste.ne znam do kada bebe idu u neonatolosko savjetovaliste.ne znam mogu li tu dermatolozi pomoci, jer na infektivno ja ne bih isla.user posted image
vidi sta ce ti hanady jos napisati, ali ako si nesigurna ( sto je normalno) vodi ti bebicu jos nekome da je pogleda

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Veldina)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
9.12.2010 9:39:43   
taurus
IZVORNA PORUKA: Veldina

drage mame, moj beban je danas 44 dana star i bris pupka je pokazao bakteriju Staphylococcus aureus. Da li je neko imao isto iskustvo? Propisala mi je doktorica Chlorampenicol (krema za oci) pa mi nista nije jasno....


ako je rađen bris uz njega je sigurno rađen antibiogram koji je pokazao da je bakterija osjetljiva na chloramphenicol, pa ti je dr. zbog toga propisala baš tu mast a ne neku drugu

(odgovor članu Veldina)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
9.12.2010 10:47:18   
rose
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma da to je MRSA...
al kad je na koži to se lakše rješava....



ispravka to nije MRSA vec MSSA, verzija koju skoro svi imamo i nije opasna...ja sam je imala u nosu prije poroda i lijecila je gentakulinom kapima za oci i bris pred porod negativan


za clorampenicol se raspitaj...ko dijete sam je koristila kao terapiju za herpes na oku ali misoim da je taj lijek povucen iz upotrebe zbog nvodne stetnosti...


< Poruku je uredio rose -- 9.12.2010 10:48:37 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
9.12.2010 10:52:39   
taurus
chloramphenicol jeste još prije +mnogo godina povučen iz upotrebe kao oralni antibiotik, ali u lokalnoj primjeni kao mast nema štetno djelovanje i za neke infekcije je jedini izbor

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
9.12.2010 11:00:14   
rose
na mom nalazu pise da je ovaj stafilokok aureus otporan na pencilin ali je osjetljiv na: cefoxitin, erythromycin, trimetoprim-sulfamethox i ciproflaxacin

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
9.12.2010 11:03:31   
rose
a clorampenichol je valjda izbacen iz upotrebe kada je u pitanju ishrana zivotinja kojima se hrane ljudi...e sada ne znam sta je s koristenjem od strane ljudi

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
9.12.2010 11:03:36   
taurus
pa sve zavisi
imaš više tipova stafilokoka i zbog toga se za svaku radi antibiogram, kako bi se tačno utvrdilo na šta reaguje

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
19.12.2010 19:28:41   
lirio
IZVORNA PORUKA: Veldina

Neznam da li i njima da vjerujem prije 10 danaje rekla druga pedijatrica ja je sve ok i nema potrebe za brigu a pupak je istog izgleda.... dva pedijatra ne govore isto jedankaze ok je a drugi da uputnicu za vadjenje brisa....
ludim od brige a pogotovo od kad sam procitala da je to ustvari MRSA. Ja se porodih u drzavnoj da nebi dobila MRSA-u ako odem na Kosevo i evo sta dobih...

draga moja, znam kako ti je...znam taj osjecaj straha, tuge, bespomocnosti izgubljenosti...grozno...prosla sam sve to...kod nas nije bila stafilokoka, da je bogdom...nekako bi znala sta je i borila bih se s tim...mene su slali tamo-vamo...bila sam nema gdje nisam...nisu mi znali reci sta je...a to ti je uzas jedan...kad ne znaju sta je...javljalo mi se nekoliko mama sa tom infekcijom pupka...njihova borba je trajala dva-tri mjeseca i sve je proslo super...a tako ce biti i kod tebe abd...ja bih ti savjetovala, ak jos pupak curi, da odes hirurgu, nekom ko ce detaljno pogledati pupak, da vidi jel prekinuta komunikacija s unutrasnjim organima, jel zarasla ranica i sl...ak je zarasla ranica, onda je to kozno oboljenje, znaci stafilokoka je samo zahvatila kozu...u suprotnom, ak je ranica jos otvorena ili ak ima granulom da se to sve pravilno i fino sanira...kod nas je sve bilo do koze ...ljubim i grlim i javi kako je mali pupak sada...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Veldina)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
17.2.2011 0:09:35   
ladyblue RR
mojoj curici je otpao pupak 13. dan. Nakon toga dolazila je patronažna i rekla da je sve u redu i da nema granulom. Na prvoj kotroli su je pregledali i niko mi ništa nije rekao. Odvedem je prošle sedmice na vakcine i pedijatar mi kaže da ima granulom. Kako ste vi riješile problem i koliko je (ako je uopšte) opasan? sada su joj 3,5 mjeseca.

< Poruku je uredio ladyblue -- 17.2.2011 0:10:08 >


_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *