|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
24.2.2011 15:42:19   
lirio
draga moja ladyblue tek sad vidim tvoj post i nadam se da se u medjuvremenu situacija popravila...misljenja sam da granulom nije opasan, on se javi, cini mi se, nakon upale ili manje infekcije pupka...ba koliko ja znam...uglavnom nije opasan, ali treba ga otkloniti metodom koja se zove lapizacija tj. hirurzi uz pomoc tvari koj se lapus, koja se ukapa u pupak, uniste granulom...nekad to urade i sa nekakvom soli...uglavnom, to bebe ne boli...mom malenom je uradjena lapizacija bez potrebe..uopste nije imao granulom...vec alergiju na pelene koja se manifestirla kroz vlazenje, krastanje itd...javi nam se i napisi kako sve prodje, nadam se ...pusa

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
9.3.2012 11:55:03   
plava72
Da i ja podijelim svoje iskustvo o pupčanoj ranici....kod moje bebe pupak je otpao 10-ti dan pa smo je odnijeli na kontrolu i pedijatar nam reče da će pupak kvasiti neko vrijeme i da je to normalno....čistili smo 70% alkoholom oko pupka a bivacin prašak na pupak...kad je beba imala 36 dana odnijeli smo je na kontrolu za vakcinu, pedijatar detaljno pregledao pupak i propisao toaletu pupka (sestre očiste 3%hidrogenom pa isperu fiziološkom vodom) , dobili smo prolaz za vakcinu uz priču da to nije ništa da nastavimo sa alkoholom (i to direktno na pupak)pa bivacin prašak....radila sam to par dana ,pupak i dalje crven,kvasi i na kraju uhvati se žuta krastica koja prilikom čišćenja odpadne pa sve ponovo u krug...kad sam je odnijela na uzv kukova drugi pedijatar reče da pupak ne smije tako dugo kvasiti i da  trebam donositi bebu kod sestara da one odrade ispiranje pupka hidrogen + fiziološka otopina a da alkohol ne smije drektno na ranicu jer se stvara granulom od toga...helem 5 dana išli na tu terapiju ,pupak još crveniji i kvasi i dalje...za to vrijeme ja sam ičitala sve na ovoj temi pa sam zaključila da pelene igraju veliku ulogu jer je moja beba non stop dizala nogice a pelena je pravila trenje po pupku što je radilo dodatni problem.....fiksirali smo je tako što smo odsjekli par štramplica i napravili šorc od toga pa kad stavim pelenu obučem joj to tako da nije dolazilo do kontakta sa pupkom....prestala sam ispiranje i stavljanje gaze (ona dodatno podpari ranu pa se još teže suši) vidjela sam da pupčić puno bolje izgleda,nije se crvenio ali i dalje je pomalo kvasio....došlo vrijeme druge vakcine i pedijatar nas posla na bris (konačno) jer dok se pupak ne riješi ništa od vakcine...ja sam mu tražila uputnicu dječijem hirurgu pa smo za isti dan otišli.....hirurzi,ljudi od akcije svaka im čast riješiše problem za par minuta,sterilnom iglom pregledaše pupak,nema nikakvog otvora,lupom vidješe da nema granuloma smiješaše 3 kreme nistatin,bivacin i kuterid nanesoše na pupak veću količinu (jedna kašikica ko da se prekrije cijeli pupak) i to pretisnuše sterilnom gazom,flaster i komentar da će to prestati za par dana jer smatraju da se naselila neka gljivica....mi smo kod kuće mazali 7 dana 3-4 puta ali mogli smo prestati i prije jer se pupak odmah smirio ...eto nadam se da će i ovaj post nekoga smiriti i ohrabritiuser posted image  poštedjeti živce...

< Poruku je uredio plava72 -- 9.3.2012 11:58:02 >


_____________________________

Ako si usamljen kad si sam u lošem si društvu..

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
27.4.2018 0:59:06   
adelaaf
Za vas je ova tema daaavno zavrsena,a na zalost sve sto ste prozivjeli sa svojim sinom ja upravo prozivljavamuser posted image user posted image
Samo vas molim da mi se javite jer ste mi jedina nada za rjesenje ovog problema... unaprijed hvala...LP

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
27.4.2018 6:33:14   
ziel
Kod moje I je pupak otpao 16.dan. nakon toga stalno crvenilo, nateceno i curenje nekog zuckastog sekreta iz pupka pa do 3,5 mjeseca. Pokusavali cistititi alkoholom, bivacin prasak, pantenol krema.... Nista nije bilo bolje dok nisam pocela mazati samo sa kremom Diprogenta 2x dnevno. Ranica je zacijelila bukvalno za 3 dana. user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu adelaaf)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
27.4.2018 7:35:40   
bejbibi
Meni je sa trecim djetetom to trajalo haman i mjesec dana .cistila 1x med alkoholom kojeg nakapam na stapic za usi i tako ocistim ranicu..i 2x fizioloskom vodom. Posusim i ostavim tako ..na pocetku sam stavljala preko gazu ..

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
27.4.2018 14:34:41   
adelaaf
Mom bucku je pupak otpao 8.dan sve ok...neko vrijeme kvasio,umiri se i naizmjenicno...bris pokazao e.coli i to sanirali antibiotickom kremom nakon toga prica ponovo...djeciji hirurg rekao granulom pa onda nije,pa cista koju trebanodstraniti pa ni to nije...kontrolni bris sterilan...pupakni dalje vlazi...radili UZ sve ok...cistili hidrogenom,fizioloskom otopinom...sve isto... 8.marta ce mu punih sest mjeseci

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
27.4.2018 14:45:07   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: adelaaf

Mom bucku je pupak otpao 8.dan sve ok...neko vrijeme kvasio,umiri se i naizmjenicno...bris pokazao e.coli i to sanirali antibiotickom kremom nakon toga prica ponovo...djeciji hirurg rekao granulom pa onda nije,pa cista koju trebanodstraniti pa ni to nije...kontrolni bris sterilan...pupakni dalje vlazi...radili UZ sve ok...cistili hidrogenom,fizioloskom otopinom...sve isto... 8.marta ce mu punih sest mjeseci

da budem iskrena nisam imala takav slucaj a dvoje sam rodila. mozda sterilnu gazu i bivacin ili ono antispeticko cudo...pa opet sterilnu gazu da pupak nista ne dodiruje
mozda ga potpare pelene

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu adelaaf)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
27.4.2018 15:20:39   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: adelaaf

Mom bucku je pupak otpao 8.dan sve ok...neko vrijeme kvasio,umiri se i naizmjenicno...bris pokazao e.coli i to sanirali antibiotickom kremom nakon toga prica ponovo...djeciji hirurg rekao granulom pa onda nije,pa cista koju trebanodstraniti pa ni to nije...kontrolni bris sterilan...pupakni dalje vlazi...radili UZ sve ok...cistili hidrogenom,fizioloskom otopinom...sve isto... 8.marta ce mu punih sest mjeseci

da budem iskrena nisam imala takav slucaj a dvoje sam rodila. mozda sterilnu gazu i bivacin ili ono antispeticko cudo...pa opet sterilnu gazu da pupak nista ne dodiruje
mozda ga potpare pelene

Bas cudno ..nisam se ni ja stim srela . Al da probas sto Ltm kaze

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
27.4.2018 22:46:51   
adelaaf
Nakon silnog traganja po net-u i dalje sam bila bez objasnjenja,naisla sam na ovu temu na forumu,sve napisano od strane lirio kao da sam sama pisala,sve od samog pocetka identicno,citala sam po nekoliko puta,svaku objavu ispratila.I samo zato se pridruzim tu i najvise bih voljela da se lirio javi i po mogucnosti u pp kao da bi mi bilo lakse jer jedino sam naisla na isti problem kod njenog sina,istina dosta davno ali eto...kao da bi mi bilo lakse u rjesavanju istog. Vec dva mjeseca pelene mu ne stavljam preko pupka,presavijem ih,a po tom preko stavim sterilnu gazu koju rasirim na tanji sloj.

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
28.4.2018 21:15:36   
bejbibi
Draga evo i ja ti zelim da se lirio javi pa te bar malo umiri . Jel ona nasla rjesenje ,jel napisala gdje ?! Znam da si zabrinuta ,al sta kazu ljekari ? Mora biti neko rjesenje . Bivacin prah mozda da osusiuser posted image bas mi je zao da se patite .eto ja prvi put cujem da je kod nekog takav problem oko pupka user posted image
Iskreno da ti kazem ja nisam upratila ovu clanicu na rr a clan sam od 5.2012

< Poruku je uredio bejbibi -- 28.4.2018 21:17:47 >


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu adelaaf)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
28.4.2018 23:15:08   
ziel
Molim vas odvedite dijete pedijatru i fino lijepo zamolite da vam da da uradite bris pupka. Mi smo uradili. Srecom nalaz ok. Ali krema Diprogenta je rijesila sve! Pisala sam vec. U sebi ima Gentamicin koji je antibiotik a drugacijeg tipa od Bivacina. Nama kao rukom odneseno.user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
28.4.2018 23:24:39   
manuela RR
Moram ti reci da sam ja kao beba imala taj problem...
Odnosno moja mama sa mnom...
Sve ok brisevi ,nalazi....ali pupak vlazio...
Vjeruj da sam mozda cak i osnovna skola bila kad je prestalo...
Samo od sebe...i nikakve mi probleme nit je pravilo niti prouzrokovalo...Ja se ni ne sjecam al mama kaze da su luuudili al da nikad nista nije bilo uzrok....

< Poruku je uredio manuela RR -- 28.4.2018 23:25:37 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
29.4.2018 9:56:49   
adelaaf
Sedmicno smo kod pedijatra...misljenja su da nije nista...jednostavno curi,kazu cisti se ali ja nikako da prihvatim to kao tako.Zao mi i bucka,a i meni vise dosta svega.Od izbjegavanja kupanja,kvasenja do stalnog stavljanja gaze preko pupka pa virenja jel procurio,hoce li se zacrveniti..dokle vise.U ponedeljak idemo da vidimo za tu kremu jer nismo ni imali nikakvu "terapiju" osim onda kad je pronadjena e coli,nakon toga nista.U petak nam je sestra predlozila sprej ocetnisept(konsultacija sa pedijatricom) preko vikenda da koristimo pa se javiti pedijat.Hvala puno na savjetima 😙

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
29.4.2018 9:59:53   
adelaaf
I meni su rekli da su imali slucaj sa djevojcicim do cetiri god isto curenje,ciscenje i samo prestalo...user posted image Ne znam...opet ne mogu biti mirna...samo da sto prije prestane...

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
29.4.2018 13:48:17   
ziel
Adela i mi smo cistili sa oktenisept sprejom pa onda posusili i mazali kremom diprogenta... tako 2x dnevno pomocu stapica za usi.

< Poruku je uredio ziel -- 29.4.2018 13:49:25 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu adelaaf)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
29.4.2018 21:24:05   
adelaaf
Jel kod vase bebe bio slucaj da pupak nekoliko dana bude sasvim ok,bez curenja,crvenila,a onda sve ponovo?!
Sutra aBd svakako idem da vidim sa pedijatricom za neku terapiju,reci cu joj za tu kremu i vase iskustvo...svakako cu nastaviti i sa ovim sprejem,s tim da ga koristim jednom dnevno upravo tako kako ste rekli...veliko hvala i javim sta je bilo 😉user posted image user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
30.4.2018 6:53:04   
ziel
Bilo je i kod nas par dana da nije curilo ali je crvenilo bilo prisutno i mali otok tog dijela pupka. Javi nam user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu adelaaf)
Neposredna veza do poruke: 267
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *