|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
10.1.2010 11:19:15   
lirio
nisam probala hidrogen...al sve je to isto i jod i rivanol i alkohol...njemu sve pomogne da se pupak osuši i smiri al onda odjednom procuri...ja se sad samo pitam zašto procuri? znam da postavljam pitanje na koji vi nemate odgovor al bude mi nekakom lakše kad sve napišem i podijelim s vama...ljubim te punoooo

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
10.1.2010 11:29:55   
lirio
o tome i razmišljam...imate li vi kakve preporuke?
martajay, pošto si ti imala sličnih problema, kod kojeg dr si ti vodila svoje maleno? rekla si kod nekog hirurga na koševu, čini mi se...kod tebe je problem bio granulom, što kod nas nije slučaj...bio na početku, lapizirali mu i nema ga više od tada...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
10.1.2010 11:39:41   
juni
Mi idemo kod Gordane Vukovic, ona je super pedijatar i radi u domu zdravlja Omer Maslic. Ako hoces dat cu ti njihov broj telefona pa zovni i trazi ovu pedijatricu da popricate i da joj objasnis pa ce ti ona reci da li da dovedes dijete. Super su susretljivi i ja uvijek prvo zovnem i razgovaram sa pedijatricom pa tek ako mi kazu da dodjem odvedem ga u DZ. Ne rade vikendom.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
10.1.2010 11:47:14   
lirio
IZVORNA PORUKA: juni

Mi idemo kod Gordane Vukovic, ona je super pedijatar i radi u domu zdravlja Omer Maslic. Ako hoces dat cu ti njihov broj telefona pa zovni i trazi ovu pedijatricu da popricate i da joj objasnis pa ce ti ona reci da li da dovedes dijete. Super su susretljivi i ja uvijek prvo zovnem i razgovaram sa pedijatricom pa tek ako mi kazu da dodjem odvedem ga u DZ. Ne rade vikendom.

može broj...hvala unaprijed, samo mi ga pošalji putem pp...a da li ona radi privatno i da li će mene primiti i u DZ u Sa jer sam ja iz Zenice...


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
10.1.2010 11:50:47   
martajay
lirio, mi smo prosli sve hirurge na kosevu, njih cetvoro, i svi su imali isto misljenje sta nije u redu sa pupkom.... trajalo je dva meseca, ali kao sto si i sama napisala nije nam bio isti problem.... zbog tog vaseg curenja misilim da nema svrhe da mu vise stavljas sva ta dezinfekciona i antibioticka sredstava na pupak, jer ocigledno ne pomazu. imas opcije: ili kosevo - djecija hirurgija - da ga oni pregledaju (svi su ok, tako i ne moras da trazis stelu, samo uputnicu), ili da ga odvedes u neku privatnu kliniku na pregled. ja imam broj jedne privatne klinike u sarajevu, gde smo mi vodili bebu zbog neke druge stvari, pa ako hoces mogu ti ga poslati na pp.



_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
10.1.2010 12:06:33   
lirio
martajay ja cijelo vrijeme vodim malenog privatno...možeš mi poslati broj privatne ordinacije...možeš li mi napisati ko vodi tu ordinaciju i da li tu ordinira dj. hirurg i koji...hvala puno...
drage moje ženice, hvala vam na podršci i savjetima koje mi nudite...znate, jako mi je teško zbog svega ovoga...ne želim da zvučim patetično al ovdje se zaista mogu malo ,,isprazniti"...kod kuće sam uglavnom sama sa djecom...muž na terenu , mama daleko, sestre nemam a kolegice na poslu, oko svoje djece...sve uglavnom deveram sama pa se desi da nekad stvarno ,,puknem" kao npr danas...


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
10.1.2010 12:13:05   
martajay
vec sam ti poslala pp :)
drzi se!!!!
sretno!
bice to sve u redu, videces!!!!!
mora!


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
10.1.2010 12:17:48   
lirio
dobila pp...hvala

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
10.1.2010 12:34:47   
Amrino
Joj ja sam ovo tek sada procitala...Tako mi je zao sto prolazis zeno kroz to...Mislim vjerovatno nije "nista" i proci ce....ali znam kako je nama mamama...tebi je ovo kao vjecnost...i jos niko ne zna nista sigurno da objasni.
Ako budes dolazila u Sa i ako ti bude bilo sta trebalo...od mjesta za nocenje pa nadalje- samo se javi!



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
10.1.2010 19:07:48   
lirio
drage moje, ev mene opet s novim vijestima...malenom pupak danas bio pravo loše...došao mm i i odvedemo mog kenana pravo u bolnicu bez uputnice...primi ga dr hirurg i kad će sreća školska kolegica mi radi tu a nisam ni znala...ko da me sunisce obasja...kad smo dr-u ispričali sve kako je i šta je onnam dade dijagnozu urachus persistensis...na našem to je komunikacija sa mokraćnim mjehurom...zato se njemu sve ovo dešava...pupak biva bude ok a onda mu malo urina i stolice izlazi na pupak pa se pupak pod dejstvom mokraćne kiseline upali, jer je tu kožica jako osjetljiva...zato su njemu u brisu nađene stolične bakterije enterococus i eserihija...i to se nađu kad pupak curi  kad je suh on je sterilan...terapija samo pranje pupka sapunom i čišćenje samo rivanolom...ako dođe do jače upale, koja će ustvari biti sekundarna jer je njemu pupak ok, samo dati antibiotike...pitam ja kad će proći..kaže da se to samo od sebe zatvori a ako se ne zatvori oni to jednostavnim operativnim zahvatom riješe...uh, napokon znam pravu dijagnozu i sad mi nije teško pupčić čistiti i patiti se godinu dana ako treba,samo da znam šta je i da nije opasno...i kad procuri znam šta je i kako reagovati...hvala vam curice moje što ste bile tu za mene...danas sam boga mi kontala da ću puknuti od sikiracije i neizvjesnosti...puno vas ljubim i ja a i moj kenan...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
10.1.2010 19:13:52   
martajay
hej, super sto napokon znate sta je u pitanju!
bas me je obradovao ovaj tvoj post...
sad znas kako negovati...i valjda ce se samo od sebe to srediti kako i dr kaze!
i najvaznije je da njega to nista ne boli!!!
kisses


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
10.1.2010 19:15:33   
lirio
i draga AmrinoRR od silnog uzbuđenja ne stigoh ti se zahvaliti što si mi ponudils gostoprimstvo...velika ti hvala...hB pa mi dolazak u Sa neće trebati...možda se upoznamo u nekim ljepšim okolnostima..i zahvaljujem se martijay i juni na ponuđenim br telefona i potrebnim mi informacijama...hvala vam cure moje...i ja ću biti tu za vas ako vam zapne a nadam se da vam neće trebati ovakva vrsta pomoći...ljubim vas i vaše user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
10.1.2010 19:17:44   
lirio
upravo tako martajay...sad bar znam šta je i kako dalje...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
11.1.2010 0:44:14   
dana3
lirio-kazem ja akoje i peracija potreban neka samo da bebac bude bolje.
SRetno dalje i da pupak zaraste bez operacije

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
11.1.2010 0:49:26   
veeseelaa
lirio samo da ti kažem da redovito čitam tvoje postove na ovoj temi
Nisam imala ništa pametno reći pa se nisam ni javljala
Nadam se da će Kenan biti dobro

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
11.1.2010 1:08:26   
milenium
čitajući sve ove tvoje postove znala sam da je to od mokrače alo pošto se ne bavim medicinom nisam znala objasniti otkud mokrača u pupku,jer ja sam laički zaključila da može bit jedino od toga jer su meni babice u bolnici govorile da zavrćem pelenu na vrhu i da je ne lijepim preko sterilne gaze,znači pelenu nikad ne preko gaze kad je beba mala!to je radi toga da se ta mokrača nebi salila preko pelene i došla na gazu.
drago mi je da je sve ok,i javljaj kako je stanje i ako ti zagusti ispucaj se slobodno ovdeuser posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
11.1.2010 8:43:58   
Nedi
Napokon dobre vijesti, čak i mm zna da jenoj bebi sa foruma nije zarstao pupak. Ljubi malog dječaka i biti ce to abd uskoro prošlost

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
11.1.2010 12:43:28   
lirio
hvala vam mile moje...napokon jedno opušteno jutro...pupčić danas puno bolje, manje crven, valjda danas nema urina mnogo...jutros mu fino sve očistila, sredila...danas opet kupanje, jedva čekamo...vala se nismo od ovog pupčića ni kupati mogli kako treba, smrdo mamin mali...danas sam puno opuštenija al u dubini je još uvijek prisutan neki crvić koji mi ne da mir 100%, ne znam zašto, al borim se protiv tog osjećaja...dosta smo vremena izgubili kod ljekara, u suzama...ne želim više tako..sad i kad procurim znam šta je i kako se nositi s tim...a vjerujte nije nimalo lako kad se pupak upali i kad to sve iz njega curi...dok je bio skroz mali nekako mi to bilo normalno, kontam dosta beba to devera, al njemu je danas hb 84 dana, skoro tri mj... ma strašno...nadam se, mada ne bih željela da se ovo nekome dogodi, da će ova moja priča pomoći nekome ko bude imao sl problema...ja sam čitav net pretražila i ništa sl nisam našla..obično je problem granulom, ili bakterija i logično je da curi... a kod nas ništa nije bilo a pupak katastrofa...jedna dr je jednom posumljala na to al kaže da je to tako rijedak slučaj i da ne vjeruje da je to slučaj kod nas...i više nikad to nije ni spomenula...mada mi je neko rekao da ću ovoliko deverati s pupkom ne bih mu vjerovala, nisam ni znala da pupak može ovoliko da curi i pravi probleme...al eto, svašta ima u božijoj bašti...uh, mile moje al se ja napisa, zaboli me ruka...punooooo vas ljubim sve...i vas i vaše mala, slatka sunašca...javim se ja opet, naravno...user posted image user posted image user posted image user posted image ...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
11.1.2010 12:56:07   
Atarka
Draga Lirio,

Pratim od pocetka desavanja sa vasim pupkom i Bogu hvala da ide na bolje. Nasem misuru je pupcana ranica dugo zarastala, malo je cak i krvario. Nedavno je imao nakupljenog gnoja i bio crven, ali hB, sanirano je. Znam kako je to grozan osjecaj. 
Pusica.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: upomoć-pupčana ranica neće da zaraste
11.1.2010 13:11:59   
lirio

IZVORNA PORUKA: lirio

sad nešto kontam, neko je posumnjao i na nekakvu,,komunikaciju sa unutrašnjosti"...biva zna se desiti da se ne prekine veza sa mokraćnim mjehurom i nečim još pa da i to može biti uzrok curenja...ali je to jako, jako rijetko...nismo valjda mi taj peh...joj ubih se kontajući šta i kako, ne mogu da spavam...samo čekam jutro...a ni mm još nije stigao....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ....

ovaj sam post pisala 29. 12....i sad se pitam da li ti pedijatri i dj. hirurzi znaju išta, kako im je ovo sve promaklo....znali su da nema ni granulom ni streptokoke, da je pupak 100x bio ok pa procuri i da su mu nađene samo stolične bakterije samo kad procuri a kad je suh sve sterilno...mom kenanu hirurg dade dijagnozu i to ne dječiji već opći...svaka mu čast...još se ja dvoumila reko nije on stručan za bebe...uh sad sam malo i grrrr ljuta...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
11.1.2010 13:16:59   
lirio

IZVORNA PORUKA: Atarka

Draga Lirio,

Pratim od pocetka desavanja sa vasim pupkom i Bogu hvala da ide na bolje. Nasem misuru je pupcana ranica dugo zarastala, malo je cak i krvario. Nedavno je imao nakupljenog gnoja i bio crven, ali hB, sanirano je. Znam kako je to grozan osjecaj. 
Pusica.

ma drage naše bebice...ljubim i grlim user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
11.1.2010 13:23:58   
Atarka
Jedan dobronamjeran savjet: opusti se, draga. Sad, hB, znas sta je i kako to rijesiti i sto je najvaznije, konacno si nasla strucnog ljekara. Preci ce ti njegov pupak u opsesiju i kod svake promjene ces paniciti. Ja sam pocela biti opsjednuta sa svakom promjenicom na bebi (volimo ih najvise na svijetu i zelimo im najbolje) i onda mi je muz skrenuo paznju da pretjerujem i da se skuliram i hvala mu na tome.


_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
12.1.2010 0:23:39   
lirio
danas smo puno bolje...jučer crveno, otečeno, curi...nevjerovatno kako se sve brzo normalizuje,pupčić suh ko barut...ev kako sad izgledamo:

                                         user posted image   


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
12.1.2010 0:43:30   
dinaa
Drzim fige da pupak prestane curiti i pusa bebacu!

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: pupčana ranica neće da zaraste
12.1.2010 1:19:37   
Adana
IZVORNA PORUKA: dinaa

Drzim fige da pupak prestane curiti i pusa bebacu!


I ja user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *