|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dojenje i fitness
17.2.2010 10:36:09   
teacher75
i ja cu krenuti akobogda nakon 6 mjeseci kad pocnem uvoditi cvrstu hranu jer mi je problem vrijeme sad dok dojim u prosjeku svaka 2 sata. dok dodjem do fitnesa i vratim se izgubim sat vremena, pa jos tamo sat i ne bih stigla nikako. taman ce biti i toplije. jedva cekam!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: dojenje i fitness
17.2.2010 10:41:13   
muby
Ja aBd planiram na trcanje kad se malo popravi vrijeme. Predvece izadjemo svi u veliki park na Ilidzi. Decki me mogu cekati u parku ili na kafici dok ja otrcim do Vrela Bosne i nazad. Samo da prodje ova zima.

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: dojenje i fitness
17.2.2010 10:43:44   
teacher75
to ti je super al ja nikad nisam voljela trcanje ni individualne sportove inace, meni treba puno ljudi da me motivise user posted image zato sam se najbolje pronasla u aerobiku, isla sam godinama i u pocetku trudnoce mi je bas falilo. a sad jedva cekam da ponovo krenem

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: dojenje i fitness
17.2.2010 12:13:55   
leona81
ja sam isto mislila nakon 6 mj krenuti kad bude jela i nesto drugo pa da ja mogu izletiti jer se osjecam ko trut sad...kao klinka sam i trcala i igrala rukomet, kosarku, trenirala plivanje a 7, 8 zadnjih god treniram aerobik

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: dojenje i fitness
17.2.2010 12:53:04   
delly

IZVORNA PORUKA: muby

IZVORNA PORUKA: delilah

idem na vjezbe otakko je maloj bilo 3 mj , svaki tjedan 1x po 45 min . morala sam zbog leda jr imam problema poslije poroda tj nemam osjecaj u donjem djelu leda sve mi je utrnjeno i nije doslo na svoje mjesto . tako da tih 45 min muz ranije zavrsi na poslu dode ja nju nahranim i odem , . sad treniram svaki dan kuci + sto idem na teze vjezbe uz kontrolu trenera 1 sedmicno . nemam potrebe za fitnes centrima jer imam kuci jednu prostoriju koja je nasa mala terntana i imam sve aparate koji mi trebaju . ima i klubova za mame i bebe , mama trenira dok oni cuvaju bebe , ali meni je ovako bolje posto vise treniram jogu pa se bolje opustim kuci . i funka dobro user posted image a to za mlijeko....ma ja nevjerujem nista tome, jer zasto kazu fizioterapeuti da mame trebaju nakon sto su dobile djecu trenirati ??? pa vjlda i oni znaju nesto


Nisam mislila na ovakve klubove. Vec na jednu vrstu aerobika gdje mama vjezba sa bebom (beba sluzi kao tegovi :)). I kako beba raste opterecenje se povecava. Super je zabavno i za mame i za bebe.


aha takav trening rade i "slavni" pa brzo i mrsaju ., imam negdje knjigu sa takvim vjezbama ali mozes si i naci na internetu ,..
ja se neusudim bas tako vjezbati .
vjezbam kuci kad je ona tu ,budna ili spava kako kad .

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: dojenje i fitness
17.2.2010 13:54:25   
muby
delilah ma mislim da taj trening sa bebicama nije previse intenzivan da bi se naglo smrsalo. Bas mi se cini da je laganiji i sluzi samo za odrzavanje kondicije. Nasla sam i ja par tih vjezbica na internetu ali nikako da se nakanim. A opet dobro bi bilo makar za pocetak vjezbati sa strucnim trenerom. Gledala sam to na tv-u i bas mi je simpa sa svim tim mamama i bebicama.


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: dojenje i fitness
22.3.2010 20:56:41   
teacher75
eh ljudi, evo i ja odlucila iduci mjesec da krenem na aerobik u zetru ok 8. super sto mi lana zaspi vec oko 7, pa taman mogu poslije gore. ima li koja zenica da mi se pridruzi?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: dojenje i fitness
6.4.2010 17:44:22   
teacher75
e ja veceras krecem sa aerobikom, pa ako uhvatim nekoliko puta mjesecno bice dobro user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: dojenje i fitness
6.4.2010 19:30:53   
leona81
ja sam mislila krenuti kad beba napuni 6 mj, 2 puta sedmicno za pocetak...prije sam isla u Zetru a sad nesto kontam da nadjem blize? ja sam kod katedrale

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: dojenje i fitness
6.4.2010 22:25:35   
teacher75

IZVORNA PORUKA: leona81

ja sam mislila krenuti kad beba napuni 6 mj, 2 puta sedmicno za pocetak...prije sam isla u Zetru a sad nesto kontam da nadjem blize? ja sam kod katedrale

eto i ja sam tako nesto, buduci da je lani za 2 dana 6 mj. meni se najvise svidja u zetri, prilicno sam zahtjevna sto se tice aerobika pa ne mogu svasta, mada je i meni zetra pravo daleko, jer zivim na grbavici pa idem i vracam se trolom posto mm mora ostati sa bebom. za sad placam po terminu, sumnjam da cu stici bas svake sedmice otici 2 puta al to bi bilo super. vidjecemo kako ce funkcionisati. najgore je sto lana jos doji svaka 2 sata, navecer malo rijedje. podojila sam je i uspavala taman kad sam krenula al se ona ubrzo probudila i pravila frku mm. kad sam dosla nakon 2 i po sata pauze od dojenja bila je pravo gladna, tako da sam imala priliku i da isprobam da li smeta dojenje odmah nakon treningauser posted image lani nije smetalo, dojila je i odmah zaspala. nadala sam se da ce spavati duze i da cu se vratiti prije nego se probudi al to se kod nje nikad ne zna. zato kazem, vidjecemo kako ce dalje to funkcionisati. najgore je sot odbija flasicu pa ne mogu joj ni izdojiti i ostaviti mlijeko u slucaju da se probudi gladnauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: dojenje i fitness
6.4.2010 22:29:01   
teacher75
bogami sam se umorila pravo. prvi dio treninga sam jos i bila ok, al sto je vrijeme vise odmicalo to mi je koncentracija bila slabija. kondicija mi i nije bila toliko problematicna koliko mi je tesko bilo da zapamtim koreografiju user posted image a kad se sjetim kakva sam nekad bila! zmaj user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: dojenje i fitness
7.4.2010 0:01:08   
leona81
i moja jede svaka 2 sata i odbija flasicu...uzas

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: dojenje i fitness
7.4.2010 0:04:40   
teacher75

IZVORNA PORUKA: leona81

i moja jede svaka 2 sata i odbija flasicu...uzas

eh, sta ces, proci ce i to.ma nek one doje, vrijedi svake zrtve, jel tako?user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: dojenje i fitness
7.4.2010 0:07:51   
leona81
ma vrijedi al eto da bar jednom mogu dati izdojeno mlijeko al nekoliko puta sam probala i bilo je svega deranja boze sacuvaj tako da sam odustala od toga

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: dojenje i fitness
7.4.2010 0:11:29   
teacher75
IZVORNA PORUKA: leona81

ma vrijedi al eto da bar jednom mogu dati izdojeno mlijeko al nekoliko puta sam probala i bilo je svega deranja boze sacuvaj tako da sam odustala od toga

joj i moja vristi kad joj dam flasicu, nevjerovatno. ja joj prvi put probala dati caj na flasicu jer je imala tvrdu stolicu, pa nije htjela nista ni da jede. nisam joj mogla dati caj na kasiku jer je stiskala usta, pa rekoh da probam sa flasicom, kad ono katastrofa: vristala ko da joj ne znam ti sta radim. a nisam htjela od pocetka da uvodim flasicu zbog "nipple confusion". e bas sam se zeznula, imam prijateljice koje su od pocetka uz dojenje navikle bebe i na izdojeno mlijeko iz flasice i sad im super

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: dojenje i fitness
11.4.2010 17:39:38   
leona81
moja je htjela prva 2 mj na flasicu izdojeno mlijeko cak i ad prvih dana dok je bila u bolnici, ali sad ni pod razno, jedva malo sokica popije al vise kasiku voli...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: dojenje i fitness
2.5.2010 13:12:08   
yiayia
Dajte cure, razmislite malo!

Stare žene su puno više dojile nego žene danas, a odmah po isteku 40 dana radile su teške poslove: veš i pelene prale su se ručno, nije postojala perilica posuđa, a o održavanju bašte i njive da ne govorim! Mislim da su se pri takvom radu žene znojile i umarale bar pet puta više nego bilo koja od nas na nekom tamo jednosatnom treningu, koji (bar u mom slučaju) djeluje kao svojevrsna psihoterapija, ispušni ventil...

Opet je većina njih uspješno dojila i nije ni razmišljala o tome je li joj mlijeko kiselo ili ne znam kakvo!

Dva do tri puta tjedno po sat vremena fizičke aktivnosti ne može se usporediti samo sa jednim pranjem prljavih pelena bez vode ugrijane u bojleru i suvremenih super deterdženata!

Mislim da bi liječnici trebali ženama poslije poroda propisivati pod obavezno neki oblik tjelovježbe jer, priznajte i same, mi danas ama baš ništa fizički ne radimo!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: dojenje i fitness
2.5.2010 16:10:48   
Anoniman
ja sam naumila ako Bog da od sutra kod seke u fitness pa sta Bog da... a sto se tice mlijeka, ne vidim razloga da bi nestajalo ili da bi se mijenjalo jer se svakodnevno i fizicki umaram a i znojim normalno tako da mislim nece biti problema s dojenjem...

(odgovor članu yiayia)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: dojenje i fitness
2.5.2010 17:22:30   
teacher75
od mog zadnjeg posta bila sam na aerobiku 5-6 puta, par puta sam se bas dobro preznojila i umorila a zatim dojila odmah pola sata nakon toga, jer je lana bila gladna cim sam dosla kuci i uvjerila se da joj nije nista smetalo mlijeko. dojila je kao i inaceuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: dojenje i fitness
3.5.2010 21:20:32   
Anoniman
drage moje,
ja veceras bila u fitnessu...
prvo sam 10-ak minuta na biciklo na najblazoj brzini, zatim na traci, prvo malo hodala, pa lagano ubrzavala do blagog trcanja... zatim sam malo radila istezanje... pa opet malo na traku al ovaj put pravo trcanje par minuta... sva sam se "osafunjala"... hvala Bogu sad za sad me nista ne boli, ali to cu tek vidjeti kakva cu biti sutra... kad se misici dobro ohlade... Nane nije dojio jer je zaspao, ali vidjecu kako ce reagovati kad se probudi da jede... do tada cu se ja okupati i namirisiti opet svojim mirisom...

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: dojenje i fitness
3.5.2010 22:21:22   
pjenica mala
Valja Boga mi sav ovaj roštilj i jagnjetinu preraditi...

_____________________________

"Tko želi da poput mjeseca bude izvor svjetla, mora poput mjeseca dopustiti da psi na njega laju."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: dojenje i fitness
11.6.2010 20:56:51   
leona81
evo i ja krenula na fitness jucer nakon godinu dana:) toliko mi je falilo, super je proslo, radila sam 40 min, steper, traku i biciklo...presla 11 km...nista me nije boljelo danas, sutra idem opet...jel previse ako idem svaki 2 dan za pocetak zbog carskog? zna li neko na sta bih trebala paziti

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu pjenica mala)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: dojenje i fitness
11.6.2010 21:09:11   
leona81
i jos jedno pitanje, ja sam mislila raditi samo kardio prvih mjesec dana, ako neko zna kada mogu poceti sa vjezbama za stomak i ledja? proslo je skoro 7 mj od carskog

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: dojenje i fitness
20.6.2010 23:46:41   
leona81
juhuuu

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: dojenje i fitness
20.6.2010 23:49:40   
Visnja RR
mogla si poceti i prije za stomak nakon carskog... meni je dr. rekao vec nakon prve kontrole da mogu raditi lagane vjezbe... ali kako je kod tebe proslo 7 m...mozes slobodno...al ipak ne pretjeruj...
ali imas temu o vjezbanju nakon poroda nevezano za dojenje...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *