|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  110 111 [112] 113 114   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
31.8.2012 15:06:33   
rerica

IZVORNA PORUKA: damma


IZVORNA PORUKA: anđelo

mi smo obavili sve u jednom danu.Dugo smo se zabavljali,pa mm više nije mogao čekatuser posted image user posted image user posted image

ovo je tema ,žene sa hidžabom,pa da ne lažem ,ja nemam hidžab ,ali se nadam da me primate da nekad ćaskam sa vama



ni ja nemam hidžab al rado udjem na ovu temu user posted image



Gdje celjad nisu bijesna ni kuca nije tijesna (valjda se ovako kaze) user posted image

svi su dobro dosli sa dobrom voljom user posted image user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 2776
   RE: Zene sa Hidzabom
31.8.2012 15:55:19   
reallove

IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: Hannan


IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Vinetu


IZVORNA PORUKA: Iman83
Mene tačno sramota reći ali ja i moj 'hodža' ne klanjamo zajedno...user posted image

Svako za sebe, a moraću ga uganjati da nam to postane praksa, ljepše je brateuser posted image

Samo što ne znam kome od nas dvoje će mali pingvin skakati po leđima radijeuser posted image


Ni ja ni muž jedno vrijeme nismo klanjali skupa... ne znam ni sama zašto. Valjda da nas curica ne bi oboje ometala, dok je bila manja. Sad se trudimo klanjati skupa svaki namaz koji možemo... upravo zbog nje, da bi se i ona mogla pridružiti džematu. Klanjamo jedno iza drugog, a curica je nakad u mom safu, nekad u muževom : )) Nikad ne želi staviti maramu dok klanja, već uvijek tražu muževu kapicu : ))
BTW, moram pohvaliti svoju curicu... ona već odavno zna proučiti sve što je potrebno za namaz, pa i više (SUbhaneke, FAtiha, Ihlas, Felek, NAs, Asr, Kevser, Etehijatu, Salavat, Rabijesir, Šehadet : ))


MashaAllah, bravo user posted image

Moja redovno sa mnom klanja, imitira me do u detalje, a mm skače po leđima kad ide na sedždu...imamo i snimak kako te vratolomije izgledaju...a njoj to doživljaj s taticom...ona čim vidi postekiju, govori: idem kanjauser posted image


Iskrena da budem i mi smo bili obustavili tu tradiciju, dok nismo imali dijete ako on nije u dzamiji skoro svaki vakat smo skupa klanjali, onda mala beba pa na smjenu, ja sam vazda bila isprepadana da mi nece pocet plakat pa sta cu (luda zena) e sad uveliko imamo i mujezina, pa frka on hoce da bude imam ili nece klanjat haha...a to skakanje po ledjima i dizanje sa sedzde pod teretom, ja sam tad najbolje liniju dotjerala :)



ne mogu,a da se ne ubacim,ja klanjam sama,a nekad moj Ameen stane kod mene,dusa moja i kako ja,tako i on..A nekad mi skace na ledja ili izvodi nesto,pa mu smijesnouser posted image

Kada smo sami on i ja u kuci,ja klanjam,nekad se desi ja klanjam,a on krene na vrata,da izadje napolje,pa ja prekinem namaz da ga uhvatim,sta mislite zenice,je li grijeh tako,klanjati i odjednom prekinuti,pa opet na namaz

meni niko ne odgovoriuser posted image

I ja nisam pokrivena,ali eto provirim na ovu temu i javim se ponekad..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 2777
   RE: Zene sa Hidzabom
31.8.2012 16:10:28   
rerica

IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: Hannan


IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Vinetu


IZVORNA PORUKA: Iman83
Mene tačno sramota reći ali ja i moj 'hodža' ne klanjamo zajedno...user posted image

Svako za sebe, a moraću ga uganjati da nam to postane praksa, ljepše je brateuser posted image

Samo što ne znam kome od nas dvoje će mali pingvin skakati po leđima radijeuser posted image


Ni ja ni muž jedno vrijeme nismo klanjali skupa... ne znam ni sama zašto. Valjda da nas curica ne bi oboje ometala, dok je bila manja. Sad se trudimo klanjati skupa svaki namaz koji možemo... upravo zbog nje, da bi se i ona mogla pridružiti džematu. Klanjamo jedno iza drugog, a curica je nakad u mom safu, nekad u muževom : )) Nikad ne želi staviti maramu dok klanja, već uvijek tražu muževu kapicu : ))
BTW, moram pohvaliti svoju curicu... ona već odavno zna proučiti sve što je potrebno za namaz, pa i više (SUbhaneke, FAtiha, Ihlas, Felek, NAs, Asr, Kevser, Etehijatu, Salavat, Rabijesir, Šehadet : ))


MashaAllah, bravo user posted image

Moja redovno sa mnom klanja, imitira me do u detalje, a mm skače po leđima kad ide na sedždu...imamo i snimak kako te vratolomije izgledaju...a njoj to doživljaj s taticom...ona čim vidi postekiju, govori: idem kanjauser posted image


Iskrena da budem i mi smo bili obustavili tu tradiciju, dok nismo imali dijete ako on nije u dzamiji skoro svaki vakat smo skupa klanjali, onda mala beba pa na smjenu, ja sam vazda bila isprepadana da mi nece pocet plakat pa sta cu (luda zena) e sad uveliko imamo i mujezina, pa frka on hoce da bude imam ili nece klanjat haha...a to skakanje po ledjima i dizanje sa sedzde pod teretom, ja sam tad najbolje liniju dotjerala :)



ne mogu,a da se ne ubacim,ja klanjam sama,a nekad moj Ameen stane kod mene,dusa moja i kako ja,tako i on..A nekad mi skace na ledja ili izvodi nesto,pa mu smijesnouser posted image

Kada smo sami on i ja u kuci,ja klanjam,nekad se desi ja klanjam,a on krene na vrata,da izadje napolje,pa ja prekinem namaz da ga uhvatim,sta mislite zenice,je li grijeh tako,klanjati i odjednom prekinuti,pa opet na namaz

meni niko ne odgovoriuser posted image

I ja nisam pokrivena,ali eto provirim na ovu temu i javim se ponekad..



Nije ti grijeh sem sto ces opet uzeti abdest i ponovo ispocetka klanjati,al bolje ti je stavi mu mnogo igracaka, zakljucaj vrata ili nesto da mu moze zaokupiti paznju tih 10 do 15 min user posted image
nadam se da sam ti pomogla,jer sam tek vidila tvoje pitanje user posted image


_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 2778
   RE: Zene sa Hidzabom
31.8.2012 17:55:44   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: anđelo

mi smo obavili sve u jednom danu.Dugo smo se zabavljali,pa mm više nije mogao čekatuser posted image user posted image user posted image

ovo je tema ,žene sa hidžabom,pa da ne lažem ,ja nemam hidžab ,ali se nadam da me primate da nekad ćaskam sa vama




nemam ni ja ali volim ovu temu. vjernik sam koji praktikuje vjeru svakodnevno i nadjem ovdje zanimljivih rasprava user posted image

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 2779
   RE: Zene sa Hidzabom
31.8.2012 19:53:46   
anđelo

IZVORNA PORUKA: rerica


IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: Hannan


IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Vinetu


IZVORNA PORUKA: Iman83
Mene tačno sramota reći ali ja i moj 'hodža' ne klanjamo zajedno...user posted image

Svako za sebe, a moraću ga uganjati da nam to postane praksa, ljepše je brateuser posted image

Samo što ne znam kome od nas dvoje će mali pingvin skakati po leđima radijeuser posted image


Ni ja ni muž jedno vrijeme nismo klanjali skupa... ne znam ni sama zašto. Valjda da nas curica ne bi oboje ometala, dok je bila manja. Sad se trudimo klanjati skupa svaki namaz koji možemo... upravo zbog nje, da bi se i ona mogla pridružiti džematu. Klanjamo jedno iza drugog, a curica je nakad u mom safu, nekad u muževom : )) Nikad ne želi staviti maramu dok klanja, već uvijek tražu muževu kapicu : ))
BTW, moram pohvaliti svoju curicu... ona već odavno zna proučiti sve što je potrebno za namaz, pa i više (SUbhaneke, FAtiha, Ihlas, Felek, NAs, Asr, Kevser, Etehijatu, Salavat, Rabijesir, Šehadet : ))


MashaAllah, bravo user posted image

Moja redovno sa mnom klanja, imitira me do u detalje, a mm skače po leđima kad ide na sedždu...imamo i snimak kako te vratolomije izgledaju...a njoj to doživljaj s taticom...ona čim vidi postekiju, govori: idem kanjauser posted image


Iskrena da budem i mi smo bili obustavili tu tradiciju, dok nismo imali dijete ako on nije u dzamiji skoro svaki vakat smo skupa klanjali, onda mala beba pa na smjenu, ja sam vazda bila isprepadana da mi nece pocet plakat pa sta cu (luda zena) e sad uveliko imamo i mujezina, pa frka on hoce da bude imam ili nece klanjat haha...a to skakanje po ledjima i dizanje sa sedzde pod teretom, ja sam tad najbolje liniju dotjerala :)



ne mogu,a da se ne ubacim,ja klanjam sama,a nekad moj Ameen stane kod mene,dusa moja i kako ja,tako i on..A nekad mi skace na ledja ili izvodi nesto,pa mu smijesnouser posted image

Kada smo sami on i ja u kuci,ja klanjam,nekad se desi ja klanjam,a on krene na vrata,da izadje napolje,pa ja prekinem namaz da ga uhvatim,sta mislite zenice,je li grijeh tako,klanjati i odjednom prekinuti,pa opet na namaz

meni niko ne odgovoriuser posted image

I ja nisam pokrivena,ali eto provirim na ovu temu i javim se ponekad..



Nije ti grijeh sem sto ces opet uzeti abdest i ponovo ispocetka klanjati,al bolje ti je stavi mu mnogo igracaka, zakljucaj vrata ili nesto da mu moze zaokupiti paznju tih 10 do 15 min user posted image
nadam se da sam ti pomogla,jer sam tek vidila tvoje pitanje user posted image





eh ovako ,kad trebaš dijete vratiti s vrata (da se ne ozlijedi ,itd) moraš prvo predat selam,pa onda prekinuti namaz,.Kad dijete zbrineš 8zaključaš vrata ili ga zabaviš crtićem igračkama itd,onda namaz ponovi.Također ne moraš uzimati ponovo abdest da bi klanjala ,osim ako ga nisi izgubila.Eto ja pitala pa prenjela user posted image

i hvala svima na lijepom dočeku

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 2780
   RE: Zene sa Hidzabom
31.8.2012 20:08:46   
rerica

IZVORNA PORUKA: anđelo


IZVORNA PORUKA: rerica


IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: Hannan


IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Vinetu


IZVORNA PORUKA: Iman83
Mene tačno sramota reći ali ja i moj 'hodža' ne klanjamo zajedno...user posted image

Svako za sebe, a moraću ga uganjati da nam to postane praksa, ljepše je brateuser posted image

Samo što ne znam kome od nas dvoje će mali pingvin skakati po leđima radijeuser posted image


Ni ja ni muž jedno vrijeme nismo klanjali skupa... ne znam ni sama zašto. Valjda da nas curica ne bi oboje ometala, dok je bila manja. Sad se trudimo klanjati skupa svaki namaz koji možemo... upravo zbog nje, da bi se i ona mogla pridružiti džematu. Klanjamo jedno iza drugog, a curica je nakad u mom safu, nekad u muževom : )) Nikad ne želi staviti maramu dok klanja, već uvijek tražu muževu kapicu : ))
BTW, moram pohvaliti svoju curicu... ona već odavno zna proučiti sve što je potrebno za namaz, pa i više (SUbhaneke, FAtiha, Ihlas, Felek, NAs, Asr, Kevser, Etehijatu, Salavat, Rabijesir, Šehadet : ))


MashaAllah, bravo user posted image

Moja redovno sa mnom klanja, imitira me do u detalje, a mm skače po leđima kad ide na sedždu...imamo i snimak kako te vratolomije izgledaju...a njoj to doživljaj s taticom...ona čim vidi postekiju, govori: idem kanjauser posted image


Iskrena da budem i mi smo bili obustavili tu tradiciju, dok nismo imali dijete ako on nije u dzamiji skoro svaki vakat smo skupa klanjali, onda mala beba pa na smjenu, ja sam vazda bila isprepadana da mi nece pocet plakat pa sta cu (luda zena) e sad uveliko imamo i mujezina, pa frka on hoce da bude imam ili nece klanjat haha...a to skakanje po ledjima i dizanje sa sedzde pod teretom, ja sam tad najbolje liniju dotjerala :)



ne mogu,a da se ne ubacim,ja klanjam sama,a nekad moj Ameen stane kod mene,dusa moja i kako ja,tako i on..A nekad mi skace na ledja ili izvodi nesto,pa mu smijesnouser posted image

Kada smo sami on i ja u kuci,ja klanjam,nekad se desi ja klanjam,a on krene na vrata,da izadje napolje,pa ja prekinem namaz da ga uhvatim,sta mislite zenice,je li grijeh tako,klanjati i odjednom prekinuti,pa opet na namaz

meni niko ne odgovoriuser posted image

I ja nisam pokrivena,ali eto provirim na ovu temu i javim se ponekad..



Nije ti grijeh sem sto ces opet uzeti abdest i ponovo ispocetka klanjati,al bolje ti je stavi mu mnogo igracaka, zakljucaj vrata ili nesto da mu moze zaokupiti paznju tih 10 do 15 min user posted image
nadam se da sam ti pomogla,jer sam tek vidila tvoje pitanje user posted image





eh ovako ,kad trebaš dijete vratiti s vrata (da se ne ozlijedi ,itd) moraš prvo predat selam,pa onda prekinuti namaz,.Kad dijete zbrineš 8zaključaš vrata ili ga zabaviš crtićem igračkama itd,onda namaz ponovi.Također ne moraš uzimati ponovo abdest da bi klanjala ,osim ako ga nisi izgubila.Eto ja pitala pa prenjela user posted image

i hvala svima na lijepom dočeku


ne moras uzeti abdest,al je lijepo ga uzeti user posted image

a sve sto je lijepo slatko je user posted image


_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 2781
   RE: Zene sa Hidzabom
31.8.2012 21:44:45   
reallove
Ja nisam uzimala abdest ponovo i nisam predavala selamuser posted image user posted image nisam znala da tako treba..Ja njega inace obezbijedim,crtic,igracke,nesto,ali eto,desi se nekad da bas moram da ga uhvatimuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 2782
   RE: Zene sa Hidzabom
31.8.2012 22:40:03   
rerica

IZVORNA PORUKA: reallove

Ja nisam uzimala abdest ponovo i nisam predavala selamuser posted image user posted image nisam znala da tako treba..Ja njega inace obezbijedim,crtic,igracke,nesto,ali eto,desi se nekad da bas moram da ga uhvatimuser posted image


Nisi znala,a sad znas user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 2783
   RE: Zene sa Hidzabom
31.8.2012 23:01:24   
reallove
Sada znam,pa cu da pazim,hvala vam puno na odgovorimauser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 2784
   RE: Zene sa Hidzabom
1.9.2012 0:18:52   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: reallove

Ja nisam uzimala abdest ponovo i nisam predavala selamuser posted image user posted image nisam znala da tako treba..Ja njega inace obezbijedim,crtic,igracke,nesto,ali eto,desi se nekad da bas moram da ga uhvatimuser posted image





a moram li ponoviti namaz ako prodje ispred mene ili stane da mi nesto kaze i sl. ne obracam paznju na njega, ne dizem pogled, on zna da klanjam i ne smeta mu to sto ne obracam paznju ali eto dijete je pa tako nesto zna uraditi.



i presladak je kad stane pored mene i imitira me sav vazan.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 2785
   RE: Zene sa Hidzabom
1.9.2012 8:44:42   
rerica

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: reallove

Ja nisam uzimala abdest ponovo i nisam predavala selamuser posted image user posted image nisam znala da tako treba..Ja njega inace obezbijedim,crtic,igracke,nesto,ali eto,desi se nekad da bas moram da ga uhvatimuser posted image





a moram li ponoviti namaz ako prodje ispred mene ili stane da mi nesto kaze i sl. ne obracam paznju na njega, ne dizem pogled, on zna da klanjam i ne smeta mu to sto ne obracam paznju ali eto dijete je pa tako nesto zna uraditi.



i presladak je kad stane pored mene i imitira me sav vazan.



Ako prodje pored tebe ne moras ponavljati abdest,al ti nesto stavi ispred sebe,a a ako mu odgovoris dok budes klanjala,trebas sve ponovo,a ponavljam nije potrebno al lijepo je ponoviti abdest user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 2786
   RE: Zene sa Hidzabom
1.9.2012 8:52:42   
jasmin
rerice,nemoj se naljutiti,ali zasto je lijepo uzeti abdest...zasto otezavati nesto sto nije potrebno?
Ako hocu uzeti dijete,preselamim na desnu stranu i kad smirim dijete,zanijetim ponovo.Postoji misljenje da mozes samo nastaviti klanjati,pod uslovom da nista ne pricas dok spasavas dijete od nezgode,a daleko je od mjesta gdje klanjas,ali ja sam uvijek uzimala ovaj prvi nacin.I nisam nikada mijenjala abdest,jer ga nisam ni izgubila,a zna se sta utjece na ispravnost abdesta.
Nemoj zamjeriti.

< Poruku je uredio jasmin -- 1.9.2012 8:53:28 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 2787
   RE: Zene sa Hidzabom
1.9.2012 8:55:48   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: hanumma

Žene moje, kako ste znale da ste spremne da se udate? Je li vas strah bilo?? user posted image


Kakav crni strah,krizala dane na kalendaru punih 5 mjeseci cekanja (koliko je bio razmak izmedji opcinskog i serijatskog vjencanja,odnosno svadbe.Jedva bre iscekah,zaljubila se cura bas,bas.



5 mjeseci? a zasto toliki razmak? i niste zivjeli zajedno to vrijeme?
ovdje se serijatsko vjencanje obavi odmah poslije opcniskog.

jeste li sve vi vjencane i serijatski? ja nisam. samo opcinski.


U to vrijeme smo se vjencali opcinski kako bi on mogao srediti papire za odlazak u Medinu,i nakon vjencanja otisao je tamo,nismo zivjeli skupa ni minut,kad je dosao iz Medine imali smo svadbu i serijatsko vjencanje.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 2788
   RE: Zene sa Hidzabom
1.9.2012 9:12:37   
rerica

IZVORNA PORUKA: jasmin

rerice,nemoj se naljutiti,ali zasto je lijepo uzeti abdest...zasto otezavati nesto sto nije potrebno?
Ako hocu uzeti dijete,preselamim na desnu stranu i kad smirim dijete,zanijetim ponovo.Postoji misljenje da mozes samo nastaviti klanjati,pod uslovom da nista ne pricas dok spasavas dijete od nezgode,a daleko je od mjesta gdje klanjas,ali ja sam uvijek uzimala ovaj prvi nacin.I nisam nikada mijenjala abdest,jer ga nisam ni izgubila,a zna se sta utjece na ispravnost abdesta.
Nemoj zamjeriti.



Jasmin uopce ne zamjerim,svako ima pravo reci svoje misljenje....

Ja pokusavam da tako radim,ne uvijek zavisi od okolnosti al eto ja se osijecam fino kad opet ponovim abdest...


_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 2789
   RE: Zene sa Hidzabom
1.9.2012 10:09:35   
jasmin

IZVORNA PORUKA: rerica


IZVORNA PORUKA: jasmin

rerice,nemoj se naljutiti,ali zasto je lijepo uzeti abdest...zasto otezavati nesto sto nije potrebno?
Ako hocu uzeti dijete,preselamim na desnu stranu i kad smirim dijete,zanijetim ponovo.Postoji misljenje da mozes samo nastaviti klanjati,pod uslovom da nista ne pricas dok spasavas dijete od nezgode,a daleko je od mjesta gdje klanjas,ali ja sam uvijek uzimala ovaj prvi nacin.I nisam nikada mijenjala abdest,jer ga nisam ni izgubila,a zna se sta utjece na ispravnost abdesta.
Nemoj zamjeriti.



Jasmin uopce ne zamjerim,svako ima pravo reci svoje misljenje....

Ja pokusavam da tako radim,ne uvijek zavisi od okolnosti al eto ja se osijecam fino kad opet ponovim abdest...


Znam lutko,ali kad su serijatski propisi u pitanju,ne dajemo mi svoje misljenje,nego misljenje Allaha i Njegovog Poslanika.
Molim te,ne zamjeri,ali po hadisu,prijasnji narodi su otisli daleko od vjere jer su pretjerivali u nekim stvarima.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 2790
   RE: Zene sa Hidzabom
1.9.2012 11:17:11   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: hanumma

Žene moje, kako ste znale da ste spremne da se udate? Je li vas strah bilo?? user posted image


Kakav crni strah,krizala dane na kalendaru punih 5 mjeseci cekanja (koliko je bio razmak izmedji opcinskog i serijatskog vjencanja,odnosno svadbe.Jedva bre iscekah,zaljubila se cura bas,bas.



5 mjeseci? a zasto toliki razmak? i niste zivjeli zajedno to vrijeme?
ovdje se serijatsko vjencanje obavi odmah poslije opcniskog.

jeste li sve vi vjencane i serijatski? ja nisam. samo opcinski.


U to vrijeme smo se vjencali opcinski kako bi on mogao srediti papire za odlazak u Medinu,i nakon vjencanja otisao je tamo,nismo zivjeli skupa ni minut,kad je dosao iz Medine imali smo svadbu i serijatsko vjencanje.



aha, sticaj okolnosti? mislila sam da rekoh nije neki obicaj pa me je malo zacudilo

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 2791
   [Obrisana poruka]
1.9.2012 13:44:03   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Alma_27)
  Neposredna veza do poruke: 2792
   RE: Zene sa Hidzabom
1.9.2012 14:07:48   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Iman83

Jasmin, samo da vidim jesam li shvatila: Predaš selam samo na desnu stranu, dok smiruješ dijete ne pričaš(shvatih li dobrouser posted image ) i kad završiš, nastaviš li klanjati od tog rekjata kojeg si klanjala ili iz početka?

Nije mi se još desilo da zbog nje napustim namaz, a znam da se smije ukoliko je opasnost djetetu, ali nisam znala kako- šta?

OT, rerice, ti bijahu na druženju u Titu ili sam pogrješila? Voljela bih da smo se upoznali, tek poslije sam skontala da si ti, kad te neko označio na slici.
user posted image

Ni ja ne nosim hidžab, ali mi je ova tema jedna od favoritauser posted image


Da,ovo je jedno od misljenja.Ali ja nisam nikad radila tako.Iako ima hadis da je Aisa radijellahu anha otvorila vrata Poslaniku sallallahu alejhi we sellem,a bila je u namazu i nije prekidala namaz.Ja sam uvijek preselamila na desnu stranu i smirila dijete,pa onda obavila namaz ponovo.Zasto ponovo,zato sto u tih par sekundi dok dijete biva u opasnosti ja ne znam ni jesam li posla ili dosla,a pogotovo sta klanjah.Abdest ne mijenjam dok ga ne izgubim.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2793
   [Obrisana poruka]
1.9.2012 14:28:41   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 2794
   RE: Zene sa Hidzabom
1.9.2012 17:41:27   
anđelo
Kad prekidam namaz ja predam i na desnu i na lijevu,tako mi rečeno ...eh sad ne znam jesam li griješila.
Jasmin ,a da li se kvari abdest ako žena podoji dijete?danas ja klanjala podne i beba mi zaplakala,i mm ga uzeo .Kad sam završila sa farzom ja ga podojim a mm mi kaže može nastaviti sun sunet ,nisi izgubila abdest.I ja nastavim.Sad mi nešto šuhva,nisam sigurna pa da pitam reko i tebe user posted image

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2795
   RE: Zene sa Hidzabom
1.9.2012 18:15:33   
jasmin

IZVORNA PORUKA: anđelo

Kad prekidam namaz ja predam i na desnu i na lijevu,tako mi rečeno ...eh sad ne znam jesam li griješila.
Jasmin ,a da li se kvari abdest ako žena podoji dijete?danas ja klanjala podne i beba mi zaplakala,i mm ga uzeo .Kad sam završila sa farzom ja ga podojim a mm mi kaže može nastaviti sun sunet ,nisi izgubila abdest.I ja nastavim.Sad mi nešto šuhva,nisam sigurna pa da pitam reko i tebe user posted image

Dojenje ne kvari abdest.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 2796
   RE: Zene sa Hidzabom
1.9.2012 23:36:52   
rerica

IZVORNA PORUKA: Iman83

Jasmin, samo da vidim jesam li shvatila: Predaš selam samo na desnu stranu, dok smiruješ dijete ne pričaš(shvatih li dobrouser posted image ) i kad završiš, nastaviš li klanjati od tog rekjata kojeg si klanjala ili iz početka?

Nije mi se još desilo da zbog nje napustim namaz, a znam da se smije ukoliko je opasnost djetetu, ali nisam znala kako- šta?

OT, rerice, ti bijahu na druženju u Titu ili sam pogrješila? Voljela bih da smo se upoznali, tek poslije sam skontala da si ti, kad te neko označio na slici.
user posted image

Ni ja ne nosim hidžab, ali mi je ova tema jedna od favoritauser posted image



Da bila sam na druzenju u Titu,i ja bih al eto bice prilike,malo sam danas svratila i na BB al nisam dugo,imala obaveza user posted image user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2797
   RE: Zene sa Hidzabom
1.9.2012 23:45:16   
SdZ
Jasmin, da te Allah nagradi za sve tvoje odgovore! user posted image user posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 2798
   RE: Zene sa Hidzabom
2.9.2012 20:27:06   
jasmin
http://www.youtube.com/watch?v=Mgm8JUYWcUg&feature=related
Bas sam pala u depru...previse mi nedostaje...

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 2799
   RE: Zene sa Hidzabom
2.9.2012 22:41:45   
Ummu_Hamza

IZVORNA PORUKA: jasmin

http://www.youtube.com/watch?v=Mgm8JUYWcUg&feature=related
Bas sam pala u depru...previse mi nedostaje...

Zao mi je draga. Mogu misliti kako je tesko kada se covjek navikne na jedno tako plemenito mjesto. Mora da je tesko. Ipak, Allah Dragi ima plan za sve i svakoga. Gledaj to s druge strane- imala si prilike da zivis u takvom mjestu godinama, ako se ne varam, dok drugi mozda ne mogu ni sanjati da vide Medinu i borave u njoj, mashaAllah. Zato budi vesela jer si pocascena :)

_____________________________

Hamza 17.04.2011.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 2800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  110 111 [112] 113 114   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  110 111 [112] 113 114   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *