|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
25.1.2012 14:48:48   
Bebica11
hej zenice

posto sam konacno pocela klanjati Elhuser posted image da pitam ovo oko bebe neke specificnosti i namaza

znam da kad bljucne u tom ne mogu klanjati, moram taj dio saprati?(ispravite ako grijesim), jel moje mlijeko cisto ako iscuri a ja pod abdestom?? i posto mi mala ima grcice vidjala sam neke sestre kako klanjaju s djetetom u narucju, dal i ja to mogu, i kakav je propis po tom pitanju?

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 1926
   RE: Zene sa Hidzabom
25.1.2012 16:29:56   
mamina princeza
Bebice ja ti ne znam nista tacno odgovoriti pa necu ja :) al posto vidim da si pocelaklanjati da ja priupitam nestos to mi od proslog poroda nije nikako bilo jasno. Naime, ja sam jako dugo krvarila preko dva i po mjeseca.. i nisam klanjala to vrijeme jer sam mislila da ne mogu. Onda poslije mi je neko rekao kao da sam trebala poslije nekog odredjenog broja dana jer se to vis en euzima uobzir kao to krvarenje.....

sad mi se blizi porod pa bih voljela da znam ako se opet oduzi kakve su mi obaveze io jesam li porsli put trebala ili ne.

I ako mi jos mozes pomoci po pitanju poroda i dova ... ili bilo ko al tebi Bebice frisko pa reko u toku si :) Prosli put sam recimo tri dan aprije poroda bas krvarila ... kako se to tretira. Ne mogu obavljati namaz ? Al dove mogu jel tako... i tokom samog poroda ono neposredno prije sta smijem sta ne smijem. Mislim sve su to situacije bar kod mene kad se krvarilo i bilo necisto pa zato pitam , a opet covjeku se razgali kad zikri .... sve sam nesto pozaboravljala sta sams e prosli put raspitala i sta mi odgovorise pa molim da mi objasnite koje znate:)




_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 1927
   RE: Zene sa Hidzabom
25.1.2012 16:35:28   
Pingvina
IZVORNA PORUKA: Esmica

Ja sam se ziva isplakala slusajuci i gledajuci ovu ilahiju sa stranice koju je Pingvina postavila.
Ona curica mi u jednom trenutku tako lici na moju stariju,ma ista ona.user posted image user posted image


Halali mila..nije mi bila namjera da te rasplacem.user posted image user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 1928
   RE: Zene sa Hidzabom
25.1.2012 16:48:07   
chantal
Evo jedan zanimljiv text o ženama sa hidžabom  :)
Zašto su pokrivene bolje muslimanke od otkrivenih?

user posted image

Biti muslimanka koja nosi maramu je, u najmanju ruku, zanimljivo. Marama biva razlogom da se nađeš u neobičnim situacijama, da upoznaš ljude i da razmijeniš mišljenja. Ne znam u čemu se sastoji ta želja, ali ljudi kada pričaju sa pokrivenom ženom se osjećaju pozvani da pitaju o marami i o vjeri, o njenom životu i iskustvima. Mnogo lijepih razgovora proiziđe iz te inicijative, i čovjeku bude drago da može podijeliti s drugima ono što smatra jednom od lijepih stvari u svom životu. Dakako, ima i inicijativa koje su već unaprijed smišljenje, pitanja koja su unaprijed odgovorena, tako da kada takva osoba postavlja pitanja, vidiš da se srčano nada da ćeš potvrditi njene sumnje i pretpostavke, za koje ona smatra da su istine. Ulazim u prodavnicu. Lokalna prodavnica sa utvrđenim protokolom usluge: najprije ispitivanje o zdravlju, zatim kratak komentar o vremenu, preko reda uslužen lokalni dedo, a onda iznošenje razloga dolaska u prodavnicu. Ovo je jako dobar protokol koji održava lokalne prodavnice u životu od pamtivijeka. Međutim, u jednom trenutku, nekako između mog osvrta na nestanak jučerašnjih stratusa i današnju pojavu kumulusa te zahtjeva za jednom flašom gazirane vode, pojavi se potpuno nepredviđena tema. Izlaganje je išlo otprilike ovako: “Ja stvarno poštujem to što se neko pokrije, to je stvarno lijepo. Ali to nekome stvarno ništa ne znači! Možda je ona što je otkrivena sto puta bolja od one što nosi maramu, to samo Bog zna! Ja ih znam, pokrivene, a šta sve rade! I onda one kao bolje od ovih ostalih – ma ko kaže? Malo sam koju pokrivenu upoznala da čemu valja, čast izuzecima!” Ostadoh tako ja zbunjena, razmišljajući da li je spomen vremena moglo biti interpretirano kao provokacija. Sreća pa ne upotrijebih onu staru narodnu izreku: “Dobro je vrijeme kakvi su ljudi!”, mogla sam i gore proći. Ne mogu više ni pobrojati koliko sam puta čula da je neko rekao: “Možda je ona otkrivena sto puta veća muslimanka od one pokrivene!”, ili: “Sve pokrivena, a vamo šta radi…A sve k’o biva neka velika muslimanka!”. Pri čemu mi ni dan danas nije jasno značenje sintagme “velika muslimanka”. Je li to znači da je visoka? Da je pretila? Da ima veliko srce? Uglavnom, pojedini ljudi imaju potrebu da o “velikim muslimankama” pričaju kad su u blizini pokrivenih žena. Postoji i jedan čuven fenomen koji u slobodnom jeziku zovem “sindrom indirektne babe”. To ti je kad kao pokrivena muslimanka sjediš ili stojiš u javnom prevozu (ili na nekom javnom mjestu), a u neposrednoj tvojoj blizini sjede dvije babe, koje te najprije odmjere a potom odluče da pričaju o pokrivenosti žena toliko glasno da ih zasigurno čuješ ti. I još pola tramvaja. Pričaju pred tobom o tebi – ne i tebi, ali je bitno da ti čuješ. Bitno je da ti daju do znanja kako si zaostala, i kako su bolje one hadžince koje izgledaju “normalno” od ovih danas što “glume” da su muslimanke, i sl. Sadržaj možete već pretpostaviti.
Smeta mi što se, čak i u krugovima ljudi koji poznaju vjeru, marama smatra vrhuncem nečije vjere. Nekako mislim da smo to preslikali od kršćana, gdje samo najčasnije od njih nose pristojnu odjeću. Ali istina je da u islamu postavka stvari nije takva – marama je jedan od farzova, jedna stroga obaveza. Ne izvršavanje te obaveze nije ništa gore od neizvršavanja ostalih obaveza – namaza, posta, zekata, itd. Govorim u ime sebe i vjerovatno svih pokrivenih muslimanki koje znam i koje ne znam: marama je samo jedan korak u tom dugom putu osvajanja planine koja se zove ego. Kad se pokriješ, sutradan ustanoviš da su tvoje loše navike i greške još uvijek prisutne kao što su bile prije nego si se pokrila. Svaki problem u karakteru i vjeri moraš rješavati pojedinačno i stavljanje marame ne rješava te probleme – ono rješava samo pitanje propisnog odijevanja. Još nisam upoznala pokrivenu muslimanku koja je rekla da smatra da je nešto bolja od svoje sestre u vjeri koja ne nosi maramu. I bude mi jako teško kada sestre koje su otkrivene pristupe pokrivenim sestrama sa pretpostavkom da one misle da su bolje od njih. Allah nam nije dao to pravo da sebe smatramo boljim i nama je ljubav prema Allahu i Poslaniku jedini kriterij da neku sestru volimo kao sestru u vjeri.
Marama nije kriterij po kome se mjeri je li žena dobra muslimanka ili nije. Vjerovatno ima žena koje bi voljele da su stvari tako površne, pa da je klasifikacija laka, ali istina je da je snaga nečije vjere spoj raznih elemenata: razvijanja čvrstog odnosa sa Gospodarom, lijepog ophođenja prema ljudima i drugim Allahovim stvorenjima, dobrih dijela koje osoba radi, ibadeta koje osoba radi, grijeha kojih se osoba kloni, praktikovanje strogih obaveza, praktikovanje sunneta, poboljšanje svog ahlaka, itd. Sve su to stvari koje zahtijevaju mnogo rada na sebi i koje nisu podložne tuđim mjerenjima i evaluacijama. Marama je jedno od stajališta na tom putu samonapretka, i molim Allaha da sve muslimanke prepoznaju i uvaže bitnost tog stajališta, pa makar ga ne bile u prilici implementirati.
Vratimo se ne pitanje iz naslova: “Zašto su pokrivene bolje muslimanke od otkrivenih?” Žao mi je ako je nekoga ovaj naslov obmanuo da misli kako postoji konkretan odgovor. Jedini odogovor koji se ovdje nudi je: “Zašto bi neko uopšte smatrao da su pokrivene bolje od nepokrivenih? Zašto bi jedan jedini kriterij bio upotrijebljen za procjenu nečijeg ‘kvaliteta’?” Smatram da osoba koja poznaje osnove islama i koja ima pristojno logičko razmišljanje nikad sebi ne može dopustiti da na osnovu jednog kriterija ustanoviti da je neko loš ili dobar musliman. Svi mi imamo poteškoća u klonjenju od nekih grijeha. Neko ne može da raščisti sa sobom i sa svijetom pa da se pokrije. Neko ne može da se okani ogovaranja svojih sestara. Neko ne može da se nakani da klanja redovno. Nekome šaka stisnuta, ne može dati marke u sadaku. Neko nema strpljenja sa svojim roditeljima. Sve su ovo validni problemi u vjeri jedne muslimanke i mi kao zajednica trebamo da omogućimo sestrama u vjeri da bez obzira s kojim se problemom susreću, imaju prostora da taj problem i prevaziđu. Marama je jedan od načina zadobivanja Allahove ljubavi i klonjenja od Njegove srdžbe, i nadam se da ćemo imati mudrosti da to tako i prihvatimo.


(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 1929
   RE: Zene sa Hidzabom
25.1.2012 17:01:25   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Je li grijeh da prodam zlato koje ne koristim, znaci stoji mi, nikakvog znacaja od njega? 


Pokusavam ti poslati poruku ali ne ide.
Ako zelis, javi mi se. Potencijalni sam kupac. user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 1930
   RE: Zene sa Hidzabom
25.1.2012 17:06:23   
Bebica11
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

Bebice ja ti ne znam nista tacno odgovoriti pa necu ja :) al posto vidim da si pocelaklanjati da ja priupitam nestos to mi od proslog poroda nije nikako bilo jasno. Naime, ja sam jako dugo krvarila preko dva i po mjeseca.. i nisam klanjala to vrijeme jer sam mislila da ne mogu. Onda poslije mi je neko rekao kao da sam trebala poslije nekog odredjenog broja dana jer se to vis en euzima uobzir kao to krvarenje.....

sad mi se blizi porod pa bih voljela da znam ako se opet oduzi kakve su mi obaveze io jesam li porsli put trebala ili ne.

I ako mi jos mozes pomoci po pitanju poroda i dova ... ili bilo ko al tebi Bebice frisko pa reko u toku si :) Prosli put sam recimo tri dan aprije poroda bas krvarila ... kako se to tretira. Ne mogu obavljati namaz ? Al dove mogu jel tako... i tokom samog poroda ono neposredno prije sta smijem sta ne smijem. Mislim sve su to situacije bar kod mene kad se krvarilo i bilo necisto pa zato pitam , a opet covjeku se razgali kad zikri .... sve sam nesto pozaboravljala sta sams e prosli put raspitala i sta mi odgovorise pa molim da mi objasnite koje znate:)





mamina princezo
, jasmin mi je rekla da se ne klanja dok se ne iscistis skroz a evo nasla sam FETVE tj ova knjizica sto cu ti dati link je odlicna, ja sam je imala al sad nemam printanu pa sam i ja rovila po netu da je nadjem i ima odjeljak NIFAS i koliko sam ja skontala zena ne moze KRVARITI preko 40 dana onda se tretira kao istihaza a ako vidis da se iscistavas ono blizi se kraju da treba pustiti da se tijelo ocisti jer u sustini nema nifas granicu koliko traje, TAKO SAM JA SKONTALA a Allah najbolje zna, ima i za taj dio pred porod u knjizici, ja sam bila cista i meni je induciran tako da nisam imala tu dilemu pa ne znam.........a sto se tice dova jedna sestra mi je rekla da je njoj koristila Rabijesiruser posted image a ja sam licno npr dok su me davno jednom cistili nazivo zikrila i to ESTAGFIRULLAH, to mi je jedna sestra preporucila i nisam osjetila pretjeran bol




evo link zaboravih zamalouser posted image nifas pocinje na 37.str

http://www.scribd.com/doc/38656915/Propisi-O-Hajzu-Istihazi-I-Nifasu

< Poruku je uredio Bebica11 -- 25.1.2012 17:12:23 >


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 1931
   RE: Zene sa Hidzabom
25.1.2012 17:33:52   
Pingvina
IZVORNA PORUKA: chantal

Evo jedan zanimljiv text o ženama sa hidžabom  :)
Zašto su pokrivene bolje muslimanke od otkrivenih?

user posted image  

Još nisam upoznala pokrivenu muslimanku koja je rekla da smatra da je nešto bolja od svoje sestre u vjeri koja ne nosi maramu. I bude mi jako teško kada sestre koje su otkrivene pristupe pokrivenim sestrama sa pretpostavkom da one misle da su bolje od njih. Allah nam nije dao to pravo da sebe smatramo boljim i nama je ljubav prema Allahu i Poslaniku jedini kriterij da neku sestru volimo kao sestru u vjeri.
Marama nije kriterij po kome se mjeri je li žena dobra muslimanka ili nije. Vjerovatno ima žena koje bi voljele da su stvari tako površne, pa da je klasifikacija laka, ali istina je da je snaga nečije vjere spoj raznih elemenata: razvijanja čvrstog odnosa sa Gospodarom, lijepog ophođenja prema ljudima i drugim Allahovim stvorenjima, dobrih dijela koje osoba radi, ibadeta koje osoba radi, grijeha kojih se osoba kloni, praktikovanje strogih obaveza, praktikovanje sunneta, poboljšanje svog ahlaka, itd. Sve su to stvari koje zahtijevaju mnogo rada na sebi i koje nisu podložne tuđim mjerenjima i evaluacijama. Marama je jedno od stajališta na tom putu samonapretka, i molim Allaha da sve muslimanke prepoznaju i uvaže bitnost tog stajališta, pa makar ga ne bile u prilici implementirati.


user posted image user posted image user posted image Divno receno...
Na zalost, ja imadoh jedno jako tuzno iskustvo u recimo najosjetljivijem periodu mog zivota.Moja najbolja prijateljica jos iz predskolskog doba se odlucila na mahramu. Tad nam je bilo 15 godina...njeni su cak bili rekli da ce da je se odreknu. Jedno vrijeme je bila kod majke u drugom mjestu...da mi je falila jeste..I dan danas cuvam pismakoja smo pisalejedna drugoj.Meni je ona bila ista moja A...s mahramom ili bez nje.Moja sestrica (nemam rodjenu)..ali eto, ja njoj ocito nisam bila.Kad se prasina smirila, kad su roditelji sve to prihvatili..vrati se moja A kuci (nakon skoro 2 godine)..i sjedi kod mene i ovim mi rijecima kaze:"Ovo je zadnji put da skupa sjedimo jer ti i ja vise se ne mozemo druziti!!!Ja nemam sta traziti s nekim ko ne nosi mahramu!"Ja sam joj na to odgovorila da onaj ko mi je prijatelj-prijatelj mi je ma kako se on nosio i ma sta odlucio promijeniti u svom zivotu...i to je bio haman nas zadnji razgovor.
Samo Allah dragi zna kako mi je bilo...Danima nisam izlazila iz kuce..Ali hvala dragom Allahu predeveralo se i to.
Neka mi je ziva i zdrava sto godina...Nije me primila ni kad sam htjela da je obidjem kad se udala..3 puta sam je zvala da odem kad se porodila-svaki put je imala razlog i izgovor da ne dodjem.To je njena stvar...ali me i danas natjera na razmisljanje cim sam to zasluzila...I da..jako dugo sam se smatrala losijom od svake zene koja nosi mahramu..a danas znam da samo Allah Milostivi zna ko je dobar a ko los.
Halalite na dugom postu...i da vas Allah nagradi svakim hajrom.

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 1932
   RE: Zene sa Hidzabom
26.1.2012 13:19:13   
Bebica11
Pingvina zao mi je sto si imala lose iskustvo, al ta sestra je bila po tvom pisanju jako mlada i zelena, pa je tako odreagovala, a kasnije je vjerovatno bilo stid pa te izbjegavala, a mozda ima neka iskusenja pa se povlaci. user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 1933
   RE: Zene sa Hidzabom
26.1.2012 13:25:38   
Pingvina

IZVORNA PORUKA: Bebica11

Pingvina zao mi je sto si imala lose iskustvo, al ta sestra je bila po tvom pisanju jako mlada i zelena, pa je tako odreagovala, a kasnije je vjerovatno bilo stid pa te izbjegavala, a mozda ima neka iskusenja pa se povlaci. user posted image


Hajr, imam ja i divnih iskustava sa mojim sestricama koje nose mahrame..user posted image
I sa jednim bratom okarakterisanim kao "vehabija"...kad mi je trebao lijek bez kog ne bih prezivjela on ga je nabavio iako smo bili komsije tek nekih 15 dana. Nije htio ni marke uzeti za njega da ga Allah nagradi svakim dobrom.
E zato ja kazem-ko mi je prijatelj, prijatelj je...nema veze sta nosi i kako ga drugi zovu.
Ljubim vas sve...

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 1934
   RE: Zene sa Hidzabom
26.1.2012 13:40:12   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Pingvina


IZVORNA PORUKA: Bebica11

Pingvina zao mi je sto si imala lose iskustvo, al ta sestra je bila po tvom pisanju jako mlada i zelena, pa je tako odreagovala, a kasnije je vjerovatno bilo stid pa te izbjegavala, a mozda ima neka iskusenja pa se povlaci. user posted image


Hajr, imam ja i divnih iskustava sa mojim sestricama koje nose mahrame..user posted image
I sa jednim bratom okarakterisanim kao "vehabija"...kad mi je trebao lijek bez kog ne bih prezivjela on ga je nabavio iako smo bili komsije tek nekih 15 dana. Nije htio ni marke uzeti za njega da ga Allah nagradi svakim dobrom.
E zato ja kazem-ko mi je prijatelj, prijatelj je...nema veze sta nosi i kako ga drugi zovu.
Ljubim vas sve...

user posted image

amin za tog brata, ma ovaj brainwashing cini cuda, ja sam se jedno vrijeme dok sam bila mladja stresala od neke negativne energije kad vidim zenu u crnini da mi Allah oprosti, na kraju, ja bijah ta zena u crnini u Medini(kako Allah promijeni stanjeuser posted image ), joj ljepote, jasmin bas ti zavidim na toj blagodati, sjecam se jedna seka iz Sa mi salje sms dok sam bila u Medini "kako je ne biti cudan okolini?" .............

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 1935
   RE: Zene sa Hidzabom
26.1.2012 14:31:43   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: Pingvina


IZVORNA PORUKA: Bebica11

Pingvina zao mi je sto si imala lose iskustvo, al ta sestra je bila po tvom pisanju jako mlada i zelena, pa je tako odreagovala, a kasnije je vjerovatno bilo stid pa te izbjegavala, a mozda ima neka iskusenja pa se povlaci. user posted image


Hajr, imam ja i divnih iskustava sa mojim sestricama koje nose mahrame..user posted image
I sa jednim bratom okarakterisanim kao "vehabija"...kad mi je trebao lijek bez kog ne bih prezivjela on ga je nabavio iako smo bili komsije tek nekih 15 dana. Nije htio ni marke uzeti za njega da ga Allah nagradi svakim dobrom.
E zato ja kazem-ko mi je prijatelj, prijatelj je...nema veze sta nosi i kako ga drugi zovu.
Ljubim vas sve...

user posted image

amin za tog brata, ma ovaj brainwashing cini cuda, ja sam se jedno vrijeme dok sam bila mladja stresala od neke negativne energije kad vidim zenu u crnini da mi Allah oprosti, na kraju, ja bijah ta zena u crnini u Medini(kako Allah promijeni stanjeuser posted image ), joj ljepote, jasmin bas ti zavidim na toj blagodati, sjecam se jedna seka iz Sa mi salje sms dok sam bila u Medini "kako je ne biti cudan okolini?" .............


Zavidi mila :),ali za nekih mjesec dana akobogda,opet se vracam u stanje kad cu biti cudna.No,kako zivimo u vremenu kada je sve normalno,i ja cu biti u trendu.Nego,cure moje,nekad da se i vidimo kad dodjem u BiH insaallah.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 1936
   RE: Zene sa Hidzabom
26.1.2012 15:51:25   
Ella_H
.Jasmin izdrzat ces ti InshAllah :)
Pusa svim mojim muminkamauser posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1937
   RE: Zene sa Hidzabom
26.1.2012 19:45:14   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Ella_H

.Jasmin izdrzat ces ti InshAllah :)
Pusa svim mojim muminkamauser posted image


jasta ce nego izdrzati insaAllahuser posted image e bas da se vidimo insaAllah, bas bih voljela



_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 1938
   RE: Zene sa Hidzabom
26.1.2012 22:57:36   
Ella_H
Bebice izvini nisam vidjela ono pitanje
nezivim u Bosni tjelom ali duhom izgleda zivimuser posted image .

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 1939
   RE: Zene sa Hidzabom
26.1.2012 23:01:56   
ananas_ze
citam vas user posted image user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 1940
   RE: Zene sa Hidzabom
26.1.2012 23:08:13   
Pingvina
Selam mile moje...Imam jednu veliku molbu...MOLIM VAS-dovite nocas za nasu ajlu da joj dragi Allah olaksa...Molim vas..Neka vas dragi Allah nagradi i neka nikad ne budete dovedene pred iskusenja koja ne mozete podnijeti.



_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 1941
   RE: Zene sa Hidzabom
26.1.2012 23:17:26   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Pingvina

Selam mile moje...Imam jednu veliku molbu...MOLIM VAS-dovite nocas za nasu ajlu da joj dragi Allah olaksa...Molim vas..Neka vas dragi Allah nagradi i neka nikad ne budete dovedene pred iskusenja koja ne mozete podnijeti.



Amin, Allah da uslisi doveuser posted image user posted image


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 1942
   RE: Zene sa Hidzabom
26.1.2012 23:24:18   
ananas_ze
IZVORNA PORUKA: mamine oci


IZVORNA PORUKA: Pingvina

Selam mile moje...Imam jednu veliku molbu...MOLIM VAS-dovite nocas za nasu ajlu da joj dragi Allah olaksa...Molim vas..Neka vas dragi Allah nagradi i neka nikad ne budete dovedene pred iskusenja koja ne mozete podnijeti.



Amin, Allah da uslisi doveuser posted image user posted image



Amin, da Allah ulisi dove i podari ono najbolje! od jednog prof iz medrese sam naucila da dovim da me Allah sacuva iskusenja koja ne mogu podnijeti, to je dova koju stalno nosim u sebi


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1943
   RE: Zene sa Hidzabom
27.1.2012 12:39:56   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Ella_H

Bebice izvini nisam vidjela ono pitanje
nezivim u Bosni tjelom ali duhom izgleda zivimuser posted image .


ok posto rece da ne jedes meso iz marketa pa rekoh kakva li je ovo hard core sestrauser posted image

jasmin jel se vracate u Sa?

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 1944
   RE: Zene sa Hidzabom
27.1.2012 19:09:52   
SdZ
Molim vas, zene moje mile, da nocas dovite za mene. Bar po jednu dovu uputite nasem dragom Bogu da prodjem sutrasnje ispite. Volim vas.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 1945
   RE: Zene sa Hidzabom
27.1.2012 21:02:32   
Ella_H
Amin draga Selmy i svim hanumicama na dovama.
Bebice11 sto me zezas bolan dosta mi moje muke
lahko je vama gdje god se okrenete te halal ovo
te halal turizam te halal burek leti na sve straneuser posted image .
Sto se mene tice ja se trudim prihvatiti situaciju onakvu kakva jest
molim Allaha dz.s da meni i mojoj porodici podari sto je najbolje za nas
ha zivjeli ovdje ili u nasoj lipoj BIH Amin! Zivot je pun nekakvih
preokreta. I ja se polako budim ko zna mozda dok moja bebara
malo otfrkne nastavim i skolu ihhhhhhhhuser posted image .
Moram zivjeti moram se truditi moram raditi hairli djela
jer sam zena muslimanka :).

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 1946
   RE: Zene sa Hidzabom
28.1.2012 15:20:27   
rukajja_
Ja cu se vratiti na onaj dio o stavljanju hidzaba user posted image
Pokrila sam se u srednjoj skoli, isto kao i vecinu vas, sejtan me ometao dugo dugo vremena, a zatim sam se zaklela da necu otici u skoli, osim s maramom na glavi. To je znala samo moja prijateljica.
I sjecam je... to je bio najljepsi dan mog zivota, idem u skolu i pisem babi poruku: Babo, odo ja u skolu pokrivena. On mi odgovara: Allah te nagradio srce moje! To nikad necu izbrisati iz sjecanjauser posted image to je nesto naljepse u mom zivotu...bila sam kao leptir, isla prema skoli a poznanici me gledaju sa cudjenjem, a ja sva ponosna jer sam pobjedila sebe i sejtana..

zato i vi mile moje, sejtan nije jaci od vas, on vas samo nagovara a vi to ili poslusate ili ga pobjedite. sto se tice okoline, dokazite im da imate svoje JA, da vam nije bitno NICIJE MISLJENJE O ODLUKAMA U VASEM ZIVOTU, budite sretni zbog sebe a ne radi drugih.

molim Allaha da vas pomogne, a morate se i vi izboriti. pustite izgovore: sta ako poludim i otkrijem se. koliko ste upoznali takvih zena? jednu ili nijednu. a i ako poludite, pa znate da niste grijesne u takvom stanju, a to se insaAllah nece desiti user posted image

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 1947
   RE: Zene sa Hidzabom
28.1.2012 15:45:09   
ananas_ze
IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Molim vas, zene moje mile, da nocas dovite za mene. Bar po jednu dovu uputite nasem dragom Bogu da prodjem sutrasnje ispite. Volim vas.

ii kako je bilo na ispitima?


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 1948
   RE: Zene sa Hidzabom
28.1.2012 15:51:06   
Ella_H
Draga rukajja apsolutno si u pravu
i ako insan poludi neferma mu se
jer ga je ''ludost'' obuzela.
user posted image user posted image

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 1949
   RE: Zene sa Hidzabom
29.1.2012 2:08:14   
SdZ
Da vas Allah nagradi za dove. Allahu hvala, polozila sam jedan, a jedan imam sutra. Ako Bog da, polozit cu i taj. Amin. Allah je Najmilostiviji i svima pruza utociste.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 1950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *