|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
29.1.2012 22:33:29   
Ella_H
MashAllah Selmy samo tako nastavi,
i uvijek se u zivotu samo na Allaha dz.s oslanjaj.
Ja nesto danas razmisljam tesko mi kad vidim
da se muslimanke stide uraditi ovo ili ono
ko eto tudja zemlja ovo ono, ali ja nerazmisljam tako.
Kad neke mogu hodati polugole sto mi nebi mogle
nosit ispravan hidzab ili niqab.
Kad neke mogu bludniciti na ulici sto mi nemozemo klanjati.
U svakom slucaju Allah dz.s je pocastio muslimanku
i ucinio je da bude ponosna, jaka, brizna majka, dobra supruga(okej vecinu vremenauser posted image ).
Ljubim vas sve cuvajte se i njegujte svoj iman :).

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 1951
   RE: Zene sa Hidzabom
29.1.2012 23:07:25   
ananas_ze
IZVORNA PORUKA: ananas_ze

IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Molim vas, zene moje mile, da nocas dovite za mene. Bar po jednu dovu uputite nasem dragom Bogu da prodjem sutrasnje ispite. Volim vas.

ii kako je bilo na ispitima?



selmy zbog ovoga sam se javila na porucete nekome nesto, zaboravih na kojoj sam temi, haman niko nije skonto user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 1952
   RE: Zene sa Hidzabom
29.1.2012 23:10:46   
SdZ
He, he. Uglavnom vidjela si. Polozila sam, hvala Allahu dragome. Uz Njegovu pomoc savladah ja to gradivo, a i dade mi malo srece i sve to tako upakovano dovede do osmice.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 1953
   RE: Zene sa Hidzabom
29.1.2012 23:14:25   
lajlac
Evo jedan zanimljiv text o ženama sa hidžabom  :)
Zašto su pokrivene bolje muslimanke od otkrivenih?

Chantal
svidja mi se tekst!!!

Prije sam osjecala krivnju zasto nisam pokrivena, mislila sam da ne zasluzujem milost Boga, jer znam da je to duznost zene muslimanke, a ja to nisam osjetila, zeljela ili ucinila,  medjutim s vremenom sam otkrila da se nista ne moze na silu, cak mi je jedan ucen covjek rekao nista ne smije biti na silu, a pogotovo vjera. Zato se divim vasoj cvrstoj vjeri i predanju. Hocu da kazem, mnoge otkrivene zene, muslimanke, nose vjeru u srcu, trude se da na neki drugi nacin zasluze milost Allaha ili barem imaju dobre namjere, mozda ne slijede sve propise, ali se trude da to na neki drugi nacin zasluze i nadoknade. Mozda nije dovoljno, grijeh je, ali na taj nacin najbolje funkcioniraju, to je njihov trenutni maksimum.
Ja sam jedna od njih.

Rado vas citam, toliko sam toga naucila, zelju sam dobila i da naucim klanjati i uciti (a ni Fatihe nisam znala prouciti). Zato nemojte nista zamjeriti...user posted image Ja od vas rado ucim...




_____________________________

Lajla

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 1954
   RE: Zene sa Hidzabom
30.1.2012 23:53:44   
D_K
na jednom profilu nadjoh ovo i bas mi se svidja user posted image user posted image

AKO ME NE BUDE U DŽENNETU, PITAJTE ZA MENE.. Ako me ne nađete u Džennetu sa vama, pitajte za mene. Oni koji uđu u Džennet, a tamo ne nađu svoju braću sa kojom su bili u dobru na Dunjaluku, imat će mogućnost da se zagovaraju za njih. Reći će: "Gospodaru, imamo braće sa kojima smo zajedno klanjali i postili na Dunjaluku, ali ih ne vidimo među nama"! Allah će im odgovoriti: "Idite do Džehennema i izvadite sve one koji u srcu imaju trun dobra!" (Buhari i Muslim) Rekao je Allahov Poslanik alejhis selam: "Čovjek će doći u Džennet i, vidjevši svoga prijatelja u vatri, reći: "Šta li je uradio moj prijatelj"? Uzvišeni će tada reći: "Izvadite njegovog prijatelja iz vatre!" Oni koji će ostati u Džehennemu će reći: "Kamo sreće da i mi imamo nekoga ko bi se zagovarao za nas" Rekao je Hasan El-Basri: "Nađite što više prijatelja u islamu, jer će na Sudnjem danu imati mogućnost da se zagovaraju za vas!" Ibn Kajjim je govorio: "Ako me ne vidite među vama u Džennetu, raspitajte se za mene, možda to bude razlog moga ulaska u Allahove blagodati"!!! Braćo, sestre..ako ne budem sa vama u Džennetu, sjetite me se tamo!


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 1955
   RE: Zene sa Hidzabom
31.1.2012 22:19:02   
Ella_H
Draga lajla iskreno ti zelim
sve najbolje i da ti Allah dz.s podari
sto je najbolje za tebe. Sto se vise trudimo
i ucimo zaista je srcu lakse. Muslimanki u danasnje
vrijeme je najbitnije cistiti svoje namjere i truditi se,
a sve ostalo dodje na svoje mjesto ma da i mi moramo
malkice pogurati. Ljubim teuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 1956
   RE: Zene sa Hidzabom
2.2.2012 16:39:22   
treće
E.a. imam jedno pitanje pa ako neka hanuma zna odgovor molim da mi odgovori.
Dobila sam kesicu neke žitarice koja se koristi kod Arapa za poticaj stvaranju mlijeka, zove se hilba (ili hilva) ali ne znam kako se pripremauser posted image napitak od iste.

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 1957
   RE: Zene sa Hidzabom
2.2.2012 17:40:12   
lajlac

Nema novih poruka
Ella_H




Objave: 1067
Status: odsutan Draga lajla iskreno ti zelim
sve najbolje i da ti Allah dz.s podari
sto je najbolje za tebe. Sto se vise trudimo
i ucimo zaista je srcu lakse. Muslimanki u danasnje
vrijeme je najbitnije cistiti svoje namjere i truditi se,
a sve ostalo dodje na svoje mjesto ma da i mi moramo
malkice pogurati. Ljubim teuser posted image user posted image user posted image .


Hvala ti draga moja!!! Divne ste sve, zaista jeste!!!


_____________________________

Lajla

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 1958
   RE: Zene sa Hidzabom
2.2.2012 19:47:05   
Banana
jednom sam slusala divno predavanje sestre i cesto mi naumpadne, pa bih i sa vama da podijelim barem dio.
kada ujutro ustanete, obucite odjecu za koju smatrate da mozete u njoj proci kroz vrata dzeneta user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 1959
   RE: Zene sa Hidzabom
2.2.2012 19:49:34   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Banana

jednom sam slusala divno predavanje sestre i cesto mi naumpadne, pa bih i sa vama da podijelim barem dio.
kada ujutro ustanete, obucite odjecu za koju smatrate da mozete u njoj proci kroz vrata dzeneta user posted image


Lijepo...danas sam zablokirala,sta bi ovo znacilo?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 1960
   RE: Zene sa Hidzabom
2.2.2012 20:09:26   
Banana
pa... da je najljepša odjeća pobožnosti, a pobožnost mora prvo doći iznutra, tako da ja u ovim riječima vidim cijeli proces koji svako ponaosob prolazi i na kraju završava na najljepšem mjestu :)

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1961
   RE: Zene sa Hidzabom
2.2.2012 20:15:13   
jasmin
Ah da,bas tako.Hvala!

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 1962
   RE: Zene sa Hidzabom
3.2.2012 20:28:24   
SdZ
Kad i kako mogu naklanjati sabah-namaz? Npr. ako ujutro prespavam.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1963
   RE: Zene sa Hidzabom
3.2.2012 22:34:49   
chantal
Pa ja kako sam čitala,a neka me isprave ako je pogrešno,ako naklanjavaš prije podne onda naklanjaš i sunnet i farz a ako poslije podne onda samo farz,znači možeš naklanjati tokom cijelog dana ali bolje što prije user posted image

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 1964
   RE: Zene sa Hidzabom
3.2.2012 22:38:05   
SdZ
Aha, hvala. A je li istina da je veliki grijeh ako namaz ne klanjam u vremenu kad predvidjeno da se taj namaz obavlja? Npr. Jacija je danas bila za moje podrucje u 18:39h, a ja sam klanjala oko 21:30h.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 1965
   RE: Zene sa Hidzabom
3.2.2012 23:02:33   
jasmin
Draga Selmy,namaz koji covjek izostavi iz zaborava,ili ako prespava on ce ga klanjati cim se sjeti da nije klanjao,dokaz su rijeci Poslanika sallallahu alejhi we sellem:’Ko prespava namaz ili ga zaboravi neka ga klanja kada ga se sjeti.` Buhari i Muslim
Sto se tice obavljanja,odnosno neobavljanja namaza odmah po nastupanju vremena,nije veliki grijeh,ali je najbolje da se obavi odmah.S jacijom to nije slucaj,jer ima predaja koja govori o tome:
`Kada bi Allahov Poslanik vidio ljude da su se okupili u prvom namaskom vremenu za jacija-namaz, klanjao bi odmah, a ako bi vidio da ljudi kasne, odgodio bi klanjanje jacije.` (Buharija i Muslim)
Takodjer:`Da se ne bojim da cu otezati svome ummetu, naredio bih im da odgode jacija-namaz do prve trecine noci ili do polovine noci.` (Tirmizi, vjerodostojnim ga je ocijenio sejh Albani – osnovu hadisa zabiljezili su Buhari i Muslim)

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 1966
   RE: Zene sa Hidzabom
3.2.2012 23:24:39   
chantal
I ja bih postavila jedno pitanje:KAda se donosi početni tekbir u namazu gdje čovjek treba da gleda?Dal ispred sebe znači normalno podignute glave,npr u zid ili već šta je ispred njega,ili treba gledati dole,u mjesto gdje će sedždu kasnije činiti?

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1967
   RE: Zene sa Hidzabom
4.2.2012 10:59:07   
jasmin

IZVORNA PORUKA: chantal

I ja bih postavila jedno pitanje:KAda se donosi početni tekbir u namazu gdje čovjek treba da gleda?Dal ispred sebe znači normalno podignute glave,npr u zid ili već šta je ispred njega,ili treba gledati dole,u mjesto gdje će sedždu kasnije činiti?


Koliko znam,gleda se u mjesto sedzde.
Evo ima video s opisom namaza Poslanika sallallahu alejhi we sellem,ima tri dijela od po nekih 9 minuta.

http://www.youtube.com/watch?v=3Athyck64wg

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 1968
   RE: Zene sa Hidzabom
4.2.2012 13:06:25   
SdZ
Da li je veceras, tj. nakon aksama rodjendan Muhameda a.s?

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1969
   RE: Zene sa Hidzabom
5.2.2012 2:23:48   
Ella_H
Selmy ja stvarno neznam jer nepratim te stvari
inace i djecije rodjendane ne proslavljam hem je
oponasanje drugih vjera hem nikad nije preneseno
da je Poslanik s.a.w.s preporucio da slavimo njegov
rodjendan niti bilo ciji. Neki dan citam kako je to ustvari
poteklo od pagana kao da se taj dan toj osobi nista nedogodiuser posted image .
Na nasim prostorima inace ima toliko tih stvari i narod misli da se to mora
da je od vjere ali ustvari nije. I ako sta kazes tesko se tebiuser posted image ,
ja kad sam rekla mami da ceteresnica, sedmina itd nema veze s Islamom,
ma kaze sta mi ti govoris to se otkako ja znam za sebe radiuser posted image
i normalno da sam je pustila da radi po svom mater mi je njena stvar.
I ovdje gdje zivim ima muslimana puno iz raznih krajeva svjeta i svi
imaju nekakve ''obicaje'' i ''tradiciju'' iako se kosi s Islamom
i priznaju oni i dalje to rade tako da sam razbistrila vidim i vidjela
da nije samo kod nas tj kod vas tako.
Sto se tice klanjanja ja uvijek gledam u mjesto sedzde citala sam
gledala i predavanja neka al ja to sve pomjesam pa bolje da sutimuser posted image .

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 1970
   RE: Zene sa Hidzabom
5.2.2012 9:10:26   
DM
Salmy-jeste- jučer je bio 12. rebiul-evel!
Na taj dan nam se Milosni smilovao i poslao Poslanika s.a.v.s.
Na taj nam se rodio Šemsi duha, Bedri budur!
Onaj koga je Milosni poslao da usvrši naše ćudi, onoga ko nam treba biti uzor u životu, onoga koji će se zazuzimati aBda na Sudnejm danu za nas, onoga koji je za života molio Uzvišenog za ummet, onoga koji je bio Emin,Ahmed..
Onoga prko kojeg je poslan Kur''an a.š., onoga koji je pečat svim poslanicima....

Esselamu alejke  ejjuhennebijju!!!!

< Poruku je uredio doublemum -- 5.2.2012 9:11:02 >


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 1971
   RE: Zene sa Hidzabom
5.2.2012 9:42:42   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: doublemum

Salmy-jeste- jučer je bio 12. rebiul-evel!
Na taj dan nam se Milosni smilovao i poslao Poslanika s.a.v.s.
Na taj nam se rodio Šemsi duha, Bedri budur!
Onaj koga je Milosni poslao da usvrši naše ćudi, onoga ko nam treba biti uzor u životu, onoga koji će se zazuzimati aBda na Sudnejm danu za nas, onoga koji je za života molio Uzvišenog za ummet, onoga koji je bio Emin,Ahmed..
Onoga prko kojeg je poslan Kur''an a.š., onoga koji je pečat svim poslanicima....

Esselamu alejke  ejjuhennebijju!!!!

user posted image


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 1972
   RE: Zene sa Hidzabom
5.2.2012 10:03:29   
chantal
IZVORNA PORUKA: Ella_H


Sto se tice klanjanja ja uvijek gledam u mjesto sedzde citala sam
gledala i predavanja neka al ja to sve pomjesam pa bolje da sutim
user posted image .


E ovako i ja,pa mi se sve vrti po glavi a nisam sigurna,a ne mogu više naći da provjerim... 

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 1973
   RE: Zene sa Hidzabom
5.2.2012 11:38:23   
Banana
ella, razumijem tvoje ne podrzavanje mevluda i ostalih stvari koje nisu bile praksa u vrijeme poslanika a.s., ali nema nista lose u okupljanju naroda kako bi se ucio kur'an i kako bismo se sjecali našeg najdrazeg. nekim ljudima je to jedina prilika da se priblize islamu i kur'anu pa zasto im to uskracivati. meni je srce ko kuca kad cujem da je neko bio u dzamiji, klanjao sabah ili da je postio makar jedan dan. da nam se allah dz.s. smiluje i ucini jednim od onih kojima je on zadovoljan user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 1974
   RE: Zene sa Hidzabom
5.2.2012 11:41:32   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Banana

ella, razumijem tvoje ne podrzavanje mevluda i ostalih stvari koje nisu bile praksa u vrijeme poslanika a.s., ali nema nista lose u okupljanju naroda kako bi se ucio kur'an i kako bismo se sjecali našeg najdrazeg. nekim ljudima je to jedina prilika da se priblize islamu i kur'anu pa zasto im to uskracivati. meni je srce ko kuca kad cujem da je neko bio u dzamiji, klanjao sabah ili da je postio makar jedan dan. da nam se allah dz.s. smiluje i ucini jednim od onih kojima je on zadovoljan user posted image

Aminuser posted image


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 1975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *