|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
13.2.2012 20:30:56   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Jasmin, hvala ti sto si podijelila ovako lijepu pricu s nama. Da Allah dz.s. uvijek bude uz ovu nasu sestru, a i uz nas. Amin.!

amin user posted image


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 2076
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2012 16:25:11   
Ella_H
Ola zenice.
Sunce navici ces se na bebaru i sve stvarcice
pokusaj sto manje pakovati i uvijek nahraniti
bebicu prije polaska van.
Pahuljice ja sam tako jedan dan i namackarila
se malo reko da posaljem mami slicice mene i momcica
ma nijednom nas nisam uhvatila onako ''''''''normalne'''''''' na slici
i plus sam se sva preznojilauser posted image
evo dokaz
[URL=http://s1159.photobucket.com/albums/p624/EllaH2006/?action=view¤t=Elladjeca.jpg][IMG]http://i1159.photobucket.com/albums/p624/EllaH2006/th_Elladjeca.jpg[/IMG][/URL]

< Poruku je uredio Ella_H -- 16.2.2012 16:28:29 >

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 2077
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2012 22:54:59   
SdZ
Selam. Moze li neko napisati nesto o naklanjavanju namaza- pravila i ono sto moramo znati o tome?

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 2078
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2012 23:04:36   
jasmin

IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Selam. Moze li neko napisati nesto o naklanjavanju namaza- pravila i ono sto moramo znati o tome?


I tebi mahsuz selam.Evo nesto malo.Ima li nesto konkretno da te zanima?

Pitanje: Es-Selamu alejkum! Interesuje me propis o naklanjavanju propuštenog namaza. Naime, ja radim od sabaha do jacije i u većini slučajeva nisam u mogućnosti da klanjam podne, ikindiju i akšam-namaz, ali ih naklanjam u jacijskom vremenu. Stoga me zanima da li je taj namaz validan? Negdje sam pročitao da ovo nije opravdan razlog, ali interesuje me da li u nekim predajama stoji da je namaz primljen u smislu da je njegova veličina umanjena ako se naklanjava?
Odgovor: Na početku, prije samog odgovora, osjećam potrebu da vam spomenem nekoliko veoma bitnih stvari, koje se direktno ili indirektno vezuju za postavljeno pitanje. -Namaz je najbitniji stub islama, nakon što čovjek uđe u vjeru izgovaranjem šehadeta. Allahov Poslanik kazao je Muazu ibn Džebelu, r.a, kada ga je slao u Jemen: ''Neka prvo u što ćeš ih pozivati bude da posvjedoče da nema drugog boga osim Allaha i da je Muhammed Allahov rob i poslanik, pa ako ti se odazovu, obavijesti ih da im je Allah propisao klanjanje pet namaza u toku dana i noći.'' (Buharija i Muslim) Mnogo je drugih argumenata koji nam ukazuju koliko mjesto u islamu ima namaz. -Namaz je vremenski ograničena obaveza. Kazao je Uzvišeni Allah: ''A kada molitvu završite, Allaha spominjite, i stojeći, i sjedeći, i ležeći. A u bezbjednosti obavljajte molitvu u potpunosti, jer vjernicima je propisano da u određeno vrijeme molitvu obavljaju.“ (En-Nisa, 103) Islamski učenjaci kazali su da kao što nije dozvoljeno klanjati namaz prije nastupanja namaskog vremena, tako isto ga nije dozvoljeno odgađati i klanjati nakon isticanja namaskog vremena. -Odgađanje klanjanja namaza, izvan njegovog propisanog vremena, smatra se velikim grijehom (osim situacija koje su izuzete vjerodostojnim argumentima, kao što je stanje putnika kada je dozvoljeno kraćenje i spajanje namaza, ako za tim postoji potreba). Kazao je Uzvišeni Allah: ''Teško se klanjačima, koji su nemarni prema namazu.“ (El-Ma'un , 4-5) Islamski tumači Kur'ana, u komentaru riječi ''nemarni'', rekli su da to znači da ''odgađaju klanjanje namaza, izvan propisanog vremena. Također, Uzvišeni Allah je kazao: ''A njih smijeniše zli potomci, koji molitvu napustiše i za požudama pođoše; oni će sigurno zlo proći.“ (Merjem, 59) Ibn Mes'ud, r.a., komentarišući riječi ''koji molitvu napustiše'', kazao je da to znači da su ''odgađali namaz i klanjali ga izvan propisanog namaskog vremena''. -Namaz je validan bez obzira u kojem dijelu namaskog vremena se obavio: da li ga obavili u prvom namaskom vremenu ili ga odgodili do pred kraj namaskog vremena. Međutim, učenjaci su za većinu namaza kazali da ih je najbolje klanjati u prvom namaskom vremenu, ali to ne znači da se namaz ne može odgoditi i klanjati poslije, bitno je da se klanjanje namaza ne odgađa izvan propisanog namaskog vremena. Jednog dana Džibril je došao Allahovom Poslaniku i tog dana klanjali su svaki namaz u prvom namaskom vremenu, a narednog dana opet mu je došao i tog dana klanjali su svaki namaz na isteku namaskog vremena, pa mu je nakon toga kazao: ''Namasko vrijeme je između ova dva'' (Muslim). To znači da je čovjeku dozvoljeno, naročito ako ima potrebu, da odgodi klanjanje namaza i nije obavezan da ga klanja na samom početku namaskog vremena, bitno je da ga ne odgodi izvan vremena koje je propisano za taj namaz. -Čovjek treba da se potrudi u stjecanju nafake i obezbjeđivanju egzistencije za svoju porodicu sve dok to nije nauštrb vjerskih obaveza. Čovjek treba da zna da je stvoren da robuje Allahu i da Mu bude pokoran u onome što od njega traži, a ne da ga trka za dunjalukom toliko okupira da zaboravi na Stvoritelja i na obaveze prema Njemu. Kazao je Uzvišeni Allah: ''A onome ko se Allaha boji, On će sve što mu treba učiniti dostupnim.“ (Et-Talak, 4 ) Kazao je Allahov Poslanik: ''Ako nekome od vas nafaka malo zakasni, neka je ne traži na zabranjen način, Allahova nagrada ne može se postići na zabranjen način.“ (Hakim, od Abdullaha ibn Mes'uda, r.a., vjerodostojnim ga je ocijenio šejh Albani) -Mnogo je ljudi koji ostavljaju klanjanje namaza iz razloga što ne poznaju šta je to nečistoća, a šta nije, tako da mnogi smatraju da čovjek ne može da klanja u radnom odijelu koje je ''uprljano'' prašinom, cementom, zemljom, malterom, farbom, krečom, uljem, tovatnom mašću, a sve spomenute stvari, po vjerskom shvatanju, su čiste i ne utječu na validnost namaza. Ako čovjek može da klanja u posebnoj odjeći – ona koja je čista i od spomenutih stvari, naravno da je to bolje, ali to ni u kom slučaju ne znači da, ako to nije u mogućnosti, treba dozvoliti da propusti klanjati namaz u njegovom propisanom vremenu. Slična situacija je i sa pitanjem mjesta klanjanja namaza. Mnogo je onih koji misle da se namaz striktno mora klanjati u kući ili džamiji, na tepihu, sedžadi i sl., dok je istina opet na drugoj strani. Dozvoljeno je klanjati na svakom čistom predmetu kao što je: daska, beton, karton, kao što je dozvoljeno, u osnovi, klanjati na zemlji koja nije uprljana, bez da se na nju prostire bilo šta. U pogledu vašeg pitanja možemo kazati sljedeće: Živimo u teškim vremenima, kada je teško naći halal posao, posao u kojem će čovjek moći da prakticira minimum onoga što od njega traži vjera islam –da obavlja namaz u njegovom propisanom vremenu. Međutim, to ne bi trebalo da bude razlog da čovjek posustane u pridržavanju načela vjere, naročito kada je u pitanju najbitniji stub islama – namaz, i da dozvoli da prihvati ponudu za posao u kojem neće moći da obavlja namaze u njihovom propisanom vremenu. Mi živimo u vremenu kada mnogi od onih u koje se prstom pokazuje zbog njihovog ''znanja'' , dozvoljavaju da čovjek svakodnevno propušta namaz, pod izgovorom da će on to naklanjati ili da su teška vremena, te da je radna obaveza validan razlog za odgađanje klanjanja namaza izvan propisanog vremena, što je svakako daleko od onoga što su kazali islamski klasici u svojim djelima. Eminentni islamski učenjaci današnjeg doba (poput uvaženog šejha Muhammeda Saliha Munedžida, supervizora poznatog web sajta islam-qa.com, i Komisija za pravne odgovore na islamskom web sajtu islamweb.net-centar za fetve) u određenim situacijama, onda kada čovjek poduzme sve što je u njegovoj mogućnosti da nađe halal posao i ne mogne to naći, dozvoljavali su da čovjek prihvati posao u kojem će spajati namaze: podne i ikindiju u jednom od ta dva namaska vremena, spajajući ih bez kraćenja, akšam i jaciju u jednom od ta dva vremena, također spajajući ih bez kraćenja. Meni nije poznato da je neko dozvolio nešto više od toga – da čovjek svjesno propusti dnevno tri ili četiri namaza i da ih klanja zajedno nakon povratka kući. A Allah najbolje zna.
Odgovor priredio: Elvedin Pezić, prof.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 2079
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2012 23:24:14   
Rabi
jasmin imam i ja jedno pitanjeuser posted image

Kako cu uzeti abdest a da se ne razmaze moja maskara koju samo stavljam?
Mislim da li je to uopce moguce?
I mogu li preko carapa uzeti abdest ili tejemum, kako to sve ide?

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 2080
   RE: Zene sa Hidzabom
19.2.2012 23:35:21   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Rabi

jasmin imam i ja jedno pitanjeuser posted image

Kako cu uzeti abdest a da se ne razmaze moja maskara koju samo stavljam?
Mislim da li je to uopce moguce?
I mogu li preko carapa uzeti abdest ili tejemum, kako to sve ide?


Kad je maskara u pitanju,razocaracu te :(,ne mozes uzeti abdest ako imas na licu nesto kroz sto ne moze prodrijeti voda.Moras,dakle,skinuti maskaru,ili sminku koju imas i onda uzeti abdest.
Sto se tice mesha preko carapa,ukoliko si uzela abdest na klasican nacin,dakle oprala si noge vodom i poslije toga obula carape,mozes koristiti mesh preko carapa jedan cijeli dan.Ako skines carape jednom i izgubis abdest dok su skinute,opet se moras abdestiti na klasican nacin,peruci i noge.Na putovanju mesh po carapama koristis 3 dana.
Ako nisam fino objasnila pitaj.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 2081
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2012 0:51:07   
Rabi
Hvala, skontala samuser posted image
Nisi me razocarala, koristim samo maskaru i nista vise,a li dobro je znati kako i sta!
A pobrkala sam mesh i tejemumuser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 2082
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2012 14:52:57   
Anoniman
ja imam jedno pitanje:

kako vi kad vam dodju gosti koji ne klanjaju ( a poziv da vam se pridruze nekoliko puta odbiliuser posted image )a vreme namaza je ili se blizi
da li se izvinete i odete klanjati ili sedite pa kasnije naklanjate user posted image


jasmin  ono za ogovaranje i meso nisam znala , zaprepastila sam se i sad kad cujem reko neko za nekog odma mi u glavi meso user posted image

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 2083
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2012 15:01:48   
jasmin
Izvinem se i odem obaviti namaz.
Nema toga gosta,
zbog kog` namaz osta`.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2084
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2012 15:19:34   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: jasmin

Izvinem se i odem obaviti namaz.
Nema toga gosta,
zbog kog` namaz osta`
.



neki dan slusam ders kako je Poslanik saws bio pazljiv prema ukucanima, pomagao im oko njihovih potreba, radio i sl, a kad se zacuje ezan govorili su da se ponasao kao da ih ne poznaje

helem dobra ti ova rimauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 2085
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2012 19:07:23   
treće
isto namaz obavim, ali se trudim da ne odužim, da abdest već imam , ako su tetke i sl u pitanju da se mm i ja na smjenu zamjenimo, a i u goste kad idem ili idem kad sve obavim ili tražim srdžadu ili peškir da klanjam,

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 2086
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2012 19:15:28   
Miracle*3
Ja ne znam je li to ok ili nije, ali ja kazem ja odo to obavit pa ko hoce, reci ce moram i ja, ko nece nece, i ne razmisljam puno o tome.
A kad negdje idem , ne idem bez abdesta, i ako sam tu u vrijeme namaza, volim da odma na vrijeme obavim, da ne ostavljam za zadnje minute

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 2087
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2012 21:25:54   
mala_sa
Eh drage moje evo mene opet user posted image (odkad nisam bila user posted image ), sad imam vise pitanja:

1. Koji od dana u sedmici je preporuceno da postimo, ponedjeljak ili cetvrtak (ja nikako ne mogu da se sjetim user posted image )?
2. S obzirom da hocu da nadoknadim propustene dane od proslog Ramazana, jel trebam neki specijalni nijet da proucim, ili nijetim kao i obicno - srcem?

3. Ja sam se porodila prije 10mj, a mali je prije nekih 15ak dana se odbio od sike, i od jutros primjetim neki smedjkasti iscjedak (u malim kolicinama), pa smijem li ja klanjati jer jos nije dosla prava user posted image , ili je i ovo znak da nisam cista zaobavljanje namazauser posted image



_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 2088
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2012 21:37:25   
Rabi

IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Ja ne znam je li to ok ili nije, ali ja kazem ja odo to obavit pa ko hoce, reci ce moram i ja, ko nece nece, i ne razmisljam puno o tome.
A kad negdje idem , ne idem bez abdesta, i ako sam tu u vrijeme namaza, volim da odma na vrijeme obavim, da ne ostavljam za zadnje minute


Kako izdrzati, tj. kako ucuvati abdest? Mene sve strah da sam ga izgubilauser posted image
I ovo je jedino rjesenje za onu moju maskaru Jasminuser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 2089
   [Obrisana poruka]
20.2.2012 21:38:24   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mala_sa)
  Neposredna veza do poruke: 2090
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2012 21:40:45   
ananas_ze
neka ete malauser posted image
1.oba i ponedjeljak i cetvrtak su preporuceni
2. srcem
3. ne znamuser posted image


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 2091
   [Obrisana poruka]
20.2.2012 21:44:09   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 2092
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2012 21:48:18   
hatepsut
Selam zenice,
Mala,nasa Jasmin ce ti objasniti ona je kompetentnija.
Sto se tice klanjanja kad imamo goste,ja se izvinem i put namaza.Imam mjesto na kome gotov uvijek klanjam (negdje sam procitala da je lijepo na jednom mjestu klanjati).Ako sam u gostima,izvinem se i pitam gdje mogu da klanjam.U torbi uvijek imam cist ves :) 
Jasmin,negdje sam procitala da se tvoja mama operisala?1Nadam se uz Allahovu pomoc da je bolje!?

Nego hocu da podjelim svoj san s vama...Ne nosim maramu,ali aBd imam nijet,znam,znam da ne treba poseban nijet ,ali...smatram da citava porodica treba da se totalno preokrene,elem to je moje misljenje.Muz i ja imamo zelju da jednog dana obavimo hadz,jednako kao i nas 10ogodisnji sin. i tako pre neko vece sanjam ja ko "dosla ja u Sarajevo i dobila sam besplatnu kartu da idem u Meku,aah moje srece ,sjednem na avion i dodjem pred harem i sjetim se da sam dobila.Bas sam bila tuzna,ali nije bilo vrijeme hadza,nego sama sa sobom u mislim razgovaram o vrijednosti namaza ispred Kabe. i opet tako sebi kazem ma hajde bar ovdje ispred cu da dovim kad sam vec tu" brzo sam se probudila..ali me onaj osjecaj drzao gotov cio dan.Bas ne mogu da vam opisem taj osjecaj sreca,zadovoljstvo ma bila sam potpuni ispunjena !


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 2093
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2012 21:48:53   
jasmin
IZVORNA PORUKA: Rabi


IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Ja ne znam je li to ok ili nije, ali ja kazem ja odo to obavit pa ko hoce, reci ce moram i ja, ko nece nece, i ne razmisljam puno o tome.
A kad negdje idem , ne idem bez abdesta, i ako sam tu u vrijeme namaza, volim da odma na vrijeme obavim, da ne ostavljam za zadnje minute


Kako izdrzati, tj. kako ucuvati abdest? Mene sve strah da sam ga izgubilauser posted image
I ovo je jedino rjesenje za onu moju maskaru Jasminuser posted image


Ovo je od sejtana koji pokusava ljudima otezati namaz.Ako znas da si pazila na abdest i ne sjecas se da si ga izgubila,broji se da ga imas.

mala sa,vec su ti cure odgovorile na pitanja.I ja bih isto.
S tim da bih napomenula da ja ne nijjetim ni za namaz rijecima,vec srcem,jer nema hadisa koji potvrdjuje nijjet rijecima.
Sto se tice smedjeg iscjetka,ne mozemo ti nista,draga moja,reci...moze biti nesto hormonalno zbog prestanka dojenja,a moze biti i pocetak menstruacije.Za to ti savjetujem da nazoves doktoricu.

< Poruku je uredio jasmin -- 20.2.2012 21:54:14 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 2094
   [Obrisana poruka]
20.2.2012 21:53:56   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 2095
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2012 21:56:09   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Rabi


IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Ja ne znam je li to ok ili nije, ali ja kazem ja odo to obavit pa ko hoce, reci ce moram i ja, ko nece nece, i ne razmisljam puno o tome.
A kad negdje idem , ne idem bez abdesta, i ako sam tu u vrijeme namaza, volim da odma na vrijeme obavim, da ne ostavljam za zadnje minute


Kako izdrzati, tj. kako ucuvati abdest? Mene sve strah da sam ga izgubilauser posted image
I ovo je jedino rjesenje za onu moju maskaru Jasminuser posted image



Rabi pridrzavas se svega onoga sto kvari abdest, u slucaju da izgubis abdest uymes ponovo, u slucaju da nisi sigurna da si sacuvala abdest obnovis ga ponovnim uzimanjem, bar ja tako.

Sto se tice namaza u gostima ili kada mi neko dodje, jednostavno izadjem i obavim obavezu.

< Poruku je uredio medic slatki -- 20.2.2012 21:57:46 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 2096
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2012 21:57:12   
jasmin

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Selam zenice,
Mala,nasa Jasmin ce ti objasniti ona je kompetentnija.
Sto se tice klanjanja kad imamo goste,ja se izvinem i put namaza.Imam mjesto na kome gotov uvijek klanjam (negdje sam procitala da je lijepo na jednom mjestu klanjati).Ako sam u gostima,izvinem se i pitam gdje mogu da klanjam.U torbi uvijek imam cist ves :) 
Jasmin,negdje sam procitala da se tvoja mama operisala?1Nadam se uz Allahovu pomoc da je bolje!?

Nego hocu da podjelim svoj san s vama...Ne nosim maramu,ali aBd imam nijet,znam,znam da ne treba poseban nijet ,ali...smatram da citava porodica treba da se totalno preokrene,elem to je moje misljenje.Muz i ja imamo zelju da jednog dana obavimo hadz,jednako kao i nas 10ogodisnji sin. i tako pre neko vece sanjam ja ko "dosla ja u Sarajevo i dobila sam besplatnu kartu da idem u Meku,aah moje srece ,sjednem na avion i dodjem pred harem i sjetim se da sam dobila.Bas sam bila tuzna,ali nije bilo vrijeme hadza,nego sama sa sobom u mislim razgovaram o vrijednosti namaza ispred Kabe. i opet tako sebi kazem ma hajde bar ovdje ispred cu da dovim kad sam vec tu" brzo sam se probudila..ali me onaj osjecaj drzao gotov cio dan.Bas ne mogu da vam opisem taj osjecaj sreca,zadovoljstvo ma bila sam potpuni ispunjena !



Postidila si me,ali zaista.Hvala na lijepom misljenju,no nije tako.Ja sam za vas ovdje samo jer mi je na neki nacin lakse doci do odgovora koje su napisali uceni ljudi.A ostalo,smatram da vas ima dosta koje znate bolje od mene.
Dalje.....san...ma divan,znaci da ces ako Allah da uskoro u Mekku,samo si privremeno sprijecena.Molim Allaha da vas sto prije pozove Sebi u goste.Allahumme amiin.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 2097
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2012 21:59:06   
hatepsut
Iman,uz Allahovu pomoc ,zelim da nam se ostvari san,amin ! Ja sam bila jako tuzna sto nisam usla u sam harem,ali kad sam podigla ruke i pocela da dovim ( u snu) e taj osjecaj je nesto zaista posebno.Kad sam se probudila pitala sam se kakav je tek osjecaj kod ljudi koji su obavili hadz.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2098
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2012 22:02:46   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: hatepsut

Selam zenice,
Mala,nasa Jasmin ce ti objasniti ona je kompetentnija.
Sto se tice klanjanja kad imamo goste,ja se izvinem i put namaza.Imam mjesto na kome gotov uvijek klanjam (negdje sam procitala da je lijepo na jednom mjestu klanjati).Ako sam u gostima,izvinem se i pitam gdje mogu da klanjam.U torbi uvijek imam cist ves :) 
Jasmin,negdje sam procitala da se tvoja mama operisala?1Nadam se uz Allahovu pomoc da je bolje!?

Nego hocu da podjelim svoj san s vama...Ne nosim maramu,ali aBd imam nijet,znam,znam da ne treba poseban nijet ,ali...smatram da citava porodica treba da se totalno preokrene,elem to je moje misljenje.Muz i ja imamo zelju da jednog dana obavimo hadz,jednako kao i nas 10ogodisnji sin. i tako pre neko vece sanjam ja ko "dosla ja u Sarajevo i dobila sam besplatnu kartu da idem u Meku,aah moje srece ,sjednem na avion i dodjem pred harem i sjetim se da sam dobila.Bas sam bila tuzna,ali nije bilo vrijeme hadza,nego sama sa sobom u mislim razgovaram o vrijednosti namaza ispred Kabe. i opet tako sebi kazem ma hajde bar ovdje ispred cu da dovim kad sam vec tu" brzo sam se probudila..ali me onaj osjecaj drzao gotov cio dan.Bas ne mogu da vam opisem taj osjecaj sreca,zadovoljstvo ma bila sam potpuni ispunjena !



Postidila si me,ali zaista.Hvala na lijepom misljenju,no nije tako.Ja sam za vas ovdje samo jer mi je na neki nacin lakse doci do odgovora koje su napisali uceni ljudi.A ostalo,smatram da vas ima dosta koje znate bolje od mene.
Dalje.....san...ma divan,znaci da ces ako Allah da uskoro u Mekku,samo si privremeno sprijecena.Molim Allaha da vas sto prije pozove Sebi u goste.Allahumme amiin.



ah ti se mene rasplakala (malo je i do trudnickih  hormona) ja tebe smatram ucevnijom od mene,samim tim i kompetentnijom da ja ne lupam user posted image Amin,amin,amin...zivim za taj dan,ali najiskrenije zivim za dan da odem na hadz,jednako kao i moji momci.


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 2099
   RE: Zene sa Hidzabom
20.2.2012 22:03:59   
Medić*
Iman prelijep san.. da nam se svima aBg cim prije ukaze prilika i cast otici na hadz. Sanjam o tome...

Moram vam reci da sam jako sretna ovih dana sto moj maleni pokazuje ineresovanje ya sufarom, sam donese i uci...meni puno srce slusajuci njegov glasic i izgovaranje i njegovu radost kada ga pohvalimo. Sve ceka kada bu babic uzme uciti i on nosi svoj mali Kuran, sjedne pored njega i onaj mali prstic drzi i uci ono sto zna, mamina dusa. Srce mi je puno, da nam dragi Allah sacuva nasu djecicu i uputi ih na pravi put inshalah.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 2100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *