|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 12:47:40   
hanabanana
Ovo ti je ustvari nekadašnja škola Risala, sad su se samo preimenovali.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 13:02:33   
shpagica
Aha, ali ne znam bas nista o njima ni o djeci koja se tamo skoluju. Nemam pojma o nastavnom kadru i tako, a svidja mi se koncept cjelodnevnog boravka, prevoza od kuce do skole isl.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 13:18:47   
hanabanana
Privatne osnovne škole

Evo ovdje ima par iskustava nastavnika iz privatnih škola pa nije loše i ovo znati.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 13:24:41   
mamina princeza
ja cu tu skolu definitvno obici mada mislim da ce ici prije u drzavnu skolu al svakako ...i meni se spagice svijda taj rezim cjelodnevnog boravaka i prevoza a moja curica je na to vec i naucila a tako ce i u ovoj iducoj godini ako bog da ... al kad ukljucim i prevoz onda mi je drasticna razlika i cijenovno hajd za nju al onda i drugom djetetu trebam priustiti isto a itanje je da li cu moci....
jer je po onome sto sam ja dobila informacije ... 250 +hrana +prevoz sto dodje onda ipak znatno vise od 180-200 za produzeni boravak.a ko sgurno vrijedi mozda bi se i odlucila al nisam sigurna da vrijedi culo bi se za nju :) a cini mi se slabo se cuje :)

sto se vjeronauke i arapskog tice meni to odgovara nije to problem .... obecavam da cu ih i ja obici p anapisati iskustvo i mog obilaska :)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 13:25:35   
mamina princeza
da ja sam isto citala ovo sto je stavila hanabanana ... ne znam ja sam negdje izmedju itrenutno vise naginjem za drzavnu skolu al vidjecemo jos :)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 13:33:37   
shpagica
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

ja cu tu skolu definitvno obici mada mislim da ce ici prije u drzavnu skolu al svakako ...i meni se spagice svijda taj rezim cjelodnevnog boravaka i prevoza a moja curica je na to vec i naucila a tako ce i u ovoj iducoj godini ako bog da ... al kad ukljucim i prevoz onda mi je drasticna razlika i cijenovno hajd za nju al onda i drugom djetetu trebam priustiti isto a itanje je da li cu moci....
jer je po onome sto sam ja dobila informacije ... 250 +hrana +prevoz sto dodje onda ipak znatno vise od 180-200 za produzeni boravak.a ko sgurno vrijedi mozda bi se i odlucila al nisam sigurna da vrijedi culo bi se za nju :) a cini mi se slabo se cuje :)

sto se vjeronauke i arapskog tice meni to odgovara nije to problem .... obecavam da cu ih i ja obici p anapisati iskustvo i mog obilaska :)


U pravu si, ne cuje se, i samo im je jedno dijete na vrhu upisanih u jednu od najboljih sarajevskih gimnazija sa 99.7 bodova. Nemam pojam gdje su ostali, u medresi mozda user posted image

S druge strane najveci broj ovih "cuvenih" i razvikanih skola je najbolje zaobici jer apsolutno ne mogu opravdati neke epitete koje su sebi dobrom reklamom pribavili.

Ne znam, nisam pametna. Jako se brinem jer znam koliko je osnovna skola bitna. Tu se postavljaju temelji svega bitnog za buduce skolovanje.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 13:56:17   
hanabanana
A kako i gdje vidite iz koje osnovne škole dolaze djeca koja su upisala srednje škole?!

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 14:04:46   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

A kako i gdje vidite iz koje osnovne škole dolaze djeca koja su upisala srednje škole?!


Npr. web stranici 2. Gimnazije ima spisak:
http://www.2gimnazija.edu.ba/sites/default/files/dokumenti-novosti/Upis%202013_2014_konacna_lista_O.pdf


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 14:10:26   
hanabanana
Ovo je super. Tačno se sada vidi da izbor škole nije od presudnog značaja za upis dijeteta u željenu srednju školu.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 14:11:45   
veeseelaa

po meni će djeca koja nastavu imaju na stranom jeziku jako teško preverglati se na bosanski jezik
pa nije isto kad se biologija npr uči na engleskom i onda se navedeno mora prevesti na bosanski
šta mislite?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 14:14:33   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ovo je super. Tačno se sada vidi da izbor škole nije od presudnog značaja za upis dijeteta u željenu srednju školu.


user posted image

tako je uvijek i bilo..
samo nismo imali ovako napismenouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 14:16:05   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ovo je super. Tačno se sada vidi da izbor škole nije od presudnog značaja za upis dijeteta u željenu srednju školu.



Vazda tvrdila da je do djeteta i njegovih sposobnosti, i koliko roditelj daje "vjetar u krila" kad je u pitanju sticanje znanja.






_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 14:16:55   
mamina princeza
a ja se pitam gdje su djeca iz svih skola ..ne samo iz ove..nesto mi malo djece iz safvet beg Basagic, Isak samokovlija ...gledala sam prvu gimnaziju i bosnjacu nisam dalje..istina nisam brojala:) ma ovopotvrdjuje opet ono da ce pojedinac ako se u njega ulaze i ako je dobar ucenik biti doabr u svakoj skoli ..mozda ce se u nekoj malo vise isticati al ne znam jel to od predsudnog znacaja....

uh kako pisem ovdje sve sam svjesnija sta me ceka aBd za godinu dana ..ne znam jesam li ja spremna:)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 14:18:24   
mamina princeza
jel se sad polaze prijemni za srednje skole ili samo eksterna matura ...s ovim bas nisma u toku ,nemam nijedno srednjoskolca u blizini :)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 14:21:32   
Blue rose RR
Nema prijemnog nego se sabiraju bodovi od 5-9 razreda + bodovi eksterne mature.
I na taj način se određuje u koju školu se dijete može upisati.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 14:37:24   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

a ja se pitam gdje su djeca iz svih skola ..ne samo iz ove..nesto mi malo djece iz safvet beg Basagic, Isak samokovlija ...gledala sam prvu gimnaziju i bosnjacu nisam dalje..istina nisam brojala:) ma ovopotvrdjuje opet ono da ce pojedinac ako se u njega ulaze i ako je dobar ucenik biti doabr u svakoj skoli ..mozda ce se u nekoj malo vise isticati al ne znam jel to od predsudnog znacaja....

uh kako pisem ovdje sve sam svjesnija sta me ceka aBd za godinu dana ..ne znam jesam li ja spremna:)

nemaju svi spiskovi u školama pored iz koje škole dolaze...

a nema toliko djece ...

ako se sjaćm dobro podataka oko cca 2800 devetogodišnjaka u KS izašlo je na maturu ...

a škola je 39 čini mi se

znači oko 71 po školi :) svi su upisani samo je čito da nije jedna osnovna škola jer je ''najabolj'' 'najača'' zaokupirala ''jaču'' srednju školu...
ima ih na svim spiskovim iz svih škola




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 14:44:38   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

A kako i gdje vidite iz koje osnovne škole dolaze djeca koja su upisala srednje škole?!


Npr. web stranici 2. Gimnazije ima spisak:
http://www.2gimnazija.edu.ba/sites/default/files/dokumenti-novosti/Upis%202013_2014_konacna_lista_O.pdf



to je samo za II gimnaziju ...gdje ima za druge?


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 14:47:54   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

A kako i gdje vidite iz koje osnovne škole dolaze djeca koja su upisala srednje škole?!


Npr. web stranici 2. Gimnazije ima spisak:
http://www.2gimnazija.edu.ba/sites/default/files/dokumenti-novosti/Upis%202013_2014_konacna_lista_O.pdf



to je samo za II gimnaziju ...gdje ima za druge?



evo sve škole
http://portal.skola.ba/start/%C5%A0kole/Srednje%C5%A1kole/tabid/58/Default.aspx
pa svaka ima na svom sajtu spisak

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 14:55:10   
Visnja RR
nasekirah se user posted image a jos ni u OŠ nije pošla user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 14:56:59   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

nasekirah se user posted image a jos ni u OŠ nije pošla user posted image

zašto???
šta te nasikiralo u spiskovima...mene baš oraspoložiliuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 14:57:45   
mamina princeza
skontala sam samo prva druga i bosnjacaka imaju ovako napisano ko je iz koje skole ..cini mis e druge nemaju..ma bas nista ne pokazuje. ond aneka skola ima mozd vise ucenika od druge pa logicno onda ih se vise i upise u neku skolu....

hajd dobro je ..malo sma ponovila gradivo za srednju skolu d ane ispadnem skroz iz fazona:)
uglavnom nista opet nisam nasla sto bi uticalo na moj izbor sem produzenog boravka, blizine i eventualno pojedinih nastavnika/ucitelja d amis e bas odpadnu ( a sobzirom d aneznam nikog od njih nema uticaja:)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 14:59:52   
shpagica
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

skontala sam samo prva druga i bosnjacaka imaju ovako napisano ko je iz koje skole ..cini mis e druge nemaju..ma bas nista ne pokazuje. ond aneka skola ima mozd vise ucenika od druge pa logicno onda ih se vise i upise u neku skolu....

hajd dobro je ..malo sma ponovila gradivo za srednju skolu d ane ispadnem skroz iz fazona:)
uglavnom nista opet nisam nasla sto bi uticalo na moj izbor sem produzenog boravka, blizine i eventualno pojedinih nastavnika/ucitelja d amis e bas odpadnu ( a sobzirom d aneznam nikog od njih nema uticaja:)


user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 15:05:14   
shpagica
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Privatne osnovne škole

Evo ovdje ima par iskustava nastavnika iz privatnih škola pa nije loše i ovo znati.


Da citiram:
"jedina prednost privatnih je ta sto profesori nisu na budzetu ?:D pa su mozda manje neurozni user posted image "

nije ni ovo za zanemariti user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 15:10:07   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

nasekirah se user posted image a jos ni u OŠ nije pošla user posted image

zašto???
šta te nasikiralo u spiskovima...mene baš oraspoložiliuser posted image



ma nisam čitala spiskove nego koje srednje imamo..

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 15:13:31   
hanabanana
Meni je u biti odlična ideja polaganje externe mature.
Ne svidja mi se što još uvijek bodove nose i pojedini predmeti od 5-9 razreda jer tu ne možemo dobiti realnu sliku.

Naravno, loša strane externe mature jeste da svako dijete može imati loš dan. Da je neko bolji u usmenom izražavanju i slično.

Što se tiče komentara o frustracije nastavnika, to uopšte nije zanemarivo.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *