|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 0:22:35   
hanabanana
Pa ja ne bih rekla da je ovo gramaticka greska. Nas je prof. hrvatskog ucio da nije bitno dal se pise osmjeh ili osmijeh, bitno je da se smijemo.
user posted image

Tacnije da su dubleta.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 7:52:07   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Pa ja ne bih rekla da je ovo gramaticka greska. Nas je prof. hrvatskog ucio da nije bitno dal se pise osmjeh ili osmijeh, bitno je da se smijemo.
user posted image

Tacnije da su dubleta.



tačno, čak je nas na fakultetu prof VAjzović ugila da može biti greška, a može biti i griješka, hahahaha, samo je ja trudim da ne griješkam, hahah

glede škole, pitala sam etoonako informativno, jer bi negdje jedan dio mene želio da možda i moja L ide u takvu školu koja će je od prvog razreda imati klalitetan strani jezik, a ne kao što smo mi imali, dobro ja sam stara generacija, ja sam učila od njemačkog, do francuskog, pa engelskog, a i talijanski je u ratu bio u opticaju, ali zbog rata ruski ne okusih,

no dobro, ko može neka ide, ne treba nikoga osuđivati, ja da mogu, vjerovatno bih i ja svoju upisala, samo zbog jezika

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 8:57:43   
minja_
Da, bitno je da se smijemo. Blago Srbima, oni nemaju ovih dvojbi.
meni je osmJeh isto sto i Anicu ili Halilovicu, nepravilno.
Ali, recimo da su se drzali Babiceve pravopisne varijante hrvatskog jezika, nisu ga pazljivo pratili u pisanju interpunkcijskih znakova.
tako da, ne vjerujem da je u pitanju svjesni izbor dubleta. Meni tu fali ozbiljnosti, dosljednosti i forme koju ocekujem od obrazovne ustanove.

Fino za strane jezike od samog starta.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 9:04:43   
minja_
Sta kaze Babic,sta je pravilno, smJer ili smIJer, nadjoh i ovo na skolskoj stranici.
Ja ucila da je ovo prvo pravilno.

< Poruku je uredio minja_ -- 24.7.2013 9:15:09 >

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 10:57:53   
Emmy

IZVORNA PORUKA: minja_

Da, bitno je da se smijemo. Blago Srbima, oni nemaju ovih dvojbi.
meni je osmJeh isto sto i Anicu ili Halilovicu, nepravilno.
Ali, recimo da su se drzali Babiceve pravopisne varijante hrvatskog jezika, nisu ga pazljivo pratili u pisanju interpunkcijskih znakova.
tako da, ne vjerujem da je u pitanju svjesni izbor dubleta. Meni tu fali ozbiljnosti, dosljednosti i forme koju ocekujem od obrazovne ustanove.

Fino za strane jezike od samog starta.

Potpis minja, po bosanskom pravopisu pravilno osmijeh. Iako nije tema emisije, mada jako bitno, nivo pismenosti je značajno opao u poslijeratnom periodu, ne znam u čemu je problem, da li je razlog što ni sami nismo načisto sa normom bosanskog jezika, pa nam se miješaju norme susjednih jezika. Kada vidim natpise, reklame, titlove na TV, stravično. Nadam se da će se to u školstvu promijeniti i unaprijediti, do tada nam ostaje da sami djecu upućujemo na ono što je pravilno. Mene prosto stid kada vidim table sa putokazima u Sarajevu na engleskom, neke 2009. pripremila pismo tadašnjem gradonačelniku A Behmenu da se ponudim da pro bono riješimo taj problem, da se ne brukamo, ali ostade pismo, evo ga u ladici kod mene.

Ja sam svoje dijete upisala u jednu školu u Novom Gradu, svi oko nas već znaju ko im je djetetu učiteljica, mi jedini kao duduci, čekamo spiskove, naučili sve po propisima, ništa mahala. Ali sve kontam i da znam, šta onda? Zašto nekome ne dati priliku? Biće da će mi dijete završiti u razredu "odmetnika", jer nismo "povlačili" veze, jer mene to iskreno smara. Sve što sam do sada vidjela o školi, od procesa testiranja pa do prezentacije škole na webu, škola mi se čini one-man show, tipa naša uvažena direktorica ovo naša ovažena direktorica ono, naše uvaženo dijete uvažene nastavnice je osvojilo tu i tu nagradu, ali kao što rekoh neću unaprijed osuđivati, nego dati šansu. Da mi se kako poklopila finansijska konstrukcija (kako je ovo fino reći umjesto da nisam kokuz), vjerovatno bi neka od privatnih škola u Sarajevu bila opcijauser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 11:29:47   
škorpija
joooj sa mnom nešto fakat nije u redu, nisam nikad razimišljala o tome gdje će dijete u školu (pa valjda u onu koja nam je najbliža mjestu stanovanja) ni ko će biti učiteljica (valjda gdje nas rasporede) ali mene brinu druge strane, da malac ne ode u loše društvo, alkohol, droga, maloljetnička delikvencija, kontam da mi ga je usmjeriti u sport, samo da ne ode u zijan, a halalit ću i nek ocjene budu srednje, samo da preživimo pubertet bez ovih pravih velikih problema. imam na poslu kolegicu, dijete kad dobije 4 to je drama, kazne, plač, dreka, ne kontam fakat, sad je toliko odlikaša da će svako dijete bez štele teško upisati željenu školu, a kasnije i fakultet, pa ne znam čemu drama ako znam da mi dijete nije genijalac nema razloga za to (a genijalac bogem nijeuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 11:40:05   
M kao Mama
škorpija moja draga baš iz razloga koji si navela i mi pričamo o školama,ja sam tražila i školu i učiteljicu, druga su vremena bila kad smo mi išle u školu

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 11:50:21   
Visnja RR
već sam pisala da sam izabrala KŠC na Stupu ...zato smo i kupili tu stan (jedan od razloga)...nekad je KŠC bila kao "vodeća" škola ...sad želim da vjerujem da su ssve to tu negdje u 5 dk... učiteljicu neću birati...koja je zakači...
produžna nastava joj ne treba ... a vodiću je svaki dan i vraćati iz škole iako školu vidim s prozora...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 11:51:49   
mamina princeza
skorpija ja upravo zbog ovih stvari i brinem sta c ebiti poslije ..jer i osnovna skola moze sve to donijeti polsije tamo neki 5,6,7 razred vec se moze svasta desiti ako se upadne ulose drustvo. tog am ei strah ka dj eu pitanju ova nama najbliza skola ... al do tada cu valjda vidjeti ako je bas strasno moze se valjda i prebaciti....

ni ja ne bih forsirala djete tako nikad ako sama zeli d abude posebna pomogla bi joj al zlatn asredina mi je super:) vise bih volila da bude samostalna pa makar i za manju ocjenu nego da joj sve mi moramo raditi a tamo 5:) al danas je uglavnom tako cini mi se ...meni je bitno isto skoliti sa ulice, dati neko drugo zanimanje, usmjeriti i pomoci d ane bude ba slose djete u skoli al sad da se toliko forsira nije mi ni to...

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 11:53:42   
hanabanana
Meni je presudno bilo ima li ili nema produženi boravak.
Tu je izbor već sužen.
O privatnoj školi nisam razmišljala, puno mi je to love da dam za osnovno obrazovanje. Što ne znači da nece upisati privatnu srednju školu. Ko zna.
Za učiteljicu uopšte nisam pitala niti se raspitivala.
Hanina učiteljica je odradila ono što je najbitnije: naučila ih je da vole školu. user posted image

< Poruku je uredio hanabanana -- 24.7.2013 11:58:39 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 11:53:47   
shpagica
IZVORNA PORUKA: škorpija

joooj sa mnom nešto fakat nije u redu, nisam nikad razimišljala o tome gdje će dijete u školu (pa valjda u onu koja nam je najbliža mjestu stanovanja) ni ko će biti učiteljica (valjda gdje nas rasporede) ali mene brinu druge strane, da malac ne ode u loše društvo, alkohol, droga, maloljetnička delikvencija, kontam da mi ga je usmjeriti u sport, samo da ne ode u zijan, a halalit ću i nek ocjene budu srednje, samo da preživimo pubertet bez ovih pravih velikih problema. imam na poslu kolegicu, dijete kad dobije 4 to je drama, kazne, plač, dreka, ne kontam fakat, sad je toliko odlikaša da će svako dijete bez štele teško upisati željenu školu, a kasnije i fakultet, pa ne znam čemu drama ako znam da mi dijete nije genijalac nema razloga za to (a genijalac bogem nijeuser posted image


Kontradiktorna si sama sa sobom: ako ti je stalo da je skola ovakva ili onakva onda se moras malo raspitati kakva je koja skola (ukljucujuci i najblizu kuci) a ne dijete samo upisati pa sta Bog dadne user posted image

Ja cu nazalost bas morati pobjeci od najblize skole zbog sastava stanovnistva. Nije da zelim djevojcice odgajati kao na dvoru, ali mi ni delikventi nisu za njih dobro drustvo.

Sto se tice uspjeha u skoli, logicno je da se u skolama gdje vode racuna da djeca ne psuju i ne primjenjuju udarce sakama malo vise vode racuna i o kvalitetu nastave i uspjehu djece...barem bi trebalo da je tako.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 11:58:04   
babina beba
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

već sam pisala da sam izabrala KŠC na Stupu ...zato smo i kupili tu stan (jedan od razloga)...nekad je KŠC bila kao "vodeća" škola ...sad želim da vjerujem da su ssve to tu negdje u 5 dk... učiteljicu neću birati...koja je zakači...
produžna nastava joj ne treba ... a vodiću je svaki dan i vraćati iz škole iako školu vidim s prozora...


Tamam kad moja izadje iz produzenog u 5-om razredu,  (u vrticu je u produzenom), ja je samo preselim kod tebe da je ne vozikam:) pa ih obje gledaj s prozora!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 12:01:14   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: shpagica

Ja cu nazalost bas morati pobjeci od najblize skole zbog sastava stanovnistva. Nije da zelim djevojcice odgajati kao na dvoru, ali mi ni delikventi nisu za njih dobro drustvo.

Sto se tice uspjeha u skoli, logicno je da se u skolama gdje vode racuna da djeca ne psuju i ne primjenjuju udarce sakama malo vise vode racuna i o kvalitetu nastave i uspjehu djece...barem bi trebalo da je tako.


Ovo ti zavisi od direktorice. U Haninoj školi je čelična lejdi.
Recimo ja sam se iznenadila kada sam vidjela da učiteljice u drugim školama dodju u farmerkama na nastavu.
U Haninoj školi to se ni slučajno ne može desiti, niti kada je veseli čas.
Jeste da ta malo disciplini podsjeća na " zlatno " doba Tita......ali ima svoje prednosti.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 12:01:23   
veeseelaa
Pa ocekivanja nemam neka specijalnauser posted image ..salim se...uglavnom djeca od prijatelja pohadjaju navedenu skolu i poprilicno sam zadovoljna iskustvima te dvije mame...(uvazavajuci da su one cak i veci kritik majstori od mene-trebam tu biti realnauser posted image )...uglavnom meni su presudili jezici, zaista djeca na zavidnom nivou govore jezike, zatim ja nemam druge opcije osim produzenog boravka i nisam bila za to da mi dijete (djeca) budu u produzenom boravku u javnoj skoli i eto...to su neki os aspekata koji su za mene bili presudni.


i ja iz navedenih razloga razmišljam o njoj
znači 5500 KM, ah šta da se radi

ja sam davno pisala o tome a ti ni habera user posted image

aBd samo da sve ide po planu i eto i nas

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 12:02:14   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: babina beba

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

već sam pisala da sam izabrala KŠC na Stupu ...zato smo i kupili tu stan (jedan od razloga)...nekad je KŠC bila kao "vodeća" škola ...sad želim da vjerujem da su ssve to tu negdje u 5 dk... učiteljicu neću birati...koja je zakači...
produžna nastava joj ne treba ... a vodiću je svaki dan i vraćati iz škole iako školu vidim s prozora...


Tamam kad moja izadje iz produzenog u 5-om razredu,  (u vrticu je u produzenom), ja je samo preselim kod tebe da je ne vozikam:) pa ih obje gledaj s prozora!



hahah važi user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 12:03:07   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Pa ocekivanja nemam neka specijalnauser posted image ..salim se...uglavnom djeca od prijatelja pohadjaju navedenu skolu i poprilicno sam zadovoljna iskustvima te dvije mame...(uvazavajuci da su one cak i veci kritik majstori od mene-trebam tu biti realnauser posted image )...uglavnom meni su presudili jezici, zaista djeca na zavidnom nivou govore jezike, zatim ja nemam druge opcije osim produzenog boravka i nisam bila za to da mi dijete (djeca) budu u produzenom boravku u javnoj skoli i eto...to su neki os aspekata koji su za mene bili presudni.


i ja iz navedenih razloga razmišljam o njoj
znači 5500 KM, ah šta da se radi

ja sam davno pisala o tome a ti ni habera user posted image

aBd samo da sve ide po planu i eto i nas

nisam upratila user posted image ...ali zaista...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 12:03:08   
hanabanana
Vesela, znam da si se raspitivala za privatne škole, hajd me poslušaj pa malo otiđi i do francuske osnovne škole, blizu ti je na Č.Vili.
Imaju odličan plani i program....ako već hoćeš dati dijete u privatnu školu.
Ja da imam višak od 1500 mjesečno, sigurno bih djecu dala u tu školu.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 12:08:07   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

već sam pisala da sam izabrala KŠC na Stupu ...zato smo i kupili tu stan (jedan od razloga)...nekad je KŠC bila kao "vodeća" škola ...sad želim da vjerujem da su ssve to tu negdje u 5 dk... učiteljicu neću birati...koja je zakači...
produžna nastava joj ne treba ... a vodiću je svaki dan i vraćati iz škole iako školu vidim s prozora...



da se nadovežem na ovaj post...
prije sam razmšljala da ću je nakon osnovne KŠS upisati u gimnaziju KŠC...međutim stalno slušam da je to jako jako prezahtjevna srednja....
e sad, moje dijete je po nekoj mojoj procjeni sasvim prosječno.. ne briljira ni u čemu osim u "užasnoj" povezanosti sa mnom user posted image
razmišljam da bi je tako zahtjevna škola gušila i d ne bi bia sretna.... a moja jedina želja je da mi dijete (pored zdravlja) bude sretno...i nije mi bitno da li je odlikaš ili prolazi npr vrlodobrim... pa čak i u OŠ...a taj prolaz uslovljava upis u srednju školu.... moje iskustvo je pokazalo da odlikaši iz osnovne nisu uvjek i najbolji i kasnije...da ih često "prešišaju" vrlodobri...
uglavnom pratiću je i pokušati pronaći ono što je za nju najbolje rješenje....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 12:09:31   
škorpija
a kakva je ona škola u hrasnom, kod vrtića košuta, mislim na kakavom je glasu, ne znam vala ni kako se zoveuser posted image

a špagice sorry ali ja sam mislila da se valjda podrazumijeva disciplina u školama, ili sma opet prolupala, ma joooj neću dolaziti na ovu temu još dvije godien da se džaba ne nerviramuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 12:10:16   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Vesela, znam da si se raspitivala za privatne škole, hajd me poslušaj pa malo otiđi i do francuske osnovne škole, blizu ti je na Č.Vili.
Imaju odličan plani i program....ako već hoćeš dati dijete u privatnu školu.
Ja da imam višak od 1500 mjesečno, sigurno bih djecu dala u tu školu.



za njih nisam čula...
imal neki link
mislim imam ja do škole još 2 haman godine.... ko zna
kažem možda i od ove na Vracama odustanemo jer ipak lova nije mala.....
al opet i pola od toga bi dala na produženi, ma izradiću nekog za ostatak

zašto kažeš 1500 KM? pa mene dodje 550 + neke još aktivnosti, neće ih inšalla biti svaki mjesec, nadati se
ti vejrovatno kalkuliraš za dvoje djece?
kažu da je za drugo nešto manje love...

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 12:15:47   
Emmy
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

već sam pisala da sam izabrala KŠC na Stupu ...zato smo i kupili tu stan (jedan od razloga)...nekad je KŠC bila kao "vodeća" škola ...sad želim da vjerujem da su ssve to tu negdje u 5 dk... učiteljicu neću birati...koja je zakači...
produžna nastava joj ne treba ... a vodiću je svaki dan i vraćati iz škole iako školu vidim s prozora...



da se nadovežem na ovaj post...
prije sam razmšljala da ću je nakon osnovne KŠS upisati u gimnaziju KŠC...međutim stalno slušam da je to jako jako prezahtjevna srednja....
e sad, moje dijete je po nekoj mojoj procjeni sasvim prosječno.. ne briljira ni u čemu osim u "užasnoj" povezanosti sa mnom user posted image
razmišljam da bi je tako zahtjevna škola gušila i d ne bi bia sretna.... a moja jedina želja je da mi dijete (pored zdravlja) bude sretno...i nije mi bitno da li je odlikaš ili prolazi npr vrlodobrim... pa čak i u OŠ...a taj prolaz uslovljava upis u srednju školu.... moje iskustvo je pokazalo da odlikaši iz osnovne nisu uvjek i najbolji i kasnije...da ih često "prešišaju" vrlodobri...
uglavnom pratiću je i pokušati pronaći ono što je za nju najbolje rješenje....

U ovo sam se uvjerila više puta, pa i na ličnom primjeru. U OŠ najbolji đak, u srednjoj učenik generacije, ali ja sam se premorila, fakultet upisala tek u drugom upisnom roku, prvi fulila, predomišljala se koji ću, onda u drugom roku upišem nešto što nisam htjela (jer naravno ostalo samo ono što niko nije htio) pa se onda tek na drugoj godini prebacim na željeni smjer, a onda razvukla faks maksimalno, nakon 4 godine date u roku (sa osrednjim prosjekom 7,5), zadnji ispit razvukla još dvije godine, a diplomirala sa malom bebicom kod kućeuser posted image .A u međuvremenu, kolege "trojke" i "čvrste četvorke" davno me prešišali i još bolje faksove upisali (naravno ne svi). Sjećam se da sam na ulici bježala od razrednika i profesora iz srednje, stid me bilo reći da još nisam diplomirala, a imali su tako velika očekivanja od mene. Suma sumarum - zlatna sredinauser posted image

< Poruku je uredio Emmy -- 24.7.2013 12:17:57 >


_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 12:16:05   
veeseelaa
e sad, moje dijete je po nekoj mojoj procjeni sasvim prosječno.. ne briljira ni u čemu osim u "užasnoj" povezanosti sa mnom user posted image
razmišljam da bi je tako zahtjevna škola gušila i d ne bi bia sretna.... a moja jedina želja je da mi dijete (pored zdravlja) bude sretno...i nije mi bitno da li je odlikaš ili prolazi npr vrlodobrim... pa čak i u OŠ...a taj prolaz uslovljava upis u srednju školu.... moje iskustvo je pokazalo da odlikaši iz osnovne nisu uvjek i najbolji i kasnije...da ih često "prešišaju" vrlodobri...


sve to jest, i uopće nije mjerilo uspješnosti u životu
moje neke prijateljice, koje su bile odlikašice u srednjoj nažalost su završile po grilovima za roštiljem i sl
ono što je meni bitno ej takodje unutarnje zadovoljstvo mog djeteta, naravno da i voljela da se posveti školi i da bude dobra učenica al takodje ako bude prosječna reći ću joj da to uopće nije mjerilo usopješnosti u životu

nije dovoljno završiti fax i biti hadžo, kako neki misle
fax je lijepo imati, nego za uspjeh u poslu je potrebno još mnogo toga pored istog....





_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 12:17:18   
snijeg
Daleko sam od ovog problema, ali odgovoran čovjek razmišlja godine unaprijed, sa dozvolom da promjeni mišljenje user posted image
Školu planiram birati, i ovi mi spiskovi potvrđuju namjeru, jer je evidentno da određene škole "plasiraju" učenike u "jake" srednje škole. Uspješnih pojedinaca je uvijek bilo i bit će, ali i uspješan pojedinac je uspješniji ako je u približno uspješnom kolektivu user posted image

Meni je uvijek bilo važnije da ona pronađe sebe u okruženju koje joj mi kao roditelji omogućimo, da je sretna i ispunjena tokom dana dok smo odsutni, da boravi u relativno sigurnom okruženju, za sve ostalo smo mi tu da dopunimo, balansiramo ili promjenimo. Učiteljicu nemam namjeru birati (iako, indirektno birajući školu biram i nastavni kadar) nju su birali i izabrali ljudi daleko kompetentniji od mene, ali hoću tražiti, pitati, moliti, zahtjevati i biti aktivan učesnik njenog školovanja, spremna sam i na promjene razreda u krajnjoj liniji....ubjeđena sam da do ovog neće doći, jer možda sam endem, ali ja još uvijek vjerujem u ljepotu školskog doba i obrazovni sistem ove države...a Boga mi vjerujem i u sebe user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 12:23:57   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: snijeg

Daleko sam od ovog problema, ali odgovoran čovjek razmišlja godine unaprijed, sa dozvolom da promjeni mišljenje user posted image
Školu planiram birati, i ovi mi spiskovi potvrđuju namjeru, jer je evidentno da određene škole "plasiraju" učenike u "jake" srednje škole. Uspješnih pojedinaca je uvijek bilo i bit će, ali i uspješan pojedinac je uspješniji ako je u približno uspješnom kolektivu user posted image

Meni je uvijek bilo važnije da ona pronađe sebe u okruženju koje joj mi kao roditelji omogućimo, da je sretna i ispunjena tokom dana dok smo odsutni, da boravi u relativno sigurnom okruženju, za sve ostalo smo mi tu da dopunimo, balansiramo ili promjenimo. Učiteljicu nemam namjeru birati (iako, indirektno birajući školu biram i nastavni kadar) nju su birali i izabrali ljudi daleko kompetentniji od mene, ali hoću tražiti, pitati, moliti, zahtjevati i biti aktivan učesnik njenog školovanja, spremna sam i na promjene razreda u krajnjoj liniji....ubjeđena sam da do ovog neće doći, jer možda sam endem, ali ja još uvijek vjerujem u ljepotu školskog doba i obrazovni sistem ove države...a Boga mi vjerujem i u sebe user posted image



user posted image
Nema te, ali kad dodjes, osvjezis.

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: koju školu odabrati?
24.7.2013 12:24:52   
EEDITH
moja jedina želja je da mi dijete (pored zdravlja) bude sretno..

user posted image user posted image user posted image Višnja

ali draga nisi razumjela pitanje........ne vi niste razumjeli životuser posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *