|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 15:15:33   
mamina princeza

IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Privatne osnovne škole

Evo ovdje ima par iskustava nastavnika iz privatnih škola pa nije loše i ovo znati.


Da citiram:
"jedina prednost privatnih je ta sto profesori nisu na budzetu ?:D pa su mozda manje neurozni user posted image "

nije ni ovo za zanemariti user posted image


e i ova ti je pamtna... :)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 15:31:29   
Skvo RR
mi cemo akoBogda u medjunarodnu osnovnu na vracama, ovaj septembar krecemo u njihovu predskolsku ustanovu Sunshine.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 15:36:22   
shpagica
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

mi cemo akoBogda u medjunarodnu osnovnu na vracama, ovaj septembar krecemo u njihovu predskolsku ustanovu Sunshine.user posted image


Sretno i javi utiske (jesu li ispunili ocekivanja). I, koja su ti ocekivanja? Sta su ti bili kriteriji pri upisu? Na osnovu cega ste donijeli odluku da upisete dijete bas tamo?

ps Meni su oni "out of question".

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 15:37:46   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

mi cemo akoBogda u medjunarodnu osnovnu na vracama, ovaj septembar krecemo u njihovu predskolsku ustanovu Sunshine.user posted image



to je ono o čemu i ja razmišljam
no mi nečemo u predškkolsko prije sljedeče godine
sad znam gdje ću po iskustva user posted image
do duše ja nsiam mislila u predškolsko kod njih, već u I razred a predškolsko bi obavila sa rajom iz vrtića
od kud tebe tu?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 15:40:33   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

mi cemo akoBogda u medjunarodnu osnovnu na vracama, ovaj septembar krecemo u njihovu predskolsku ustanovu Sunshine.user posted image


Sretno i javi utiske (jesu li ispunili ocekivanja). I, koja su ti ocekivanja? Sta su ti bili kriteriji pri upisu? Na osnovu cega ste donijeli odluku da upisete dijete bas tamo?

ps Meni su oni "out of question".


Pa ocekivanja nemam neka specijalnauser posted image ..salim se...uglavnom djeca od prijatelja pohadjaju navedenu skolu i poprilicno sam zadovoljna iskustvima te dvije mame...(uvazavajuci da su one cak i veci kritik majstori od mene-trebam tu biti realnauser posted image )...uglavnom meni su presudili jezici, zaista djeca na zavidnom nivou govore jezike, zatim ja nemam druge opcije osim produzenog boravka i nisam bila za to da mi dijete (djeca) budu u produzenom boravku u javnoj skoli i eto...to su neki os aspekata koji su za mene bili presudni.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 15:41:43   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

nasekirah se user posted image a jos ni u OŠ nije pošla user posted image


Neka ostavi se sikiracije trebat će ti za kasnije :))

Ja sam se već potrudila da direktorici naše OŠ mašem pred očima činjenicom da je na govoru za kandidaturu napomenula da će prvačićima uvesti strani jezik od prvog razreda, i naravno to se nije desilo (a moja bi kika i njen razred bili uključeni u dato obećanje).
Tako da sam u e-mailu njoj, i ujedno e-mailu ministru Marjanoviću, napomenula da je bitno da se (po meni) strani jezik uvede u obavezno od prvog razreda, s obzirom da je jedan od obaveznih predmeta u eksternoj maturi.
Gđa Direktorica je od ove školske godine uvela strani jezik,a Ministar je obećao da će se pozabaviti sa "strukom" da se uvede u sve škole u Kantonu.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 15:42:29   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

mi cemo akoBogda u medjunarodnu osnovnu na vracama, ovaj septembar krecemo u njihovu predskolsku ustanovu Sunshine.user posted image



to je ono o čemu i ja razmišljam
no mi nečemo u predškkolsko prije sljedeče godine
sad znam gdje ću po iskustva user posted image
do duše ja nsiam mislila u predškolsko kod njih, već u I razred a predškolsko bi obavila sa rajom iz vrtića
od kud tebe tu?


pa kada sam odlucila da ce u njihovu osnovnu, logicno mi je bilo da je ubacim u predskolsko, sistem je ipak slican kao u osnovnoj, iskljucivo razgovaraju na engleskom,,,djeca su u "zabludi"da uciteljice ne govore nas jezikuser posted image ...pa sto prije krene, lakse ce joj biti...etouser posted image

< Poruku je uredio Skvo RR -- 23.7.2013 15:43:15 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 15:43:43   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

mi cemo akoBogda u medjunarodnu osnovnu na vracama, ovaj septembar krecemo u njihovu predskolsku ustanovu Sunshine.user posted image


Sretno i javi utiske (jesu li ispunili ocekivanja). I, koja su ti ocekivanja? Sta su ti bili kriteriji pri upisu? Na osnovu cega ste donijeli odluku da upisete dijete bas tamo?

ps Meni su oni "out of question".


Pa ocekivanja nemam neka specijalnauser posted image ..salim se...uglavnom djeca od prijatelja pohadjaju navedenu skolu i poprilicno sam zadovoljna iskustvima te dvije mame...(uvazavajuci da su one cak i veci kritik majstori od mene-trebam tu biti realnauser posted image )...uglavnom meni su presudili jezici, zaista djeca na zavidnom nivou govore jezike, zatim ja nemam druge opcije osim produzenog boravka i nisam bila za to da mi dijete (djeca) budu u produzenom boravku u javnoj skoli i eto...to su neki os aspekata koji su za mene bili presudni.


a koliko košta ova škola,

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 15:44:22   
shpagica
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

mi cemo akoBogda u medjunarodnu osnovnu na vracama, ovaj septembar krecemo u njihovu predskolsku ustanovu Sunshine.user posted image


Sretno i javi utiske (jesu li ispunili ocekivanja). I, koja su ti ocekivanja? Sta su ti bili kriteriji pri upisu? Na osnovu cega ste donijeli odluku da upisete dijete bas tamo?

ps Meni su oni "out of question".


Pa ocekivanja nemam neka specijalnauser posted image ..salim se...uglavnom djeca od prijatelja pohadjaju navedenu skolu i poprilicno sam zadovoljna iskustvima te dvije mame...(uvazavajuci da su one cak i veci kritik majstori od mene-trebam tu biti realnauser posted image )...uglavnom meni su presudili jezici, zaista djeca na zavidnom nivou govore jezike, zatim ja nemam druge opcije osim produzenog boravka i nisam bila za to da mi dijete (djeca) budu u produzenom boravku u javnoj skoli i eto...to su neki os aspekata koji su za mene bili presudni.


Boze kako je prije sve bilo jednostavnije...upisu te u skolu, zaduzis kljuc oko vrata i cao user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 15:45:11   
Skvo RR
predskolsko kosta 4000 KM, a skolska godina 5 500 KM.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 23.7.2013 15:46:33 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 15:49:36   
Galicia
Strani jezici su zlata vrijedni.
user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 15:50:14   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

predskolsko kosta 4000 KM, a skolska godina 5 500 KM.



hvala na odgovoru, znači 400 mjesečno, odnosno 550, a šta je uračunato u tu cijenu, ja onako sama sa sobom kalkulišem, razmišljam bi li se mogla i ja ovdje nekako uklopiti za L, s tim da smo mi malo podaleko,

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 15:54:06   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

predskolsko kosta 4000 KM, a skolska godina 5 500 KM.



hvala na odgovoru, znači 400 mjesečno, odnosno 550, a šta je uračunato u tu cijenu, ja onako sama sa sobom kalkulišem, razmišljam bi li se mogla i ja ovdje nekako uklopiti za L, s tim da smo mi malo podaleko,

pa nazovi raspitaj se, oni ce ti bolje dati detalje, kako sta, pogledaj njihovu stranicu...evo ti brosure za prvi razred
https://www.dropbox.com/s/32z2x2b064u0hyy/grade%201%20curriculum%20guide_1_BSN.pdf


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 16:03:21   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

predskolsko kosta 4000 KM, a skolska godina 5 500 KM.



hvala na odgovoru, znači 400 mjesečno, odnosno 550, a šta je uračunato u tu cijenu, ja onako sama sa sobom kalkulišem, razmišljam bi li se mogla i ja ovdje nekako uklopiti za L, s tim da smo mi malo podaleko,


Mama_alma knjige se dodatno plaćaju kao i vannastavne aktivnosti.
Meni je previše da dajem 1100 KM mjesečno za osnovno školovanje svoje dvoje djece.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 16:13:05   
škorpija
a šta to fali javnim školama, ne kontam il nisam upratilauser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio škorpija -- 23.7.2013 16:15:05 >


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 16:16:50   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: škorpija

a šta to fali javnim školama, ne kontam il nisam upratilauser posted image user posted image user posted image user posted image

ja se ne sjecam da je neko nesto rekao protiv javnih skola, ili mozda ni ja nisam upratilauser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 16:21:50   
shpagica
IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

predskolsko kosta 4000 KM, a skolska godina 5 500 KM.



hvala na odgovoru, znači 400 mjesečno, odnosno 550, a šta je uračunato u tu cijenu, ja onako sama sa sobom kalkulišem, razmišljam bi li se mogla i ja ovdje nekako uklopiti za L, s tim da smo mi malo podaleko,


Mama_alma knjige se dodatno plaćaju kao i vannastavne aktivnosti.
Meni je previše da dajem 1100 KM mjesečno za osnovno školovanje svoje dvoje djece.


Ja bih platila sve sto kvalitetom opravda cijenu. Ali placati ublehe nemam namjeru.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 16:26:41   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: škorpija

a šta to fali javnim školama, ne kontam il nisam upratilauser posted image user posted image user posted image user posted image


Ja ne mislim da fali. S druge strane privatne me nisu uvjerile da daju znanje koje opravdava ovolike školarine.
Možda je do mene. Kada već dajem skoro 1/4 naših mjesečnih primanja, htjela bih da za taj iznos obrazlože po čemu su bolji i zašto trebaju biti moj prvi izbor.
Uz ono što sada dajem za njihove izvan školske aktivnosti, što je mjesečno skoro 500 malo mi je previše da uz to dajem i 1100 za osnovnu školu.
A kad bih dobila kakve lude pare radije bi ih upisala u francusku medjunarodnu školu, nekako mi je njihov program više " legao ".
Opet kažem, do mene je.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 16:31:51   
Skvo RR
Eto, ispisali se mi..user posted image
Uglavnom sretno prvacicima, za koju god skolu se roditelji odluce..mislim da je to najvaznijeuser posted image

< Poruku je uredio Skvo RR -- 23.7.2013 16:32:15 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 16:36:35   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Eto, ispisali se mi..user posted image


Mislim da ti ovaj komentar ne stoji. user posted image
Ako je presudno znanje jezika, kako mnogi kažu, za 100 000 KM koliko se da za dvoje djece tokom osnovne skoke, može naučiti gdje hoće jezik.
Meni jezik nije bio presudan. Moja djeca idu na Gethe, i lično mislim da će im više trebati njemački nego engleski budući da ih vidim na studiju u Njemačkoj a ne ovdje.

Kad budu vece svakako ih planiram poslati na ljetni raspust u Ameriku, tamo ce ih seka upisati na ljetni kurs, i vjerujem da ce nauciti jezik.
Mozda zavrse i jedan razred srednje, i ja sam tako isla.

< Poruku je uredio hanabanana -- 23.7.2013 16:41:28 >

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 16:40:13   
Emmy

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

A kako i gdje vidite iz koje osnovne škole dolaze djeca koja su upisala srednje škole?!


Npr. web stranici 2. Gimnazije ima spisak:
http://www.2gimnazija.edu.ba/sites/default/files/dokumenti-novosti/Upis%202013_2014_konacna_lista_O.pdf


Eh super tema za razmatranje, a hvala i na linku za razgovore o privatnim školama.

Mada, kada pogledam ovaj spisak II Gimnazije, ono jeste da je šaroliko, ali ipak na listi dominiraju Alija Nametak, Musa Ćazim Ćatić, Isak Samokovlija, Mehmed Beg kapetanović Lj itd da dalje ne nabrajam. Izbih oči tražeći škole sa mahom sa novogradskih općina, tipa Dobrinje, Alipašinog, Saraj Polje itd., i slabo ili nikako. Pošto imam jako puno prijatelja koji rade u prosvjeti i sama sam nesuđeni prosvjetar, otprilike se zna kako kotira koja OŠ, srednja škola, mada istina ne postoji generalni recept da je neka najbolja itd. Najbolja prijateljica predaje u srednjoj i kaže da se skoro pa može procijeniti iz koje OŠ dijete dolazi, sa kakvim predznanjem. Svejedno, malo ću bolje ovo prostudirati. Bilo bi super da nam Tiki kaže nešto na ovu temu, bilo bi korisno dobiti i od nje informacije da li je to neko mjerilo i kako oni generalno gledaju na to.

Ja sam kao dijete promijenila tri OŠ u Sarajevu i bila odlikaš u sve tri, ali dobro se sjećam da sam u dvije od tih "dobrih" morala zagrijati stolicu, dok u trećoj ne znam kad sam učila, a suhe petice imala, tada je ta škola bila na lošem glasu (bivša Vuk Karadžić, sadašnja Alija Nametak) mada je kako sam shvatila znatno promijenila reputaciju u poslijeratnom periodu. Sreća pa sam samo jednu godinu išla tamo, tada je ona navodno bila na lošem glasu zbog velikog broja djece koja su dolazila iz doma za nezbrinutu djecu pa su navodno opšti prosjek i disciplina bili loši. Sad se nešto sjetih toga.....

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 16:41:34   
škorpija
pitam zato što u privatnim školama nastavnici radi obično za mizerne plaće i tamo se zapošljavaju oni koji ne mogu pronaći posao u javnim školama (imama puno prijateljica prosvjetnih radnika, ako lažu one, lažem i ja user posted image ) zato ne kontam zašto bi neko plaćao prvatnu školu jer to sigurno nije garant znanja, doduše ako rade zadaće s djecom , a da ja ne moram oko toga da se bakjćem, onda bih možda i ja platila da ima pare

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 16:43:33   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Eto, ispisali se mi..user posted image


Mislim da ti ovaj komentar ne stoji. user posted image
Ako je presudno znanje jezika, kako mnogi kažu, za 100 000 KM koliko se da za dvoje djece može naučiti gdje hoće jezik.
Meni jezik nije bio presudan. Moja djeca idu na Gethe, i lično mislim da će im više trebati njemački nego engleski budući da ih vidim na studiju u Njemačkoj a ne ovdje.

pa ne znam sta se ovde treba raspravljati, ja sam zavrsila javno obrazovanje i okej je, od mene nikada nece se cuti rijec protiv javnih skola, a za privatne da sada ja elaboriram o razlozima, napisah svoje kljucne razloge, a sada da dubiozno branim (da li mi se cini da trebamuser posted image ) neke razloge jos upisa...ne pada mi napamet, ipak oni mene ne placaju da ih ja ovde promoviram.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 16:57:16   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: škorpija

pitam zato što u privatnim školama nastavnici radi obično za mizerne plaće i tamo se zapošljavaju oni koji ne mogu pronaći posao u javnim školama (imama puno prijateljica prosvjetnih radnika, ako lažu one, lažem i ja user posted image ) zato ne kontam zašto bi neko plaćao prvatnu školu jer to sigurno nije garant znanja, doduše ako rade zadaće s djecom , a da ja ne moram oko toga da se bakjćem, onda bih možda i ja platila da ima pare


RAde zadaću i sa mojom H. u produženom, ali ja ipak pregledam da vidim šta radi.
Odnesem joj mozgalice matematičke koje nadjem na netu, jako ih voli, više nego klasične zadatke.
Jako voli da čita, tu je na mater.
Ali joj je rukopis katastrofa, kažu da je to odlika inteligentnih. user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: koju školu odabrati?
23.7.2013 18:54:55   
minja_

IZVORNA PORUKA: shpagica

http://www.osisabegi.edu.ba/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Zna li iko nesto vise o ovoj skoli?


Otisla sam na stranicu, cisto informativno, evo sta kaze direktorica u pozdravnoj poruci na naslovnici : ...i kojoj je cilj da cuva OSMJEH na licima naših školaraca...

meni dosta, pa cak i da je samo tipkarska greska informaticke sluzbe.

dize mi se kosa na glavi kad u medijima citam pravopisne greske. a za ovo ne znam rijec.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *