|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
4.3.2010 12:17:02   
salmy
Ja i MM ne pusimo,ali moja mama da ...... kad dodje kod nas  fino zena izadje na balkon i zapali!
Cjelu zimu je imala zaduznu jaknu pored vrata i pusila vaniuser posted image user posted image user posted image user posted image
A gostima kazem da ne puse zbog bebe,i vecina ih ne pusi!
smo pojedinci koji nemaju osjecaja ali ti pojednici cisto sumnjam da ce se vise dociuser posted image user posted image ah zaboli me nemoraju!!
To su egoisti ljudi koji sebe unistavju cigarteom........e necete vala i meneuser posted image user posted image user posted image i mog bebija

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
4.3.2010 12:23:11   
anidla
IZVORNA PORUKA: felix


IZVORNA PORUKA: anidla

ja sam pusila prije trudnoce, nisam u trudnoci, i onda nazalost opet pocela poslije poroda...mm takodjer pusi...onog momenta kad je Noa usao u stan, sve se promjenilo, vise ne pusi u stanu, nego na balkonu ili u drugoj prostoriji koju izracimo kasnije i u kojoj su stalno vrata zatvorena, znaci dim ne dolazi do bebe....

e sad, i nasi prijatelji su skoro svi pusaci, kad dodjemo kod njih u goste, moram vam iskreno reci da svi paze na Nou, do sada niko nikad nije zapalio u toj prostoriji gdje je beba...ili na balkon, a ako nema balkona onda u drugoj sobi ili u kuhinji....a nekad cak ispred ulaznih vrata user posted image




potpisujem sve od do.user posted image
Jedino ja vise pusim od mm kuciuser posted image ozbiljno on jednu dvi mozda da zapali a ja svako malo,izgubim se u kupatilo tu je moja pusiona onda,otvorim sirom prozor pa mm.ronda zima mu user posted image user posted image



ne dam nikom user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
4.3.2010 12:30:57   
sara.at
ja sam prije trudnoce bila pusac i mm je i sad al u nasoj kuci se nikad nije pusilo ima odredjeni prostor u podzemnom djelu kuce koji je opremljen kao boravak pa vecina nasih redovni gostiju koji su pusaci lijepo sidju dole sa mm i zapale al u oststalom djelu kuce nedam...dok sam bila pusac nisam pusila nipredkojim djetetom niti bi ikad al kad moje djete dodje na svijet radije necu ici u goste al nebih rekla da nepusi jer sta ja imam u tudjoj kuci da odredjivam kad ce ko pusiti ako mi se nesvidja odoh kuci...user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
4.3.2010 13:58:31   
Anoniman
Ma kako ces nekome u vlstitom domu reci da ne pusiuser posted image ...ali se moze dati do znanja da nisi odusevljenauser posted image ...kao npr. mahnito mahanje rukom iznad bebine glave...to najcesce upaliuser posted image

(odgovor članu sara.at)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
4.3.2010 18:32:37   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: dadada

Ma kako ces nekome u vlstitom domu reci da ne pusiuser posted image ...ali se moze dati do znanja da nisi odusevljenauser posted image ...kao npr. mahnito mahanje rukom iznad bebine glave...to najcesce upaliuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

E, ovo me je baš nasmijalo!
Ma, ja volim ovaj slovenački zakon koji zabranjuje pušenje sasvim i potpuno u svim javnim prostorima, tako da nema frke u shoping centrima i kaficima i slicnim objektima. U našem stanu niko ne puši, a moja je kćerka prvi put vidjela cigaretu i proces pušenja kod moje prijateljice prošle sedmice kada smo bili u Sarajevu....


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
4.3.2010 21:04:55   
Anoniman
prije nego se Nane rodio, mnogi su me pitali kako cemo za pusanciju u naosj kuci... vec tada sam otvoreno svima rekla da se nece pusiti u prostoriji u kojoj boravi dijete... ako kome prahne da zapali izvoli na tarasu ili dok je dijete u drugoj sobi pa otvoriti prozor... tako je i bilo... bas fino funkcionise...
a sto se tice pusancije kod drugih, kad smo mi u gostima, ja fino uzmem dijete i malo prosetamo po kuci dok se drugi namire nikotinom...
a scena je skoro bila kod djevera mi, dosla svekrva, dosla zaova sa svojom porodicom, dosli mi, djeverova porodica helem puna kuca... zaova pusi, mm pusi, djever pusi, jetrva pusi... djeca ova malo veca u hodniku se igraju, hajd nisu na udaru... ja i moje Nane tu u prostoriji, vidim ja svi zapalise a ja fino dijete uzmem i ko fol da vidimo sta seke rade u hodniku... provirim ja u prostoriju, tamo se nista ne vidi od dima... a ja fino i lijepo djecu u kuhinju i otvorim ulazna vrata da se izraci... cujem ja tamo svekrva govori snaho sta ti ovo puse jel ti sta otvoreno... kazem da sam ja otvorila jer ne vidim se vratiti na svoje mjesto od dima... to im je dalo do znanja da su pretjerali...
ja volim konkretno i otvoreno...

(odgovor članu bebbe RR)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
4.3.2010 22:58:22   
Apotekarka
Kod mene pola godine nije bilo pusenja nikako,zaova tu spava i pusac je imala je sobu u kojoj pusi ili kad je toplo vani,ja i mm nepusaci,ona sad kad Antonio spava zna zapaliti u dnevnoj kao sporet ce odvuci ali vi koji ne pusite dobro znate da se taj dim ipak svugdje uvuce pa smeta ali eto sta cu joj kad spava s nama dok mm nije tu...Smeta mi ali eto cim otopli nek ide vani pusiti...A negdje u gostima ne mogu u tudjoj kuci zabraniti da ljudi ne puse...jednostavno stid me da ista spominjem na tu temu...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
5.3.2010 14:24:33   
hanabanana
Kod nas u stanu nema pušenja. I to je tako, a od kada je tako sve manje i manje nam ljudi dolazi u posjetu.

Što se tiče odlazak kod drugih, ti drugi znaju da se kod nas u stanu ne puši, ali nikada mi nije palo napamet da ja određujem pravila u njihovoj kući. Neću sjediti pet sati, i djetetu neće ništa biti ako je u gostima u kući u kojoj ukući puše.

Kako mi je nekulturno zapaliti u kući nepušaća ( a da vas on sam ne ponudi ) tako mi je nekulturno nametati svoje stavove u tudjoj kući.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
5.3.2010 14:44:47   
aida.
mm i ja nismo pusaci, i naravno da necu dat kad se beba rodi da se pusi, ma recu otvoreno i gotovo... (i sad mi nije pravo kad mi neko dodje al ne mogu bas zabranit sad..) jer stvarno kuca smrdi poslije jedne cigare pogotovo u onoj u kojoj se inace ne pusi... a u gostima bas ne bih mogla nekom zabraniti da ne puse u svojoj kuci,.. moji roditelji su pusaci i moja je mama rekla da kad se bebac rodi u jednoj sobi ce se pusit a u drugoj nece, jer imaju dvije dnevne user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
5.3.2010 14:52:09   
leona81
kazes ljudima kod nas se ne pusi i zdravo...kod nas ima terasa pa ko voli nek izvoli

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
5.3.2010 14:52:39   
bebacha
Ja i muz nismo pusaci i rjetko nam dolaze ljudi koji puse osim moje mame.prije Ajlinog rodenja mami smo onako u razgovorima dali do znanja da necemo dozvolit pusenje kad se beba rodi i ona je to postovala.pusila je na terasi ili u kuhinji.drugi ljudi koji bi dosli i trazili pepeljaru mi bi rekli da se kod nas ne pusi i to bi bio kraj price.kad je Ajla napunila godinu mama je znala nekad zapalit al rjetko.sad vise niko ne pusi i tako ce ostat.kad neko zapali jednu cigaru ja isti dan perem zavjese.jednostavno osjetim taj miris i fuj mi je.a kad odemo negdje ja nemogu i nezelim nekom reci da nepusi.ako pusi vise ljudi u prostorij ja i Ajla izademo.jedini problem je kad odemo mojoj mami,ona pusi u svojoj kuci,i kad ja izadem odatle sve mi smrdi na cigare,Ajla i njena odjeca koja je bila u torbo.al jednostavno nemogu svojoj mami reci da ne pusi kad smo mi dole ili nesto tako.mama je pusila i kad je bila trudna sa mnom i sa bratom i poslije i sad nemogu biti toliko pametna pa joj reci da ne pusi pred Ajlom.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
5.3.2010 14:56:31   
Visnja RR
nisam nikad zabranila nego sam zamolila da se ne pusi u Asjinom prisustvu...
kod mene u stanu ili bilo gdje drugo gdje odemo... hvala Bogu pa je svima to normalno i niko ne pusi pred njom u zatvorenom prostoru.... ako neko zeli izadje na balkon...
kad moze moja svekrva koja dnevno pusi 2 kutije da ne zapali pred Asjom moze svako...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
5.3.2010 14:59:06   
lila25
kod nas je ovako stanje nikom ne dozvoljavamo da pusi u kuci inace samo je tata pusio i kada se bebi rodio mama ga je proganjala da ne pusi i on odlucio da prestane i evo dva mjeseca ne pusi...a muz i ja nikad nismo ni zapalili cigaretu..i bas nam smeta kad neko zadimi,nikom se ne ustrucavam reci da moze samo na balkonu jer ako njima nije nezgodno trovati nas zasto bi meni bilo reci da se ne pusi pored bebe,a bilo je cudnih pogleda i komentara,nek sam i najveca vjestica ali ja sad za sad ne dozvoljavam,pa ko hoce da se pridrzava bujrum ko nece i ne treba mi...

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
5.3.2010 15:09:57   
lejna_
u tuđoj kući se ne može zabraniti pušenje, to je van svake pameti. u svojoj, naravno, da. u svojoj kući se postavljaju svoja pravila, pa ko voli nek izvoli.

< Poruku je uredio lejna_ -- 5.3.2010 15:10:30 >

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
5.3.2010 15:11:57   
lekica83
MM i ja ne pusimo niti puse moji ni njegovi roditelji koji su nam najcesci gosti tako da svi znaju da je nasa kuca nepusacka user posted image Ipak ako i dodje neko ko pusi mi jednostavno ne iznosimo pepeljare a ako neko pita mm je zaduzen da kaze da se kod nas ne pusi i da moze otici na sirom otvoren prozor u kuhinji i tamo pusiti jer tamo beba ne ide. On to rjesava po kratkom postupku user posted image user posted image

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
5.3.2010 15:12:44   
lila25
upravo tako zato se kod drugih se zadrzimo dugo sat vremena i kuci za to vrijeme obicno svi se udalje od bebija a ako ne onda ja sa bebom odem u drugu prostoriju pod izgovorom da doji...user posted image

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
5.3.2010 15:13:14   
Emica_sa
Ja sam prije pušila,pa prestala,ali sad mi opasno dođe jer strašno volim cigare user posted image ,a što se tiče pušenja u stanu nije dozvoljeno,prijatelji kad dođu uglavnom otvore prozor i na prozoru zapale,a primjetila sam na nekima da im nije bilo pravo kad bi rekla da se ne puši,pa sam čak od jednog gospodina dobila rečenicu e pa neću onda ni kafu  ni ništa kad mi ne daš da pušim ali ja sam se na to samo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
5.3.2010 22:24:24   
amela2208
Ni ja ni moj muz ne pusimo... ja sam pusila dok nisam zatrudnjela sa malom S i to ka Turcin user posted image user posted image user posted image user posted image ali sam skoro stalno izlazila na balkon ili vani posto mi dragi ima alergiju  na dim
A sad???user posted image user posted image user posted image user posted image Sad ko pusi moze samo na balkon pa nek se ljuti koliko ko hoce. Nije mi jasno kako narodu moze da padne napamet da zapali kod novorodjencetauser posted image user posted image user posted image
Joooooooooj voljela bih jednu zapalit sad ali sama pomisao da dojim je dovoljnauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
10.3.2010 23:23:21   
hampsi
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

nisam nikad zabranila nego sam zamolila da se ne pusi u Asjinom prisustvu...
kod mene u stanu ili bilo gdje drugo gdje odemo...


user posted image Ista sam. Primjetili smo da user posted image kaslje, i napravili mali test. Kad smo nas dvije same u kuci  ne kahne a je li muz tu po citavu noc. Skontamo da je od cigara. On pusi vise od 2 kutije dnevno, ali otkad smo to primjetili izlazi u kuhinju, otvara vrata i pusi. Daleko od user posted image . To sam rekla i svojim roditeljima, koji puse, i on je lijepo rekao svom bratu i njegovoj supruzi da maloj smeta, a Boga mi i ako odemo negdje muz spomene to kroz pricu tako da nemamo problema. Svako ko je normalan i ko normalno razmislja nece nam zamjeriti. Naravno da ne odredjujemo nikome niti naredjujemo u tudjoj kuci ali djetetu  smeta i svako ko misli na nju i kaze da je voli nece nam zamjeriti

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
10.3.2010 23:39:55   
Anoniman
ma u prevodu, niko nikome ne moze ZABRANITI da pusi... bilo to u svojoj ili tudjoj kuci, ali se moze ZAMOLITI da se to ne radi u prisustvu user posted image ... naravno, svako ko ima iole pameti i razuma shvatit ce i postovati odluku roditelja da ne izlazu svoje dijete nikotinu...
iako ima osoba koje ni nakon dokaza sta nikotin moze uciniti i bebi i zeni - majci ne obracaju paznju na to, ipak mislim da je vise onih koji shvataju sta sve moze prouzrokovati jedna jedina cigareta...
ja sam prije trudnoce pusila, u posljednje vrijeme cak i previse, ali cim sam vidjela pozitivan test bacila sam (inace po tome moja mama zna da sam trudna) i rekla sama sebi da necu dozvoliti nikotin blizu bebe...

(odgovor članu hampsi)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
18.3.2010 22:01:21   
mamica87
Ja sam svima zabranila da puse u kuci zbog bebe!Al isto tako kad odem kod svoje tetke vecinom provedem vrijeme kod njene snahe jer tetak ne gasi cigaru i to postujem!!Za mene je jako neodgovorno da pustis nekog da pusi dok ti je beba tuuser posted image user posted image Desilo mi se jednom da za rod od moje prijateljice niko nije pusio u sobi samo sto sam izasla nakratko s bebom svi zacmarili a zamislite trudnicu koja je u 8 mjesecu kaze hocu ja da zapalim sta me briga-zao mi je sto nema nimalo pameti njoj prvo nije zao ni njene bebe a sto bi joj bilo moje zaouser posted image .Ako sebi cinis lose nemoras i nekome ko ne zna reci meni smeta cigara ili se davi od kasljauser posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
19.3.2010 9:59:43   
škorpija
kad dođu prijatelji od mm on kaže: ne da žena da se puši u kući, a kad dođu moji prijatelji, ja kažem ne da mm da se pušiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
19.3.2010 23:28:59   
Sonja
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
mm je bas popustljiv...crno mu rec kad nam ko dodje al zato meni nije....
"ne smije se pusiti u sobi..mozes u hodnik ili napolje"
pa izvoli ak ti se pusiuser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
31.3.2010 12:11:20   
Nanica Sarajevo
Mi ne damo pusenje u stanu, a kada su nam dolazili na "babine", a jooooooooooooooooj, to je bilo neugodno svima, osim mene... A ja pusim (ne puno, ali zapalim cigaru)...
Lako je reci prijateljima, ali tetke, amidze, dajdze... uh... Mnogima nije bilo pravo, a sta ce...
U gostima kada se pusi, djeca su nekako obicno u drugoj sobi, i nisam ja bas sada tako da ne smije nikako biti u kuci u kojoj neko pusi... strpi se kad si u gostima i nemoj previse tamo ici... sad ide lijepo vrijeme pa se sastajte napolju

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako zabraniti pušenje u blizini bebe
8.5.2010 14:08:18   
azrolika
kad neko krene da zapali, ja uzmem svoju bebu i pitam ljubazno gdje mi mozemo biti dok oni ne zavrse sa pusenjem. na taj nacin im skrenem paznju da ne zelim da puse pred mojim djetetom (i kada dodju kod nas) i u toj prostoriji onda ostanem dok ne krenemo kuci...bude mi uzasno dosadno ali sta se moze...

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *