|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
8.11.2011 16:01:28   
mama i nora
mene najviše nervira to što svako ko želi "dobro" učiniti mom djetetu gurne joj slatkiš u ruke, i to neku glupost od 30 kf!!!
i ne priznaju kad kažem "NEEEE!!" odgovor je obično jeli su i moji pa ih evo...to me izluđuje...mrzim da dijete jede slatkiše!!!!!!

_____________________________

N O R A... se riješila peleneeee....nanananana...
NOVA BEBA dolazi uskoro...

(odgovor članu Ummu_Hamza)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
8.11.2011 16:21:33   
Anoniman
Moji znaju tata i seka i ljudi s kojima sam  salno  u konaktu  kako i  sta radim,ali ovako znam sresti ljudi nemogucih..Aadi je alergican na jaja,ljesnjake,kikiriki,pa tako  da slatko uopste ne jede...Kupujem mu keksice koji ne sadrze ni jednu od tri navedene namirnice,tako kad druga djeca jedu nesto daon ne gleda ...
Nedavno sam mu cupala iz usta cokoladne bonbone,komsinica  mu dala da pojede,dok sam se ja okrenula ona mu je strpala iako sam joj jednom prije rekla da on ne jede bonbone,radi alergije najvise a i ne  vidim nista dobrou  tome....

Hb kod njega  reakcije nisu zestoke,ali ipak kad je nisam izlupala..Uh kako me je istjetrala iz takta,zao mi bilo Adija jer svidjela mu se cokolada ,vristi neda,ona kona haman meni govori kako  sam histericna,a ja se sabiram kako znam i umijem da je ne otresem od pod...Rekla sam joj 3 metra od sad od mog djeteta..
I ona jos uvijek nije skontala za alergiju..Taj dan sam prestrepila nad djeetom,bojala da mu sta ne budeuser posted image user posted image

(odgovor članu mama i nora)
  Neposredna veza do poruke: 477
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
8.11.2011 16:24:06   
vjestica
uh Marina prestrašno user posted image
takvima treba doživotno zabraniti prilaz djetetu user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
8.11.2011 16:33:51   
Anoniman
Joj nudila je ona i prije ja uvijek govorila da on ne smije to,to to,al dzaba i to jutro dok sam se savila da stavim nesto dole u korpu  ona je gurnula  njemu u usta,a opet Ado hoce svakome,diejte senikoga ne boji...

Ne znam ni da sli napisala ima haman vise od pola godine isli smo kod  prije  tj majke mog pokojnog  zeta u goste i Adi tad mali 15mj  cini mi se i dijete naslo tacnu sa limenim bocicama za tablete,ja sam odmah njemu tob uzela i ostavila na  regal a prija a moja marijana nece mu noista ne moze on to otvoriti jer ima onaj dihtung cep...I ona ustane i da mu kaze pa u mojoj kuci ste,haj nije mi bilo drago ali da izbjegnem frtutmu ucutim,budala sam bila.I Adi je to stavljao u usta zubivci mu tad rasli pa balio do koljena...tu noc zove prija eto znas sta sve smo tablete morali baciti ,(za  pritisak)jer ljuvacka usla u bocicuuser posted image user posted image E tad sam joj nos naribala,kazem joj mogao je iscuclati  pljuvacku nazad iz bocice i otrovati se...Sad pita smije li ovo ,ono...

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 479
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
11.11.2011 8:48:18   
emma.L
marina, prestani biti fina dok je vrijeme. Ja sam donekle bila fina sa Emom što se tiče stranaca, ali ovaj put popravljam pogrešku jer nemam više živaca za sabura i trebaju mi za djecu a ne za neke babe koje žele da se svide djeci.
I nikada neću sebi oprostiti kad sam ključala i pustila strinu MM-a da kvasi dudu na česmi i stavlja Emi u usta (bilo joj je možda 2 mjeseca i samo je dojila do tada) govoreći 'ona je žedna'. Ja samo gledam koliko vode se cijedi i koliko će to ona popiti neprokuhane vode. Kasnije sam se htjela pojesti jer sam imala osjećaj da nisam zaštitila svoje dijete od nečega. Srećom to je bila samo voda, ali oni su najbitniji i ono što im mi želimo dati, a ne neke prije, strine, kone... user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
17.11.2011 21:41:34   
safran
Hm - ja to vidim ovako: prvo sam ga u stomaku nosila 9 mjeseci, znala kada spava, kada je aktivno, kada se proteže. Onda sam ga rodila i kući donijela i prva dva mjeseca samo se njim bavila. Zajedno smo učili da jedemo, da se kupamo, da se presvlačimo, da spavamo na smjenu. Učila sam kako diše kada spava, da predvidim kad će se probuditi, kada će ogladniti, kako reaguje na dodir, na hladno, na toplo. Slobodno mogu reći da sam diplomirala, magistrirala i doktorirala iz naučne oblasti "moje dijete" ali stručnjak sam samo za tu oblast. Ako neko nema poštovanja prema meni kao vrhunskom stručnjaku za tu oblast ne vidim zašto bih ja prihvatala mišljenja osoba koje su svoje specijalizacije sticale na drugim objektima.
Savjet ću potražiti, saslušati i onaj koji nisam tražila - razmisliti i uraditi ono što mislim da je ispravno za moje dijete. Ali, ako za nešto kažem NE onda to znači NE.
Posebna priča su realne opasnosti tipa alergija, djece koja nisu naučila da žvaću hranu i sl. Moj stariji sin je već prvačić ali kada na igranju imamo novog drugara prvo preslušam njegovu mamu - šta se smije a šta ne. Ne želim da nekom igranje i obrok u mojo kući skoče na nos.
A za bebača - teti koja ga čuva par dana u sedmici sam rekla da smije jesti samo ono što ja ostavim a ako šta profušeri da će mi on sam ispričati - kroz pelenu. Zaista, njemu je već 8 mjeseci i veliki je to gospodin ali mu jučerašnji jelovnik mogu čitati u peleni - aha, evo ga brokula i tikva, slijedi banana a krušku očekujemo u narednoj epizodi.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
17.11.2011 23:19:54   
frenkoza
meni je najjace to sto moj bebi APSOLUTNO ne voli slatkise... od prvi put kad su mu nudkali i trpali on se mrstio i pljuvao.... tako da svakoga sa zadovoljstvom pustim da mu gurne kockicu cokolade, pa da mu je onda A onako uz namrstenu facu pljune na kosulju ili pantalone.... kad ne pitas nek ti djete samo kaze... hehehe

mene nema sad kuci pa kad se vratim saznam svasta "novo" o svome djetetu.... najnovije je da je alergican na NIVEA kupku kojom se kupa od kad se rodio vec pune dvije godine.... ma nidje veze s vezom.... najgore je kad nisi tu user posted image

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu safran)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
22.11.2011 13:18:05   
nikimama
Ja mislim da svaka majka najbolje zna sta je za njeno dijete dobro i ne treba se uopste izludjivati mamama, nanama i ostalim babuskarama. Radi kako mislis da je dobro a djete ce se i pozalit kad mu nesto ne bude po volji tako da i jest tako nekako hajd ba nece mu nista biti al je to na tebi da odlucic hoces li ti to ili ne.

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
22.11.2011 18:04:22   
animagical
ne slazem se bas...prvo ne bih nane nikad nazvala babuskarama...a drugo-kako ce se dijete pozaliti ako npr jos ne govori? a i da govori, kao da zna sta je dobro za njega... cujem nedavno od komsinice-dosla mi na babine, kako je svoga unuka hranila kravljim domacim mlijekom snahi iza ledja, jer joj biva ne valja mlijekouser posted image pa ti ostavi bebu na povjerenje...i naravno komentar-nije mu nista bilo...pa zar treba  da budeuser posted image

(odgovor članu nikimama)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
22.11.2011 18:48:44   
sweet insanity
joj mrzim ovo kad radi neko bebama nesto iza ledja roditelja jos pogotovu ako zna da je roditelj protiv toga, ali kako biti siguran.......po stolici ako je u pitanju hrana???

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
10.8.2012 1:43:58   
Anoniman
".pa kako ti nije zao da dijete bolje reci beba place , evo ( i trci iz kuhinje) stavi mu ovu kocku secera u kolu i daj mu ( duplo zlo)
i moja su pila pa evo kolika su" user posted image

< Poruku je uredio triputmama -- 10.8.2012 1:44:54 >

(odgovor članu sweet insanity)
  Neposredna veza do poruke: 486
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
10.8.2012 17:38:20   
almondray
uuu ova mi je tema teška za živce.... kad je moj mali imao svega 3-4 mj ostavim ga svekrvi da bi otišla u baštu umjesto nje , kao meni je lakše. Vraćam se kući kad ona sjedi sa svojom haman isto tako ćoravom prijateljicom na terasi i poje dijete... Ja sam zgrabila flašicu kad imam šta i vidjeti...puna mrava...a gospođe babe mislile da je to kim ..halooo
One su skuhale kim , kao protiv grčeva, i usput mi nahranile bebu kašom od mrava!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
15.8.2012 14:19:42   
bambika

IZVORNA PORUKA: almondray

uuu ova mi je tema teška za živce.... kad je moj mali imao svega 3-4 mj ostavim ga svekrvi da bi otišla u baštu umjesto nje , kao meni je lakše. Vraćam se kući kad ona sjedi sa svojom haman isto tako ćoravom prijateljicom na terasi i poje dijete... Ja sam zgrabila flašicu kad imam šta i vidjeti...puna mrava...a gospođe babe mislile da je to kim ..halooo
One su skuhale kim , kao protiv grčeva, i usput mi nahranile bebu kašom od mrava!!!!


user posted image grozno! bit cu mama za mjesec dana aBd, i znam da me sve to isto ceka, samo ne znam kako da se branim od tih savjeta a da se ne posvadjam sa svima.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
15.8.2012 14:23:04   
sheri
pa kako znas?!user posted image mozda se iznenadis , pozitivno?! a od pocetka zauzmi stav, i drzi ga se sa svima, kako njegovima, tako i svojima. samo hrabro, jasno i glasno, i uzivaj. uopce se nemoj time zamarati. razmisljaj kako ces ti biti najbolja mama svom djetetuuser posted image sretno!

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
15.8.2012 15:40:19   
Precious

IZVORNA PORUKA: bambika


IZVORNA PORUKA: almondray

uuu ova mi je tema teška za živce.... kad je moj mali imao svega 3-4 mj ostavim ga svekrvi da bi otišla u baštu umjesto nje , kao meni je lakše. Vraćam se kući kad ona sjedi sa svojom haman isto tako ćoravom prijateljicom na terasi i poje dijete... Ja sam zgrabila flašicu kad imam šta i vidjeti...puna mrava...a gospođe babe mislile da je to kim ..halooo
One su skuhale kim , kao protiv grčeva, i usput mi nahranile bebu kašom od mrava!!!!


user posted image grozno! bit cu mama za mjesec dana aBd, i znam da me sve to isto ceka, samo ne znam kako da se branim od tih savjeta a da se ne posvadjam sa svima.


Ja vec znam da cu se posvadjati, ali za dobrobit svog djeteta ne bez razloga i onda me nije ni briga ...

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
19.8.2012 12:51:23   
MAMA MA
http://www.depo.ba/hronika/argument-i-ja-sam-to-jeo-pa-sta-mi-fali-predstavlja-zamku-i-opasnost-po-zdravlje-najmladih

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
19.8.2012 20:41:18   
ljubicica5
To je svugdje isto. Ja imam brata od 4 godine. Mojoj mami se svak petlja u odgoj i svi u njenom okruzenju su savjetnici, po najvise moji dedo i nana, s oceve strane. Oni su oboje stariji ljudi i piju puno lijekova, svako jutro, podne i vecer imaju par tableta koje trebaju popiti. I svaki put dadnu jednu po jednu tableticu bratu u rukicu i on im stavi tabletu u usta i tako dok sve ne popiju oboje... Mama na to poludi, babo isto, ja... babo povisi ton na njih, mama objasnjava kako nije dobro, mali je nemiran, nepredvidljiv u svakom trenutku moze sebi staviti tabletu u usta i sta onda, onda ce olizati prste prije nego mu operu ruke, ali nista, njih boli briga, i svaki put isto, babo ili mama uzmu dijete, nose ga na pranje, mali place, a oni i dalje cekaju da im on da tablete i tako bas svaki put. Sreca im je pa ne zive skupa, ali zive blizu i cesto su zajedno.

i ovo mi naumpade, dedo imao nekakve cireve po cijelom tijelu i sjede, previje sebi cir, a malom da prljavu gazu da nosi u kantu za smece. Ili kad jede, malog ili mama hrani njegovom kasikicom ili jede sam, a i dedo i nana mu svojim kasikama trpaju dodatne zalogaje, iako sjede na drugom kraju stola. Mislim, volim ja svog dedu i nanu neizmjerno, ali se uvijek svadam s njima zbog tih stvari. Sad i sama ocekujem bebicu, u utorak ulazim u deveti i vec vidim sebe kako cu se svadati sa svima, ako mi bude situacija kao kod mame :)

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
19.8.2012 20:47:31   
nanika

IZVORNA PORUKA: ljubicica5

Ili kad jede, malog ili mama hrani njegovom kasikicom ili jede sam, a i dedo i nana mu svojim kasikama trpaju dodatne zalogaje, iako sjede na drugom kraju stola.

user posted image ovo je stvarno ruzno, ja bih im rekla pa neka se ljute koliko hoce.

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
19.8.2012 20:50:49   
ljubicica5
joj draga, pa problem i jeste sto se ne ljute... odnosno ne reaguju, kako god im covjek objasnio ili rekao, na lijep, ljubazan nacin ili vikom i galamom, oni opet rade po svom... ili prestanu na 5 min, u najboljem slucaju.

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
19.8.2012 21:24:50   
almondray
Strašno je to , pa ne daj Bože da mali tako popapa koju tableticu...

Moj je tako dobio mononukleozu , dok. nam je rekla da se to prenosi pljuvačkom i da je zovu "bolest poljubca" i da mu je to vjerovatno prenio neko od odraslih jer možeš biti nosioc virusa a da i ne znaš...odmah mi je prošlo kroz glavu dijeljenje kašike user posted image kako sam tad poludila user posted image
Treba svima postavit jasne granice !!!

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
20.8.2012 23:14:44   
Candy
Ako je obolio od mononukleoze znaci da mu je odbrambeni sistem organizma bio jako slab, jer da mu je imunitet bio dobar ne bi obolio, znam to jer sam prije 8 godina ja to prebolovala, i bila sam tezak slucaj sa svojih 19 godina... Bolje je da se to preboli dok je mali, kazu da mnoga djeca to prebole "s nogu". A nisam jela oz tudjih kasika...

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
20.8.2012 23:39:40   
animagical
ali si se vjerovatno ljubila user posted image ja nimalo ne vjerujem u kupljenje imuniteta iz tudjih usta...mislim, kod beba...

(odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
20.8.2012 23:41:02   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: animagical

ali si se vjerovatno ljubila user posted image ja nimalo ne vjerujem u kupljenje imuniteta iz tudjih usta...mislim, kod beba...

user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
21.8.2012 8:38:02   
almondray

IZVORNA PORUKA: animagical

ali si se vjerovatno ljubila user posted image ja nimalo ne vjerujem u kupljenje imuniteta iz tudjih usta...mislim, kod beba...

Ni ja ... i baš taj stav kod svoje sveki mrzim , bolje je da preboli dok je mali!!! Ili ti , hajde ba neće mu ništa bit!!!
A nikad se niko od njih nije ponudio da ga drži dok vadi krv , da bude budan noćima dok ima temp. , niko , samo ja !!! I zbog toga sam si davala za pravo da napravim lom zbog flašice pune mrava , olizane cucle ako bi pala na pod ili te famozne kašike ...
A mononukleoza je jedna u nizu bolešćura koja se prenosi putem pljuvačke i nije nam bilo nimalo lako , s tim više jer je bio malecki (3 god) a stalno smo visili po zaraznom kontrolišući kojekakve nalaze , mogao je usput još koju boljkicu pokupit...

A kod svih boljkica postoji period inkubacije , u kojem smo potencijalni prenosioci a da to i ne znamo i baš zbog toga trebamo se ponašati savjesno ( posebno ukućani i bliža rodbina koji su u tješnjoj vezi sa bebama i djecom) , ne žvalavit dijete po licu i ko zna šta još...

Mali je fala Bogu sad dovoljno odrastao da to ne dopušta više ikome , cijena : moj posao i moji živci.... uskoro aBd dolazi druga bebica a za nju je mama pripremila teren...
Možda bi sad neka pametna glava rekla , kako mu ipak ništa nije bilo od svega toga ... a o tome u nekoj drugoj priči....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
21.8.2012 12:08:25   
KupusLivada
na svaki komentar tipa "i mi smo tako pa sta nam fali" moj je odgovor "pa vidi nas kakvi smo" ili pocnem da nabrajam sta mi fali, od gastritisa, preko migrena, losih kukova, prosirenih vena, itd, a sve to krenulo jos u djetinjstvu

nasa je generacija (80ih) najbolji dokaz da nam HOCE nesto biti user posted image

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *