|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste u Zenici
10.8.2012 18:31:39   
NikaViktorija
joj nije bas lijepa prica i necu da prepadam ostale mamice ali mogu reci da se niposto ne inate i kad je u pitanju korupcija gore. ipal je vase i bebino zdravlje najvaznije i ne ganjajte principe. na kraju se kod mene porod zavrsio carskim rezom jer drukcije nije islo. mada moram pohhvaliti sestre sa patologije one su kraljice! ma sve! user posted image user posted image user posted image

I da me neko pogresno ne shvati carski rez je usljedio nakon trodnevne patnje u predradjaoni! a tako samo zeljela prirodan porod. user posted image
na kraju vazno je da je moj beban tu pored mene user posted image

< Poruku je uredio NikaViktorija -- 10.8.2012 18:34:35 >

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 851
   RE: Porodiliste u Zenici
28.8.2012 12:29:45   
didii
Ima li nekih novih porodilja koje su skoro bile u zenici? Kakvo je stanje? I sta se stvarno smije ponijeti sa sobom kada krenes na porod jer koliko sam se raspitivala uglavnom sam dobivala oprecne odgovore... da li imaju jasna pravila oko toga ili to ide kako kome prodje? Cak sam skoro cula da mob se nesmije unositi... wtf user posted image user posted image

(odgovor članu NikaViktorija)
Neposredna veza do poruke: 852
   RE: Porodiliste u Zenici
28.8.2012 23:46:05   
Candy
Ma smijes ga unijeti, samo na vibru i tak... Ja sam ga unijela u radjaonu i stavila pored sebe...

(odgovor članu didii)
Neposredna veza do poruke: 853
   RE: Porodiliste u Zenici
7.9.2012 23:54:04   
Merjem89
evo i mene:),nemogu reci da sam nova,ovdje sam 2 godine i citam sve na forumu,ali prvi put komentarisem.Skoro sam dosla iz bolnice iz Zenice,radili mi kiretazu,lezala sam gore oko 10 dana prije kiretaze,cuvala trudnocu,ali zavrsi kako zavrsi.Za osoblje neznam sta da kazem,ima ih jako finih,a ima i onih drugih:).Sve u svemu ne sekirajte se,bit ce onako kako je vama sudjeno.Mene je prije 11 mjeseci porodio arap doktor Zijad i ja sam zadovoljna:).Bitno je da Allah daa lahak porod,a Zijo je tu samo da dohvati bebicu i da usije poslije:).Sto se tice mobitela,moze i u predradjaoni i u radjaoni,a i sad na patologiji kad sam lezala,znaci nema problema sto se mobitela tice,samo naravno galame kad se prica u njihovom prisustvu a kad nema osoblja bujrum:).Eto drage moje zelim vam svima srecu,da sve prodje brzo i hairli...



(odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 854
   RE: Porodiliste u Zenici
8.9.2012 23:18:18   
lana84

IZVORNA PORUKA: Merjem89

evo i mene:),nemogu reci da sam nova,ovdje sam 2 godine i citam sve na forumu,ali prvi put komentarisem.Skoro sam dosla iz bolnice iz Zenice,radili mi kiretazu,lezala sam gore oko 10 dana prije kiretaze,cuvala trudnocu,ali zavrsi kako zavrsi.Za osoblje neznam sta da kazem,ima ih jako finih,a ima i onih drugih:).Sve u svemu ne sekirajte se,bit ce onako kako je vama sudjeno.Mene je prije 11 mjeseci porodio arap doktor Zijad i ja sam zadovoljna:).Bitno je da Allah daa lahak porod,a Zijo je tu samo da dohvati bebicu i da usije poslije:).Sto se tice mobitela,moze i u predradjaoni i u radjaoni,a i sad na patologiji kad sam lezala,znaci nema problema sto se mobitela tice,samo naravno galame kad se prica u njihovom prisustvu a kad nema osoblja bujrum:).Eto drage moje zelim vam svima srecu,da sve prodje brzo i hairli...





žao mi je što je kod tebe tako završilo user posted image ali ipak hvala ti što si svoje iskustvo podjelila s nama... svaka informacija dobro je došla. Pozdrav i hrabro user posted image

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu Merjem89)
Neposredna veza do poruke: 855
   RE: Porodiliste u Zenici
8.9.2012 23:52:49   
didii
Ma sve je dobro dok ne tuku user posted image
Meni je termin 11-og... valjda bude sve ok i prodje normalno,bilo me je strah vise toga odnosa osoblja prema porodiljama nego samog poroda ali sada samo Boga molim da bebi bude zdravo ostalo ce se podnijeti nekako user posted image

_____________________________

"Ljepota je ... kad oko na ovome svijetu iznova otkrije ono što um već po sebi zna."

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 856
   RE: Porodiliste u Zenici
15.9.2012 20:49:18   
sweet
Samo kratko da se javim. Rodila sam prosli mjesec i mogu samo da pohvalim osoblje. Ja nisam imala nikakav problem s njima kao ni zene koje su bile u mojoj sobi. Napomenucu da soba gdje sam se probudila je imala 6 kreveta i kupatilo unutar sobe (znaci kupatilo koriste samo pacijenti te sober). Kreveti su se mogli podici da budete u visini s bebinim kreveticem a i naslon se mogao dizati i spustati istim principom. E sada da li je tako u tom novom dijelu u svakoj sobi ne znam. Ali na trudnickom i patologili je stari wc i nema svaki krevet automatsko podesavanje kreveta, ali su barem madraci puno bolji nego na ginekologiji gdje sam ranije nekada lezala. Samo jos da napomenem da me je vise iznenadila nehigijena i nekultura pacijenata nego ponasanje osoblja. Istini za volju ocekivala sam da ce osoblje da bude lose i neljubazno ali eto pozitivno sam se iznenadila :). Jedina moja zamjerka ide na hranjenje beba i to sto osoblje ocekuje da vi znate da hranite bebu iako vam je to prva beba pa se ne snalazite. Na moj zahtjev bile su tu na raspolaganju da pomognu, ali eto ja sam nekako mislila da ce da pitaju da li znamo kako da hranimo bebu....ali eto ja sam valjda ocekivala vise po tom pitanju. Ako imate jos nekih pitanja odgovoricu ako znam. Pozdrav

(odgovor članu didii)
Neposredna veza do poruke: 857
   RE: Porodiliste u Zenici
16.9.2012 12:46:52   
Precious

IZVORNA PORUKA: sweet

Samo kratko da se javim. Rodila sam prosli mjesec i mogu samo da pohvalim osoblje. Ja nisam imala nikakav problem s njima kao ni zene koje su bile u mojoj sobi. Napomenucu da soba gdje sam se probudila je imala 6 kreveta i kupatilo unutar sobe (znaci kupatilo koriste samo pacijenti te sober). Kreveti su se mogli podici da budete u visini s bebinim kreveticem a i naslon se mogao dizati i spustati istim principom. E sada da li je tako u tom novom dijelu u svakoj sobi ne znam. Ali na trudnickom i patologili je stari wc i nema svaki krevet automatsko podesavanje kreveta, ali su barem madraci puno bolji nego na ginekologiji gdje sam ranije nekada lezala. Samo jos da napomenem da me je vise iznenadila nehigijena i nekultura pacijenata nego ponasanje osoblja. Istini za volju ocekivala sam da ce osoblje da bude lose i neljubazno ali eto pozitivno sam se iznenadila :). Jedina moja zamjerka ide na hranjenje beba i to sto osoblje ocekuje da vi znate da hranite bebu iako vam je to prva beba pa se ne snalazite. Na moj zahtjev bile su tu na raspolaganju da pomognu, ali eto ja sam nekako mislila da ce da pitaju da li znamo kako da hranimo bebu....ali eto ja sam valjda ocekivala vise po tom pitanju. Ako imate jos nekih pitanja odgovoricu ako znam. Pozdrav


Ja sam se porodila tamo 7.9. , carski je bio u pitanju, nije islo drugacije user posted image . Mene je razocaralo sto su bas te sestre koje se o bebama brinu, stvarno neljubazne i nepristupacne. Moj savjet za zene koje imaju uvucene bradavice je da ponesu u bolnicu izmedju ostalog i silikonske bradavice za dojenje. Vase spavacice nisu dozvoljene ukoliko odmah idete u predradjaonu,tamo dobijete njihove, a ako ostajete na trudnickom odjelu, tu oblacite vase.
I da napomenem, ne nosite sa sobom nikakve dragocjenosti, kradje se desavaju, meni licno i zeni do mene. Cak mi je i grudnjak za dojenje neko ukrao. I jos nesto, ako necete nekom platiti, budite spremni na najgore.

Bolje je da se zenice ovdje informisu pa makar se i prepale, nego tamo kad odu, pa nemaju kad mislit kako i sta. Na kraju krajeva, ovo je sve istinito, nije niko izmislio ...nažalost...

(odgovor članu sweet)
Neposredna veza do poruke: 858
   RE: Porodiliste u Zenici
16.9.2012 17:13:47   
sheri

IZVORNA PORUKA: Precious


IZVORNA PORUKA: sweet

Samo kratko da se javim. Rodila sam prosli mjesec i mogu samo da pohvalim osoblje. Ja nisam imala nikakav problem s njima kao ni zene koje su bile u mojoj sobi. Napomenucu da soba gdje sam se probudila je imala 6 kreveta i kupatilo unutar sobe (znaci kupatilo koriste samo pacijenti te sober). Kreveti su se mogli podici da budete u visini s bebinim kreveticem a i naslon se mogao dizati i spustati istim principom. E sada da li je tako u tom novom dijelu u svakoj sobi ne znam. Ali na trudnickom i patologili je stari wc i nema svaki krevet automatsko podesavanje kreveta, ali su barem madraci puno bolji nego na ginekologiji gdje sam ranije nekada lezala. Samo jos da napomenem da me je vise iznenadila nehigijena i nekultura pacijenata nego ponasanje osoblja. Istini za volju ocekivala sam da ce osoblje da bude lose i neljubazno ali eto pozitivno sam se iznenadila :). Jedina moja zamjerka ide na hranjenje beba i to sto osoblje ocekuje da vi znate da hranite bebu iako vam je to prva beba pa se ne snalazite. Na moj zahtjev bile su tu na raspolaganju da pomognu, ali eto ja sam nekako mislila da ce da pitaju da li znamo kako da hranimo bebu....ali eto ja sam valjda ocekivala vise po tom pitanju. Ako imate jos nekih pitanja odgovoricu ako znam. Pozdrav


Ja sam se porodila tamo 7.9. , carski je bio u pitanju, nije islo drugacije user posted image . Mene je razocaralo sto su bas te sestre koje se o bebama brinu, stvarno neljubazne i nepristupacne. Moj savjet za zene koje imaju uvucene bradavice je da ponesu u bolnicu izmedju ostalog i silikonske bradavice za dojenje. Vase spavacice nisu dozvoljene ukoliko odmah idete u predradjaonu,tamo dobijete njihove, a ako ostajete na trudnickom odjelu, tu oblacite vase.
I da napomenem, ne nosite sa sobom nikakve dragocjenosti, kradje se desavaju, meni licno i zeni do mene. Cak mi je i grudnjak za dojenje neko ukrao. I jos nesto, ako necete nekom platiti, budite spremni na najgore.

Bolje je da se zenice ovdje informisu pa makar se i prepale, nego tamo kad odu, pa nemaju kad mislit kako i sta. Na kraju krajeva, ovo je sve istinito, nije niko izmislio ...nažalost...

ja nisam nikome nista platila, a imam odlicno iskustvo. user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 859
   RE: Porodiliste u Zenici
17.9.2012 11:41:55   
sweet
Sto se tice dragocjenosti, to se i ne nosi na neko mjesto koje djelis sa toliko zena u prostoriji, nikada ne znate s kim ste u sobi ( to je moje misljenje). A na kraju krajeva uvijek vam vasi mogu donijeti ono sto vam treba i pozvoniti te dati sestrama da vam unesu. Meni je muz donosio svari kada god sam ga zamolila i sestre su uvijek iste unijele meni (osim voca to se ne smije unositi). Meni su recimo sestre davale izdajalice (one koje su imale na odjelu), a i zenama koje su bile u mojoj sobi. Da se razumjemo sestre nisu bile osmijeh od uha do uha, ali ako ih nesto zamolis nisu nikada odbile. Ali eto iskustva se stvarno razlikuju od osobe do osobe. Moja topla preporuka ako ste na carski ( pa cete ostati vise dana u bolnici) da ponesete ili vam kasnije donesu grudnjake za dojenje i one umetke-slicno tuferima, ne znam kako se zovu, da mozete da ih nosite. Jer mlijeko kada curi brzo vam smoci spavacicu koju onda morate mijenjati stalno,a spavacica se nekada desiu da nema za promjeniti ili su pak neodgovarajuce velicine. Ja sam iskreno bila zadovoljna spavacicama-ocekivala sam puno gore user posted image .

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 860
   RE: Porodiliste u Zenici
28.9.2012 19:14:39   
lana84
čula sam da nedaju lak na noktima, jel to istina?? mamice koje ste rodile, jeste li imale lak? kod mene inače nokti su malo kritični i stalno lakiram, zato pitam user posted image

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu sweet)
Neposredna veza do poruke: 861
   RE: Porodiliste u Zenici
28.9.2012 19:35:50   
Mya_81 RR
Joj, ja sad fkt ne mogu da se sjetim zašto, ali iz medicinskih razloga se ne da lak, tako da ga ne bi dali ni u jednom porodilištu. Ne znam tačno zašto, ali ako dodje do nekih problema vide promjene na noktima pa zato.

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 28.9.2012 19:36:28 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 862
   RE: Porodiliste u Zenici
28.9.2012 19:38:43   
bebacha
zbog anestezije jer kao lak i nakit ometaju njeno dejstvo

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 863
   RE: Porodiliste u Zenici
28.9.2012 19:42:03   
felix

IZVORNA PORUKA: lana84

čula sam da nedaju lak na noktima, jel to istina?? mamice koje ste rodile, jeste li imale lak? kod mene inače nokti su malo kritični i stalno lakiram, zato pitam user posted image

jesam imala lak, nije mi niko rekao da skinem ....

_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 864
   RE: Porodiliste u Zenici
3.10.2012 11:34:37   
sweet
Mislim da ako vec znas za operaciju mozes ga skinuti jer u slucaju da krene tokom operacije nesto po zlu vide lakse promjene pod noktima. Vidjala sam da zene imaju neke na rukama a na nogama ne. Ali vjerujem da moze i s lakom, ponesi malo acetona pa ako zapne da mozes samo skinuti prije no sto odes na operaciju. Pozdrav

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 865
   RE: Porodiliste u Zenici
3.10.2012 11:57:04   
palachinken

IZVORNA PORUKA: lana84

čula sam da nedaju lak na noktima, jel to istina?? mamice koje ste rodile, jeste li imale lak? kod mene inače nokti su malo kritični i stalno lakiram, zato pitam user posted image

Pa neće ti niko u porodilištu gledati nokte, preživjet ćeš koji dan ili sedmicu bez laka.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 866
   RE: Porodiliste u Zenici
3.10.2012 12:10:05   
MELLI
Kada sam ja trebala roditi, znam da mi je babica,odmah poslije vaginalnog pregleda, obavila i "pregled noktiju" . Gledaju boju i promjene na noktima, tako da ti savjetujem da već sada skineš lak.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 867
   RE: Porodiliste u Zenici
15.10.2012 17:21:19   
lana84
Rodila sam prekranu djevojčicu 30.09. u porodilištu Zenica. Mogu samo reći da mi je to bilo jedno prekrasno iskustvo, sa divnom babicom Nedžmijom i još divnijom doktoricom Bedrenom Muričević. Doktorica je te nedjelje bila dežurna i hvala dragom Bogu da sam stigla u njenu smjenu. Toliko je krasna, pažljiva, strpljiva, ma sve pohvale.
Došla sam u bolnicu s napuknutim vodenjakom, 4 prsta otvorena u 12h, a u 15:30 rodila. Porađala me doktorica, babica je tu bila samo kao pomoć. Moram napomenuti da mi nije radila epizotomiju (zato sam i napisala strpljiva) što mi je jako olakšalo oporavak.
Eto, ja sam rodila u Zenici dvoje djece i ovoga puta nemam niti jednu primjedbu. Znam da osoblje nije toliko sjajno, ali ako se i mi samo malo potrudimo znaju biti ljubazni. user posted image


_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 868
   RE: Porodiliste u Zenici
1.12.2012 16:17:02   
Pufkica_
Zdravo svimaaaa..
Porodila sam se prije nekih mjesec dana.Sad imam prekrasnu bebicu u kuci user posted image ..Moram reci sve pohvale za dr.Sahovic Envera.Jako ljubazan doktor,na preglede sam isla privatno kod njega u ordinaciju..stvarno sam zadovoljna,hvala Bogu sve je dobro proslo.strucan je i preporucujem :) sto se bebice tice,jako sam sretna,ovo mi je sve novo..a sada nastavak neprospavanih noci hehe pozdrav za sve

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 869
   RE: Porodiliste u Zenici
18.12.2012 0:00:08   
TREND
Pozdrav ja sam rodila prije 2 i po mjeseca u Zenici...sto se tice osoblja izdvojila bi sestru za bebe gospodju Emiru svaka joj cast a doktor Bojan Gvozdenovic je za svaku pohvalu sim buducim majkama bi preporucila samo njega...

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 870
   RE: Porodiliste u Zenici
6.1.2013 18:47:51   
Storm
Pozdrav svima...evo da se i javim, jer me sve to uskoro ceka ovdje u Zenici. Termin je pocetkom Februara.

Bas sam saznala da na porodiljskom uopste ne trebaju gacice hihihi kao dok lezis drzis ulozak medju nogama, a ako hoces do wc pridrzis ga rukom haha, valjda zbog rane i zarastanja i tako to. Ovo naravno poslije prirodnog poroda. Pa eto ako neko ima neka iskustva s tim.....ja sam mislila ipak spakovati koje nek se nadju user posted image

Usput jel ti tamo oduzmu ako spakujes nesto sto ti ne treba? Glupo bi mi bilo da mi oduzimaju moje stvari, iako naravno samo mi je stalo da sve prodje kako treba i ja ugledam svoju user posted image

Uglavnom ima li vec nekih svjezih iskustava u ovoj 2013.god.?

(odgovor članu TREND)
Neposredna veza do poruke: 871
   RE: Porodiliste u Zenici
7.1.2013 12:13:10   
didii
Sto se tice gacica mrezastih one mogu a i ne moraju se imati, ja doduse govorim ono sto znam za carski rez, ali mislim i za prirodan porod da nema neke ni potrebe za gacicama jer si tu jedan dan, ulosci ako su sami izmedju nogu nemogu vala ispasti tako da se ne brines :)
Oni ti na prijemu kazu otprilike sta se smije unijeti ali niko ne pretura po stvarima da pregleda. Doduse meni licno je rekla da sve stvari stavim u kesu a torbu da vratim, al mislim da je to sve individualno zavisi ko je dezurni, ali svejedno nece ti nista faliti a i ako zafali uvijek ti neko moze donijeti... Meni iskreno nakon poroda nije bilo ni docega pa mi nista nije falilo :D I ne opterecuj se tim stvarima nego se psihicki samo dobro pripremi a sto ti zafali od stvari nace se

Sretnoo

_____________________________

"Ljepota je ... kad oko na ovome svijetu iznova otkrije ono što um već po sebi zna."

(odgovor članu Storm)
Neposredna veza do poruke: 872
   RE: Porodiliste u Zenici
7.1.2013 17:29:17   
Storm
Ej hvala, ma joj znam skroz si upravu i sigurno ni meni nece biti do tih nekih gluposti, ali eto nekako sada iz minute u minutu nesto novo nalazim...valjda me trema puca...ma bice dobro user posted image

(odgovor članu didii)
Neposredna veza do poruke: 873
   RE: Porodiliste u Zenici
30.1.2013 14:41:39   
my beby
pozdrav nova sam na forumu pa moze li mi neko reci od vas jeli moguce da doktor cestic pogrijes spol djeteta mislim da kaze od cetiri mjeseca da je djevojcica a poslije da se rodi djecak kolike su sanse hvala vam unaprijed

(odgovor članu Storm)
Neposredna veza do poruke: 874
   RE: Porodiliste u Zenici
20.2.2013 0:03:11   
Božana23
Ma nije tako loše kao što se priča,bolnica ko i svaka druga.Mene je porodio tj.carskim rezom doktor Granić,i sve najbolje o njemu.Ako bude i drugo dijete opet cu stimat da budem kod njega.

(odgovor članu my beby)
Neposredna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *