|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
11.9.2013 12:15:29   
Lejla Ka
Bejbi opiši mi detaljno u ćemu je problem. Šta znači bol u desnoj dojci? Da li je dojka nabrekla, da li je bol oštra, tupa? Da li je bol na jednom mjestu ili u cijeloj dojci? Da li osjetiš nekekvržice u dojci?
Bejbi, tek si prestala dojiti, sve je to sad normalno, nema razloga da paničiš zbog nečeg što 98% nije slučaj.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 676
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
11.9.2013 12:22:20   
Crnkica
Bejbibi zašto prizivaš crne misli pa opusti se..tek si prestala dojiti i to je posve normalno da tu i tamo neki kanalić zaštopa....teško koja dojilja prođe bez problema kad prestaje dojiti.Kupus na dojke,hladne obloge i odmor,nema potrebe za depresijom...govorim ti jer imam iskustva sa istim,samo lagano..user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 677
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
11.9.2013 14:25:47   
bejbibi
pa ovako......bol je na samo jednoj strani ,prema unutrasnjosti ..preciznije receno na lijevoj strani desne dojke gore gdje pocinje....kad pipnem osjeti se ko nesto mala kvrgica ,onako tvrdo je ne znam ni ja ....pocelo je prekjuce i svakim danom sve veca bol i jutros kad sam ustala bas me bolilo i dmah sam kod doktora otisla (al je nije bilo i kako sam ranije rekla sestra tamo mi je to tako preporucila i rekla da nije nista) ne bi ja ni brinula da mi mama ne boluje :(((....al eto uhvati panika htjela ne htjela......ja sam maloprije izmuzla i ko da je manja bol...inace dojka nije tvrda ,onakmekana je na dodir al kad dodirnem taj gornji dio boli me .....sad malo manje........eh sad jel to zbog prestanka dojenja???????

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 678
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
11.9.2013 14:29:40   
Lejla Ka
To je definitivno došlo do začepljenja kanalića.

Kakva si sa izdajanjem, da li si prije izdajala i čime?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 679
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
11.9.2013 14:37:07   
bejbibi
pa izdajem pumpicom..ona aventova.....ma rijetko sam izdajala..mozda ukupno 3-4 puta...izdajala bi bas kad mi se dojke napune i pocne curit a beban bi tad spavao il ne bi bio gladan..i to samo na pocetku ..prva 4 mjeseca.....i nisam vise .......eto do danas......sta preporucujete dok ne odem na kontrolu ????

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 680
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
12.9.2013 9:54:52   
Lulu_08
bejbibi ja bih uradila sljedeće: tuširanje toplom vodom, pa uz tuširanje masiranje blago po području gdje je došlo do začepljenja, kružnim pokretima lagano "istiskajući" mlijeko prema bradavici, nakon "olakšanja" hladno tuširanje i obloga, kupusna liska je po mom dobra. Tako par puta dok se ne "smiri" situacija.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 681
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
12.9.2013 10:00:57   
Mamica24
Ja sam izdajala ali sam opet pod rukom mogla osjetiti kuglice. Onda sam tuširala masirala i stavljala kupus liske.. imam osjećaj da su mi one to smirile.. sve proslo za 7 dana.. sad su mi sike manje za dva broja user posted image user posted image pa se valja gojiti da nadodju user posted image

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 682
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
12.9.2013 12:50:18   
Lejla Ka
Evo ovo što Lulu i Mamica predlažu. Zagrijati prije masaže, masirati i izdajati koliko ide, onda hladnu oblogu, pa kupus (iz lista svježeg kupusa izrežeš tvrde žile, istucaš le malo da omekne i pusti sok, i njome obložiš dojku, ali ne na bradavicu, mjenjaš kad svehne). Proći će to. Možeš napraviti i čaj od peršuna ili žalfije, pa popiti cca 3 šolje dnevno, nekim ženama i to pomaže za smanjenje proizvodnje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 683
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
19.9.2013 19:07:08   
bejbibi
evo da se javim da kazem da sam bezveze brinula...isla kod doktorice na pregled i sve uredu...ono sto me bolilo je bilo zacepljenje al rekla mi je da ne bi vise trebalo doci do toga jer kao nema zaostalog mlijeka .....medjutim, rekla mi je da tu gdje me bolilo moze nekad doci do nekih promjena i da trebam redovno na kontrole ici..tj. svakih 6 mj otprilike......ali zasad nema nista sumnjivo:)))

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 684
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
19.9.2013 21:51:07   
Lejla Ka
user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 685
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
19.9.2013 22:01:17   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

To je definitivno došlo do začepljenja kanalića.

Kakva si sa izdajanjem, da li si prije izdajala i čime?


ja sam ovo imala pa sam hladnu oblogu stavljala i masirala tj.izdajala mlijeko rukom nekoliko puta i bol je prestao

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 686
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
3.10.2013 12:29:58   
ljubicica5
Pozdrav svim clanicama!

Meni treba brzi odgovor, ukoliko znate. Prestala sam dojiti djevojcicu prije 4 mjeseca, 8 mjeseci sam je dojila. Danas mi je procurilo mlijeko iz obje dojke.

Da li je moguce da sam opet trudna, s tim da sam imala redovnu menstruaciju ovaj mjesec, ili je to mozda od ovog dojenja??? Da li ste vi takvo sto prosle?

Hvala svima unaprijed!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 687
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
16.10.2013 0:52:12   
mea29
Pozdav svima,

treba mi savjet kako najbezbolnije prestati dojiti, u kratkim crtama, iskreno ja ne bih prestajala uopste, iako sina dojim vec dvije godine, nikad nije liznuo AD, voli da doji, imam mlijeka, ne doji cesto ali pred spavanje obavezno, i tokom noci, a tokom dana kad mu je cejf, nekad svako malo, nekad zaboravi.

Pitala sam nekoliko pedijatrica, misljenja su podjeljenja, jedna kaze da je vrijeme da prestanem, druga da sacekam jos malo jer mi je djecak tek krenuo u vrtic pa se tesko privikava pa eto da mu nije dodatni stres, a opet sa druge strane i ja sam zbog tog vrtica stalno nervozna jer stalno ima proljeve i povraca, pa sad ne znam da li mu cinim dobro i ima li to neke veze , uopste nisam pametna.

Nikada nisam izdajala jer je beba uvijek redovno sisala, osim dvije tri kapi da ja probam jel mlijeko mozda gorko, to me je pitala svekrva zbog ovih proljeva kod djeteta. I mama me pritisce kao vijeme je da prestanem. Iskreno ni sama ne znam kako cu to prestajanje dojenja prezivjeti.

_____________________________

Sunce mamino 24.10.2011.g

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 688
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
16.10.2013 23:23:34   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: ljubicica5

Pozdrav svim clanicama!

Meni treba brzi odgovor, ukoliko znate. Prestala sam dojiti djevojcicu prije 4 mjeseca, 8 mjeseci sam je dojila. Danas mi je procurilo mlijeko iz obje dojke.

Da li je moguce da sam opet trudna, s tim da sam imala redovnu menstruaciju ovaj mjesec, ili je to mozda od ovog dojenja??? Da li ste vi takvo sto prosle?

Hvala svima unaprijed!


Mlijeko se u malim količinama proizvodi još mjesecima nakon prestanka dojenja.
Što se tiće trudnoće, ako ste imali nezaštićen odos normalno da je moguće da si trudna, bez obzira na pojavu mlijeka.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 689
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
16.10.2013 23:26:01   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mea29

Pozdav svima,

treba mi savjet kako najbezbolnije prestati dojiti, u kratkim crtama, iskreno ja ne bih prestajala uopste, iako sina dojim vec dvije godine, nikad nije liznuo AD, voli da doji, imam mlijeka, ne doji cesto ali pred spavanje obavezno, i tokom noci, a tokom dana kad mu je cejf, nekad svako malo, nekad zaboravi.

Pitala sam nekoliko pedijatrica, misljenja su podjeljenja, jedna kaze da je vrijeme da prestanem, druga da sacekam jos malo jer mi je djecak tek krenuo u vrtic pa se tesko privikava pa eto da mu nije dodatni stres, a opet sa druge strane i ja sam zbog tog vrtica stalno nervozna jer stalno ima proljeve i povraca, pa sad ne znam da li mu cinim dobro i ima li to neke veze , uopste nisam pametna.

Nikada nisam izdajala jer je beba uvijek redovno sisala, osim dvije tri kapi da ja probam jel mlijeko mozda gorko, to me je pitala svekrva zbog ovih proljeva kod djeteta. I mama me pritisce kao vijeme je da prestanem. Iskreno ni sama ne znam kako cu to prestajanje dojenja prezivjeti.

Mea, bitni ste samo ti i bebac!!!!

Proljev nema veze sa dojenjem. Prilagodba na vrtić također.

Slažem se sa mišljenjem da bi mu ukidanje dojenja ,sad kad se prilagođava na vrtić i ta prilagodba ide sporije, bilo dodatni stres, mislim da sam ti to već negdje napisala.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mea29)
Neposredna veza do poruke: 690
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.10.2013 0:56:45   
mea29
Hvala Lejla, ja sam vam pisala i pp na ovu temu ali kako nisam vidjela odgovor postavila sam isto pitanje ovdje, a vjerovatno ste mi tamo isto odgovorili :)

Hvala na podrsci jer ja bas nisam spremna na prestanak dojenja pa mi podrska znaci, iako se negdje u malom dijelu mozga pripremam na to ipak sve odgadjam, cim pomislim na prestanak meni se place, iako mi vecina zena kaze kao svaka ti cast ja ne bih mogla, i kao kako vise mozes da ne spavas i sta ja znam , ali ta njegova radost i sreca kad doji i kaze "majo cice mama" ne moze se mjeriti sa bilo cim, iako misljenja okoline uopste nisu pozitivna, mama mi samo prica o prolaktinu, neka joj dr. rekla da je to sto jos uvijek dojim katastrofa, neki kazu kao dijete vec zna sta su (.) pa to nije ok, i kao sigurno se pokvarilo mlijeko, jedna pedijatrica kaze da to mlijeko sada vec nema neku vrijednost, i tako...a mislim da cu jos malo uzivati...

_____________________________

Sunce mamino 24.10.2011.g

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 691
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.10.2013 1:17:44   
Lejla Ka
Da ti pravo kažem, doktorica koja je magistrirala na temu dojenja, a sarađujemo na promociji dojenja, i nedavno smo zajedno radile predavanje za buduće roditelje je rekla da ljekari na do diplomskom studiju, pa čak i iz pedijatrije o dojenju uče svega par rečenica kao načinu ishrtane dojenčeta i apsolutno ništa više. Možeš li onda zamisliti koliko je znanje o dojenju naših ljekara ako se sami malo više ne posvete obrazovanju na tu temu.

Moram prokomentarisati ovo user posted image : "neki kazu kao dijete vec zna sta su (.) pa to nije ok" user posted image

A šta to dijete zna, šta su (.)? I zaista, šta su dojke u stvari? Kako god ih zovemo, i pristojno i pogrdno opet naziv upučuje na njihovu primarnu funkciju, hranjenje djeteta. Dojeno dijete od početka života zna šta su (.)(.). One su mjesto sigurnosti, ljubavi, ugodnosti, one su rješenje svih briga i nervoza, sve se uz njih lakše prevladava, uči. Oni koji nisu dojeni tek kasnije postanu svjesni njihovog postojanja. A društvo koje ih posmatra prvenstveno u seksualnom kontekstu upravo ne zna šta su (.)(.)!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mea29)
Neposredna veza do poruke: 692
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.10.2013 1:21:04   
Lejla Ka
Mea, evo sad vidim da i kod mene odgovora na pp-u nema. Ubjeđena sam bila da sam ti odgovorila, ali mi sad nije jasno kako nema onog što sam pisala user posted image

Vidim i da si tamo spominjala prolaktin, da li imaš neke probleme sa lučenjem prolaktina od prije?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 693
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.10.2013 11:22:31   
mea29
Nisam imala nikakvih problema sa prolaktinom, niti sam o tome razmisljala, samo me mama s tim pritisce, neka joj dr. rekla "toliko dugo dojenje nije dobro za nju zbog prolaktina itd" i sad ona cita o tome i mene mrcvari s tim da prestanem,a ovo vezano za (.)(.) slazem se u potpunosti, prelijepo receno, sacuvat cu ovaj pasus :) to je stav moje kolegice koja je kad sam rekla da jos dojim, zakolutala ocima i rekla "kao pa prestani to nije lijepo ni pristojno, sad vec dijete zna sta su (.) (.), meni to nije lijepo zvucalo i mislim da je prvenstveno pomislila na (.) (.) kao nesto seksualno, a kao imam djecaka, ma mislim strasno, meni to na taj nacin nikada nije palo na pamet,valjda zato sto dojim i na (.) (.) gledam bas onako kako je Leja K napisala...

_____________________________

Sunce mamino 24.10.2011.g

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 694
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.10.2013 12:03:01   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Da ti pravo kažem, doktorica koja je magistrirala na temu dojenja, a sarađujemo na promociji dojenja, i nedavno smo zajedno radile predavanje za buduće roditelje je rekla da ljekari na do diplomskom studiju, pa čak i iz pedijatrije o dojenju uče svega par rečenica kao načinu ishrtane dojenčeta i apsolutno ništa više. Možeš li onda zamisliti koliko je znanje o dojenju naših ljekara ako se sami malo više ne posvete obrazovanju na tu temu.

Moram prokomentarisati ovo user posted image : "neki kazu kao dijete vec zna sta su (.) pa to nije ok" user posted image

A šta to dijete zna, šta su (.)? I zaista, šta su dojke u stvari? Kako god ih zovemo, i pristojno i pogrdno opet naziv upučuje na njihovu primarnu funkciju, hranjenje djeteta. Dojeno dijete od početka života zna šta su (.)(.). One su mjesto sigurnosti, ljubavi, ugodnosti, one su rješenje svih briga i nervoza, sve se uz njih lakše prevladava, uči. Oni koji nisu dojeni tek kasnije postanu svjesni njihovog postojanja. A društvo koje ih posmatra prvenstveno u seksualnom kontekstu upravo ne zna šta su (.)(.)!



Ovo me je do suza (radosnica) dovelo user posted image . Dojimo 16ti mjesec i još uvijek uživamo. Mlijeka ima dosta manje nego ranije, ali to zato jer smo ukinuli noćne podoje (nisam ja mogla više zbog posla, desile su se neke greške zbog nenaspavanosti) ali to nije problem, u trenucima kada doji dolazi do otpuštanja i ona guta, jede, uživa.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 695
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.10.2013 13:01:01   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mea29

Nisam imala nikakvih problema sa prolaktinom, niti sam o tome razmisljala, samo me mama s tim pritisce, neka joj dr. rekla "toliko dugo dojenje nije dobro za nju zbog prolaktina itd"


Lučenje prolaktina u toku laktacije, dakle proizvodnje mlijeka je sasvim i apsolutno normalno. To je naš prirodni hormon, i ništa nam, ne šteti. Zaista mi nije jasna ova primjedba, prvenstveno doktorice. Za majku vjerujem da ako je nešto loše čula, još od (neukog) ljekara i pročitala kakve probleme povišeni prolaktin (kad je funkcija hipofize poremećena mimo normalnih procesa ishrane dojenčeta) uzrokuje, brine.

Ali to nema nikakve veze sa vašim slučajem!

Reci ti majci da je dokazano da dojenje značajno smanjuje rizik od raka dojke, zida materice i jajnika. Hormonalni status u toku dojenja je normalan za ženski organizam i upravo mu koristi.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mea29)
Neposredna veza do poruke: 696
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
22.10.2013 8:55:43   
zumbulcica
samo da podjelim svoje iskustvo sa mamicama.Nakon 2god i 2mj. ja konacno prestala dojiti.Tesko mi je,strasno,mislim psihicki.Pokusavala sam u posljednjih par mjeseci sa raznim fazonima da svoju curu odvratin od (.) ali nije islo.Neki dan namazem (.) crvenim ruzem i ponudim joj..prvi put u zivotu je odbila dojkuuser posted image .Sada svima prica da je mamina cika bolesna i da ona nece vise da doji ali hoce da je mazi :) Danas treci dan kako nije trazila da doji i ja sam sretna zbog nje, sto je to tako brzo i lako proslo a tuzna sam zbog sebe zato sto mi nedostaje ona nasa bliskost, povezanostuser posted image

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 697
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
22.10.2013 20:44:02   
Alannah
Hjoj,mama budi ponosna na staz,pretpostavljam da ti je tesko. Mogu misliti nje kako objasnjava da je cica bolesna user posted image . Mi tek dojimo godinu i dvije sedmice,gledajuci bebaca nece nikad prestati,a oko nas se svi cude kako on veliki a jos doji.

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 698
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
23.10.2013 11:28:01   
Lulu_08
Imam mnogo mješanih osjećaja. Možda naše dojenje neće još prestati, ali odjednom od jučer imam dojam da mu se bliži kraj, a ja još nisam spremna user posted image .

Naime, zbog posla sam prije 2 sedmice odlučila da ukinemo noćno dojenje, te je L. od tada u spavaćoj sa tajom, i već neko vrijeme spava bez buđenja što je ranije bilo nepojmljivo.

I dalje doji u toku dana, vikendom nešto više i češće, i to ukidanje noćnog dojenja ranije nije uticalo na ostalo dojenje i mlijeko.

Kada jučer po prvi put u ovih 15,5mj za vrijeme podoja (4x u posljepodnevnim satima) nije niti jednom došlo do otpuštanja mlijeka za vrijeme dojenja user posted image . Mala je bila baš ljuta i prebacivala se na drugu stranu da proba dojiti, i tražila "cisa cisa" međutim nikako nije nadolazilo, ostale su nekako "prazne" user posted image user posted image .

Kako i zašto meni baš nije jasno...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 699
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
23.10.2013 12:18:33   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Imam mnogo mješanih osjećaja. Možda naše dojenje neće još prestati, ali odjednom od jučer imam dojam da mu se bliži kraj, a ja još nisam spremna user posted image .

Naime, zbog posla sam prije 2 sedmice odlučila da ukinemo noćno dojenje, te je L. od tada u spavaćoj sa tajom, i već neko vrijeme spava bez buđenja što je ranije bilo nepojmljivo.

I dalje doji u toku dana, vikendom nešto više i češće, i to ukidanje noćnog dojenja ranije nije uticalo na ostalo dojenje i mlijeko.

Kada jučer po prvi put u ovih 15,5mj za vrijeme podoja (4x u posljepodnevnim satima) nije niti jednom došlo do otpuštanja mlijeka za vrijeme dojenja user posted image . Mala je bila baš ljuta i prebacivala se na drugu stranu da proba dojiti, i tražila "cisa cisa" međutim nikako nije nadolazilo, ostale su nekako "prazne" user posted image user posted image .

Kako i zašto meni baš nije jasno...

Odgovorila sam ti na problemima.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *