|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 34 [35] 36   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.1.2015 15:02:13   
Hanady RR
ja sam se vartila na posao i dojila još iza toga 3-4 mjeseca...
samo moj mali rambo vazdan ok..al kako se ja pojavim konketuje se i po cijelu noć na meni...
ja sma njoj morala ukinut jer nisma mogla fizički da stignem sve...jer sma tada imala i stariju i svakojakih obaveza
al sve se može...sretno vam...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 851
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.1.2015 15:07:24   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja sam se vartila na posao i dojila još iza toga 3-4 mjeseca...
samo moj mali rambo vazdan ok..al kako se ja pojavim konketuje se i po cijelu noć na meni...
ja sma njoj morala ukinut jer nisma mogla fizički da stignem sve...jer sma tada imala i stariju i svakojakih obaveza
al sve se može...sretno vam...user posted image

Meni je tako bilo sa oboje. Ja sam počela raditi kad je njima bilo 11 mj, a dojili su do 15, odnosno 16 mjeseci.
Sa M i nekako, sa T grozno. On me ne bi pušta do noći, a dojio je isto ko novorođenče, svaki sat.
Ja sam tad i jako puno omršavila, spala na 48-49 kg. Svako malo se u WC-u na poslu izdajala, jer sam imala baš puno mlijeka.
Doduše, ja sam znala na poslu provesti nekad i po 12 sati, što je zaista puno za odvojiti se od malog "sisavca".

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 852
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.1.2015 15:14:30   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja sam se vartila na posao i dojila još iza toga 3-4 mjeseca...
samo moj mali rambo vazdan ok..al kako se ja pojavim konketuje se i po cijelu noć na meni...
ja sma njoj morala ukinut jer nisma mogla fizički da stignem sve...jer sma tada imala i stariju i svakojakih obaveza
al sve se može...sretno vam...user posted image

Oj mene ovo nocno konektovanje ubiuser posted image
Po cijelu noc je samo prebacujem s jedne na drugu stranu, sve kontam zubi je muce, zao mi je, ali prelazi u naviku. Naravno, ne razmisljam jos o prestanku dojenja, jer je mala, ali ne znam da li bih joj mogla ove nocne podoje dovesti u reduser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 853
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.1.2015 22:46:00   
Mrvica_83
Elma L Da te utjesim user posted image Draga mi se budimo konstantno user posted image user posted image 14 mjesec dojenja i nocu doji 4.5.6 puta .. ja sam navikla .. Naravno radim vec dugo ( kad je bebac navrsila 3 mjeseca ) tako da joj nocne podoje nemam srca izbaciti jer vjerovatno trazi nacin da nadoknadi bliskost sa mamom user posted image Mi cemo svakako dojiti 2 god + tako da .. Saljem zarljaj podrske !!

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 854
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.1.2015 23:19:58   
MicoTico
Elma, meni je T prvi put prespavao noć sa 2 g i 9 mj. Do tada 7-8 puta u toku noći. i kad je dojio i kad sam ga prestala dojiti.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 855
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.2.2015 12:36:32   
idana_85
I mene slomi nocno dojenje, s tim sto imam jos jednog starijeg razmazenka koji hoce svoju paznju,posao,kuca, ludim...kako da prestanem dojiti ili da prestanem bar nocu dojiti na najlaksi i najbrzi nacin?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 856
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
25.5.2015 11:38:45   
Maya_K
Vidim odavno nije niko pisao na temi.
Ja sam jučer definitvno prekinula dojenje. Sve bih ja podnijela i to konektovanje čim dođem kući i cijelonoćno dojenje, da mi nije oštetio bradavice, do te mjere da mi se plače kad krene da doji. Jedna je čak i krvarila. Ma živi užas.
Od jutros sam krenula sa oblogama od kupusa, pa se nadam da će mi pomoći, lijeva me više boli nego desna. Kad sam probala stisnuti da izdojim malo samo da popusti, em boli, em neće ni kap da izađe. Pa nemam pojma kako će biti do večeras.
Prva noć je prošla ok. Uspio je malo mlijeka iz flašice popiti i uninala sam ga. Imao je 3 buđenja, ovo treće je bilo u 4 ujutro i ono je bilo najgore, jedva se smirio. Nema više nazad, nadam se da će pritisak popustiti u ovaj dan-dva. Šta kažu iskusne mamice? Imate li ikakv savjet dodatno?



_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 857
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
25.5.2015 11:49:38   
kocka
Koliko ste imali podoja, koliko je bebi? Mi smo prekidali dojenje postepeno, smanjivanjem brojem podoja, pa kad je ostala na jednom onda sam je pustila da sisa svako drugi pa nekad treci dan sve dok nije mlijeko nestalo skroz. Ako si imala vise podoja moraces malo da izmuzes da se ne upali. Za bradavice je najbolja lanolinska krema, meni je ona iz dm-a bila super, mazi stalno i sto vise bradavice da budu na vazduhu dok se ne zalijece, ono koliko mozes.

(odgovor članu Maya_K)
Neposredna veza do poruke: 858
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
25.5.2015 11:58:20   
Maya_K
Bebi je 15 mjeseci.
A ja dodjem kući oko 16.30h tad podoji, i onda do spavanja oko 20-21h ne doji, udnji podoj je ujutro oko 5h bio.. Pa onda po noći doji 1256x.
A kako da izdojim, ručno? Boliiii user posted image .
Joj prvi put ovih problema nisam imala.

_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 859
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
25.5.2015 12:09:43   
kocka
Ako te boli moras izmuzati, pumpicom ako imas, ako ne onda rucno i to samo koliko da smanjis pritisak. Mozes ispod tusa pa toplom vodom i masirati i izmuzati, pa onda kupus. Ako te cucla po cijelu noc onda ti vjerovatno navuce puno mlijeka, bice ti problem tek tako odjednom da prestanes.

(odgovor članu Maya_K)
Neposredna veza do poruke: 860
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
25.5.2015 12:21:15   
MicoTico
Mayo, tako je i moj T, po cijelu noc, ko novorodjence. Bas sam imala problem oko odvikavanja, ne zbog njega, nego zbog upala kod mene.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 861
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
25.5.2015 12:23:27   
MicoTico
I moj je imao16 mj. Ja se osusila bila, grudi izgrizene, frka na poslu, nema me po cijeli dan, a ona njegova cjelonocna konekcija.... I on super prestao, bez nekog tersanja, a meni uzas nastao. Upale, temperatura, obloge, ....

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 862
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
25.5.2015 12:30:19   
Maya_K
Joj žene, strašno.
Ma na poslu sam, tuširanje tek mogu kad kući dodjem, a evo me grudnjak pun kupusa, rekoh kolegici da me kakav zeko sretne pojeo bi me čitavu user posted image

_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 863
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
25.5.2015 13:23:24   
Maya_K
Išla sa u wc da se izdojim, uspjela sam malo izdojiti, malo mi je lakše. Ma ja se nadam da će ovo potrajati dan dva i da će popustiti onaj veliki pritisak i da će se tijelo navići. Nadam se.

_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu Maya_K)
Neposredna veza do poruke: 864
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
27.5.2015 15:23:15   
ananas_ze
Mayo sretno!
Zalila sam se na nocne podoje al sad vidim da ima neko vise budjenja od nas pa me stid,mada zavisi od njega nekad su 2nocna podoja nekad 152

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Maya_K)
Neposredna veza do poruke: 865
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
28.5.2015 8:01:22   
Hannan
Maya, kako si? Je li situacija bolja?

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 866
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
1.6.2015 13:23:43   
niki83
Mayo, je li to drug E prestao dojiti?!?
Kako podnosite oboje?! user posted image user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 867
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.3.2016 11:49:39   
Lady26
Pozz, odavno niko nije pisao...
Beba za koji dan puni godinu aBd, ja se vracam na posao za 20ak dana i zelim prestati dojiti...
Ona je bukvalno ovisna, samo doji, super je jela i ostalu hranu, sad nece skoro nista, samo (.)
Slomi me po noci, ne mogu i ne smijem ni do wc-a otici, probudi se i galami...
Kako su mame cije su bebe bas bas voljele siku prestale dojiti? Ona tako tuzno place kad joj ne dam, tj pokusam da joj ne dam....user posted image
S jedne strane ne bih prestajala, jer obozava siku a sa druge sam preumorna, lomljena a trebam na posao...
Kako je navici na flasicu, preci na AD ili tetrapak?
Savjet pliiiiz, postajem ocajna user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 868
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.3.2016 13:03:31   
vedada
Lady i moj isto, samo što ja ne moram na posao. Al baš mi dosta. Pokušavala kravlje , al neće flasicu nikako.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 869
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.3.2016 13:08:11   
irenaSA
user posted image
Sve ko preslikanouser posted image
Meni je sve ovo bilo novina jer je S bila na AD-u pa nam proces odvajanja i nije teško pao...dojila je nekih osam mjeseci...
Sada sam septembar 2015 preplakala i prevrištalauser posted image
Vratila se na posao malo iza njegovog prvog rođendana..sikio svakih sat, sat i po...
Prve sedmice izdajala kući mlijeko da mu daju...za flašicu nije htio ni da čuje...čaša...ništa..na kašikicu ništa...uglavnom zavaravali ga nekim hapicama dvije sedmice...on se derao, demonstrirao i na kraju se pomirio da nema dojenja od 9.00 do 16.00user posted image
Zato kad u 16.00 prihvati sis, kako je zove, ne popušta do devet ujutro...
Iscrpljena sam, malaksala, smoždena ali i dalje dojim...ne spavam ni jednu noć kako treba...
Nadam se da će poslije drugog rođendana biti malo drugačije i da će njegova interesovanja ići dalje od sisuser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 870
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.3.2016 13:35:44   
idana1812
IZVORNA PORUKA: Lady26

Pozz, odavno niko nije pisao...
Beba za koji dan puni godinu aBd, ja se vracam na posao za 20ak dana i zelim prestati dojiti...
Ona je bukvalno ovisna, samo doji, super je jela i ostalu hranu, sad nece skoro nista, samo (.)
Slomi me po noci, ne mogu i ne smijem ni do wc-a otici, probudi se i galami...
Kako su mame cije su bebe bas bas voljele siku prestale dojiti? Ona tako tuzno place kad joj ne dam, tj pokusam da joj ne dam....user posted image
S jedne strane ne bih prestajala, jer obozava siku a sa druge sam preumorna, lomljena a trebam na posao...
Kako je navici na flasicu, preci na AD ili tetrapak?
Savjet pliiiiz, postajem ocajna user posted image


Moje djevojcice su voljele da doje, s tim da je starija sve normalno jela, dok je druga bojkotovala hranu. Ja sam izbacivala podoj po podoj. Bilo je dana kada mi se cinilo da je mladja gladna, ali bih je pustila malo i onda bi pojela normalan obrok. Pocela sam sa ukidanjem dnevnih podoja. Imali smo regularan jutarnji, poslije podne oko 16 i vecernji podoj. Potom sam ukinula ovaj u 16h, pa jutarnji, a na kraju nocne podoje. Mm je puno pomogao kad smo ukidali nocne jer je bio potreban neko drugi, ko nije mogao podojiti. Ja sam se nekada pitala zastro prekidam, ja sam imala krize, mogu misliti kako je njima bilo.

Uglavnom proces je trajao oko 6 sedmica, jer sam zeljela i svom tijelu dopustiti da dobije prirodni signal da treba da prestane da sa proizvodnjom mlijeka. U pocetku su obje znale podvirivati ispod maice, ali sam stavljala ili flaster koji je lako skinuti (treba izbjegavati one sto se upiju u kozu) ili selotejp, cisto da postoji barijera. Jedini stresan momenat je bio pred spavanje, ali i to traje par dana i ne duze. Moje nisu odmah htjele prihvatiti flasu, ali pomalo su same nadosle da im je to prihvatljiva zamjena. Starija je poslije bez problema pila mlijeko iz flase dok mladja nikad nije kao obavezu prihvatila da jede flasu, ona radije popije mlijeko iz case s kljunom i to joj je bilo dovoljno...

U svakom slucaju sretno!


< Poruku je uredio idana1812 -- 17.3.2016 13:38:45 >


_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 871
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.3.2016 16:44:17   
Lady26
Irena nemoj me tjesiti ziva bila user posted image
Salim se...
Emica je fino jela + dojenje, sad nece da jede a samo bi sikila...
Iscrpi me....
Sacekat cu da prodje rockas pa cu pokusati sa flasicom, kad bi je prihvatila mislim jedna briga manje...ma noci su najgore, nece ni cuclu vise, samo siku...ako ne dam odmah, isti tren user posted image digne kucu na noge user posted image user posted image

Irena, a jel htio jesti drugu hranu? Ne znam zasto Emica odbija user posted image , nadam se da.je zubic jer ne vadi prstic iz usta...mama se vec sekira, kao znala sam da.ce.to tako biti i sl....al sta da radim...

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 872
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
18.3.2016 8:14:00   
minie
Moj R je dojio skoro 2,5 godine, doduse ja nisam radila, ali to je bio takav ovisnik da je to nevjerovatno. Znalo se desiti da je za cijeli dan znao pojesti samo pola banane i ostalo dojio. Prekinuli naglo, jer drugacije nije moglo, a plako je tako tuzno, da srce covjeku pukne. stavila ja malo bibera na bradavice i on hoce da doji pa vidi onaj biber i pocne plakati, od tada je poceo fino i jestii.

Moja snaha se vratila na posao kad je maleni imao 5,5 mjeseci i dojio je. Izdajala je mlijeko koje su mu davali na kasikicu, pa kroz kasice, ugl bila je svaki dan odsutna od 7 pa do 17:30h. M je dojio isto 2,5 godine, budio se po noci po sto puta, ali eno i to proslo. Sad ce mu 4, a ona jos ziva user posted image
Mozda da probate krenuti sa navikavanjem na dojenje ujutru i poslije podne. Sad ce lijepo vrijeme pa mozete i vani, da se necim zabavi i obavezno je nauci da spava u kreveticu, jer je njima sika navika.
Sretno user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 873
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
18.3.2016 11:12:21   
irenaSA
Lady jede on sve...potamani sve što je jestivouser posted image
On doručkuje jaje ili pavlaku, abc, sir, kajmak, puru, med, mermeladu, ruča sve što i mi od supe do šnicli i to baš baš fino pojede..naravno večera i opet doji...Ja ne mislim prekidati...doduše nadam se neko će popustitiuser posted image
Minnie ja mislim i kada bi namazala senf i biber na sis da bi on polizao i nastaviouser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 874
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
19.3.2016 12:23:51   
vedada

IZVORNA PORUKA: Lady26

Irena nemoj me tjesiti ziva bila user posted image
Salim se...
Emica je fino jela + dojenje, sad nece da jede a samo bi sikila...
Iscrpi me....
Sacekat cu da prodje rockas pa cu pokusati sa flasicom, kad bi je prihvatila mislim jedna briga manje...ma noci su najgore, nece ni cuclu vise, samo siku...ako ne dam odmah, isti tren user posted image digne kucu na noge user posted image user posted image

Irena, a jel htio jesti drugu hranu? Ne znam zasto Emica odbija user posted image , nadam se da.je zubic jer ne vadi prstic iz usta...mama se vec sekira, kao znala sam da.ce.to tako biti i sl....al sta da radim...


Lady dobila si nagradu, kremu, pošalji podatke

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 34 [35] 36   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 34 [35] 36   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *