|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
22.6.2010 10:22:11   
Aki Sa
Mi dojimo samo u noci i to po par gutljaja , medjutim ja sam slomljena od budjenja svako dva sata. Po danu teti jede super, nekoliko cvrscih obroka, voca ali mlijecno je samo sika. Sad znam da je to malo jer on samo doji u noci i to dabogda decu da popije a ja ne znam sta uvoditi. Kupila sam Hipp laku noc hapu za flasicu pokusavala 5 noci ma ni da proguta samo vraca. Nemam iskustva sa AD pa molim sve iskusne mame da me posavjetuju koju hapu (AD) da kupim kako bi mu probala dati pred spavanje ili u noci zavisno od vaseg iskustva.
Unaprijed hvala


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
22.6.2010 11:07:33   
megi
da se i mi javimo
mama je pocela raditi, uspjesno smo ukinuli dnevne podoje mada imam osjecaj da se bebara ljuti na mene zbog ukidanja, slabo hoce da jede kad je ja hranim, a kad je nana hrani sve spuca, neki dan nije htjela dojiti ni oko 7 kad obicno doji samo me gurala, ajd prepisacemo malo i zubicimauser posted image

inace manje ovih dana hoce kasica mlijecnih ali zato bi stalno jela sir i kajmak, topu i slicno sto mi doruckujemo, samo se nadam da unosi dovoljno mlijeka doduse mi jos uvijek imamo 4 dojenja pa valjda namiri svoje potrebe

pusa svima posebno Lejliuser posted image user posted image

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.7.2010 12:33:26   
Lejla Ka
Megi, beba se vjerovatno zaista ljuti na tebe user posted image što si otišla na posao i sad je ostavljaš. Nemoj da te to brine, niti rastužuje, samo joj se maksimalno posveti kad ste zajedno, mazite se igrajte, raditeono što znaš da joj godi i u čemu uživa. Brzo će to durenje proći. Dojenje nudi, ali nemoj forsirati.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.7.2010 12:37:09   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Aki Sa

Mi dojimo samo u noci i to po par gutljaja , medjutim ja sam slomljena od budjenja svako dva sata. Po danu teti jede super, nekoliko cvrscih obroka, voca ali mlijecno je samo sika. Sad znam da je to malo jer on samo doji u noci i to dabogda decu da popije a ja ne znam sta uvoditi. Kupila sam Hipp laku noc hapu za flasicu pokusavala 5 noci ma ni da proguta samo vraca. Nemam iskustva sa AD pa molim sve iskusne mame da me posavjetuju koju hapu (AD) da kupim kako bi mu probala dati pred spavanje ili u noci zavisno od vaseg iskustva.
Unaprijed hvala



Da li beba baš samo mlijeko dobiva dojenjem, ili ipak konzumira i neke mliječne prerađevine tipa sir, jogurt ...?
Ja ti neću preporučiti uvođenje AD-a, a jedini kompetentan da te posavjetuje u vezi sa tim je pedijatar. I to neki koji zaista zna značaj dojenja i kome vjeruješ, a ne neki koji će te samo htjeti skinuti sa vrata.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.7.2010 13:03:35   
marinčii
eh evo i mene na ovoj temi ,ja sam odlučila da bi polako htjela prestati s dojenjem,nije mi toliko teško ga dojiti više je u meni neki strah od ponovnog mastitisa,naime 3 puta sam ga imala u zadnja 3 mjeseca ,bude baš nikakva tada i pod temperaturom da se ne mogu brinuti o sebi a kamoli o djetetu,sad imamo 2 a rijetko 3 dojenja u 24h tako je većć evo drugi tjedan,sad bi ja probala izbaciti ovaj 3 noćni jer vidim da nekad prespava noć i ne probudi se ,a nekad oko 5 se probudi i traži ..znači da može beznjeg..mene je samo strah kako će on unjeti mlijeko jer bočicu odbija

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.7.2010 13:09:50   
Lejla Ka
Joj, marinčii, baš mi je žao da si opet imala probleme, tek sam sad vidjela da te je opet uhvatilo. A to ti nekako često ide tako, da zaredaju mastitisi, i zaista su iscrpljujući user posted image
Misliš li da bi neka vrijanta da bebu uzme otac kad se probudi u noći i pokuša je ponovno uspavati imala efekta kod vas?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.7.2010 13:15:04   
marinčii
pa nekad upali da mu on samo da cucu i on nastavi spavati al nekad se baš razbudi skroz i plače dok mu ne dam da doji,sad ga dojim pred spavanje popdne i navečer pred spavanje i to on podoji iz obe sike sad,i ne zaspe odma ja još moram ležati kraj njega dok zaspe

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.7.2010 13:21:02   
Lejla Ka
Kakav vam je razmještaj spavanja, tj. gdje spava beba, u vašoj sobi ili negdje drugo. Ne zamjeri što ispitujem, pokušavam dati neku ideju kako da izbacite taj noći podoj.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.7.2010 13:21:37   
mojbebac
samo da se javim kratko na ovu temu .... mi smo definitivno prestali sa dojenjem 3. juna ..... ja sam postepeno ukidala obrok po obrok... do njenog rodjendana bile smo ostale na dva podoja jutarnji i vecernji, ja sam mislila tako malo da produzim, ali onda mi je ona jedno vece priredila takvu scenu... probudila se 100 puta da doji ... ma ja poludila, bas sam bila slomljena i tako ja odlucim da nema vise sike .... s;ledece vece ja kazem muzu da ode kod svojih da spava jer sam mislila da ce noc biti paklena ..... dam ja njij uvece flasicu mlijeko i malo monte drinka i dijete popije i zaspe bez problema, spavala cijelu noc, ja nisam mogla doci sebi .... ujutro joj ponovo dam mlijeko, ona popije ..... i tako je bilo sto se tice nje i sike .... nikad je vise nije zatrazila..... meni je mlijeko nadoslo poslije 10 dana, kada sam trebala dobiti user posted image ... malo sam izmazala, i onda je prestalo ... od tad vise nista tako da sam super prosla, jeste da sam tih dana smanjila obroke, i unos tecnosti, i smrsala .....user posted image user posted image user posted image user posted image
ako nekome treba neki dodatni savjet tu sam..... da zaboravih reci da je caj od persuna dobar za amnjenje laktacije, 1 - 2 solje dnevno!!!!


_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.7.2010 13:25:06   
marinčii
lejla on spava s nama u krevetu otkako ga muče zubići sam ga počela prenositi i tako se naviko,b

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.7.2010 13:33:30   
Lejla Ka
Imali šanse da koju noć spava samo sa tatom u vašem krevetu? Ja sam otišla u dnevnu sapavat jedno deset noći dok nije odustao od buđenja po noći (odustao je on za 4 dana, ali se ja nisam smjela vratiti jer je jedno bilo kad mene nema, a odmah drugo kad me skuži da sam u sobi).

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.7.2010 13:43:58   
marinčii
pa mogu pokušat tako pa ću vidit jeli ide ?nadam se da će upaliti,a onda polako i ove dnevne da riješim ,znači ne bi trebala mu uvoditi mlijeko nikako kad prestanemo,mislim na bočicu ili može biti dovoljno samo što uzme kroz sir ,jogurt ,kajmak i ostale mliječne proizvode

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.7.2010 14:01:51   
mojbebac
Marincii ja sam joj prvo vece dala 100 ml monte drinka + 100 ml mlijek, da je zavaram, i popila je .... tako dvije tri veceri, i onda sam smanjivala taj napitak, a povecavala mlijeko..... sad pije 200 - 250 ml i u to stavim skroz malo coko mijeka, samo radi okusa.... neka dstavim i kasicicu meda .... ona to sama popije i zaspe ... nismo imali problema, a mislila sam da hocemo s obzirom kokliko je volila siku ..... probaj polako, pocni ukidati podoje postepeno, i vjerujem da nece biti problema .....

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.7.2010 14:11:18   
Lejla Ka
Marinčii, ako on jede mladi sir, jogurt, ili mu možeš praviti voćne jogurtiće,  možete se vi provući bez dodavanja AD.
Mojbebac, monte, montedrink, razni kupovni pudinzi, voćni jogurti nisu nikako dobar izbor za dati malim bebama. Nisu zdravi ni za odrasle, a kamoli za tako malen organizam.

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 5.7.2010 14:12:05 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.7.2010 14:21:11   
marinčii
nisam ni planirala davati ad mislila sam na mlijeko iz tetrapaka (njemu je godina u subotu)al ništa od toga jer on odbija bočicu samo je gura neće pa neće,jede mladi sir i jogurt i kajmak i abc sir al ne baš svaki dan,pretpostavljam da bi morala ga onda davati  svaki dan

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.7.2010 14:42:05   
Lejla Ka
Pa uvedeš jedan ili dva mliječna obroka dnevno. Ne mora biti isti obrok svaki dan, ako ide mliječna krem supa za ručak, sutra bude griz na mlijeku za doručak, ili palenta sa mladim sirom i jogurtom za večeru (lupam, ti znaš kako ćeš). Nemoj ga siliti na flašicu, probaj ga učiti da pije iz čaše, ne obavezno mlijeko, već bilo šta drugo što voli. Moj sin nikad nije naučio kako treba na flašicu, jedino su kljunašice nekad palile, ali zato super pije iz čaše, pa čak i iz flaše (cuger i junk-er mamin dragi user posted image )
Ma nadoći će on na mlijeko, ne brini.
Moj još uvijek ne vari obično mlijeko, ali jogurta može neograničeno, i mladog sira. Ostalo ide u hrani. I preporučujem ti da tražiš ono kratkotrajno mlijeko u kesama, pa ga kod kuće prokuhaš (mada piše da ne treba, ja nekako naučila da se prokuhava). Opet je prirodnije nego mlijeka u tetrapaku. (psss, najbolje je Sarajmilk ;))

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
6.7.2010 12:51:18   
martajay
mi smo taman fino smanjili dojenje.... 3 puta u toku dana, i onda dobio proliv i povracao, i nista nije jeo... samo je sisao... i sad mi je mleko nadoslo, a on sisa po milion puta na dan, iako je ozdravio.... nocu se budi... i po ceo dan ide za mnom i vice: "kika, kika".... ludost.... sad sve ispocetka, sa postepenim smanjivanjem.... 

_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
6.7.2010 13:03:55   
Lejla Ka
I mi smo imali jednu takvu epizodu, i nije mi preostalo ništa drugo nego smanjivati iz početka. No išlo je brže nego prvi put. Nek ste vi ozdravili, a moraš priznati da je ohrabrujuće kad dijete u takvoj situaciji ima za jest ono najbolje i najljekovitije, a uz put i nešto što će mu pomoći da prebrodi stresnu situaciju.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
6.7.2010 13:07:51   
martajay
hej, toliko sam bila sretna sto jos uvek dojim da ne mogu da ti opisem, jer sam ipak bila malo smirenija jer unosi hranu/tecnost (i to najkvalitetniju na svetu :))... da nije sisao stvarno ne znam sta bih, jer BUKVALNo nije 3 dana hteo NISTA drugo da stavi u usta. hvala dojenju :)))))))

< Poruku je uredio martajay -- 6.7.2010 13:08:27 >


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
6.7.2010 16:09:41   
marinčii
evo da se javim i kažem da je prva noć prošla uspješno,probudio se  oko 3h dala mu cucu malo ga zagrlila i zaspo dio 7 jutros,nadam se da će i dalje ići tako ..lejla ka hvala ti na savjetima i prijedlozima kako da nastavimo i kad ukinemo ova dva podoja koja imamo sada al ipak mislim da ću ih još zadržati jer ljeto je i vrućine su a on slabo drugu tekućinu unosi pa ga to spašava 

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.7.2010 0:33:42   
Lejla Ka
Znaš mene, ja sam ti uvijek za nastavak user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.7.2010 12:22:58   
marinčii
evo i noćas smo prošli uspješno bez dojenja probudi se jednom dam mu cucu i zaspe opet,samo meni su jutros malo bile teške sike al sad je on to pred spavanje izdojio i super,ma ostat ćemo na ova dva još ovo ljeto osim ako on sam ne odistane i izbaci ih

< Poruku je uredio marinčii -- 7.7.2010 12:23:13 >


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
22.7.2010 12:45:05   
Atarka
U septembru se vracam na posao, bebi ce tada biti 11 mj. Htjela bih poceti postepeno ukidati podoje, pa molim Lejlu za savjet. Nas raspored je slijedeci:
-oko 7 dojenje
-oko 9 dorucak (griz na kravljem mlijeku uz dodatak voca, nekad gotova kasica hipp voce i zitarice, a nekad instant kasice medolino/frutolino ili sl.)
-oko 11 dojenje prije spavanja (zaspe jedino na siki). Ako se ubrzo probudi, trazi jos da doji da bi nastavio spavati.
-oko 2 uzina (svjeze voce)
-oko 4 rucak (meso obavezno-domaca piletina ili puretina, nekad teletina sa povrcem i rizom ili prosom)
-oko 5-6 dojenje pred drugo dnevno spavanje
-uzina (keks ili voce-dok smo u setnji)
-vecera oko 21 (frutolino ili neki dr.lino), kupanje i uspavljivanje (dojenjem)
U toku noci doji 2-3 puta, u vecini slucajeva samo cucla.
Meni je trenutno najveci problem to sto on uspavljivanje vezuje samo uz dojenje. Od 15.8. ce ga cuvati teta dok sam ja jos tu pa mozda da postepeno probamo da ga oducimo od tog uspavljivanja sa sikom.
Ja sam mislila da u mom odsustvu teta mu nudi AD, ali sta mislis Lejla, je li bolje da mu dajemo kravlje mlijeko?

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
22.7.2010 15:52:36   
iv@ncica
marinciii-  ne  uvodi  bocu  sad  kad  nisi  ni  do  sad...kad  prestane  dojiti, on   ce  poceti  piti  ostale  tekucine,  ne  brini  se...i  tada  mu  kupis  kljun  ili  na  casu..tako  je  i  kod  nas  bilo...a  mlijeko  mu  mozes  davati  u  kasicama,   sirnim   namazima,  siru,  jogurtu  i  sll...jer  bitno  je  da  je  mlijecno..i polakouser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
23.7.2010 14:12:50   
Lejla Ka
Atarka, da li bebu u opće može neko drugi uspavati kad tebe nema?
Sasvim si u pravu. Najprije bi trebalo pokušati odvojiti dnevno uspavljivanje od dojenja, onda bi polako prestala sa tim dojenjem, a o ostala bi ona dojenja u vrijeme kojih si ti kod kuće.
Hajde mi odgovori ovo za uspavljivanje, pa ćemo dalje.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *