|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje u sredini menstrualnog ciklusa
15.6.2010 0:42:54   
malena27 RR
lady vjerujem da je u pitanju ovulacija user posted image  

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Krvarenje u sredini menstrualnog ciklusa
23.7.2010 11:37:33   
klemzi
Vjerovatno sam promašila temu user posted image ,ali ne znam gdje drugo da pitam ovo što me zanima. Naime, porodila sam se prije 5,5 mjeseci i otada mi je menstrualni ciklus drugačiji, tj.menstr. dobivam svakih 40 dana, i zanima me je li se to kome dešavalo i da li znate šta o ovome? Malo sam zabrinuta, ali se nadam da nije ništa ozbiljno upitanju. Hvala unaprijed na eventualnim odgovorima...user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Krvarenje u sredini menstrualnog ciklusa
23.7.2010 11:40:11   
malena27 RR
Mislim da bi najvise odgovarala ova tema za ovakvo pitanje
Klik

LP, RR tim




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Krvarenje u sredini menstrualnog ciklusa
19.10.2010 16:11:47   
sukibajro
Pozdrav svime. Imam jedno pitanje pa ako mozete da mi pomognete. MM i ja smo se ovaj mjesec trudili, zadnja user posted image mi je bila 28.09. Danas sam isla na ginikoloski pregled firma nas je slala, i kad sam radila ultrazvuk ljevi jajnik me je boljeo i bio je malo otecen i nakon sto je izvadila onu spravicu bila je malo krvava. Slijedecu user posted image ocekujem 27.09. Sta znaci to sto sam krvarila i sto me boli lijevi jajnik, i dali sam trudna a nadam se jer smo se bas trudili. Pomozite. Unaprijed zahvalana

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Krvarenje u sredini menstrualnog ciklusa
19.10.2010 22:19:43   
ena0002
Mozda je bilo ovulacijsko krvarenje

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu sukibajro)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Krvarenje u sredini menstrualnog ciklusa
20.10.2010 12:10:22   
sukibajro
Pa da li je moguce da sam trudna, citala sam da postoji implataciono krvarenje tj. kad se plod veze za maternicu, pa neznam da li je to slucaj kod mene

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Krvarenje u sredini menstrualnog ciklusa
20.10.2010 12:29:19   
ena0002
Moguce je i to...ali nakon ovulacije pa oplodnje prodje obicno 7 dana do implantacije, a tebi je jos 10 dana do user posted image ...tako da je moguce i jedno i drugo....ali opet neces nista sigurno znati dok ti ne bude vrijeme za test....tako da se puno ne opterecujes

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu sukibajro)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Krvarenje u sredini menstrualnog ciklusa
20.10.2010 14:23:11   
sukibajro
sacekacu jos par dana pa cu uraditi test, nadam se da cu vidjeti jedan user posted image , hvala puno na odgovoru

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Krvarenje u sredini menstrualnog ciklusa
21.10.2010 20:16:53   
sabas
evo dobar tekst o implatnaciskom krvarenju

Implantacijsko krvarenje nije neobično te se pojavljuje u nekih žena (ne svih), i to obično 6-12 dana nakon začeća, kao posljedica usađivanja oplođene jajne stanice u maternicu (sluznica maternice. Pod utjecajem hormona mijenja se i priprema za trudnoću. Ljušti se i odbacuje menstruacijom endometrij.
Ovo se krvarenje vremenski može poklopiti s danom mjesečnice i tako zavarati buduću majku, no ono je obično vrlo slabo, znatno slabije od normalne mjesečnice. U većini slučajeva traje od nekoliko minuta do nekoliko dana.
Boja implantacijskog krvarenja može varirati od svijetlocrvene do smeđe, ovisno o tome postoji li aktivno područje krvarenja unutar maternice te se krv brzo slijeva u vaginu, što može značiti da se prihvaćanje zametka u sluznicu maternice. Zametak se ugnijezdi sedmi dan nakon fertilizacije i to je početak trudnoce. implantacija se ili upravo dogodila, ili se krvarenje odnosi na staru krv koja je ostala neko vrijeme u maternici prije nego se primijeti na rublju ili papiru prilikom brisanja.
Može se dogoditi da implantacijsko krvarenje poprate grčevi, a mogući su i grčevi bez krvarenja. Razlog pojave grčeva je usadnja oplođene jajne stanice u endometrij, uslijed čega dolazi do kontrakcije mišića maternice. Ove kontrakcije pritišću završetke živaca, pa se zbog toga pojavljuje blaga do umjerena bol, slična menstrualnoj, a traje oko 24 do 48 sati.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 21.10.2010 23:04:52 >


_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu sukibajro)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Krvarenje u sredini menstrualnog ciklusa
21.10.2010 22:38:40   
aazra
Ja sam imala velikih problema s tim..lijecila sam se godinama prije nego sto sam ostala trudna i to dok nisam zatrudnila. Razlog sto se to javlja je manjak estrogena. Sad hvala bogu nemam problema s tim ali kada se sjetim kako sam se tada osjecala bas je bilo iscrpljujuceuser posted image

< Poruku je uredio aazra -- 21.10.2010 22:41:55 >


_____________________________








(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Krvarenje u sredini menstrualnog ciklusa
1.11.2010 10:47:08   
palachinken
Ja sam prije tri dana primjetila neki kao smeđkasti iscjedak/slabašno krvarenje, a sredina je ciklusa. Tek sam bila zavrsila sa sumamedom, pa sam se bojala da nije neka nuspojava, ali kažu da nije. Moglo bi biti ovulacijsko, a kako sam procitala ovaj tekst gore, moglo bi biti i implantacijsko krvarenje :) A tome se nadam :)
A opet, ovih dana smo preseljavali u novi stan, pa sam baš bila pod stresom na kvadrat, ni najgorem dušmanu za poželit, trči s posla kreči pa pakuj pa nosaj...uh! i možda je to reakcija organizma na sve to.
A pošto mi je to prvi put u životu, malo me zadeveralo, ali eto prestade, pa vidjećemo do kraja mjeseca hoće li se kakve user posted image pojaviti :)


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Krvarenje u sredini menstrualnog ciklusa
23.11.2011 20:33:38   
veera
Boook... I ja sam, u sličnoj situaciji.. Već oko 5 mjeseci radimo na bebi ali ništa.. Obavila sam sve potrebne preglede i sve je u redu..  Jedino mi je ginekolog propisao utrogesatn 100mg(vaginalno, 4 ciklusa 2xdnevno) jer sam imala spotting 10-15 dana prije menstruacije.. Uglavnom ja sam zabrinuta jer mi se sada u sredini cilusa  pojavilo oskudno krvarenje tijekom spolnog odnosa, a koristim utrogesatan od 19.dana ciklusa... ništa mi više nije jasno...
Neko savjet ili razlog ????

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 62
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *