|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina i prenatal
12.2.2008 15:57:54   
sanelicaaa
Meni je doktor tek neki dan dao da pijem heferol (zeljezo) 1x1, a trudna sam 20 sedmica.
Svi potrebni nalazi su mi vise nego dobri,jedino mi je zeljezo na granici.


(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Folna kiselina i prenatal
12.2.2008 19:34:52   
Visnja RR
Sanelicaaa a da li pijes jos nesto... neke vitamine?

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Folna kiselina i prenatal
12.2.2008 23:21:21   
Amelaa RR
Sta mislite da li bi trebala piti folnu il prenatal..????Zbog planiranja trudnoce??

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.2.2008 0:28:24   
Visnja RR
mislim da ne trebas...prenatal su samo vitamini potrebni za bebu u stomacicu...
i zelim ti da uskoro ostvaris svoj sanuser posted image
Da li je folacin jedino sto pijes? jesi li ikad pila tablete koje uticu na ubrzano zatrudnjivanje?

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.2.2008 7:22:23   
Amelaa RR
Oki...hej draga bas ti hvala na informaciji...jer nisam pila nikad nista sto se tice tog tipa tableta a jesam klomifen pila....ali to je skoroz drugo....
Znaci da pijem folacin ....pa svratim u apoteku i kupit cu.....Hvala jos jednom na informaciji...

Pusa


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.2.2008 9:07:24   
budućamama
Draga Amelaa,
ja, iako nisam trudna, pijem prenatal od NW i moj doktor je rekao da samo nastavim i da sam dobro postupila. U  njemu ima i folna kiselina.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.2.2008 11:04:35   
sanelicaaa
Draga Visnja,ne pijem nista vise, osim tog heferola... zato se i jesam zabrinula kada sam procitala da svaka od vas uzima neke vitamine i sl. user posted image
Ne znam,da li bi trebala na svoju ruku uzeti neke vitamine? Sta vi preporucujete? Jedne prilike sam upitala doktora da li treba da uzimam neke vitamine,al on mi je rekao da ne treba,jer su mi nalazi dobri! Hmmm....user posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.2.2008 11:51:14   
kiša
Draga Sanelice,meni je doktorica na prvom pregledu rekla da pijem prenatal i folnu kiselinu,a nalaze cu tek sad da vadim i stim da idem njoj, a ti opet kad odes kod svog doktora pitaj ga bas za prenatal i folnu kiselinu jel treba da pijes jer bolje da ne uzimas na svoju ruku ako ti dosad nije rekao,

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.2.2008 14:11:01   
Visnja RR
Sanelice ...ja sam prvo pila folacin, magnezij300, dabroston ali sam pila i neki sirup za zeljezo jer mi je bilo na donjoj granici... kad mi je sve to iskljuceno (ulaskom u cetvrti mjesec) presla sam samo na prenatal i magnezij300... u prenatalu imas zeljeza i folnu kiselinu i sve sto treba bebi... meni su svi nalazi OK al opet pijem... mada sam vec neko vijeme presla sa prenatala (kad sam popila svo pakovanje) na HippNatal (u kutiji dobijes dvije flasice) i svaki dan po jednu mjericu popijes...kao sokic ...a sve imas za bebu... traje oko do 20 dana
Ne znam sta druge trudnice misle! ali ja bih ti preporucila da  uzmimas... a opet nisam doktor... mozda ne bi bilo lose da se jave trudnice koje ne piju vitamine... jer ako se ne varam svaka pijeuser posted image

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.2.2008 14:12:46   
kiša
Visnja pokusaj sa suhim grozdjicama za manjak zeljeza,sigurno je ....i pomaze

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.2.2008 14:39:40   
Visnja RR
Hvala...user posted image vec sam ga malo popravila... zadnji put (prije 5 sedmica) je bio 17... mada je meni onaj sirup bio grozan (zaboravila sam mu naziv) uvjek mi je bilo muka poslije... a grozdjice mi stoje sakrivene...uzmem par zrna dnevno i sakrijem od same sebe user posted image  jer bi ih mogla dnevno citavu kasu pojesti... user posted image

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.2.2008 14:42:06   
kiša
Ma nisi jedina evo kod mene kesica stoji pored kompjutera i samo jedem,onda sakrijem malo da zaboravim i onda opet,al et moze mi kesica od  200 gr biti 4 dana hehehehe
Pa vidjecu kad izvadim nalaze da li trebam toliko jesti ili smanjiti...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.2.2008 21:13:25   
sanelicaaa
Hvala Vam puno na informacijama i savjetima user posted image Divne ste user posted image
Za nekih 7-8 dana imam redovni pregled,pa cu obavezno jos jedanput da porazgovaram sa dr. o tim vitaminima koje vi spominjete i uzimate ;)

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Folna kiselina i prenatal
14.2.2008 11:58:35   
bezelye
Ja sam u 20. sedmici i pijem Prenatal. Samo na pocetku sam pila dodatno Folacin kao dopunu, mada i u Prenatalu ima dovoljno folne kiseline. Ali od viska glava ne boli, folna je bitna za formiranje neuralne cijevi kod bebe iz koje se poslije razvija kicmena mozdina i mozak. Bitna stvar je da ne mozes pretjerati sa folnom kiselinom jer sav neiskoristeni visak organizam odmah izlucuje (mislim putem urina).
Issa molim te raspitaj se za taj NAF. U USA je zabranjen. Meni je par prijatelja koji su stomatolozi izricito naglasilo da ga ne uzimam, jer nije dokazano da ima ikakvog uticaja na razvoj zuba bebe, ali je zato dokazano da uzrokuje RAK user posted image . Jos jednom te molim prvo se dobro raspitaj a u medjuvremenu pij mijeko. Tu nema greske. user posted image

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Folna kiselina i prenatal
15.2.2008 20:40:12   
MumNo1
Veliki pozdrav,

Imam pitanje vezano za zeljezo. Naime, radila sam nalaz krvi prije tri sedmice, a na pregled idem tek sljedece sedmice i zaista ne znam da li ce tad biti kasno za bilo kakvo dodatno uzimanje zeljeza ukoliko mi bude potrebno?  Sad sam u 9. sedmici trudnoce, a dispanzer za zene u Skerlicevoj je ocajan. Svojom neorganizacijom su me  i obeshrabrili i uplasili, tako da razmisljam o alternativnim pregledima i savjetima.



(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Folna kiselina i prenatal
15.2.2008 20:50:44   
Amelaa RR
Ma nemoj se ti nama samo sikirat...ma sve ti je to tako...kod nas  gdje god krenes neorganizacija na visokom nivou....zalosno ali je tako...
Pusa velika


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu MumNo1)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Folna kiselina i prenatal
16.2.2008 0:25:15   
Visnja RR
@MumNo1: nije kasno za zeljezo, jedino se moze desiti ako ti je nisko da se osjecas puno umornom... bebac ce sve tvoije zalihe da uzme sebi a tebi sta ostane... ti svakako mozes i sama malo da papas spinat, cvreno meso,  grozdjice dok ne dodju nalazi...

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Folna kiselina i prenatal
16.2.2008 13:12:12   
ElmaB
Draga MumNo1!
 
Ja sam u 29. sedmici i nosim dvojkeuser posted image user posted image . Stanje organizma mi je vec mjesec dana ocajno. Pijem i totema ampule, jedem sve sto ima zeljezo i nista. Bebe mi sve uzese! Dr mi kaze da cu najvjerovatnije, ako ovako ostane, poslije poroda morati primiti jednu dozu transfuzije. Ja vec danima sam pospana, umorna i osjecam totalnu slabost. Zato se nemoj puno sekirati! To su nekako normalne situacije u trudnoci!
 
Cujemo se!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu MumNo1)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Folna kiselina i prenatal
16.2.2008 13:25:54   
stella
ja sam isto imala problema sa fe.sve mi je dr propisivala al sam od svega povracala osim od fersan forte.samo je njega zeludac prihvacao al zeljezo stajalo kakvo jest nije se micalo.onda mi je rekla dr da probam sirup ferohel za trudnice i dojilje.ugodan je uzima se sa sokom.pa eto posavjetujte se sa dr.meni je pomoglo.sad pijem samo prenatal za user posted image

@amela-cula sam da je 3 mjeseca pred planiranje trudnoce dobro uzimati folacin,to pise i u uputstvu.pa nek ti je sretno i svima ostalima koje zeleuser posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Folna kiselina i prenatal
16.2.2008 13:35:21   
lepara
drage moje trudnice ja sam u 20 sedmici trudnoce i pijem i prenatal i folic plus. Mislim to mi je moj doktor prepisam ali isto tako mi je dao i tablete NAF koje se piju za zube. S obzirom da su zubi u trudnoci lahko kvarljivi ja i to pijem. Svaki dan po jednu. Za sada hvala bogu sve je ok. Bas sam ga pitala je li to dobro samo za moje zube ili i za bebine i on mi je rekao da su i djetetovi zubi jaci kad majka to pije u trudnoci.
Pozdrav svima. pusa

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Folna kiselina i prenatal
18.2.2008 9:26:27   
Cvrle
Mislim da bi NAF trebao da se cucla, jer sadrži fluor i za tvoje zube je pozeljno da ga rasporedis po zubnoj caklini. Ja to naveče pred spavanje, kada operem zube, iscuclam jednu malu plavu mrvicu od tablete ali gledam da sa jezikom gurnem tableticu do sto vise zubi.

Ima li koja iskustva sa ferum Lek sirupom za Fe? Meni je doktor propisao po jednu kasikicu navece, ali s obzirom da inace imam problema sa zelucem, ne znam koliko on tesko pada i koja je bolja alternativa (odnsosno druga vrsta)?

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Folna kiselina i prenatal
18.2.2008 14:17:30   
MumNo1
Divne ste sve, hvala vam na podrsci!
Drugaciji je osjecaj kad znas da nisi sama u svemu ovome,....

Velika pusa

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.3.2008 8:45:51   
lejlaze
Pozdrav,
ja sam imala negativno iskustvo sa PRENATALOM. Meni nije odgovarao. Od njega sam dobila proljev i to me mucilo 15 dana. Sad sam ga prestala piti. Pijem samo folnu kiselinu, sto sam rekla i ginekologu. Sama mi je potvrdila da izbacim trenutno prenatal, pa cemo vidjeti dalje.
To je moje iskustvo.
pozdrav.

(odgovor članu MumNo1)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.3.2008 9:00:10   
saba
Cao svima,

ja sam prenatal pila od momenta kad smo poceli da radimo na trudnoci (na njemu i pise da se koristi u vrijeme planiranja trudnoce, kao i za trudnice i dojilje). U drugom mjesecu trudnoce sam presla na Pregnitaljer sadrzi omega masne kiseline,a u osmom mjesecu mi je dr ukljucio i zeljezo - Tothema ampule, rastvor se pije sa malo vode ili soka. Do tog momenta nisam imala losu krvnu sliku, ali u trecem tromjesecju je normalno da se lagano pojavi anemija (dilucijski efekat - normalna kolicina zeljeza prisutna u krvi raszblazi se u totalnoj kolicini i bebinog krvotoka).
Primijetila sam da mi to zeljezo tesko pada u smislu da mi djeluje na probavu, tako da ga uzimam ne svaki dan po jednu ampulu, nego svaki drugi dan. 

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.3.2008 11:42:44   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Cvrle

Ima li koja iskustva sa ferum Lek sirupom za Fe? Meni je doktor propisao po jednu kasikicu navece, ali s obzirom da inace imam problema sa zelucem, ne znam koliko on tesko pada i koja je bolja alternativa (odnsosno druga vrsta)?



Ja pijem Ferum Lek ali u tabletama. To su ti tablete za žvakanje. Trudnicama se preporučuje da uzimaju dvije dnevno. Meni teško padaju na želudac, pogotovo naveče, ali šta ću kad sirupe ne podnosim. Pijem ih već nekih mjesec dana, uskoro ću raditi krvnu sliku da vidim je li bilo promjena na bolje. Inače, željezo mi je 8, a donja granica za žene je mislim oko 12. Od ostalih preparata pijem Pregnacare.
Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *