|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.1.2014 15:11:38   
Teddy Bear
To za uputnicu ti ne znam, ako imas onu veliku za bolnicu, ona moze, jer se koristi cijeli 9-ti mjesec, za CTG , UZ, i ostale preglede, a iako je nemas, nije bitno, primit ce te svakako... Javi nam se danas, cuvam ti fige, i treba osluskivati svoje tijelo user posted image

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.1.2014 15:17:27   
Merylin
Hvala puno!user posted image
javim se svakako nakon pregleda!
user posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.1.2014 19:57:13   
Merylin
Bila... Uglavnom, ne znaju je li plodna voda ili nešto drugo, ali je zasad ima dovoljno, pa nema razloga za brigu. Sutra kod svog doktora na kontrolu, pa s njim vidjeti šta i kako daljeuser posted image
Hvala Bogu beba dobro, ctg uredan.
user posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
6.4.2014 23:10:56   
ajla86
ima li neko iskustvo sa vickom pl.vode....
25 na 26 sedmicu sam i AF je 25.5.....
hospitalizirana bila neznaju od cega je tolika voda djeluje sad za sad sve ok al receno mi je da ce beba se morat sto prije roditi nece moci izdrzatido kraja....ni beba ni rez od sekcije od prije 18 mj.....

obicno se zene susrecu sa manjkom nekako slabo ko sa viskom,,,,

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 12:10:21   
miaaaa
ajla vec si me pitala na drugoj temi za plodovu vodu ja imam manjak vode,ustanovljen u 33/34 sedmici, terapiija mi je mnoooogo tecnosti, magnezij, mirovanje i kontrola za 14 dana,
znam koliko si nasikirana i sto god da ti kazem ... ni sebe nemogu utjesiti nego da ti pozelim srecu ko i sebi i da izguramo sto duze,da se kako moze odliti vode rado bih trazila od tebe user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 12:32:00   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: miaaaa

ajla vec si me pitala na drugoj temi za plodovu vodu ja imam manjak vode,ustanovljen u 33/34 sedmici, terapiija mi je mnoooogo tecnosti, magnezij, mirovanje i kontrola za 14 dana,
znam koliko si nasikirana i sto god da ti kazem ... ni sebe nemogu utjesiti nego da ti pozelim srecu ko i sebi i da izguramo sto duze,da se kako moze odliti vode rado bih trazila od tebe user posted image



sok od jabuke i jabuke pozitivno djeluju na plodnu vodu, ondje gdje je manjak, pa eto da znaš

(odgovor članu miaaaa)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 15:47:14   
miaaaa
mama alma hvala na savjetu, jedem ja jabuke skoro svaki dan i jedem pekmez svako jutro, nesto mi oni sokovi kao 100% jabuka i nisu bas sigurni ali sta je tu je pokuat cu i sa njima user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 19:07:15   
ajla86
ja kad sam lezala na gak-u bilo je mnogo zena sa manjkom vode i bas samnom u sobi je bila jedna zena i nju nisu nimalo crnjacili kao voda se obnavlja svako 3 h cini mi se bitan je protok da je dobar nekako nisu zvucali zabrinuto sve su bile na antibioticima i na ljevom boku lezanje...
a mene su ucrnjacili...al bas....
i po netu sta god nadzem sve gore od goreg ocito je manje zena sa viskom vode nego sa manjkom....
ja reko ako one trebaju pit vode ja netrebam hahahaha tako da sam ja na jednoj eventualno dvije case vode dnevno...sutra idem na kontrolu i vec sam napola luda...

(odgovor članu miaaaa)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 19:15:41   
Vanne
Ajla nemoj sad da te ucrnjacim ali sa mnom je lezala zena sa viskom vode i rodila je mrtvu bebu...voda je usla u bebin stomacic i zagusila organe...
Visak plodne vode se odstranjuje amniocentozom,a njoj to nisu uradili,njoj je bilo kasno,kasno su skuzili sta se desava...ja se nadam da to kod tebe nije strasno kao sto je bilo kod nje...
Vidi sa njima za tu amnicentozu,trazi deksametazon da se bebi razviju pluca za svaki slucaj....nadam se da ce sve biti ok...javi nam sta je bilo na kontroli...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 19:34:27   
ajla86
citala sam o tome....sto je najgore svega se naslusala i nagledala....sutra idemo da vidimo situaciju nisam optimisticna nimalo.

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 19:35:40   
ajla86
mislim da je kasno za amnio ja sam sad ja mislim 26 sedmica...vidjet cemo sutra...ja sam kod dr Nikulina...

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 20:01:40   
Vanne

IZVORNA PORUKA: ajla86

mislim da je kasno za amnio ja sam sad ja mislim 26 sedmica...vidjet cemo sutra...ja sam kod dr Nikulina...


Ajla mislim na amnio kao proces ispumpavanja plodne vode...javit cu ti se u pp da ti ispricam pricu ove zene..

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 20:06:04   
miaaaa
ajla javi obavezno sta bude na kontroli ja idem prekosutra, znas kako ni jedno ni drugo nije normalno i nije dobro, meni su sumnjali na prsnuce vodenjaka pa nije to,samo nema eto vode a i ja sam u bunilu bila dok nisam do bolnice dosla,i sad nisam dobro ali ne citam vise o ovome po netu,jer nema cega sve nema... a cijela trudnoca mi je stresna bila, te mucnine,pa beba nisko.pa bubrezi i sad manjak vode... kad vidim da zene prenesu termin meni se place,meni da bi samo uci u termin idem na potpis da me porode :D

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 20:08:29   
ajla86
hajde molim te tapkam u mjestu sa neta citam samo se crnjacim ludim itd....
kad su me smjestili mislila sam ok rijesit cemo to nije valjda tako opasno gore me otpustise uz najgore dijagnoze kao nalazi mi ok a porodit ce me u 7 mj jer imam vode i da bebu neugusi.....nista niti pitah niti znadoh sta se desi.....

sutra ujutru idem na 4d da sve opet pregledamo i da znam sta da pitam sta da trazim....

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 20:29:58   
ajla86
miaa nista nije dobro jbg ni visak ni manjak mada eto kazem ti na jezeru je bilo par zena i nekako suih tjesili kao obnavlja se bit ce ok i one nisu bas djelovale zabrinute.
mene su odmah da bebu moraju porodit cim udzem u 7 mj da nije nimalo dobro da ce bebu ugusit da nece izdrzat.....
naravno nastupa moje ludilo i suze i njihovo otpustenje iz bolnice.....uzas.
dosla kuci sad istrazujem sta sutra da pitam na sta da obratim paznju....

cekam da mi vanne opise tu situaciju da vidim za to pumpanje,za injekcije za pluca....da pogledamo dal bubrezi,zeldac,jednak radi.....

i moja je od pocetka trudnoca grozna....krvarenje,hematom,kontrakcije,nisko noseenje....mene ce trudnoce glave doci,,,,sve oko mene uzivaju u trudnoci,maze stomak a ja samo cekam novu kontrolu i novu dijagnozu....nikad ko zena sa uz nisam izasla i rekla sve je uredu hB....

(odgovor članu miaaaa)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 20:38:13   
miaaaa
znam kako ti je ja u mucninama sa 55 na 48 kila spala,vodu povracala zeldac me bolio strahota...htjela me na infuzije poslat doktorica do 4,5 mjeseca i tad kad sam ja bila grozno beba bila super napredovala,posle toga kontrole sve gore od goreg, beba nisko kaze u porodjajnom kanalu,pretisla mi uteruse neke i blokirala rad bubrega desnog,tako da mi on radi 1% da nespominjem da i od toga znam imati bolove i da zna da zaboli strasno, i onda odem na kontrolu i kaze manjak vode i do bolnice zaglavim,iz kuce izadjem samo kad doktorici idem ostalo prelezala...tako da svega ima i nemoj crnjacit da je to tako strasno ne bi te otpustili iz bolnice vec bi te dole drzali do 7 ili vec porodili jer poradjaju od 24 sedmice,

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 20:51:00   
Vanne
miaa i meni beba blokira desni bubreg....uzas kako boli...
ajla ko da citam sebe, i kod mene je svasta bilo i nikad se nisam opustila...
ja se slazem sa miaa...ne bi te pustili iz bolnice da je toliko strasno...
eto objasnila sam ti sve u pp...nadam se da ce sve biti ok...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu miaaaa)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 20:56:50   
miaaaa
vanne koja si sedmica, mene sad manje boli, inace za te bolove sam dobila buskopan, a ginekologica me poslala nefrologu bila da vidi trebam li stent ugradjivat i on mi samo reko kao ne,to ce proci ja pitam kad kaze kad se porodis, a ja tad bila 5-6 mjesec i tada mi je rekla kao ako ti bubrezi izdrze mogla bi termin izgurat user posted image kad onda manjak plodove vode eh sad da bi uci u termin

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 21:10:24   
ajla86
iskreno lezala sam gore 5 dana sa 5 dijagnoza niko mi nije uz napravio najobicniji...budili nas ujutru u 5 da mjerimo temperaturu mislim haloo hebo te temp uradi mi uz isprepadali me sa dijagnozama i niko ni da mi kaz sta i kako....
otpustili me jer je internista rekla da nije dijabetes taj trudnicki ogtt ok nema potrebe da zauzimam mjesto na patologiji idi kuci,...i nikulin me nije mogo zadrzat na osnovu njenog nalaza me otpustila sefica patologije.

on gledo bebu dugooooo i pustio me kuci sa rijecima JA NEZNAM OD CEGA JE VODA TOLIKA NADO SAM SE SECERU ALI NIJE.....MORATCEMO BEBU PORODIT STO PRIJE....


ugl nadam se sutra dobrim vjestima...dal se voda moze smanjiti ili stati sa rastom jer je previse imam af 25

(odgovor članu miaaaa)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 21:19:40   
miaaaa
drzim ti fige,i nadam se najboljem, javi kako je bilo moj afi je 4, ne znam ti ja te njihove mjere niti koliko je optimum za koju sedmicu,pa tako da ne znam ni koliko ti imas viska a ja manjka

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 21:22:16   
Vanne
ajla moze se svasta desiti i da nastavi rasti,i da prestane, i da se smanji,sve zavisi sta je uzrok,a oni ga tebi nisu otkrili...vidjeces sutra sta ce biti pa cemo skontati sta dalje...mozda je i to nesto prolazno pa ti se smanji,vidjeces sutra koliki je afi...nemoj unaprijed donositi zakljucke,i ako se porodis prije vremena nije to nista strasno,samo zahtijevaj deksametazon...

miaaa ja sam 28 nedjelja,imam problema sa desnim bubregom od 12 nedjelje...beba pritisce kanal i mokraca se vraca u bubreg i izaziva bol...sad se stanje popravio,manje me boli,ali meni nisu nikakvu terapiju dali,samo me dr pitao mozes li trpiti bol ja rekla da mogu...rekao mi da je jedini lijek porod,ako se pogorsa ugradit ce stent...ali eto ide na bolje user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 21:30:24   
miaaaa
pa ni ovo nije terapije vec eto kao kad nemogu da trpim bol popijem buskopan,inace sam skontala da buskopan i apaurin bar u bolnici daju ko bombone,sto god da boli ili ako si nasikiran oni daju jedno od ovo dvoje, ja sam sutra ako Bog da 34 sedmica user posted image a zabolio me bubreg jedno 4 puta ono pravo i neponovilo se....

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
7.4.2014 21:59:57   
ajla86
odoh sad u krpe valjda cu zaspati malo....molim dragog Boga da ovo sve izguramo kako je najbolje...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
8.4.2014 11:30:46   
ajla86
sa 25.5 se smanjilo na 20.5 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

jos je visoko al opada i to je dobro..beba super izglda sve ok....niko sretniji od mene

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
8.4.2014 12:18:05   
miaaaa
toooooooooooooooooooooo user posted image user posted image user posted image bravo za vas dvoje,vidis da nije sve tako crno eto doceka i ti jednu kontrolu bez puuuno stresa user posted image , bas sam sretna zbog tebe

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *