|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
8.4.2014 14:40:00   
Vanne

IZVORNA PORUKA: ajla86

sa 25.5 se smanjilo na 20.5 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

jos je visoko al opada i to je dobro..beba super izglda sve ok....niko sretniji od mene


Citavo jutro ulijecem na rr i gledam na mob ima li vijesti od tebe....hvala Bogu pa se smanjuje,bas mi je drago user posted image
Dok se smanjuje ne moze naskoditi bebi...bice to sve dobro user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
8.4.2014 17:11:56   
ajla86
hvala al curica se nije odmicala od menekad sam dosla sa kontrole pa nisam stigla javiti nista uglavnom ima nade a opet kontrola za 7 dana

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
8.4.2014 19:01:45   
miaaaa
to sa kontrolom sedmicnom mislim da ce nam objema biti tako do kraja, meni licno i odgovara sedmicna kontrola da me umiri kad vec znam da imam problem

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
9.4.2014 12:26:37   
miaaaa
evo i mi sa kontrole, sa lijepim vijestima,voda se nije smanjila,kaze doktorica da nevidi je li se povecala ali da je ima dovoljno da mogu nastaviti kuci sa terapijom,tj.lezanje i puuuuuno tecnostiuser posted image

(odgovor članu miaaaa)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
9.4.2014 21:40:27   
ajla86


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

super samo cugaj vodu ja izbjegavam tecnost kontam ako ti trebas da pijes ja jok hahahaahha
koje su dozvoljene kolicine vode

(odgovor članu miaaaa)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
10.4.2014 13:52:16   
miaaaa
hahahahah jooj kriticne smo majke mi vodenaste,zamisli jos kad se rodi da bude od one djece koja se ne vole kupat user posted image , meni je dnevno minimalno 2,5 l vode, a afi mi je procijenjen prosli put na 4, a na otpusnoj listi iz gaka pise nesto afi 10 , 4
ja mislim da je to vrijednost od 10 sto odgovara stepenu 4,da je sve ispod 5 manjak po toj tablici sto sam ja negdje vidjela

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
10.4.2014 17:06:43   
ajla86
ma cirkuz majke mi...ja kome god kukam kako sam zedna da me glava boli od dehidracije svi se smiju njima do zahebancije....
blago meni...
ma samo da bebe budu ok...
kako bebu osjcas sa manjkom vode...mene je prije lupala opasno jer je imala prostor...ovih dana manje javi se dnevno par puta i to je to.pripisujem smanjenju prostora al opet neznam...

(odgovor članu miaaaa)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
10.4.2014 17:20:27   
miaaaa
kako po cijeli dan lezim na lijevoj strani i on se onda uspava, pokreti su migoljenje neko jer je vec dosta veliki i bas je manje prostora, preko dana rastegne po koji put stomak,a uvece pred spavanje bas odradi trening na meni, i to zna biti bolno ,bitno je da ga osjetis par puta dnevno jer nekad se i oni tako namjeste da im nemozemo svaki pokret osjetit, nebrini pocelo je nadolazit sve na svoje user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.4.2014 17:52:19   
Isha
Meni je danas dr rekao da imam visak plodne vode, AFI 28, uputio me je da jos jednom odem privatno prije nego sto se uputim na Jezero.
Ima li neka sa viskom plodne vode, a da je sve u redu?
Prije 6 sedmica je sve bilo ok,a meni je stomak sada kao kada sam bila pred porod sa prvim djetetom.

(odgovor članu miaaaa)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.4.2014 17:56:57   
Isha
ajla86, vidim da je kod tebe visak takodjer.
Jesi li bila na kakvoj terapiji, sta si radila pa ti se smanjila kolicina?

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.4.2014 23:58:20   
ajla86
isha koja si sedmica
kod mene se isto naglo javilo....mada ja imam inzulinsku rezistenciju uputili me na ogtt odradila on uredan a kako nece biti kd pijem gluformin,internita mi reko da ukinem gluformin j< ukinem voda se opet povecala.....sad pijem gluformin i manjilo se al opet je visak....
spalo na 18..5 l opet je puno obzirom da je radzen carski prije 19 mj zbog reza i kontrakcija koje imam.da izbjegavam sjedenje tj pritisak na grlic da vodenjak nepukne manje vode da pijem i slatko da jedem
kontrole sedmicno......prate protok kroz pupcanik i dal beba dobro guta dal zelda radi dal piski.....
ko te vodi inace????

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.4.2014 23:59:31   
ajla86
ja traszila ponetu koje su mjere te vode..koja kolicina je podnosljiva al nenadzoh.....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
18.4.2014 7:51:41   
Isha
U 32. sam sedmici, a posljednji ut u 26.sve je bilo u redu.
Rekao mi je dr da provjerim i privatno, pa cemo vidjeti sta dalje. AFI je razlicit po sedmicama trudnoce, mislim da je max 25.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
18.4.2014 11:44:52   
miaaaa
oj Boze muka mi vise od vode, to je tacno mijenja se kolicina vode iz sedmice u sedmicu,pred kraj trudnoce opada, a nisam sigurna u kojoj je sedmici najveca, ja se ubi pijuci vodu a ona ni gore ni dole, i meni je bilo sve ok do 32/33 sedmice, ali hvala bogu dr.mi je rekla da izdrzim do 4.maja i da cemo "mi to zavrsiti", sa punih 37 sedmica i par dana,

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
18.4.2014 13:00:47   
ajla86
i meni maajke mi....
nebih da te prepadam al ja sam u 25 sedmici plus koji dan hospitalizirana zbog viska ode afi 25.5 sad jel razlika u sedmicama pa razlicita kolicina dozvoljena neznam.
sad sam 27 sedmica plus koji dan i afi je 18 al je i to visoko....dr prati najvise protok kroz pupcanik kako bebino srce radi da je neudusi tj da se nenaguta vode...i kontrola opet ubrzo....

jesil isla dr nekom drugom da te pregleda....


miaaa znaci cim udzes u 9 mj porod jel?hajde samo da hairli sve bude i ja se nadam mada su meni bili rekli u 7 mj da ce me porodit jer beba do kraja u ovoj kolicini vode nemoze i nesmje ostati.sad kako opada...dr se usutio o porodu pa cemo vidjeti sta dalje

(odgovor članu miaaaa)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
18.4.2014 21:13:56   
miaaaa
37/5 ako Bog da ce tada biti, i cilj nam je da izguramo do tada jer mi doktorica ode sada na godisnji , a mene u bolnicu poslala od poned.na cuvanje i ona 4 dolazi i tada ce i da me najvjerovatnije porodi,tako je rekla,kao nema potrebe cekati beba je vec sada zrela ali kao neka ga do tada jer cu i tako biti na posmatranju, eh sad nije mi samo do vode vec mi je i posteljica pocela starit,..najvjerovatnije od manjka vode da je polako pocela i ona da gubi na funkciji,ja u 9 /36 punih sedmica/ sam od utorka,pa sam sad i opustenija
stvarno vam zelim srecu ko i sebi da ovo sto bolje izguramo user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
18.4.2014 21:49:17   
ajla86
mia i meni je u9 mj pocela posteljia starit i imat manjak vode...zatomi je bio induciran porod to nek te nebrine vecini je tako..oni lafo pitali me pusim li ahaaaa sta ima pusim hljeb mi smrdio a ne cigare.....

(odgovor članu miaaaa)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
19.4.2014 15:07:54   
miaaaa
a u kojoj sedmici su te porodili

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
19.4.2014 16:20:43   
ajla86
meni je to pred kraj bilo....cim sam prefurala termin pocela je posteljica stariti i manjak vode biti al dr kaze da je to normalno jer sam prefurala termin..porodila se u 42 sedmici hahahahah 2 sedmice se natezali hocel krenut prirono kao cekaj....pa inducirali porod gellom od kojeg se ni prsta nisma otvorila i na kraju cr...

(odgovor članu miaaaa)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
19.4.2014 17:07:20   
miaaaa
e kad cujem da je neko na termin ili posle termina...ja se user posted image , kad samo pomislim da jedva cekam 37 sedmicu i sta sam sve do sad pregurala....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
19.4.2014 22:37:36   
ajla86
dusice nesikiraj se....
djeca se rode u 7 mj pa izrastu u najnormalniju djecu....sve poslje 7 mj je uredu....mislim kome vjeka tome lijeka....
moja komsinica je rodila oko termina nikad je nista nije zabolilo nije sve ok i beba umrla gluho bilo...pluca nisu mogla disat nesto..terminologiju neznam niti ko pita niti imam srca pitat....
zato...prst u uho..uzivaj...
ja sad bila na babinama zena sve super otisla na prvi ctg tj u 37 sedmici i nije valjo kao bebi pupcanik oko vrata slabi otkucaji lezala 3 dana u bolnici i porodili je ...beba jest sitna 2600 kg al prava i zdrava....

(odgovor članu miaaaa)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
20.4.2014 15:55:38   
miaaaa
ma samo da je bebica zdrava, sada nam je cilj do 4 izgurat ako Bog da,i da se druzim sa bebom oke u oke,user posted image vode mi je preko glave

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
20.4.2014 22:05:09   
ajla86
ma bit ce to uredu vidjet ces...kad si izgurala ovoliko nesikiraj se.......

(odgovor članu miaaaa)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
28.4.2014 12:40:35   
ajla86
danas na kontroli napiso plodna voda do 65 mm...sta mu ga to znaci...reko je da se smanjila al da je ok beba i podnosljiva voda cim je kontrola za 3 sedmice

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
28.4.2014 15:00:20   
miaaaa
e ajla draga to ti ne bih znala reci, bitno je da je sve ok,meni je plodna voda sada 12,4 pojma nemam cega uglavnom pise da je sada dovoljno to je bila mjera za 36. sedmicu

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *