|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
8.9.2008 12:39:14   
mamin sin
Ako je bas tako cesto i pravilno i ako vec traje nekoliko sati, ja bih se javila u bolnicu, sto je sigurno sigurno je. Vodenjak ne mora puci, mislim da to i znas. Ako i nije nista pravo, neka provjere bar CTG.

< Poruku je uredio dina RR -- 15.9.2008 10:38:46 >

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
14.9.2008 19:47:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: oksana

Meni je bio termin 25.08. i nista jos uvek ne osecam( danas sam pocela da osecam pomalo bolove u dnu stomaka pa ne znam jeli to to). Otvorena sam 1 prst. Rekla mi je doktorica da imam malo plodove vode pa ako nista ne budem osecala do sredine sledece sedmice da ce oni izazivati porodjaj. Da li ste vi bili u slicnoj situaciji i kako se zavrsilo?


i kod mene je bio to slucaj... meni je plodova voda pocela curiti u noci 30.07... medjutim ja sam mislila da je to sluzni cep, jer je bilo malo sukrvice. javim se doktoru i on mi kaze da pratim stanje. mjenjala ulozak, on bio mokar, al cist skoro. odem popodne u bolnicu i utvrde da mi je skoro pola plodne vode otislo. prime me u bolnicu i kazu ako mi bolovi ne pocnu u toku noci 31.07. da ce mi oni izazvati porod, jer nije dobro da ima malo plodove vode. sreca meni su bolovi poceli i ja se nakon 5 sati porodila user posted image
medjutim cula sam, da iako ima malo plodove vode, a ako je na pravom mjestu, oko glave ja mislim, da ne treba alarmirati, al treba pratiti svki dan. ja bih da sam na tvom mjestu ipak potrazila tudje misljenje il cak molila dr-e da te hospitaliziraju jer s tim se ne treba igrati
puno srece i sto laksi porod ti zelimuser posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 15.9.2008 10:39:05 >

(odgovor članu mamin sin)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
15.9.2008 10:40:30   
Anoniman
Prenos postova sa slicne teme koja je izbrisana:

IZVORNA PORUKA: enci

U 26 nedelji trudnoce sam,i danas mi je doktor rekao da imam visak plodove vode,i da za dvije sedmice uradim neki test da se vidi sto je to tako.Vrlo sam zabrinuta,da li je neko od vas imao taj problem

IZVORNA PORUKA: mamsi

Imala sam ja al dr mi je rekao da to nije ništa strašno i nisam nikakve pretrage radila,ja sam u tom periodu jela puuuuno lubenice i pila isto tako tečnosti i kao od toga je to,ma nemoj se sikirati

IZVORNA PORUKA: Lejlaginica

Nemam pojma kako nastaje visak nimanjak plodove vode, Neko zna?

Samo se ti nemoj puno brinutitoje vaznije.Imala sam poznanicukojojsu negdje pretkraj reklida ima manjak ona se toliko brinula i bila nervozna da je to na kraju ispao skoro veci problem.
Obavi pregled koji ti preporucuju alprobaj se opustiti mislim da to nije nista strasno




(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
5.12.2008 15:25:15   
maslačak82
Molila bi pomoć!
Nemam vremena čitati sve, prijateljica mi je hospitalizirana, curi joj plodna voda, ona je u 22 tjednu to je valjda između 5 i 6 mj. kad ne znam kako se računa, molim mišljenje!


_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
5.12.2008 15:41:52   
maslačak82
Jel može biti spontani ili ima nade..


molim mišljenje! Veliko hvala



_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
5.12.2008 15:42:00   
Mika
Draga moja evo ti link za sličnu situaciju pa pročitaj  post naše mamy2 koja je bila u toj situaciji.

Nisi nam dala više podataka, tj. gdje je hospitalizirana? Sve je do doktora, oni se moraju boriti da joj sačuvaju plodovu vodu, to može uspjeti ali ne mora.

U glavnom želim joj svako dobro i sreću da uspije u tome!

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
5.12.2008 15:42:36   
Mika
i naravno link...

http://www.ringeraja.ba/forum/Izgubili_smo_bitku/m_98573/tm.htm

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
5.12.2008 16:11:23   
ewica
Maslacak, sve zavisi od toga gdje se Tvoja prijateljica nalazi.Najmanja spasena beba na svijetu imala je 240grama, to je neka bas 20-21 nedjelja trudnoce, no to je sve bilo u Americi.A ko je BiH u pitanju-granica je 28 nedjelja trudcnoce ili tezina oko1000gr.

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
5.12.2008 16:21:50   
maslačak82
Puno hvala, vidjećemo što će biti, neka joj dobri Bog podari snage

_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
5.12.2008 16:47:56   
mamy Sabina
Ivana već smo se čule znaš većinu.
Meni su doktori tada govorili samo da uđem u 28.-u sedmicu.
Ponavljm ti STROGO MIROVANJE
zaštita od infekcije,jer je beba sad nezaštićena a i majka lako može fasovati infekciju.
Ovojnica vodenjaka se može sljepiti,nema lijekova za to sem mirovanja,i nadozora od strane doktora,
Voda se obnavlja sve do kraja sedmog mjeseca ,tako da je nadoknadiva i ako se taj
omotač slijepi sve je ok.
Ne mora saki slučaj završiti kao moj i ma i pozitivnih primjera
Sve što te bude interesiralo znaš da sam tu za vas


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
28.2.2009 22:53:40   
Rabi
Meni je u 35. sedmici pocela oticati plodna voda. Samo sam se probudila mokrih gaca i posteljine. Otisla u bolnicu..kaze dr. ma  nije to nista evo vidis(na ultrazvuku) ima dovoljno plodne vode...Helem on mene ispritiska onim cudom, stisni, stisni....Kaze hajde ti kuci, ti si to sigurno malo ''pustila''!!!! user posted image a ja sigurna da nisamm jer mokraca ima specifican miris. I ja kako ustadoh sa onog stola, kad iz mene poplavauser posted image
I tako ostanem u bolnici, pa me i ko fole puste kuciuser posted image a meni i dalje voda curi pravo....ne mogu ustati a da me ne zalije, bukvalno. Uglavnom, da ne duljim...pnovo se vratim navece kod svog dr. da mi uradi uz, i on me ponovo ostaviuser posted image jer kako rece nije ostalo sasvim malo plodne vode, a oni me isti dan ujutru poslali kuci..... I tako se i dalje nastavila moja agonija i iscekivanje necega...valjda bolova. A bolova nigdje!!!
Iscurila sva voda, a ja lezim i nista mi ne rade, dok mi otkucaji srca kod bebe nisu poceli biti usporeni.Kazu beba spava!!! Idi prosetaj i popi hladne vode, pa da opet uradimo ctg...Hele ja sam se 48 sati i nahodala i napila vode i najela cokolade, ali ono isto...a sto je najgore, niko nista ne poduzimauser posted image   Ostavi me jedna sestra na onom ctg-u, dodje druga pa kad vidi onaj nalaz hvata se za glavu...kaze sta je ovouser posted image Ovo ne valja!!!!! A meni nije ni do ceka, haman mahnita vise od svega i iscekivanja narednog ctg i razmisljanja hoce li moja beba biti ziva! A kad pitam sta se ceka, zasto se nesto ne poduzima? Kazu, bebi je svaki minut dragocjen u majcinom stomaku! Pa znam ja sve to, ali zar zbog te minute i dana jednog, trebam da izgubim svoju bebuuser posted image svasta mi je padalo na pamet....
i kad je vise bila haman ravna linija nalaza otkucaja srca, poslali su me na hitan carski rez...tuzno ali istinito...
ovo sve napisah iz tog razloga, jer sam mozda pogrijesila sto sam odmah otisla dr.  Mozda da sam sacekala, mirovala i ne bi bilo ovako kako je bilo. Jer je bilo neko visoko prsnuce, i dok je mene dr pregledo i ispritisko, dosta je i otislo vode posle toga i posle  svakog narednog pregleda. Prema tome, moj je savjet ne trcati odmah doktorum ako je samo mala kolicina plodne vode izasla..vec mirovati i pratiti..pa ako bude vise oticala, onda se obratiti svome ljekaru....
heh sto se ja napisah....i sretno svim trudnicama i nasim trudilicama...


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
1.3.2009 10:45:51   
Anoniman
presnos postova


IZVORNA PORUKA: andddy

Cao drage mame , Ja sam jako zabrinuta i neznam sta da radim ... Otecena sam zbog cega sam lezala u bolnici dva dana i pustena kuci i preporuceno mi je ambulantno lijecenje .. da pijem dosta uvinog caja zbog infekcije ... i da trosim tablete za pritisak ..
Imam manjak plodove vode !!
Beba je manja u odnosu na sedmicu trudnoce...
Juce mi je doktorica rekla da ce me morat porodit na carski jer beba je okrenuta karlicno i da bi mozda morali ubrzat porod prije vremena zbog otoka ..
Ja sam u 36+1 nedelji trudnoce ...
Ja sam psihicki opterecena stalno razmisljam i strah me kakav ce bit ishod na kraju molim Boga samo da bude sve u redu sa djetom ..
user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: beni29

Nazalost ne mogu ti pomoci jer stvarno ne znam ali iskreno se nadam da ce sve biti u redu i savjetujm ti da slusas savjete ljekara mislim da ipak oni najbolje znaju.

Velika pusa iz Francuske



IZVORNA PORUKA: mamy RR

Pritisak defintivno moras drzati pod kontrolom
Lezi ,maximalno miruj,jer stanja sa povisenim pritiskom u trudnoci zahtjevaju bas mirovanje.
Smanji unos soli i slakiša na minimum.
Vec si 36 .sedmica,još malo i eto i poroda,pa sta ako je sekcija.
Ni prva ni zadnja.
Sve ce to aBd biti ok.
Nego evo ti tema vezana za plodnu vodu

plodna voda


(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
1.3.2009 11:14:27   
andddy
Kod mene nije jedini problem plodova voda ... Neznam zasto na ovom forumu nisam postavila ni jednu temu da nije izmjestena cccccc Mi smo sve budale a vi moderatori pametni sto me nervirate Boze sacuvaj!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
1.3.2009 13:14:19   
tresnjicaaa
Meni je prije sedam dana ginekolog vidio na ultrazvuku da imam nesto manje plodne vode ali kao imaju jos tri dzepa po 2mm i to je dobro. ne valja kad je ispod 1. Jos mi je rekao kako je bebi pun mjehur pa da ce biti jos plodne vode kad se popiski. DA to nije nista alarmantno ali da moze ukazivati na raniji porod. A jos da dodam ovo da sedam dana priej tog ultrazvuka su mi radili ultrazvuk na kojem su vidjeli da plodne vode ima sasvim dovoljno. Ja sad me znam gdje je otisla ta voda, jer mi nista nije curilouser posted image

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu andddy)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
1.3.2009 13:20:52   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: andddy

Kod mene nije jedini problem plodova voda ... Neznam zasto na ovom forumu nisam postavila ni jednu temu da nije izmjestena cccccc Mi smo sve budale a vi moderatori pametni sto me nervirate Boze sacuvaj!!!!


prije otvaranja nove teme potrebno je u pretrazivacu provjeriti da li ista ili slicna tema vec postoji... ako se otvari hiljadu istih tema onda nemamo sve informacije na jednim mjestu... a samim tim i neki savjeti se ne procitaju.. sve je to u vasem i nasem interesu...da potrebne ionformacije i savjete imamo na jednoj temi...
i da... user posted image  volimo i mi tebe user posted image  user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu andddy)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
22.5.2009 19:59:04   
Arijana2
Danas sam sva u dilemi ,jutros sam se probudil u trenutku kad sam izgleda malo "popustila" sad odmah sam otrcala u wc i piskila citav dan me muci da li je to urin ili mozda plodova voda ,poslije vise nije bilo citav dan gledam a i tad je bilo onako malo user posted image  user posted image  Sad sam 36-ta sedmica

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
22.5.2009 19:59:53   
sarajcica
....znam da ovo  nema nikakve veze s temom, ali očajna sam!
Naime, ocito je da imam gljivičnu infekciju...imam 19 godina od prije 3 mjeseca pocela sam imati sexualne odnose sa deckom s kojim sam u vezi 2 godine....redovito koristimo kontracepciju,kondome....
od prije 3 dana poceli su mi  izlaziti komadici bijeli....ocito vaginalni sekret,i svrbi me ....  cula sam da ako se pere rastvorom sode bikarbone ( 1 cajna kasikica na 200 ml vode) da to nestaje , te  da se maze nistatin kremom,da li je to ok....i da li bi se trebala javiti ginekologu ???

Da li neko zna kakva je ginekologinja dr. Nejra Pasic...gdje joj je ordinacija,i kolko bi me kostao pregled i to sve ,da li je neko od vas imao slicna iskustva....  Ako bi isla ginekologu to bi mi bilo prvi put da idem, jako me je stid?

HELP....

Molim da odgovorite, Hvala unaprijed !

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
22.5.2009 20:03:44   
Rina26
Hej Arijana možda bi ti bilo bolje da odeš na pregled možda ti je i plodna voda otišla

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
22.5.2009 20:05:37   
Arijana2
Nejra je prekoputa Bosmala u tkz malom bosmalu stambeno poslovna zgrada 657 251.I ja sam se plasila ginekologa a vjeruj nema potrebe nimalo,obavezno odi jer moras brinuti o zdravlju.Inace Nejra je divna meni je vodila trudnocu i bila je najnjeznija od svih ginekoloa kod kojih sam bila.

(odgovor članu sarajcica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
22.5.2009 20:07:12   
remzy
IZVORNA PORUKA: Arijana2

Danas sam sva u dilemi ,jutros sam se probudil u trenutku kad sam izgleda malo "popustila" sad odmah sam otrcala u wc i piskila citav dan me muci da li je to urin ili mozda plodova voda ,poslije vise nije bilo citav dan gledam a i tad je bilo onako malo user posted image  user posted image  Sad sam 36-ta sedmica



arijana2 ja ti predlazem da odes doktoru ,jer oni znaju najbolje !!!
a i bila bi puno smirnija !!!
draga moja nadam se da nije nista ozbiljno i drzim ti fige!!!

pusa!!!!

p.s molim te da nam se javis sa pozitivnim informacijama!!!user posted image

_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
22.5.2009 20:09:08   
sarajcica
hvala puno,a  da li znas kolkokod nje kosta taj pregled i kolko bi me to otprilike ispalo ??

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
22.5.2009 20:09:11   
Arijana2
Hoce li mi biti kasno da odem sutra ujutro na ultrazvuk s obzirom da je to bilo jutros a nemam nikakvih simptoma i beba se pomjera i dalje,a juce sam bila kod ginekologa,nikad rahat user posted image

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
22.5.2009 20:09:45   
Arijana2
Kad nazoves recice ti ona sestra sa recepcije

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
22.5.2009 20:10:44   
sarajcica
ok tnx !

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
22.5.2009 20:41:09   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Arijana2

Hoce li mi biti kasno da odem sutra ujutro na ultrazvuk s obzirom da je to bilo jutros a nemam nikakvih simptoma i beba se pomjera i dalje,a juce sam bila kod ginekologa,nikad rahat user posted image


Ne bih da te prepadam,ali nesto kontam ja bi vala otisla sad. Ustvari ti najbolje znas kako je curilo... Meni je cijeli deveti dr. govorila nemoj zuriti u bolnicu,osim ako ne pukne vodenjak.
Ja ne znam kako je kad pukne sam,meni su ga probili,ali sam se iznenadila kako uopse to nije neka sad poplava user posted image nego sam samo onako mokro osjetila,nikakve velike kolicine vode.
Otisla ti veceras ili sutra zelim ti da sve bude ok... user posted image

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *