|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
5.4.2010 8:56:52   
/MMK/
Ako nekog zanima ili mu zatreba.
Dr Divanović mi je rekao ( iako imam osrednje plodne vode) da jedem što više jabuka i pijem soka ( predpostavljam prirodnog) od jabuka, jer utiče pozitivno na stvaranje količine plodne vode.

< Poruku je uredio /MMK/ -- 5.4.2010 8:57:49 >


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu cimy)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
11.6.2010 13:38:18   
edinna
sarajcice ja bi ti prije preporucila da ideskod mehmedbasica on je super ginekolog ja iskreno nisam zadovoljna nejrom isla samkod nje na pocetku trudnoce i zivu me isprepadala bezpotrebe hvala bogu

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
11.6.2010 13:39:31   
edinna
i sto se tice novca isto kosta 50km pregled....pozz

(odgovor članu edinna)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
22.8.2010 10:17:10   
acudesa
evo i ovdje post...(sa: Bijelo pranje)

pa nadam se da će neko moći da ti pomogne
IZVORNA PORUKA: curicaa

Ja zaista neznam da li je ovo moje pitanje za ove teme ako nije prebacite ga u odgovarajucu.

Evo neko vrijeme kada odem u wc-e primjeti na donjem vesu kao da mi je vlazan na pocetku je to bilo sa nekim mirisom pa sam isla kod dr. i dala mi je vaginalate i prosao je taj miris ali jos traje ta vlaznost na vesu.Ja sam malo citala po forumima da moze da izlazi podna voda po malo s vremena na vrijeme ali ja neznam da li je to to ili je nesto drugo pa bi vas zamolila da mi neka malo pojasni i ako ima isti problem da mi pomogne.Ja sam u 17 sedmici pa eto samo informativno da znate.


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu edinna)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
26.11.2010 11:15:35   
Hanady RR
Imam pitanje
moja kuma trudna je 5 mjesec....
radila je smniocintezu i beba je Ok ali su joj rekli d ajoj je plodova voda zamućena...
pije antibiotik, pije ginipral jer nisko nosi ali je sada brine ova zamućena plodna voda....
jel neko imao iskustvo isto ili slično...
jeli zamućena plodova voda rješiv problem i uspješno s iznese trudnoćauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
26.11.2010 11:54:04   
Hanady RR
Niko ništauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
26.11.2010 11:55:57   
Anoniman
ma draga Hanady...nisam dr. i ne zelim da te plasim...ali koliko znam to znaci da se porod blizi...sta su joj rekli? mislim nisu je mogli kuci poslati bez da joj kazu zasto? kako? je li opasno

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
26.11.2010 11:57:18   
maja78 RR
plodova voda kad je mutna vrijeme je za porod, to je moje znanje o tome sto ne mora biti tacno naravno, znam kad si deveti mjesec i voda se zamuti da provociraju porod
meni na porodu kad sma dosla do toga da mi probiju vodenjak komentarisali su mutna, sto znaci da im igra neku ulogu
ovo sve govorim kao laik jer stvarno ne znam nista detaljnije

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
26.11.2010 11:58:57   
Hanady RR
ma nisu joj haman ništa konkretno ni rekli sem kao d amiruje al baš baš mirujeuser posted image

Naime njoj je 37 godina i drugo joj je dijete ima starije od 9 godina pa je razlika poveća...
eh sad od starta nosi nisko, mirovenja, progestron, ginipral i ostalo...
radila i amniocintezu i nakon očitanja nalaza rekli joj mutna plodova voda i dlai neke antibiotik i rekli da miruje...
ona sva u panici čita po netu kao i ja, dje otvoriš piše porod se bliži....
user posted image
baš mi nešto žao a toliko je čakala na drugu bebu i sad se plaši nenormalno....
skoro je 6 mjesecuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
26.11.2010 12:12:17   
Anoniman
znam da nikako ne valja zelena p.voda...to znaci da je beba pocela ispustati fekalije...i to je jako opasno...mojoj pokojnoj tetki je radjen hitan carski rez radi toga...moja rodica je jedva ziva ostala

a mislim da ta mutna p.voda znaci da se poceo ljustiti onaj zastitni sloj na kozi...da se od toga voda muti...a to bi trebalo da se desaa pred porod

ma nek potrazi jos jedno misljenje...ili neka ih nazove i pita...neka kaze da se boji i kakve su pognoze

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
26.11.2010 12:13:21   
amanullah
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma nisu joj haman ništa konkretno ni rekli sem kao d amiruje al baš baš mirujeuser posted image

Naime njoj je 37 godina i drugo joj je dijete ima starije od 9 godina pa je razlika poveća...
eh sad od starta nosi nisko, mirovenja, progestron, ginipral i ostalo...
radila i amniocintezu i nakon očitanja nalaza rekli joj mutna plodova voda i dlai neke antibiotik i rekli da miruje...
ona sva u panici čita po netu kao i ja, dje otvoriš piše porod se bliži....
user posted image
baš mi nešto žao a toliko je čakala na drugu bebu i sad se plaši nenormalno....
skoro je 6 mjesecuser posted image



hanady da joj Allah pomogne, da hajirli na ovaj dunja donese svoju bebicu, zdravu akoBogda user posted image


_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
26.11.2010 12:25:48   
anidla
hanady, pls posalji mi svoj broj telefona na pp, promjenila sam tel. i nemam ga memorisanog, zvacu cimstignem od moje prijateljice tatu, on je doktor nauka, ginekolog....




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
26.11.2010 12:30:31   
anidla
hanady pozuri pls, ovdje sam jos 3 minute, zurim na posao a na poslu ne mogu selogovat na RR, ili ti imas moj broj pa mi samo posalji poruku da si ti pa cu s posla zvati...

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
26.11.2010 12:39:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Imam pitanje
moja kuma trudna je 5 mjesec....
radila je smniocintezu i beba je Ok ali su joj rekli d ajoj je plodova voda zamućena...
pije antibiotik, pije ginipral jer nisko nosi ali je sada brine ova zamućena plodna voda....
jel neko imao iskustvo isto ili slično...
jeli zamućena plodova voda rješiv problem i uspješno s iznese trudnoćauser posted image


Meni se ovo desilo 7 dana prije termina za porod... sreća pa sam bila već u bolnici, pregledali me bilo sve ok i trebala kući... ujutro sljedjeći pregled zamućenje plodove vode te me odmah pošalju u sobu za porođaj. U 9h je bio pregled do 12h je voda pozelenila, dalje neću pričat jednom sam to preživjela, uglavnom izvukli smo se i ja i bebica s tim što je A bio u kritičnom stanju... to je bilo 5 dana najgorih u mom životu ...

A njoj je tek 5 mj. user posted image , ne znam, nadam se da će biti sve u redu...

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
26.11.2010 13:14:46   
veeseelaa
pa kad se plodna voda zamuti ja kako znam ide se na hitan porod iliti carski rez jer beba više nije sigurna u pupi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
26.11.2010 13:18:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma nisu joj haman ništa konkretno ni rekli sem kao d amiruje al baš baš mirujeuser posted image

Naime njoj je 37 godina i drugo joj je dijete ima starije od 9 godina pa je razlika poveća...
eh sad od starta nosi nisko, mirovenja, progestron, ginipral i ostalo...
radila i amniocintezu i nakon očitanja nalaza rekli joj mutna plodova voda i dlai neke antibiotik i rekli da miruje...
ona sva u panici čita po netu kao i ja, dje otvoriš piše porod se bliži....
user posted image
baš mi nešto žao a toliko je čakala na drugu bebu i sad se plaši nenormalno....
skoro je 6 mjesecuser posted image



a jojuser posted image meni je bila mutna plodna voda kad sam prenijela i cim su vidjeli zamucenu vodu isla sam na inducirani porod.. stvarno ne znam sta da ti kažem,ne razumijem se puno,tako je bilo u mom slucaju...nadam se da ce se izvuci i sve dobro zavrsiti..

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
26.11.2010 21:14:10   
Hanady RR
Andila dušo nisam bila tu...
sada jesam pa vam javljam da je napravljene panika  jer nije dobro očitan nalaz amniocinteze...
moja kuma bila je kod dr. mehmedbašića koji je očitao nalaz kao gusta plodna voda, za što kaže da je savim normalna pojava kada je niska trudnoća i nakon toga jer je ona pila porgesteron...antibiotike su isključili jer nalazi pokazuju da je ona u super stanju. strogo mirovanje jedino je što je i ovaj doktor preporučio.
HVla avam drage moje na pomoći ali ja sma nju danas bukvalno natjrela kod dr. mehmedbašića i otišla je i nije se pokajala.
i da rekao nam je da jede puno jabuke i pije soka od svježe jabuke sa sokovnika.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
26.11.2010 22:03:14   
Anoniman
Hvala Bogu

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
27.11.2010 6:44:12   
anidla
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Andila dušo nisam bila tu...
sada jesam pa vam javljam da je napravljene panika  jer nije dobro očitan nalaz amniocinteze...
moja kuma bila je kod dr. mehmedbašića koji je očitao nalaz kao gusta plodna voda, za što kaže da je savim normalna pojava kada je niska trudnoća i nakon toga jer je ona pila porgesteron...antibiotike su isključili jer nalazi pokazuju da je ona u super stanju. strogo mirovanje jedino je što je i ovaj doktor preporučio.
HVla avam drage moje na pomoći ali ja sma nju danas bukvalno natjrela kod dr. mehmedbašića i otišla je i nije se pokajala.
i da rekao nam je da jede puno jabuke i pije soka od svježe jabuke sa sokovnika.user posted image



HB!!!

bas sam se nasekirala nesto, i juce citav dan cekam tvoj broj...

ja sam svakako zvala doktora, prvo mi se nije javljao, bio na porodu, a kasnije sam ga dobila....

prvo sto mi je rekao je da se trazi i drugo strucno misljenje!!! HB pa ste to i uradile....i da ga opet nazovem....

evo zurim na posao, radna mi je ova subota a dosla sam samo da vidim imal sta novo.....

odoh sad, zurim, pobjece mi trola user posted image




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
27.11.2010 13:13:23   
amanullah
IZVORNA PORUKA: dadada

Hvala Bogu


user posted image


_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
27.11.2010 13:27:28   
Hanady RR
joj duše moje...user posted image user posted image user posted image user posted image
andilauser posted image
da znaš kako smo se bile nasikirale...al sreća sve će to biti OK....
baš ću kasnije kod nje na kafu da joj sokovnik odnsem i jabuke domaće da je tovim njima...

divne steuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
6.12.2010 11:54:52   
Lejla Ka
Da li je neko imao lično ili blisko iskustvo sa napuknućem vodenjaka, uz curenje plodne vode, bez trudova, par sedmica prije termina. Trudnica je zadržana na patologiji trudnoće, uz antibiotsku terapiju, a interesuje nas kakav je mogući tok "liječenja" i procedura. 

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
6.12.2010 12:00:19   
taurus
lejla ka ja sam imala tzv. visoko prsnuće vodenjaka dan prije poroda
dr. me je zadržala u bolnici, uključila antibiotike, redovno radili ctg, i znam da mi je tada rekla :"ne mora to ništa da znači, po ovome porod još i ne mora krenuti, važno je samo da pratimo tebe i bebu" i ja nisam imal nikakve bolove
međutim sutra ujutro plodna voda se zamutila pa su mi probili vodenjak, bilo je dovoljno plodne vode i vjerovatno bi vodenjak još izdržao da ga oni nisu probijali
znači nije ništa strašno, bolje da je u bolnici i da je prate

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
6.12.2010 12:35:10   
Lejla Ka
Da i ja ovaj sok od jabuka i jabuke uključim mojoj procurenoj trudnici, ne može štetit?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
9.12.2010 8:40:55   
Cickolini
Pozdrav trudnjace,

ja sam vam na ivici nervnog sloma hehe prije tri sedmice (31 sedmica trudnoce) ustanovljen mi je manjak plodne vode AFI 8 (index plodove vode) i tad su mi mjerili bebicu sve ok, sedam dana kasnije AFI 7 i od tad stoji na sedmici. Jucer sam ponovo po ko zna koji put bila na ultrazvuku AFI i dalje 7 ( 33+0 sedmice trudnoce), ali velicina bebe ne odgovra sedmicama trudnoce tj kao da se za dvije sedmice nije razvila. Tezina je cca 1950. Ja zivim u Holandiji, a ovdje su inace svi nemarni pa se zato brinem. Niko mi nista ne govori. Cak i ctg i ultrazvuk pokazuju male nepravilnosti u radu beinog srca, ali oni kazu da je moguce da se srce jos nije dobro razvilo. MOOOOOOOLIM VAS ako neko ima slicnog iskustva da podijeli s nama jer ovdje sve moram sama da zahtjevam, a ne mogu ako ne znam sta trebam. Ja se za sad dobro osjecam i nema znakova da mi otice plodna voda.

Hvala unaprijed!!!


< Poruku je uredio Cickolini -- 9.12.2010 8:41:52 >


_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *