|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 12:42:53   
ame_la
ma jesam 18 kguser posted image
kao slon sam

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 12:42:59   
Nemirna
Ja sam prenijela deset dana, posto sam malo dalje od porodilista tri dana sam lezala cekajuci da me zaboli. Kako se to nije desilo, treci dan je dosla doktorica, probila mi vodenjak, ukljucila drip i s tim sam se navodno trebala poroditi za sat-dva. Međutim, nisam se otvarala, beba je bila visoko, nije se spustala, ti trudovi koje sam dobila su bili jaki ali neredoviti... na kraju mi je doktor praktički istisnuo bebu. Gotovo da mi je sjeo na stomak i umalo da nisma izgubila svijest od toga...

Sve u svemu - užas. Ne volim se ni prisjećati toga... Što se tiče ovog poroda ako krene sam... to jest ako me zaboli kod kuće i sve bude isle kako treba rodit cu prirodno. U slucaju da se desi opet isti slucaj i da mi predloze indukciju necu pristati.. trazit cu carski

_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 13:02:25   
ame_la
Nermina koji si mjesec
kada se trebaš poroditi
jesi li se odlucila za bolnicu
je li dječak ili djevojčicauser posted image user posted image

a proši porod s obzirom da je bio takav
da li je beba imala posljedica
je li sve bilo ok
koliko joj je sada

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 13:13:55   
akica b
Amela nisu to neke kile..to je ok! daj vidi i druge teme pa nam pisi malo vise o sebi...

A poslusaj Nemirnu..Pusti nek sve ide svojim tokom..ako nesto krene po zlu(NE DAJ BOZE) pripremi se za carski

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 13:35:37   
ame_la
Tek sam se uclanila
pa se još uvijek snalazim

gdje se trenutno mogu priključiti
neka interesantna tema

je si li ti u ovom kako ga zovu drugom stanjuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 13:38:45   
akica b
Ja sam rodila prije 4 i po mj...jos sam svjeza zato ti pokusavam pomoci koliko mogu..

ma brzo ces se snaci..ako sta treba pitaj

i ne sekiraj seeeeeeeee

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 13:44:26   
hanabanana
Napisala sam post i onda greškom stisnula na poništi. user posted image

Dakle, ja bih ti savjetovala da kreneš na vježbe za trudnice, vidim da si iz Sarajeva, vježbe su organizovane u Kumrovcu i u Josipa Vrancasa - kod Austrijske ambasade.
Meni su puno pomogle, naučila sam disati, prepoznati trud, porodjajno doba.
Upravo radi toga me nije uhvatila panika kada sam dobila trudove, ostala sam kući dok nisu došli na razmak od 8 minuta, tek tada sam krenula na kliniku.
U salu sam usla u pola deset, izasla sam 5 minuta prije pola jedanaest. Znači da sam rodila za manje od sat vremena. Nisam imala indukciju, radili su mi epiziotomiju, ali samo 4 vanjska konca, i dobila sam lokalnu anesteziju.
Nakon dva sata se mora ustati i to zato da bi se pomokrila, sestra ide s tobom, i to se mora uraditi. To je prvi pokazatelj da nije došlo da komplikacija prilikom poroda.

Carski rez sam morala uraditi sa drugom trudnoćom, rekla sam i razloge. Neko je rekao da se odleži pet dana i da je to to. To nije tačno, prvo što te sa intenzivne spuste nakon 12 sati, imaš kateter u jednoj ruci, a bebu u drugoj budući da je odmah smjeste pored tebe. Onda moliš Boga da se ne zarazite ti i beba, da ne spominjem da imaš frišak rez na stomaku. Ležati ne smiješ ni radi tromboze.
Ne treba zaboraviti i to da prije nego udješ u salu potpišeš da shvataš da se možeš i ne probuditi...a i to se dešava. Pred mojim očima su jednu trudnicu vračali iz mrtvih. Ja sam i izašla ona nije sišla sa intenzivne.
Carski rez je operacija. Prava pravcata operacija.

Pitati šta je bolje za bebu je smiješno, svi znamo da je prolaz kroz porodjajni kanal teži za bebu, ali svaka trudnica koja je izabrala carski rez ( tako što ga je platila ) uradila je to radi sebe prije svega i svoga d***** jer je strah poroda, nije pri tom mislila na bebu.

Bebu kod carskog moraju izvaditi u roku od 7 minuta, jer u protivnom i narkoza može da uradi svašta.

Još jednom toplo ti savjetujem vježbe za trudnice.





(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 13:49:39   
ame_la
ok
hvala ti
kako ti je bebicauser posted image user posted image

prešla sam na ovu temu "upoznajmo se "
pa možemo tamo nastaviti razgovor
može

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 13:51:20   
jupajdi
IZVORNA PORUKA: hanabanana


Ne treba zaboraviti i to da prije nego udješ u salu potpišeš da shvataš da se možeš i ne probuditi...a i to se dešava.




Čudno, ja nisam ništa potpisivala.

Bio je carski, zbog zadka i beba je bila krupna, pa nisu htjeli da me muče.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 13:54:49   
ame_la
Još jednom toplo ti savjetujem vježbe za trudnice.

Hvala puno

sad mi je dosta lakše
 puno znači kada neko tko je iskusio oboje da savjet, ipak zna šta priča
user posted image user posted image user posted image
vidiš ne idem na vježbe
da li si upoznata ima li nešto bliže Ilidži

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 13:57:31   
hanabanana
Kako nisi na pijemnom??? Pa pitali su te ime i prezime, godište, bolesti koje si bolovala, da li si nešto operisala....Taj papir onda potpišeš, a na njemu ti piše da prihvataš sve rizike carskog reza. Kao i kod svake operacije.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 13:58:32   
jupajdi
Ispitivali me jesu, ali nisam, stvarno, ništa potpisivala.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 13:58:38   
Anoniman
amela prosvrljaj malo vise po ostalim temama.. naime ima dosta price o vjezbama i trudnoci... saznaces sve sto te zanima...
nije ok da se prica o svemi i svacemu na temi koja je odredjena samo za pitanja o carskom porodu / prirodnom porodu...
budi mi pozdravljena....

p.s. otidji na posljednjih 50 poruka, koje vidis na pocetnoj stranici RR-a.. tako ces znati sta je aktuelno i gdje se sta pise.... bitno ti je da stalno refresh tu stranicu i to je to

(odgovor članu ame_la)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 13:58:53   
hanabanana
Mislim da nema. Organizovane su u dva zavoda, onom u Kumrovcu i onom u Josipa Vrancaša, nažalost. 

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 14:10:01   
bezelye
Amra jupajdi ti si mi razbila strah od carskog, posebno sto bi trebalo biti sa epiduralnom kao kod tebe. Kad sam procitala sta je Eminica prezivjela, pa evo i Nemirna, ne pada mi uopste tesko sto moram na carski. Znam kako su moju mamu iskasapili da nije mogla sjediti mjesec dana, jer su joj cak i unutrasnju stranu noge rasjekli user posted image
Prije par dana sam se uhvatila u razmisljanju "a sta ako bude normalan porod". Zaista se nisam spremala za normalan porod jer su mi od pocetka govorili da cu na carski. Ponovo sam pitala svog neurologa, kaze "ti odluci kakav ces porod, ali ako ides na carski obavezno sa epiduralnom a ne sa opstom anestezijom". Tako da me je polako pocela hvatati panika kako ce sve to biti na kraju.
Medjutim kad vidim sve ove price ponovo razmisljam samo u carskom.
Ne treba ni carski rez shvatati tragicno. Znam bolice me rana, ali boli i normalan porod. Mora se nesto pretrpiti. Tjesim se da je dobra stvar to sto mi se dijete nece napatiti, sto necu biti uspavana nego svesna svega, a i ranu je puno lakse odrzavati cistom i suhom jer je daleko od genitalija.

A kako ce sve na kraju ispasti user posted image  to samo dragi Bog zna

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 14:17:38   
triplemama
Kako mislite da se beba i vi nenapatite pri prirodnom porodu, pa i beba, a i vaša maternica su stvoreni za to da se beba rodi prirodnim putem. Veći je šok za bebu kada u sekundi izleti na carski, a i anestezija joj je šok. Mami ostaje rez, bolovi i puno oporavka.
Mislim da je carski za problematične trudnoće, velike bebe i dr. i tada je OK.
Ja sam rodila troje djece prirodno i stvarno se nakajem ni sekunde user posted image user posted image user posted image
Mislim da bi se trebala pripremiti i fizički i psihički na prirodni porod, tražiti da ti nedaju indukciju ako to stvarno nije nužno. Sada masa mama traži carski, valjda misle da je to cool user posted image  a nisu ni svjesne šta propuštaju. Prvi plač, prvi dodir i sreću. Kada se probudiš poslije carskog sve to je otišlo u nepovrat, a tebe boli. Bolovi od poroda se zaborave u sekundi kada vidiš bebaru, a možda bi ti pomoglo prisustvo muža (MM je prisustvovao user posted image )
Nazove se džaba prirodni (prirodni) carski je ipak vještački.

Uglavnom želim ti puno sreće kakogod.user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 14:23:53   
jupajdi
Stvarno, ja se nisam ni sekunde napatila. Vidjela svoju bebicu.
Rana je brzo prošla, već sam drugi dan stala na noge.
U svakom slučaju i ja sam za prirodan porod, ali kada se mora, onda se mora.
Nije to nikakvo foliranje, niti prohtjev majke. Zašto bih se patila rađajući dijete na zadak, a uz to krupno dijete. Hvala Bogu postoji carski, a i carski sa epiduralnom, pa i nije baš sve tako crno.

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 14:28:31   
triplemama
IZVORNA PORUKA: triplemama 
Mislim da je carski za problematične trudnoće, velike bebe i dr. i tada je OK.

JUPAJDI Ja sam uz bilo kakve probleme ZA carski, ali iz čista mir NE

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 14:29:12   
bezelye
Carski rez nije moja volja, nego preporuka neurologa zbog moje dijagnoze (MS). Na proslom UZ je beba bila na ledjima i ginekolog je potvrdio carski. Medjutim ja sam pocela razmisljati "sta ako se beba okrene" i sa takvim mislima odlucila da ponovo pitam neurologa. Da li mi je rizican normalan porod, jel bas mora carski? Tada je odluku prepustio meni, s napomenom da ne idem na totalnu anesteziju nego na epiduralnu. Ovdje se epiduralna primjenjuje vrlo cesto i iskustva su pozitivna. Valjda su i anesteziolozi vise ispraksani kada je rade svaki dan.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 15:04:27   
akica b
IZVORNA PORUKA: triplemama

IZVORNA PORUKA: triplemama 
Mislim da je carski za problematične trudnoće, velike bebe i dr. i tada je OK.

JUPAJDI Ja sam uz bilo kakve probleme ZA carski, ali iz čista mir NE


100% se slazem

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 18:23:17   
Amrino
IZVORNA PORUKA: akica b

IZVORNA PORUKA: triplemama

IZVORNA PORUKA: triplemama 
Mislim da je carski za problematične trudnoće, velike bebe i dr. i tada je OK.

JUPAJDI Ja sam uz bilo kakve probleme ZA carski, ali iz čista mir NE


100% se slazem


I ja se slazem. Izvinite ali price o tome kako je i za majku i za bebu najbolji carski su cisto s****.  Da je to najbolje- zene bi umjesto vagine imale rajfsluz na stomaku.
Prolazak kroz porodjajni kanal uma svoju ulogu...istisne svu plodnu vodu iz bebinih pluca, beba dok prolazi dobija koktel hormona...majcinih antitijela...Za zene koje MORAJU na carski- sve rijeci utjehe- one nemaju izbora i to je za njih i njihve bebe najbolje, ali zene koje se mogu NORMALNO poroditi (namjerno velikim slovima) a ne zele samo mogu reci - shame on you.
Jos nesto- kada pricamo o prirodnom porodu- morate uzeti u obzir cinjenicu koju mnogi zanemaruju. Nije svaki vaginalni porod- prirodan. Ako se "narucite" kod izvjesnog doktora prije nego ste dobili bolove, odnosno prije nego je porod prirodno nastupio, a doktor vam hekne drip, probusi vodenjak i isprovocira porod- tesko da se moze pricati o necemu prirodnom. U takvim situacijama takodje nije ni cudo kada zena sva popuca, kada je iskasape...jer prirodni porod treba da traje 24 sata- da se tijelo samo postepeno prilagodi onome sto ga ceka...a ako vi to na silu skratite na nekih 5- 6 sati...nije ni cudo sto se takve stvari dese. Nazalost, kod nas mnoge zene to rade zbog slijepe vjere u doktore (koji su to ne znam ni sama cime zasluzili- jer vise cujemo negativnih primjera nego pozitivnih) a zaborave da su same sebi najbolji doktor...da su one glavna uloga u porodu i d se poradjaju one same a da je doktor tu statista u kukuruzu.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
20.5.2008 18:35:09   
RAJA
Drage moje ja jesam oboje djece rodila na carski i nekajem se nimalo ( jer sam oboje morala radi mog i bebinog zdravlja) i opet bi sve isto ne zato što je carski i to mi je sad nebitno najvažnije je da su moji dječaci živi i zdravi i da je sve prošlo u najboljem redu i da sam MAMA


_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
21.5.2008 13:50:43   
hanabanana
Raja i sama si rekla da si Morala roditi na carski rez radi zdravlja djece a i svoga vlastitog. u tom slučaju alternative nema, i nema zašto da se kaješ.


(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
21.5.2008 14:00:00   
ame_la
Slažem se

ja sam postavila
temu

ali sada uviđam da nema potrebe za carskim, osim ako to nije neophodno
odnosno ako Dr. nije preporučiouser posted image user posted image
i da se nemam čega bojati

porod je ostavljen od više sile
i treba da bude prirodan
osim... već navedenog

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
21.5.2008 18:16:11   
Amrino
IZVORNA PORUKA: ame_la

Slažem se

ja sam postavila
temu

ali sada uviđam da nema potrebe za carskim, osim ako to nije neophodno
odnosno ako Dr. nije preporučiouser posted image user posted image
i da se nemam čega bojati

porod je ostavljen od više sile
i treba da bude prirodan
osim... već navedenog


Sretno draga!
Bojat ces se kao sto se boji i svaka trudnica...Uvijek postoji doza straha, brige...ali vidjet ces ako Bog da da je to nesto najljepse na svijetu- prosto neopisivo. O svemu sve imamo razlicita misljenja ali iz licnog iskustva sam se uvjerila da se svi slazu oko jedne stvari: za taj trenutak kad ugledas bebicu skontas da je vrijedilo svakog bola- i zaista je ta bol ono sto se najbrze zaboravi.
Sretno jos jednom!
I JOS NESTO- PUSTI SE TIH SA MUZEVOG POSLA...VIDI KOLIKO NAS OVDJE IMA DA TI BUDEMO PODRSKA I UTJEHA U SVAKOJ SITUACIJI!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *