|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postporodjajna depresija
16.3.2011 11:03:04   
sandy82
Rekla je i da više ne razgovaram sa drugima o stvarima koje se tiču mame. Ni sa bratom, ni sa snahom, čak ni sa tatom. Spomenula sam i njen problem sa alkoholom i kako sam htjela o tome razgovarati sa tatom. Rekla je da se to ne tiče ni njega, da ako mislim da treba razgovaram isključivo sa njom. Rekla je da se ne bojim da će se naljutiti, ako se i naljuti proći će je. Da idem i ispitujem sve ostale o njenim problemima i da pustimo ostale da raspolažu njenim vremenom, to nikako ne valja. Da više ne dozvolim da me neko toliko isprovocira da govorim ružno o svojim roditeljima.
Da ne isključujem telefon, već obe babe, ako su dosadne, kulturno prekinem i kažem kako sam zauzeta.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Postporodjajna depresija
16.3.2011 11:04:58   
sandy82
Izgleda da vas neću više gnjaviti, skroz se čudno osjećam. Možda zaglavim u bolnici. Ne sikiram se više oko djeteta, evo već sam zamolila komšinicu da je pripazi ako bude trebalo. Pristala je, ima i ona curicu, vole se igrati skupa.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Postporodjajna depresija
16.3.2011 11:27:43   
ziki
Sandy drago mi je da si bolje, sad kao što ti hanady reče slušaj šta je dr rekla i sretno

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Postporodjajna depresija
16.3.2011 11:57:18   
Lulu_08
Jedan savjet, davno dobijen od mog dragog tate:

"Uvjek nastoj pokusati prilagoditi zivot sebi i svojim potrebama. Kada ne mozes onda sebe prilagodi zivotu!"

Drage moje, kada se udari glavom o plafon, potrebno je razmotriti objektivno situaciju, vidjeti da li to sto trenutno radite ide u vasu korist ili ne. Ukoliko je negativan odgovor, pokusajte naci drugi pristup, drugo rjesenje, neku alternativu. Jer ako stvari ne funkcionisu, a vi ne mjenjate nista u svom pristupu problemu, problem se nece nikada rijesiti.

Za neke je potreban posjet strucnom licu, nekome je potreban drustveni zivot, nekome radna obaveza itd. Svi smo mi razliciti ali je sustina u rjesavanju slicnih problema odgovoriti na pitanje "Sta je meni potrebno?".

Dzeni_NL, koliko ja vidim tebi je mila potrebna koja prospavana noc u sedmici. Dogovori sa TM da od 7 dana u sedmici minimalno 3-4 dana on provodi noc igrajuci se sa bebom. Ne kao opciju vec kao moranje, jedino te moze blago probuditi kada trebas dojiti M. Pored toga vidim da ti je potreban drustveni zivot, tako da sljedeci put kada ti se ukaze prilika da spontano upoznas "nase zene" sa djecicom pritisni ponos i pridji im i upoznaj se, mozda ne upali kod prve prilike ali nekom drugom prilikom sigurno hoce.

Šaljem svima veliki user posted image



_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Postporodjajna depresija
16.3.2011 12:11:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Djana

Jedan savjet, davno dobijen od mog dragog tate:

"Uvjek nastoj pokusati prilagoditi zivot sebi i svojim potrebama. Kada ne mozes onda sebe prilagodi zivotu!"

Drage moje, kada se udari glavom o plafon, potrebno je razmotriti objektivno situaciju, vidjeti da li to sto trenutno radite ide u vasu korist ili ne. Ukoliko je negativan odgovor, pokusajte naci drugi pristup, drugo rjesenje, neku alternativu. Jer ako stvari ne funkcionisu, a vi ne mjenjate nista u svom pristupu problemu, problem se nece nikada rijesiti.

Za neke je potreban posjet strucnom licu, nekome je potreban drustveni zivot, nekome radna obaveza itd. Svi smo mi razliciti ali je sustina u rjesavanju slicnih problema odgovoriti na pitanje "Sta je meni potrebno?".

Dzeni_NL, koliko ja vidim tebi je mila potrebna koja prospavana noc u sedmici. Dogovori sa TM da od 7 dana u sedmici minimalno 3-4 dana on provodi noc igrajuci se sa bebom. Ne kao opciju vec kao moranje, jedino te moze blago probuditi kada trebas dojiti M. Pored toga vidim da ti je potreban drustveni zivot, tako da sljedeci put kada ti se ukaze prilika da spontano upoznas "nase zene" sa djecicom pritisni ponos i pridji im i upoznaj se, mozda ne upali kod prve prilike ali nekom drugom prilikom sigurno hoce.

Šaljem svima veliki user posted image




Djana, bas si to lijepo napisala.
Ja bih jos dodala da ne treba od drugih previse ocekivati. "Uzdaj se u se i svoje kljuse"-stara je narodna.
Skontaj sta hoces, a sta neces i ulozi sve svoje napore da to ostvaris!

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Postporodjajna depresija
16.3.2011 12:31:30   
dzeni_nl
Sandy drago mi je da se osjecas bolje, rado bih otisla psihologu samo da nadjem nekog naseg ovdje.

naravno vasi savjeti i razgovor sa vama mi je isto tako dobro dosao, ali ima tezih stvari koje me muce, pocevsi od djetinjstva, pa do problema sa pocetka braka koji su bili negdje duboko u meni, a sada se bude i to ne mogu sama da prebrodim i izadjem na kraj sa tim, jer iz dana u dan sebi postavljam miliom pitanja zasto sam to, zasto nisam to, kako bi bilo da sam ovako uradila, a odgovora nigdje ni rijesenja. nadam se da ce mi psiholog uspjet pomoci i bez lijekova, jer ne zelim prekinuti dojenje.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Postporodjajna depresija
16.3.2011 12:43:17   
ziki
Dženi, polako, Probaj da što manje razmišljaš o tome što sam vako, što nisam onako. Vrijeme je prošlo i tu sad nema nazad i popravke jedino se nerviraš. Što je bilo bilo je, hvala Bogu da je prošlo, sad jdino treba da izvučeš pouku iz prošlih događaja da ne ponoviš isto. Ne bih da te smaram al na temi poučna priča ima jedna zanimljiva o kralju i njegovom prijatelju, pročitaj je. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Postporodjajna depresija
16.3.2011 12:55:32   
Lulu_08
Dzeni mila, kao što ti rekoše i druge forumašice, pokušaj naći nešto što će ti odvući pažnju od ružnih misli. To je upravo jedan od razloga zašto moraš pokušati srediti svoj društveni život, upoznati ljude i steći svoje vrijeme kada ćeš se posvetiti sebi.

Obzirom da sam živjela 12 god. u Holandiji, istina daleko od Rotterdama, pokušat' ću doznati ko od mojih poznanica živi u Rotterdamu ili blizu, a pojedine baš imaju dječicu pa ti možda mogu dobro doći, ako ništa da ponekad progovoriš koju i popiješ kaficu, važi? 

Uz to se moraš ti sama aktivirati, potrudi se da izađeš iz začaranog kruga depresije, ako ti je potrebna stručna pomoć onda se zaista nadam da ćeš je uskoro naći, jer život je suviše kratak a kasnije će ti biti žao što si tako dragocjene trenutke iz tvog i života tvoje djevojčice "propustila" zbog jedne iritantne pojave zvane depresija.

(propustila pod znacima navodnika jer nisi doslovice propustila ali nisi ni u potpunosti doživjela to na način na koji bi možda da ne prolaziš kroz depresiju).

Čuvaj se mila!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Postporodjajna depresija
17.3.2011 21:33:59   
dzeni_nl
Djana hvala mila sto pokusavas pomoci. ne bih da zamaram ni tebe ni tvoje poznanice, jer i sama znas kakav je zivot ovdje svi rade i imaju svoje zivote i svoj neki raspored. a tek kad bi cule moj slucaj mozda se ne bi ni htjela druziti sa mnom jer bi pomislile bog zna sta se sa mnom desava i da sam mozda opasna po drustvo.

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Postporodjajna depresija
17.3.2011 21:37:44   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Djana hvala mila sto pokusavas pomoci. ne bih da zamaram ni tebe ni tvoje poznanice, jer i sama znas kakav je zivot ovdje svi rade i imaju svoje zivote i svoj neki raspored. a tek kad bi cule moj slucaj mozda se ne bi ni htjela druziti sa mnom jer bi pomislile bog zna sta se sa mnom desava i da sam mozda opasna po drustvo.


idi dženi...čuj da popmisle da si opasna po društvo. pa milauser posted image
da im kaže ima kolegicu upoznala je putem portala pa rodila pa u kući pa nije savladala još jezik...da je izvedu u neko naše društvo tamo, neko udruženje...
a jok da ti traži drugaricu najbolju...
samo da te malo upute...ima tamo sigurno mjesta u koja zalazila nisi a čuče neke naše ženice dobre i dobroćudne kao naše forumašice...hajde hrabro...
jedan je život...nemoj da ti porlazi kraj tebe...zgrabi ga i čvrsto drži...imaš i rad šta...lija haljinica moja, trakica i poza sa samo 6 mjeseciuser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Postporodjajna depresija
17.3.2011 21:43:06   
Lulu_08
Ma Dzeni draga, nije to zamaranje nicije, ukoliko je neko dobronamjeran a u blizini stanuje sigurna sam da ce rado upoznati jednu dragu zenicu koja ne zivi tako dugo u NL a ima tako prelijepu malu djevojcicu!

Definitivno se moras trgnuti! Saljem ti PP!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Postporodjajna depresija
17.3.2011 21:45:33   
dzeni_nl
pa sta znam mogu ljudi svasta da pomisle, o depresiji se jako malo prica, a ono sto se zna ljudi odmah misle da lud i puko 100%.

user posted image jesil vidjela moje pozerke male? danas smo bile na kontroli i fino napreduje masallah, a i zdrava je sto je najvaznije.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Postporodjajna depresija
17.3.2011 21:47:48   
Lulu_08
Depresija je precijenjena definitivno, jer u trenutku kad je prozivljavas mislis da si vanzemaljac, da nisi normalna itd itd. A u sustini jako puno ljudi je susretne nekad u zivotu, ili bar kroz iskustvo nekoga sebi bliskoga. Ne sikiraj se, nisi luda nisi cudna samo nisi shvacena i nemas potrebni oslonac trenutno!

Imas porukicu user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Postporodjajna depresija
17.3.2011 21:52:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

pa sta znam mogu ljudi svasta da pomisle, o depresiji se jako malo prica, a ono sto se zna ljudi odmah misle da lud i puko 100%.

user posted image jesil vidjela moje pozerke male? danas smo bile na kontroli i fino napreduje masallah, a i zdrava je sto je najvaznije.


user posted image user posted image user posted image user posted image
to je najvažnijeuser posted image user posted image user posted image

razlog više da se sutra išetaš i nađeš sebi društvo...pa bolan da ti uživo kažu...jgospođo imate prelijepu kćerku...a tebi srce ko planeta cijela...uh ponosno pogledaš i kaže...znam hvala vamuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Postporodjajna depresija
18.3.2011 21:26:30   
Lulu_08
Draga Dzeni, poslala sam ti na FB porukicu, molim te procitaj!

Nadam se da ces se javiti mojoj snahi, nisam ti htjela nista pricati dok se nisam cula sa njom prvo. Naime i ona je u NL, udala se za mog rodjaka i dosla iz BiH, a pogodi gdje zivi? U Rotterdamu! I ima malu djevojcicu koja je prosli mjesec tek napunila 1. godinu! Taman!

Nadam se da ces me poslusati i da ces se javiti joj user posted image !

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Postporodjajna depresija
18.3.2011 21:29:43   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Djana

Draga Dzeni, poslala sam ti na FB porukicu, molim te procitaj!

Nadam se da ces se javiti mojoj snahi, nisam ti htjela nista pricati dok se nisam cula sa njom prvo. Naime i ona je u NL, udala se za mog rodjaka i dosla iz BiH, a pogodi gdje zivi? U Rotterdamu! I ima malu djevojcicu koja je prosli mjesec tek napunila 1. godinu! Taman!

Nadam se da ces me poslusati i da ces se javiti joj user posted image !

user posted image user posted image user posted image user posted image

vidi što je sreća.user posted image

sigurna sma biće to dvije ženice koje će se super razumjeti, sudbina isti grad...a i djeca ublizu. taman kad imaš nedoumice jedna mama sa staijom curicom ohrabri teuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Postporodjajna depresija
18.3.2011 21:33:29   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Djana

Draga Dzeni, poslala sam ti na FB porukicu, molim te procitaj!

Nadam se da ces se javiti mojoj snahi, nisam ti htjela nista pricati dok se nisam cula sa njom prvo. Naime i ona je u NL, udala se za mog rodjaka i dosla iz BiH, a pogodi gdje zivi? U Rotterdamu! I ima malu djevojcicu koja je prosli mjesec tek napunila 1. godinu! Taman!

Nadam se da ces me poslusati i da ces se javiti joj user posted image !

user posted image user posted image user posted image user posted image

vidi što je sreća.user posted image

sigurna sma biće to dvije ženice koje će se super razumjeti, sudbina isti grad...a i djeca ublizu. taman kad imaš nedoumice jedna mama sa staijom curicom ohrabri teuser posted image user posted image user posted image


Slazem se, sada hajde Dzeni javi se javi se javi se, ja navijam da sto prije se javi!!!

user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Postporodjajna depresija
18.3.2011 22:59:19   
N_N
IZVORNA PORUKA: Djana

Draga Dzeni, poslala sam ti na FB porukicu, molim te procitaj!

Nadam se da ces se javiti mojoj snahi, nisam ti htjela nista pricati dok se nisam cula sa njom prvo. Naime i ona je u NL, udala se za mog rodjaka i dosla iz BiH, a pogodi gdje zivi? U Rotterdamu! I ima malu djevojcicu koja je prosli mjesec tek napunila 1. godinu! Taman!

Nadam se da ces me poslusati i da ces se javiti joj user posted image !




Ma ljepota!!! Bravo Djana user posted image user posted image  Eto ga dzeny user posted image  go, go, go!!

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Postporodjajna depresija
19.4.2011 18:13:43   
tukica
evo da se i ja javnem na ovoj temi... ne znam da li se radi o postporodj.depresiji ili umoru, ali svakako osjecaj nije lijep... rodila sam prije par dana to svoje malo pile koje volim najvise na svijetu, ali me ubija u pojam nasa svakodnevnica, tj. ne smijem jos nigdje izlaziti, zatvorena sam medju 4 zida, i samo beba i ja, nista mi se ne desava osim pospanosti, frustracije i dosade... ne znam da li ce biti bolje kad pocnemo izlaziti vani, ali sad ne prodje dan, a da ne otplacem turu... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Postporodjajna depresija
19.4.2011 18:17:47   
Medi_87
Mila sve je to normalno, vjerujem da svima dosadi boravak u kuci,pogotovo opnaj ko nije navikao da non stop bude zatvoren u prostoriji
I mene isto muce neke stvari ali druge prirode, naime od kako sam se porodila sebi nekako nisam vise podjednako lijepa, sve mislim da sam debela, bubuljicasta i sva sam nekakva troma,iz dana u dan nabijam sebi komplekse zanm da to nije dobbro ali ne mogu sebi da pomognemuser posted image

(odgovor članu tukica)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Postporodjajna depresija
19.4.2011 23:17:27   
rose
IZVORNA PORUKA: tukica

evo da se i ja javnem na ovoj temi... ne znam da li se radi o postporodj.depresiji ili umoru, ali svakako osjecaj nije lijep... rodila sam prije par dana to svoje malo pile koje volim najvise na svijetu, ali me ubija u pojam nasa svakodnevnica, tj. ne smijem jos nigdje izlaziti, zatvorena sam medju 4 zida, i samo beba i ja, nista mi se ne desava osim pospanosti, frustracije i dosade... ne znam da li ce biti bolje kad pocnemo izlaziti vani, ali sad ne prodje dan, a da ne otplacem turu... user posted image user posted image user posted image


ti ako se dobro osjecas i imas kome ostaviti bebu izadji malo jer nigdje ne pise da ne smijes...mi smo izasli prije navrsenih 40 dana, kad je S bilo mjesec i odveli je na vakcinu a ja par dana ranije da joj kupim sta cu joj obuci...i jurila kuci da nije dugo bez mene a nista joj nije falilo a mene su koljena razvaljivala (posljedica trudnoce i poroda)...ona sama je izasla kad je imala 6 dana jer su je odveli na pedijatriju...i ja sam se kao drzala toga al nema to meni puno smisla, sem da ja zaista i nisam bila bas sposobna za puno hodanja...jer zeni treba 6 sedmica da se vrati u neku normalu...ali to je sve individualno

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu tukica)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Postporodjajna depresija
20.4.2011 11:25:18   
m.i.n.a.
Tukice slazem se sa Rose..izadji malo..svaki dan malo vise dok ne povratis snagu i vjeru u sebe..ja sam izasla 39.dan ali samo zato sto sam rodila krajem januara i poslije je bilo hladno i snijeg..da sam se drzala tog pravila mogla sma jos jedan dan ostati sta fali ali prvo sunce sam bebu spremila i vanka...to jos ako imas kome ostaviti bar pola sata..ja sam bila sama sa bebom prakticno od 15.dana..vikendom bi dodji sestra...

MEDI..ljepotice jedna kakve su ovo izjave..pa ja kad vidim slike..pa ti sijas zeno..nigdje bubuljice a sta i ako je tu..pa ima pudera..liniju imamo kao i poslije poroda..stomak ce se zategnut,nakanicemo se mi koji trbusnjak pa ces onda vidjet..necemo ici za mis se takmicit ali ni tamo ne bi lose prosle:))
Ja znam da imam podocnjake,imala sam ih i prije..nekad se pogledam navece pa se upitam jesam li se jutros umila..mogla bihdobiti koju kilu..al sta me briga...oplakala sam i oplacem i ja ponekad,juce sam se pokupila i sama otisla prosetat do dm kupit farbu da se ofarbam..to je prvi put da sam A ostavila zbog tako neceg ali imala sam osjecaj da cu puknut..vratila se ko nova..jos dok se ofarbam..necete me prepoznati:))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Postporodjajna depresija
20.4.2011 11:38:01   
aida80
i moj savjet je da izadjes malo...zamoli nekoga barem jedan sat da ti pricuva bebu, a ti sa svojim muzem ili nekim drugim malo da prosetas. ako se pokaze da ste to obje (ti i beba) dobro podnijele, onda izlazi cesce... znam kako ti je, a i ovo vrijeme vani je odlicno. ja sam sa svojom bebom izasla vec 20ti dan (morale se slikati za pasos), a redovno sam kaficu pila ispred kuce u basti (porodila sam se na ljeto)... to me je bas izvuklo. i zaboravih ti reci da mi je najvise pomoglo to sto mi je svaki dan dolazi neko bar dva sata u prvih mjesec dana. cuvam fige :)

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Postporodjajna depresija
20.4.2011 11:47:56   
Medi_87
E moja Mino negdje u podsvijesti ja to imam,ali nekako me sve neki cudni osjećaji spopadaju,u svakoj prilici trazim neki razlog za nezadovoljstvo,

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Postporodjajna depresija
20.4.2011 12:20:08   
rose
IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

Tukice slazem se sa Rose..izadji malo..svaki dan malo vise dok ne povratis snagu i vjeru u sebe..ja sam izasla 39.dan ali samo zato sto sam rodila krajem januara i poslije je bilo hladno i snijeg..da sam se drzala tog pravila mogla sma jos jedan dan ostati sta fali ali prvo sunce sam bebu spremila i vanka...to jos ako imas kome ostaviti bar pola sata..ja sam bila sama sa bebom prakticno od 15.dana..vikendom bi dodji sestra...

MEDI..ljepotice jedna kakve su ovo izjave..pa ja kad vidim slike..pa ti sijas zeno..nigdje bubuljice a sta i ako je tu..pa ima pudera..liniju imamo kao i poslije poroda..stomak ce se zategnut,nakanicemo se mi koji trbusnjak pa ces onda vidjet..necemo ici za mis se takmicit ali ni tamo ne bi lose prosle:))
Ja znam da imam podocnjake,imala sam ih i prije..nekad se pogledam navece pa se upitam jesam li se jutros umila..mogla bihdobiti koju kilu..al sta me briga...oplakala sam i oplacem i ja ponekad,juce sam se pokupila i sama otisla prosetat do dm kupit farbu da se ofarbam..to je prvi put da sam A ostavila zbog tako neceg ali imala sam osjecaj da cu puknut..vratila se ko nova..jos dok se ofarbam..necete me prepoznati:))


ja sam se prosli vikend ofarbala prvi put nakon poroda...imala sam pramenove koji su izrasli...elem...ispala sam sarena jer mi je kosa preduga ali opet sam nesto uradila za sebe

slijedeci zadatak: shishanje user posted image  to cu opet neku subotu kad neko bude s bebom user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *