|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 12:24:53   
teta berta
Drage mame, jutros kada se Nika probudila primjetila sam da je vruca i odmah joj izmjerila temp koja je iznosila 38 (temp.mjerena u guzi, meni je to najjednostavnije i najpouzdanije a bebi nimalo ne smeta). sada se pitam od čega i što da radim??? Da li da je vodim doktoru i da joj dam paracetamol(lupocet imam)? Inače malo je nervozna  ali dobro je doručkovala... Nika još nema miti jednog zubića pa šta mislite je li to u pitanju. Please help...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 12:39:45   
Lucina
Moras imati na umu da je temperatura tako mjerena za oko jedan stepen veća od one da si joj mjerila ispod pazuha, tako da se ne sekiras previse. Mi smo koristili onaj toplomjer sto se stavi u uho, pa nam je doktorica rekla da je i pri tom nacinu mjerenja malo povisenija temperatura. Mojoj djevojcici je prije svakog izbijanja zubica padao imunitet tako da je imala malu temperaturu. Ja sam joj davala paracetamol, iako bi organizam sa manjom temperaturom trebao sam da se izbori. Nadam se da cete biti dobro user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 13:44:35   
juni
Ma ja bih je odvla za svaki slucaj jer bas citam u dosta nasih forumasica djeca imaju upalu grla bas u ovom periodu, i sto prije saznas sta je lakse ce ti biti.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Lucina)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 13:49:45   
HanaBana
Hana je u ponedjeljak navece u 1 imala temp 39, samo smo joj dali cepic i onda je dobila tek u utorak oko 12, pa smo dali panadol, poslije toga je povremeno dobijala 37,5 i nismo joj nista htjeli dati a ni voditi je dr.
Trenutno ima 37 i veceras cu je odvesti dr da je samo preslusa jer mi je antibiotika na vrh glaveuser posted image user posted image user posted image user posted image Organizam joj totalno oslabio od njihuser posted image user posted image user posted image Neka se sama izbori i bice bolje. Treba mi samo savjet od dr sta da joj dam za silni slajm u plucima.
Uvjek sma bila za to da se dijete vodi odmah dr ali nakon minimalno 6 antibiotika koje je Hana popila u 2 godine strogo sma protiv. Zelim da nam ova djeca sto prije ozdrave.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 14:54:27   
new mama
E jest nas krenulo sva djeca bolesna,ma i ja nisam Ajnu htjela voditi,ali kad sam otisla jaka upala grla user posted image i mislim da joj je pomogao ovaj sirup sto je dobila,po meni je bolje odvasti dr. jer ne mora biti uvijek da su zubici,pa cisto nek dr. pregleda dijete,ja odsad vodim ,ne bas odmah,ali mozda da sam je odmah odvela i da je dobila sirup ne bih imala muke ovakve sa temperaturomuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 14:57:06   
teta berta
M mi smo bili prekjuče u savjetovalištu i pregledala joj je dr.grlo, sve je bilo u redu išli smo čisto onako jer se mora u 9 mj na vaganje i to pa ju je i pregledala. Pa sad ne znam bi li je opet vodila.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 16:20:04   
teta berta
Evo maloprije sam joj izmjerila i bila je 37 sa 8 pa ne znam hoću li joj opet kasnije dati paracetamo. I smijem li je izvesti poslije malo u šetnju??? Inače nije prehlađena hB.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 16:34:30   
remzy
evo i mene,
prije svega ja sam za to da se dijete odvede dr !!!nemora odmah ,ali ako se temperatura ponovi pa i 2 puta e onda je nesto ozbiljnije ,neka upalica...
meni se znalo desiti da odvedem dijete na pregled ono zdravo i sve ok i kroz dva dana dode do toga da mora ici na inhalacije user posted image user posted image i piti antibiotike ,a sto se tice njih,antibiotika, oni nisu zdravi ,ali dok ga pocnu piti bude im bolje !!!

mojoj djeci nepase CEKLOR , simptomi se povuku ,ali se kroz 15-tak dana vrate i jos su gori nego sto su bili!!!user posted image user posted image user posted image
to je i njihova pedijatrica primjetila ,pa im ga vise i neprepisuje!!!

teta berta nadam se da nije nista strasno ,ali odvedi je dr ,to ti je najbolje ,jer ces biti i smirnija!!!drzim vam fige!!!

obavezno javi sta je u pitanu i kako je malena!!!

pusa!!!

< Poruku je uredio remzy -- 14.5.2009 16:36:34 >


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 17:24:26   
teta berta
hoću remzy hvala na savjetu, muž mi druga pa smo same kući a to mi je još gore. a evo ona plaće cijelo popodne a sad mi dr. ne radi jedino ujutro ako bude imala ću je odvesti. sad nemam s kim. a evo prešla 38.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 17:34:22   
teta berta
još jedno pitanjce ako joj spadne temp smijem li je prošetati kad malo zahladi

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 17:37:12   
Amrino
Ma nema potreba vuci dijete kod doktora zbog svake temperaturice. I kod najobicnije prehlade temperatura traje obicno tri dana...Sve iznad tri dana- kod doktora.
Temperaturu ne treba odmah ni skidati paracetamolom. Tek ako predje 38, 5 a do tada moze lagano tusiranje, oblogice od ustajale vode i da pije dosta tecnosti. Djeca cesto znaju imati tepm. i kada im rastu zubici i ne treba ih zbog toga voditi doktoru. Ja svom djetetu nikada nisam dala antibiotik iako su mi doktori propisivali i zbog najobicnije prehlade i gripice. To samo unistava djetetov imunitet.
Naravno da je mozes izvesti na setnju- prijace joj svjez zrak. samo pricekaj da malo zahladni.

jos ako nema drugih simptoma i normalno jede- mislim da zaista nema potreba da ide doktoru.


< Poruku je uredio Amrino RR -- 14.5.2009 17:39:38 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 17:49:31   
teta berta
Hvala Amrino na odgovoru, sad ćemo ručkiti pa ću je izvesti malo, otićemo do tate na posao da mu odnesemo sendvicuser posted image  

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 18:32:23   
new mama
Ja sam isto bila za to da se odmah dijete ne vodi dr,medjutim ipak mislim da dijete treba odvesti doktoru ako se temperatura vraca,daj Boze da bude sve ok,ali isto tako moze biti neka upala kao sto je meni bilo,odvela je dr. i jaka upala grla dva dana muke mucili sa temperaturom nismo mogli skinuti,jedino joj cepic pomogao i pomogao joj je ovaj sirup za grlo,a sta bi tek bilo da je nismo odveli,moj savjet otidji,a sacekaj sa setnjom dok ne vidis sta joj jeuser posted image user posted image user posted image user posted image i prati joj temperaturu dijete moze zavarati kod mene Ajna prva dva dana bila vesela kao da nije bolesna,a izmjeris 38,5-39user posted image ,ovo je moje misljenje,a svako opet zna sta mu je najbolje za dijeteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 19:53:58   
Romali
Joooooooooj, mrzim ovu temuuser posted image
Moj miš ima blaži oblik bronhitisa, kašlje, hropi kao da je progutao mačka koji unutra predeuser posted image Imao je od sinoć manju temperaturu, vidjet ćemo kako će biti večeras. Bili smo kod dr. Prepisala nam inhalaciju 6x. Današnja, prva za mog dječaka je bila TRAUMAuser posted image Toliko je vrištao, plakao, trzao se nogama, rukama, ma nikako ga nismo mogli smiriti.

Kako vaše bebe/ djeca podnose inhalaciju??? Nismo valjda jedini s ovakvom reakcijomuser posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 20:52:53   
remzy
evo mene opet
ja sam stvarno sve te procedure sa temperaturama  prosla ,te vodi ,te nevodi ,te vako ,te nako....i i moje licno misljenje je da se dijete vodi dr,jer opet kazem ,znalo mi se desiti da mi dijete poslije mora i na inhalacije,a kad dode do inhalacija znaci vec je upala uzela maha...
svako ima pravo na svoje misljenje ,ali ja sam ipak za pregled dr ,jos ako se temperatura vraca 2 i vise puta!!!!!

drage moje ,ja sam sa svoji troje pacica prosla sve te temperature i sve vezano za njih...

drage moje
a sta bi rekle kad beba ima gnojnu anginu u grlu ,a nema uopce temperaturu ,i doktori se se cude...ili pak beba ima temperaturu,mislis proci ce i ona zavrsi na pedijatriji gdje joj svasta nesto prikljuce i na kraju joj vade slajm iz nosa ,grla...jer je pocelo gusiti...a sve ,opet kazem,ajde proci ce tempertura ,mozda su pak zubici,...

j


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 20:59:04   
remzy
IZVORNA PORUKA: Romali

Joooooooooj, mrzim ovu temuuser posted image
Moj miš ima blaži oblik bronhitisa, kašlje, hropi kao da je progutao mačka koji unutra predeuser posted image Imao je od sinoć manju temperaturu, vidjet ćemo kako će biti večeras. Bili smo kod dr. Prepisala nam inhalaciju 6x. Današnja, prva za mog dječaka je bila TRAUMAuser posted image Toliko je vrištao, plakao, trzao se nogama, rukama, ma nikako ga nismo mogli smiriti.

Kako vaše bebe/ djeca podnose inhalaciju??? Nismo valjda jedini s ovakvom reakcijomuser posted image




moje bebe sto se tice inhalacija su superrrrrr,a primili su ih dostauser posted image
inace zaspu na inhalacijama ,a dosta pomaze i to da se sa djecom igra kuci ,doktora i pacijenata,jer poslije nemaju uopce strah od doktorauser posted image ,bar su takva moja djeca!!!nikad nisu plakali kad trebaju doktoru i!!!

kod tebe je bebica ,pa se jos nemozes s njom igrati tete doktoriceuser posted image ,ali mozes probati kad poraste ,jer mozda bude efekta od igre!user posted image user posted image


nadam se da ce bebica ,vec sutra biti bolje !!!

drzim vam fige!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 23:02:13   
teta berta
Kao što reče Romali nitko ne voli ovu temuuser posted image  Evo nama se opet vratila tura 39 imala u 9 i po, dala joj lupocet i stavila obloge... Sada ima 38,1 i ne spava, a inače u ovo doba spava na velko. Sutra ćemo u D.Zdravlja da vidimo šta je. Pitanje za mame : Kako mogu prepoznati ako su zubići u pitanju??? I može li dr.to prepoznati. Dolazi noć, a ona mi je najgora...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 23:09:52   
tweety
teta berta mislim da temp. nije tako visoka kad su zubići upitanju user posted image user posted image user posted image To mora da je neka upala (grla,uha...) da li su joj desni plavkaste boje(nešto poput blage modrine) Obično takve budu pred izbijanjem.

Romali moja curica je 2 puta bila na inhalacijama i oba puta je bila poprilično mirna.Mislim nije plakala,ali se malo okrećala jer je razgledala oko sebe.Ali je to jer je ona puno manja bila od mog dragog paše user posted image Dok recimo sin kad je vidio da njoj stavljam onu masku i kad je vidio onaj dim,vrisnuo je i zaplakao govoreći kako joj je to vruće user posted image user posted image user posted image Zna kad nešto dimi da je vruće user posted image

Nadam se brzom oporavku mog paše a i ostalim bebama želim što brži oporavak.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 23:11:30   
Anoniman
Ja sam isto tako da se dijete vodi dr. Moja kćerka je rođena sa trećim krajnikom (koji se tek tako - ono tipa "zini" user posted image  naravno ne može vidjeti) i stalno smo imali problema sa anginom i upaljenim krajnicima pa tako i sa temperaturom. Mišljenja sam da se sa temp. nije šaliti niti je treba uzimati "zdravo-za gotovo." Moj savjet je da ti dijete odvedeš dr. Ništa te ne košta a ovako nagađati jesu li zubi ili upala.... ne znam - to je moje mišljenje. Naša kćerka ima 6,5 god. i ja je odmah vodim dr. ako vidim da se temp. vratila. Ako mi kaže da je nešto "blaže prirode" zaobiđem sirup a ako ne onda se držimo terapije.
A proljeće i jesen su periodi raznih upala. Sretno i da se što prije riješite temperature.

< Poruku je uredio enisa_sara -- 14.5.2009 23:13:42 >

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 244
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 23:16:46   
Rina26
Daj ako imaš panadon on ti je najbolji za skidanje temp.lupocet nije nikada pomagao mojoj dijeci a to ti je najvjerojatnije upala grla a odvedi ti dr da je pregleda

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 23:22:59   
teta berta
kupila sam čepiće i ako joj večeras bude preko 38 stavit ću. čepići su ipak puno djelotvorniji.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 23:24:10   
Modesty
Teta berta, vjerovatno znas da dijete pod temperaturom ne bi trebalo spavati, znaci pokusaj da spustis temperaturu. Ako budes u nekoj dilemi pozovi hitnu pomoc i trazi dezurnog pedijatra koji ce ti dati savjet preko telefona. Znam da je noc najteza i u ovakvim slucajevima imamo osjecaja da nikako nece svanuti, ali nemoj da se sikiras, bebice su zilavi borci, vidjeces.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 23:25:25   
Rina26
Meni moja pedijatrica rekla da se čepići nestavljaju dijeci do godinu dana

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 23:27:02   
tweety
IZVORNA PORUKA: KAZA

Daj ako imaš panadon on ti je najbolji za skidanje temp.lupocet nije nikada pomagao mojoj dijeci a to ti je najvjerojatnije upala grla a odvedi ti dr da je pregleda


Slažem se,ni mom sinu nikad nije pomogao.Sad pije Dalsy,samo je Nika premala za Dalsy-a.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.5.2009 23:27:12   
Modesty
IZVORNA PORUKA: teta berta

kupila sam čepiće i ako joj večeras bude preko 38 stavit ću. čepići su ipak puno djelotvorniji.


Iskreno govoreci nisam prije smjela da spomenem cepice, svako ima neke svoje metode, ali mom sinu su oni jedino pomagali. Ja nikada nisam u kuci bez cepica, ali naravno nikada ih ne dajem bez potrebe. Meni je voltaren zakon.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *