|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
4.5.2009 0:22:48   
adannn
Uuuu draga pa blago tebi kad ne znaš??
Ti si zdrava k'o dren

E ovako,možeš mjeriti u guzu bebani ali pažljivo,to ti je kao najtačnija-malo kremice stavi na vrh toplomjera,uži dio i njega staviš polako,lagano bebani u guzu...Naravno moraš stresti toplomjer da bude oko 35-36 C.I okreneš ga tako da možeš gledati kako temperatura raste i kada stane ti lagano izvadi toplomjer.Ja tako inače radim,ali možeš i ispod pazuha bebani staviti isto uz kožu,mislim 5-10 min ali prije toga opet stresti toplomjer.Nadam se da sam ti pomogla...U svakom slučaju želim da brzo tura odeuser posted image user posted image


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
4.5.2009 0:32:46   
veeseelaa
hvala adannna, baš si mi lijepo pojasnila, primila sam k'znanjuuser posted image

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
5.5.2009 12:22:52   
Amrino
Bolje je ispod pazuha. Mjerenje u guzi se odavno ne preporucuje i za bebe je to jako neugodno i ponizavajuce.user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
5.5.2009 12:35:44   
NerinaMama
vesela najbolje da kupis digitalni toplomjer on brze izmjeri temperaturu
amrino mozda jeste ponizavajuce ali kako ces bebi od 2 mjeseca izmjeriti temp ispod pazuha? nemoguca misija je svako mjerenje temp sve do 3 godine skoro...
vesela ako beba doji onda je cesce hrani treba vise tecnosti da unosi i sirup za skidanje temp strogo po upustvu doziraj, mozes masirati sa gazom koju malo natopis u mlaku vodu ali samo u toploj sobi...da izbjegnes tusiranje

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
5.5.2009 12:55:38   
lely
Mi od pocetka temperaturu mjerimo ispod pazuha ,sa digitalnim toplomjerom i nismo nikad imali problema sa tim.Mislim da izmjeri za 45sec,tako da se to moze izvesti.
Nama je jedna dr. rekla da sirup ne dajemo dok temp. ne dodje do 39,kao nema potrebe,jer do tada treba dijete masirati vlaznom gazom,a
ako je temp. 38 i vise cak okupati djete u vodi sa malo alkohola.Mi smo probali,naspemo mlaku vodu u kadicu dodamo malo alkohola i brckamo se,oko 10 min,na kraju saperemo mlakom vodom.Naravno glavicu nismo kvasili.

(odgovor članu NerinaMama)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
5.5.2009 16:30:15   
sarayka
Prevazidjeno mjerenje temp u guzu??????
Onda najmanje 10 pedijatara kod kojih smo bili nema blage vezeuser posted image user posted image user posted image ...Jer te odma pita kako si mjerio temp jer je u guzu najmjerodavnije (naravno kad oduzmeš pola stepena C)
ko sad ovdje nema pojma odnosno koga slušati user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
6.5.2009 12:06:38   
mivica
Iako smo nabavili sve moguce digitalne toplomjere, ipak mjerimo samo sa zivinim jer jedini pokazuje tacnu temperaturu. Kad je Bakir bio manji morali smo mjeriti u guzi. Oni to i ne osjete, pa ne stavlja se citav toplomjer nego samo onaj mali tanki vrh, a i beba je u tom uzrastu mirna tako da nema bojazni od povredjivanja! Danas mu mjerimo ispod rukice, stavim ga u krilo, pustim mu teletabise i tako izmjerimo user posted image !

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
10.5.2009 8:36:14   
mamin sin
Moze li mi neko reci kako izgleda osip kod trodnevne groznice i od visoke temperature?

Imali smo tri dana visoku temperaturu, do 39,4  user posted image  Jedva smo je skidali, samo sirup kombinovano panadol i Dalsy. Apsolutno nista od prirodnih nacina nam nije pomagalo, skine samo jednu crticu i opet isto. Isli smo drugi dan kod dr. Grlo i pluca OK, vadili leukocite i urin, sve OK. Dr. rekal najvjerovatnije viroza, ako se sta pogorsa ili promijeni da dodjemo opet. Medjutim nama treci dan tura prosla skroz, jos sam citav dan ocekivala da ce opet narasti. Ali se maleni juce, dan nakon sto je prosla tura, osuo prvo po stomaku ispod pupka, u toku dana citava prsa i ledja i penje se osip uz vrat. Sve su crvene tackice koje su negdje rjedje negdje gušće. Pod rukom se blago osjeti osip, samo kao neravna koza ne kao bubuljice. Prvo sam pomislila da je trodnevna groznica ili od visoke ture.

Samo sad ne znam da li ga smijem voditi vani i da li da ga vodim opet dr. jer ne bih bas voljela da jos nesto pokupi, da bi nam rekli proci ce samo? user posted image
Eh da nesto kontam mozda je sve i od zuba, izasla mu je jedna cetvorka, ali su mu desni jako otecene i jako crvene...

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
10.5.2009 12:12:40   
mamyca
Evo da ti ja odgovorim.user posted image
Hamza je nedavno imao taj osip od visoke temperature,iako je kod njega trajala samo dan i pol,znaci nemora da traje tri dana,sve zavisi od imuniteta djeteta,nista ne brini nije to nista strasno.Ja bih njegov osip najbolje opisala kao sto si i ti,samo s tim sto se rukom nije mogao osjetiti,znaci nije kao hrapava koza,samo male crvene tackice.Ali ja mislim da je taj osip od temperature,i ne bih ga vodila doktoru,to ce se samo povuci.I da,nemoras ni sa cim mazati,samo nestaje za dan,dva.user posted image


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
10.5.2009 17:17:37   
NANICA
Provjeri ti i kozu, da li se peruta, jezik, da li je malinast. Uz ovo navedeno i osip, visoku temperaturu moze biti i sarlah. Ne bih da te prepadam ali kod neke djece se ne pokazu svi simptomi. Kod moje male je izostala tempreatura. Ja bih odvela doktoru da pogleda taj osip

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
10.5.2009 17:22:06   
demented
Sad steme zabrinuli. I moja cura ima temperaturu već tri dana i baš maloprije sam joj primjetila takav opis. Hajd molim te mamin sin ako nešto saznaš javi. Nadam se da neće biti ništa strašno


_____________________________

S 2008
A 2011

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
10.5.2009 17:30:22   
flox
Moj devetomjesečni sin, prošle sedmice imao temperaturu dva dana, slabije jeo, stolica mu bila rjeđa. I nakon svega dobije neki osip  po  vratu, leđima, preponama i malo po prsima. Nije se mogao napipati prstima, samo je bilo crveno. Napominjem da nije imao temperaturu kada se osuo. Odvela ga dermatologu, kaže dr vjerovatno od temperature. Tako je i bilo sada je sve OK. Mislim da su zubići.

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
10.5.2009 17:31:41   
flox
Zaboravih reći da mi je stariji sin nekada imao šarlah i baš zbog toga sam i odvela malog dermatologu, međutim ispostavilo se da nije to.

(odgovor članu flox)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
10.5.2009 17:38:52   
demented
Flox hvala ti na odgovoru. Malo si me utješila. Nadam da će i kod nas biti slučaj kao i kod vas ali ćemo ipak biti oprezni

_____________________________

S 2008
A 2011

(odgovor članu flox)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
10.5.2009 21:19:18   
mamin sin
Hvala na odgovoru mamyce! user posted image  Nisam se previse ni zabrinula... A kod šarlaha grlo bude upaljeno ili sta vec, dr. bi to primijetila na prvom pregledu, od rodjaka sinu trenutno dr. sumnja na šarlah bas zbog grla, uopšte temp. nema niti osip...Ko ce im ga znati... Nego cini mi se kao da se vec povlaci jer tamo gdje se prvo pojavio i nije vise tako crveni osip vec vise kao pigmentacija koze...

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
10.5.2009 21:21:29   
mamin sin
Eh a i cula sam se danas sa rodicom koja je spec. porodicne medicine i opisala joj osip...I njoj najvise lici na trodnevnu groznicu, samo mi je rekla da ga iz opreza ne izvodim na bas jako sunce...

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
10.5.2009 21:38:02   
dinaa
Mamin sin i moja djevojcica je imala trodnevnu groznicu i isti slucaj sa temperaturom kao i kod vas,kad se osip pojavio nije se osjetilo pod rukom samo je koza bila tako reci isarana i isto tako je bilo samo stomak,prsa i ledja,nigdje vise,samo od sebe se povuklo za dva dana.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
11.5.2009 22:41:06   
new mama
Drage moje trebam savjet,Ajna mi od sinoc ima temperaturu 38,5user posted image user posted image user posted image ,dajem joj paracetamol sirup i sinoc joj se odmah povukla,ali danas joj se citav dan vracala,i maloprije joj bila oko 38,5,masirali je,stavila joj bjelance na tabane i opet joj dala sirup i povukla joj se,nisam je vodila doktroru kontam sutra da je odvedem,opet ovo je prvi put da se razbolila pa me strah,jel jos neko ima sta da mi preporuci sta da radim ako joj se vrati,mogu jos da je istusiram,ali to jos nismo ,ako joj bude opet onda cu je,a mi je maloprije masiramo,a ona place,valjda joj hladno,kako mi je bilo zaouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,neznam da li da je odvedem u hitnu ako joj nocas bude visoka,user posted image user posted image ,

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
11.5.2009 23:21:09   
tweety
new mama ako su joj hladne noge nema efekta stavljati bjelance nego prvo malo izmasiraj noge pa onda.Sa bjelancem pomješaj starinski peraći sapun ako imaš i rakije pa stavi na noge.Meni je to super pomoglo kad je Rania imala temp.Nadam se da se neće vraćati a sutra obavezno kod doktora.




_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
11.5.2009 23:28:44   
new mama
Ma izmasirali smo mi nju citavu prvo,pa onda obloge i paracetampl,sad nema,ali pratim je,e od cega joj je spala neznam,a vodim je sutra dr. obavezno,samo da mi je noc pregurati,hvala tiuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
11.5.2009 23:30:37   
tweety
Nisam mislila da joj alkoholom masiraš noge nego da ih izmasiraš kako bi krv procirkulisala da se ugriju pa da onda staviš obloge od bjelanca,sapuna i rakije.

Sretno,nadam se da neće trebati.Uvijek se bojim noći i temp. user posted image


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
11.5.2009 23:36:05   
NANICA
Sve ti je individualno i zavisi od djeteta do djeteta. Mojoj Armi senf na tabanima  povuce temperaturu pa da znas. Nije zgoreg probati.
Sretno nocas


_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
11.5.2009 23:47:11   
remzy
new mama
prije svega bas mi je zao malene!!!user posted image user posted image
a ako imas kucijabukovog sirceta njega uzmi i razblazi pola- pola sa vodom a jos bolje ako je stajaca!!!
namoci joj carapice s tim i obuj joj ih ,pa ih zamotaj u suhi peskir,nadam se da ce ti pomoci ,jer meni to pomaze ,Boga mi, ja da sam na tvom mjestu ja bi nju u hitnu odvela,naravno ako bude imala veceras temperaturu ,a nadam se da nece,jer ti si ipak rekla da je njoj temperatura od juce!!!!

drzim vam fige !!!


pusa tebi i Ajni!!!!

< Poruku je uredio remzy -- 11.5.2009 23:48:13 >


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
11.5.2009 23:53:05   
new mama
Remzy hvala ti,user posted image a sad nema spava,samo da joj se nocas opet ne vrati,,ljubi djecicuuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
12.5.2009 17:28:26   
juni
Jel nam Ajna bolje, jeste li isli kod doktora? Emil joj salje veliki poljubac za ozdravljenje user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *