|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 21:48:50   
Visnja RR
mjerila sam digitalnim toplomjerom (guza) ...
sad joj pipam obrascice ...hladni su...
a ne znam za zubice ...ima ih 7 ... do sad je ni jedan nije mucio...
Inace je danas bila kao i uvjek... malo je duze spavala popodne... ali je ista bez ikakve promjene... oko 5 nije pajkila pa je malo bila pospana pred kupanje i tad sam skontala da je toplija... sva se nekako umirila... ko malo ranjeno pile... prvo sam mislila da je toplo u stanu...
a kad sam izmjerila turuicu pokazalo 38.1...

evo sad se malo budila.. obrazi i dalje hladni...celo manje toplo...i rukice... vjerovatno je panadol uticao... mozda sam ga prebrzo ukljucila...al ide noc pa ...
hvala drage Emina, Okarica, Crvena ...user posted image

ma samo nek su nam oni zivi i zdravi...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 30.3.2009 21:50:13 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 21:57:36   
Emina*
Jel' tako kako su tuzni kad imaju turu user posted image
I Bakir isto...  Samo ga drzi u rukama, i on samo mrmlja u fazonu "aaaj"...  Bas je tuzno, a ne znas kako da pomognes... Nema veze sto si dala panadol...
Noc je, pa za svaki slucaj, mada mi i nije povisoka ako si joj mjerila u guzu...
Nista se ne brini...  Samo prati, a sutra da nam ozdravi user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 22:01:11   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Emina*

Jel' tako kako su tuzni kad imaju turu user posted image
I Bakir isto...  Samo ga drzi u rukama, i on samo mrmlja u fazonu "aaaj"...  Bas je tuzno, a ne znas kako da pomognes...


Ta će mi scena ostati urezana za čitav život. Njena prva temperatura je bila za mene šok. Ja je držim, a ona objesila glavicu i tužno mrmlja.

Sad Asji treba puno pažnje, a ti Višnja nemoj da se sekiraš, proći će. Puno te pozdravljam!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 22:04:06   
jasmina_mm
draga Visnja evo i ja se citav dan borim sa turomuser posted image
jutros se probudio sa 38,1 danas se popela na 38,7 ukljucila mu dalsy sirup i oko pet krenuli dr-u izmjerim kad 38,3
stavljala sam mu i obloge sa senfom malo su mozda i one pomogle
kad smo dosli od dr-a (kaze umjerena upala grla, dala mi Ceclor ali da ga jos ne ukljucujem) opet mu dala dalsy i do jedno devet je super bio, skakao, jeo igrao se i najednom poce kenjkati i leze na pod poce plakati
ja sam se bila pravo prepala ali vjerovatno je bio pospan (danas je skroz lose spavao) i zaspao je. Maloprije mjerila tura je 37,6
dr kaze da kod ovih sad viroza tura moze biti i pet dana....
ne znam pravo sam se zabrinula
treba i zubic da mu nikne ali mene je opet strah...


_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 22:18:34   
bebano
Draga Visnja nadam se da cete imati mirnu noc i da ce moja snajkica sto prije biti dobro. A joj te njihove prve temperature ce nas izluditi sigurna sam. Kasnije se sigurno covjek navikne, slusam ove iskusne mame, ali za prvi put je grozno. I mom sincicu je odjednom popodne poceo curiti nosic. Tako je sega, samo mu iz jedne nosnice curi vodica. Ja sam se isto preplasila da se nece razboliti, pa ga stalno pipam, ali hB za sada je ok. Ne znam moze li nosic biti od zubica? Ljubi mi snajkicu

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 22:21:51   
adannn
Draga Višnja nadam se da će nam Asja princeza ozdraviti brzo....Proći će temperatura,samo mjeri.

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 22:27:24   
jasmina_mm
Evo sad sam opet malom mjerila temperaturu spada hB 37,27 Dalsy pomaze zaistauser posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 22:29:55   
adannn
user posted image user posted image za Benjamina,nije to ženo do Dalsy to je do hrabrog princa...

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 22:31:39   
dinaa
I meni se Dalsy do sada pokazao kao najbolji sirup,samo sto ne ide bebama do godinu dana.

Visnja nadam se da je Asji vec sada bolje.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 22:36:52   
jasmina_mm
Ma ja sam prvi put mu Dalsy danas dala. Njemu je godina i pol tako da moze
adannn on je hrabar momak hehe

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 22:41:53   
Aminad
IZVORNA PORUKA: Okarica


Sad Asji treba puno pažnje, a ti Višnja nemoj da se sekiraš, proći će. Puno te pozdravljam!


I od nas puuuno podrške Asji i Benjaminu i njihovim mama!

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 23:00:40   
tweety
Kod mene od sinoć sin pod temperaturom a od danas i mm user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 23:10:56   
jasmina_mm
a joj tweety zar i kod tebe
pa sta je ovo krenulo Boze sacuvaj
ja malog nisam nigdje ni iznosila ne znam ni odakle mu user posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 23:14:25   
dinaa
Izgleda da virus "hara" svagdje,moja djeca su prosle sedmice bili bolesni,temperatura je bas dosadna i sto je najgore starijem se vratila bila taman kad smo mislili da je gotovo s njom.

Drzim fige da djecica brzo ozdrave.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 23:22:36   
mamine oci
podrska mamama drzim fige sa bebe ozrade razumem vas i je sam mama dva djecaka i jezim se od same pomisli na temperaturu jer i sama sam muku mucila mislim zao mi ta mala nevina bica kad ih vidis onako slomljene dobro je okvasiti carapice u sirce i obuci bebi ili tusiranje mlakom vodom to pomaze

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 23:24:08   
adannn
Ljudi dali je zaista virus..Ja moram malu na vakcinu ali sve me strah da se u Domu Zdravlja ne ''navuče''?Kasnim baš iz tih razloga mjesec dana?

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 23:25:07   
tweety
da draga jasmina_mm i kod mene je tako.što kaže dinaa vratila se temperatura,kao i kod mene,prošli vikend je moj sin imao upalu uha praćena temperaturom i još prošle sedmice završio sa antibiotikom i sad opet.navodno je gnojna angina,tako barem dr. kaže ali mi nije jasno kako može jesti ako je to user posted image jer znam da kad grlo boli čovjek ne može da guta ali moj sin jede i pije normalno,samo što pored svega kašlje.mm isto kašlje užasno i ima visoku temperaturu pa predpostavljam da je upala pluća jer je sklon tome,sutra će kod doce.a može biti da sin isto ima samo što je doca danas slušala pluća i rekla da nema ništa user posted image ali kao da je grlo crveno,čak i gnojno.dala mu je ospen sirup pa ćemo vidjeti sutra kakva će situacija biti.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 23:27:15   
tweety
IZVORNA PORUKA: adannn

Ljudi dali je zaista virus..Ja moram malu na vakcinu ali sve me strah da se u Domu Zdravlja ne ''navuče''?Kasnim baš iz tih razloga mjesec dana?


adannn nećeš nigdje zakasniti sto se tiče vakcine,moja kasni 2mj.sa 4mj je dobila onu od 2mj tako da to nema veze.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 23:30:19   
adannn
E baš smo i mi tu sa 2 mj dobili tako kasno,jer nije bilo vakcinauser posted image ma da mi je samo da ne napravim goru stvar odlaskom jer tu su dječica koja su bolesna...A ja sam svoju i vani iznosila par dana kako je lijepo vrijeme.Neće zar joj naškoditi?Želim svim bebicama da što prije ozdraveuser posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 23:32:31   
dinaa
Adannn moja je bas na vakcini i pokupila virus,DZ bio pun bolesne djece sve gripa.

Sretno u svakom slucaju.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 23:36:22   
adannn
Dobre ste,neću je još voditi....Hvala na savjetima,samo mi je trebalo da neko potvrdi moje razmišljanje....Jubi dječicu dinaa...Vratila si svoj slatki avatar.user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 23:40:10   
Visnja RR
mjerila sam prije pola sata temperaturicu...37.5
sad je to u redu... medjutim to je panadol odradio svoje...
Asja se skroz unervozila zbog mjerenja temperature ... a bas je vala nezogodno mjeriti u guzi...
mislila sam da sutra kupim onaj toplomjer sto se mjeri u uhu... lakse je...
pa cak i ako nije pouzdan 100% bar cu orijentaciono imati neku predstavu o temperaturi...
meni se od nervoze skroz ruke ohladile pa mi nista nije znacilo sto je pipam rukama... nego sam je doticala usnama dok je pajkila...
nakon izmjerene turice je puno plakala jer se skroz razbudila i kao sto rekoh unervozila zbog mjerenja... na kraju je opet zapajkila jecajuci... pile mamino drago...
na kraju sam se i ja morala  isplakati...samo nek mi je dragi Bog cuva i nek sve lose predje na mene a nju postedi user posted image

Bebano ljubi mi zeta u smrcavi nosicuser posted image

svim "toplim" bebicama zelim da ova noc odnese sve lose i da nam vec sutra budu opet zivahne i zdrave...
hvala drage zenice i ljubim vas sveuser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 23:43:52   
adannn
Rastuži me draga...user posted image user posted image Ma ne brinite se,i ja sam se osjećala bespomoćno kada je prvi put imala turu,pa čovjek nezna šta da radi... 

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
30.3.2009 23:44:02   
dinaa
Visnja strpljenje cuda cini mada ja nisam takva ja se nenormalno uspanicim kad mi djeca imaju temperaturu.Bice Asja aBd do sutra bolje.

I samo da dodam i ja svoju djecu uvijek usnama pipam po celu jer su mi ruke od nervoze uvijek oznojene i hladne.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
31.3.2009 0:01:39   
Emina*
Visnja, sreco, uzmi zivini toplomjer veceras i mjeri joj pod pazuhom.. Dzaba je mucis sa tim mjerenjem u guzi, i budis je tako...
Bodi otkopcaj na vratu gdje su one kopcice, i samo joj lagano digni rukicu i poklopi...
Malo zagrij onaj vrsak svojom rukom, i drzi tako 5 minuta... Nema greske..
Bakir se nikad nije probudio, a uvijek sam mu mjerila tako skoro svaki sat uvece dok je spavao..
Ja sam cula da je taj toplomjer jako neprecizan.. Od 5 mjerenja, sve bude razlicito..
Par mojih prijateljica ima, i kazu da su dzaba ih platili toliko..
Ja Bakiru uvijek mjerim pod pazuhom..
A ako joj je tura 37 i malo vise u guzi, to je normalno... Jer je uvijek u guzi za jedan stepen veca....

< Poruku je uredio Emina* -- 31.3.2009 0:02:55 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *