|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: veličina trudničkog stomaka
11.11.2011 12:15:18   
Bebica11
ma mene je sad jos vise zabrinulo kako je beba pocela manje dobivati nego za sedmice, bas sam nasekirana, al bice ako Bog da....al stomo ne mrda par sedmica

cak mi mama rece da sam smrsalauser posted image (al nisam po vagi) i onda me jos vise uplasilo jer sad valjda treba najvise da rasteuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: veličina trudničkog stomaka
11.11.2011 12:17:52   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: Bebica11

meni je sve bilo shega sto mi je manji stomak nego uobicajeno kod trudnica al kad su me poceli pitati u 8mom mj JESAM LI TRUDNA doduse imala sam jaknu na sebi pocelo me zabrinjavatiuser posted image

sad sam 36.sedmica i obim stome mi je 110cm STIM da sam ja u sirinu vise otisla tako da je stomak jos manji nego sto neke zene imaju s ovim sedmicamauser posted image


ja sam otišla u porodilište da se porodim, i čekala da se porodim dva dana...u ta dva dana žene su me pitale gdje mi je beba? ja reko u stomaku..a one user posted image eto tako sam ja otisla da se poradjam da ljudi nisu mogli ocjeniti jesam li se tek porodila ili tek treba da se porodim...
dijete sasvim hB normalno izletilo, vidis dole u mom tickeru mjere...user posted image

a da ne pricam kako mi se do petog mjeseca nije nista vidjelo....sve stvari sam mogla obući, ma vrlo malo mi se stomak nazirao, kao recimo sada kada se dobro najedem user posted image




i ja sam u 5.mj lezala u bolnici i zene me pitale STO LEZIM jesam li trudna, na patologiji zamisli....al sve je meni bilo ok dok su mi mjerice bebe odgovarale a sad kao manje beba dobiva pa moram mirovati na l.boku radi cirkulacije pa onda usput zagledam stomak, ne mijenja mi se plaho pa me brine

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: veličina trudničkog stomaka
11.11.2011 12:17:59   
animagical
bebice pred kraj se smanjuje kolicina plodne vode, pa time i stomak iako beba raste izgleda isti...ja u devetom nisam primjecivala neku promjenu velicine stomaka, ali zato jesam ostalih dijelovauser posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: veličina trudničkog stomaka
11.11.2011 12:19:23   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: animagical

bebice pred kraj se smanjuje kolicina plodne vode, pa time i stomak iako beba raste izgleda isti...ja u devetom nisam primjecivala neku promjenu velicine stomaka, ali zato jesam ostalih dijelovauser posted image


ja sam mislila da u devetom najvise rasteuser posted image , sad mi je malo lakseuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: veličina trudničkog stomaka
11.11.2011 12:54:24   
tekja
bebice, imam pitanje za tebe...

kolika je porodjajna tezina tebe i TM? Koliki ste sada - mislim, manji, osrednji ili veliki ljudi?

Mene je moja dr. isprepadala da mi se dijete ne razvija kako treba, zaostaje bla, bla, bla pa sam bezveze 5 dana lezala na GAK-u..u sustini rodila sam zdravo, normalno dijete, normalne tezine i duzine, mada narodno receno, malo sitnije (3 kg, 50 cm)...imam osjecaj da je i kod tebe tako, samo se bezveze sekiras...a velicina stomaka kod trudnica je individualna, znam neke kojima su stomaci bili ogromni, a rodile malu djecu, kao i obrnutouser posted image



_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: veličina trudničkog stomaka
11.11.2011 13:03:15   
koka i po
od velicine stomaka ne zavisi krupnoca bebe.cesto zene koje imaju mali stomak rode krupnu djecu.
kad sam nosila drugo dijete moj doktor se cesto znao zezati sa sestrama kad sam dolazila na pregled i govorio im je da dolazi ona sto nema stomaka.na porod sam otisla u svojoj strukiranoj zimskoj jakni zakopcana do grla i rodila bebu tesku 3kg i 330 gr.(al sam bila zgodna porodilja user posted image )
kad sam setala bebu moje komsinice su me pitale cije dijete cuvam.
elem...bitno je da je na pregledu sve u redu a velicina stomaka nije garant da ces roditi veliko ili malo dijete

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: veličina trudničkog stomaka
11.11.2011 13:16:55   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: tekja

bebice, imam pitanje za tebe...

kolika je porodjajna tezina tebe i TM? Koliki ste sada - mislim, manji, osrednji ili veliki ljudi?

Mene je moja dr. isprepadala da mi se dijete ne razvija kako treba, zaostaje bla, bla, bla pa sam bezveze 5 dana lezala na GAK-u..u sustini rodila sam zdravo, normalno dijete, normalne tezine i duzine, mada narodno receno, malo sitnije (3 kg, 50 cm)...imam osjecaj da je i kod tebe tako, samo se bezveze sekiras...a velicina stomaka kod trudnica je individualna, znam neke kojima su stomaci bili ogromni, a rodile malu djecu, kao i obrnutouser posted image




oboje smo se rodili prosjecne porodjajne tezine, nismo ni krupni ni sitni se rodili, a oboje smo visoki, normalne tezine,nismo mrsaviuser posted image meni je i DUBOKA zdjelica, imam siroke kukove pa mi se i beba malo ranije vec spustila jer imam kontrakcije i malo rizicnu trudnocu, pa sad kad sam lezala u bolnici i kad su me otpustili u 8mom mj imala je bebica 2000kg dosla ja za 12 dana na kontrolu kaze ista kilaza, malo vise skoro 2100gr, pa me zabrinulo jer mi je posteljica III stepen pa mi je rekla da lezim na l.boku. Sad sam usla u 9ti i iduce sedmice idem na kontrolu i nadam se da ce bar do kraja nagurati 2500kg aBd, i da je sta nece zezati posteljicauser posted image

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: veličina trudničkog stomaka
11.11.2011 13:19:24   
koka i po
sve su to nagadjanja o tezini bebe.
kako oni znaju sta je u "zavezanoj vreci"?
meni je receno kad sam usla u deveti mjesec da beba tezi 1900 gr a ja rodila bebu od tri i kusur kile .

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: veličina trudničkog stomaka
11.11.2011 13:22:37   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: koka i po

sve su to nagadjanja o tezini bebe.
kako oni znaju sta je u "zavezanoj vreci"?
meni je receno kad sam usla u deveti mjesec da beba tezi 1900 gr a ja rodila bebu od tri i kusur kile .


eh jedino je rekla da malo teze uzima mjere jer se beba BAAAS spustila pa se nadam da se zbunila....sreca glavica,femur i ostalo odgovara sedmicama hB, samo obim stomaka 4 sedmice kasniuser posted image

ma i ja se nadam da grijese, i jedva cekam porod da se malo razrahatim doktora, cijelu me trudnocu prepadaju necim

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: veličina trudničkog stomaka
11.11.2011 13:24:17   
Sonja
moja dr. se juce smije i kaze kako je "plasi"moj stomouser posted image user posted image reko pa sto kaze ona "pa ogroman je"user posted image user posted image
i stvarno svi me pitaju jesul blizanciuser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: veličina trudničkog stomaka
11.11.2011 13:24:41   
koka i po

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: koka i po

sve su to nagadjanja o tezini bebe.
kako oni znaju sta je u "zavezanoj vreci"?
meni je receno kad sam usla u deveti mjesec da beba tezi 1900 gr a ja rodila bebu od tri i kusur kile .


eh jedino je rekla da malo teze uzima mjere jer se beba BAAAS spustila pa se nadam da se zbunila....sreca glavica,femur i ostalo odgovara sedmicama hB, samo obim stomaka 4 sedmice kasniuser posted image

ma i ja se nadam da grijese, i jedva cekam porod da se malo razrahatim doktora, cijelu me trudnocu prepadaju necim



jah....isto mi receno ...nego jedi malo vise ovih dana i odmaraj se a sve ce to biti u redu.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: veličina trudničkog stomaka
9.12.2011 13:56:14   
Ombra
meni je stomak ogroman...na ctg-u me sestra pitala jesu li dvojkeuser posted image
uglavnom, sva sam nekakva u stomaku....mozda sto sam i mala pa zato...ali me to ne brine a i dokorica rekal da je sve o.k... krupna bebica i tako

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: veličina trudničkog stomaka
22.1.2012 13:03:08   
samy81
evo i ja sam se tek ukljucila i postala clan tako da mi je drago da sa vama mogu podijelit svoja iskustva.usla sam u 6.mjesec a izgledam koda sam u 4.mjesecu.ovo mi je druga trudnoca i isto nisam bila krupna kao mnoge u 6.ja sam otisla na porod.rodila sam zdravog djecaka od 3300.gr i bez ikakvih problema.zato me sad nebrine sto imam mali stomak lakse ga je nositi.user posted image user posted image

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: veličina trudničkog stomaka
22.1.2012 13:08:25   
M kao Mama
i meni sa ovom trudnoćom stomak nekako više raste nego sa L. i skorz sam dručajija trudnica, nisam mjerila stomak, ali u 5 mjesecu sam i lijepo se vidi, mada meni se čini da na dane raste.

(odgovor članu samy81)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: veličina trudničkog stomaka
22.2.2012 23:26:19   
Dz3ni
Meni se nije ni vidio stomak sve do polovine četvrtog mjeseca, bilo mi baš krivo što niko ne konta da sam trudna user posted image dok ne kažem...a tad nastupi onaj šok izraz lica jer valjda ljudi baš i nisu od mene očekivali sad trudnoću (24 godine) user posted image

Sad mi se baš lijepo vidi, osim kad obučem kaput kad se i dalje ne konta baš, ali ima još vremena user posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: veličina trudničkog stomaka
3.4.2012 22:10:11   
selmaaa_sa
Mislim da to ovisi od konstitucije i do debljanja trudnice.
ja se ne sikiram :)

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: veličina trudničkog stomaka
4.4.2012 7:23:15   
Mirkica
ja imam velik stomak i tako je bilo svaki put , sada se uopste ne debljam negdje drugo ali u stokamu da doktorica je rekla jer imam miome a to je kao cvorove na misicima maternice pa zato izgleda u 21 sam sedmici a izgledam kao pred porod

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu selmaaa_sa)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: veličina trudničkog stomaka
4.4.2012 10:57:31   
nermina_
Ja sam sada 26 sedmica + 2 dana i obim mog stomaka je 97 cm :)

_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: veličina trudničkog stomaka
4.4.2012 11:03:38   
dady
Ja nikad nisam došla ni ideju da bi mogla izmeriti stomak!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: veličina trudničkog stomaka
4.4.2012 12:36:30   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: nermina_

Ja sam sada 26 sedmica + 2 dana i obim mog stomaka je 97 cm :)


Ja identicno tako 97cm, po ZM 24 + 3 dana a po UZV 1 do 2 sedmice vise. Ovaj "obim" znaci mjereno po najsirem/najispupcenijem dijelu stomaka.

A "akuserski" mjereno od pubicne kosti do "vrha" maternice je cca 33cm - sto je odprilike i duzina bebice (prije 2 sedmice bila 30cm).

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: veličina trudničkog stomaka
5.6.2012 20:24:02   
mery87
Ja sam u 28+5, a obim stomaka je 100cm user posted image Neki dan me pita zena neka jesam li skoro? Hahahha ma rekoh jos malo manje od 3 mjeseca user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: veličina trudničkog stomaka
5.6.2012 21:28:05   
Lulu_08
33+2 po ZM a sutra cemo vidjeti stanje po UZV. Obim struka 106cm user posted image .

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu mery87)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: veličina trudničkog stomaka
6.6.2012 9:37:38   
novi kolacic
Ma zene ne sekirajte se...Meni ljudi godinama vec ustaju u tramvaju kad udem, ko biva "sjedite vi u tom stanju" user posted image . Sad kad sam zaista trudna niko ne konta, misle ja se jos malo udebljala (6.mjesec!), kaze muz da je to zato sto sam vec godinama "trudna" i da sam vec izgubila bilo kakav trudnicki kredibilitet, ha ,ha....

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: veličina trudničkog stomaka
29.8.2012 10:30:59   
Alannah
Buduce mame,ne znam gdje da pitam pa evo ovdje, u 35.sam sedmici i pupak mi nije ispao,samo se kao izravnao,bio je inace udubljen,a kod drugih trudnica u okruzenju je uglavnom vani kao kliker .Da li je vama ispao i kad?

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: veličina trudničkog stomaka
29.8.2012 10:35:08   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Alannah

Buduce mame,ne znam gdje da pitam pa evo ovdje, u 35.sam sedmici i pupak mi nije ispao,samo se kao izravnao,bio je inace udubljen,a kod drugih trudnica u okruzenju je uglavnom vani kao kliker .Da li je vama ispao i kad?


meni nikad... a u obe trunoće imala sam ogromne pupe...

ni mojoj seki, ni zaovi u dvije d...
e jeste ko kume pa se ona brinula što kod nje jeste a kod nas nije...
e fakat ničemu nije mjera taj papuk jel unutra ili vaniuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *