|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 67 [68] 69   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
14.7.2014 17:32:43   
Rafaello

IZVORNA PORUKA: Mostarka*

Koliko ranije se radi ugovoreni CR od termina?



Zanima me ovo, ako neko zna da mi odgovori...Naime dr. mi je rekao da bi mi radio sa ulaskom u 38 sedmicu..to mi nesto rano zvuci user posted image

(odgovor članu Mostarka*)
Neposredna veza do poruke: 1676
   RE: Carski rez
14.7.2014 21:14:59   
mamita 2013
Mene su isto u 38 sedmici porodili na CR jer je beba bila okrenuta na zadak pa da ne bi prije sama krenula.

(odgovor članu Rafaello)
Neposredna veza do poruke: 1677
   RE: Carski rez
15.7.2014 16:47:44   
mimi xy
To zavisi od stanja posteljice i polozaja bebe....mene su u 38+6 porodili

(odgovor članu mamita 2013)
Neposredna veza do poruke: 1678
   RE: Carski rez
15.7.2014 16:55:07   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Rafaello


IZVORNA PORUKA: Mostarka*

Koliko ranije se radi ugovoreni CR od termina?



Zanima me ovo, ako neko zna da mi odgovori...Naime dr. mi je rekao da bi mi radio sa ulaskom u 38 sedmicu..to mi nesto rano zvuci user posted image


ja 7 ana prije termina, inače je praksa 15 dana prije termina da ne krene prirodni ide se ranije za CR ...ovo naravno govorim u slučjau medicnske opravdanosti za CR

ako predlaže prije moguće da je sve već spremno i tako bi da izbjegne prirodni porod kod vas

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Rafaello)
Neposredna veza do poruke: 1679
   RE: Carski rez
15.7.2014 17:49:05   
jasmin
Kako bi bilo cool probati roditi prirodno nakon dva carska user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1680
   RE: Carski rez
16.7.2014 0:16:57   
malaaaa
Eh ja evo nikako da zaspim od iscekivanja jutra ☺idem da ugovorim Termin za carski posto mi bebica poprecno lezi 5 avgusta je Termin a sutra cu znat koliko ranije cu dobit termin i drago mi i strah me ma sve SE sabralo

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1681
   RE: Carski rez
16.7.2014 0:19:27   
malaaaa

IZVORNA PORUKA: jasmin

Kako bi bilo cool probati roditi prirodno nakon dva carska user posted image .



Ija sam imala zelju probati prirodno posto prvi sam imali carski mada je super sve proslo ali eto i drugi puta cu morati

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1682
   RE: Carski rez
16.7.2014 0:40:10   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: malaaaa

Eh ja evo nikako da zaspim od iscekivanja jutra ☺idem da ugovorim Termin za carski posto mi bebica poprecno lezi 5 avgusta je Termin a sutra cu znat koliko ranije cu dobit termin i drago mi i strah me ma sve SE sabralo


polakouser posted image

Prošla sam oba...
kad su mi rekli carski ja plakla...a jojjjjjjjjj
al vjeruj mi evo 5 godina poslije...sve sam za leđa bacila...imam svoje piliće i njih sam dočekala to je najvažnije
n sikiraj se bezveze...sve će to biti OK...još malo i mazit ćeš svoj zamoruljakuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 1683
   RE: Carski rez
16.7.2014 1:00:28   
malaaaa
Prosla sam ga jednom i uvijek govorila i drigi put bi pozelila Ali eto kako SE blizi mozda malo trema radost i strah sve se sastane dali CE sve proci kao i prvi puta..hvala na utjehi samo da prodje sve akobogda uredu pa cu zaboravit iste Minute kad uzmem curicu svoju u ruke

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1684
   RE: Carski rez
20.7.2014 17:45:03   
stoic
od carskog proslo 12.5 dana, oporavak daleko brzi i laksi nego od prethodnog vaginalnog porodjaja, nakon 6 dana nisam imala osjecaj ni da sam se porodila - nista me ne boli, mogu i da skacem, a snage imam kao i uvijek.... prosto smo svi sokirani poredjenjem ta dva oporavka

bebica, hB, super, dojimo od prvog dana (iskljucivo, nisam dala da je dohranjuju)

sretno svima

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 1685
   RE: Carski rez
20.7.2014 22:48:13   
malaaaa
29.7 Termin za carski 😏 beba SE okrenula glavom dole tako da BI moglo i normalno krenut rekli su mogu da biram hmm pa pa nek bude kako je od boga izac mora kako god 😎

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 1686
   RE: Carski rez
7.8.2014 11:03:52   
Rafaello
Pozzz zenice,

Zakazan mi je cr naredne sedmice...ako mi neko moze napisati sta trebam/smijem nositi...
-Spavacicu 1 ili 2
-uloske
-jednokratne gacice
-vlazne maramice
-smije li mobitel?

Hvala vam unaprijed user posted image

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 1687
   RE: Carski rez
7.8.2014 13:27:44   
mamita 2013
Ja sam se porodila na Jezeru, nosila sam 2 spavacice mada dobijes tamo i njihovu poslije poroda, 2 paketa ulozaka vir80, jednokratne gacice, vl. maramice, maramice za dezinfekciju, tolet papir i ubrus jer toga nije bilo u WC-u, pa nemas gdje sa iskoristenim uloscima, peskir, papuce, stvari za licnu higijenu. Moze se ponijeti mobitel. Ja sam nosila i grudnjak za dojenje.

(odgovor članu Rafaello)
Neposredna veza do poruke: 1688
   RE: Carski rez
7.8.2014 13:56:49   
Rafaello

IZVORNA PORUKA: mamita 2013

Ja sam se porodila na Jezeru, nosila sam 2 spavacice mada dobijes tamo i njihovu poslije poroda, 2 paketa ulozaka vir80, jednokratne gacice, vl. maramice, maramice za dezinfekciju, tolet papir i ubrus jer toga nije bilo u WC-u, pa nemas gdje sa iskoristenim uloscima, peskir, papuce, stvari za licnu higijenu. Moze se ponijeti mobitel. Ja sam nosila i grudnjak za dojenje.


Hvala puno mamita 2013!

(odgovor članu mamita 2013)
Neposredna veza do poruke: 1689
   RE: Carski rez
7.8.2014 16:03:06   
jasmin

IZVORNA PORUKA: mamita 2013

Ja sam se porodila na Jezeru, nosila sam 2 spavacice mada dobijes tamo i njihovu poslije poroda, 2 paketa ulozaka vir80, jednokratne gacice, vl. maramice, maramice za dezinfekciju, tolet papir i ubrus jer toga nije bilo u WC-u, pa nemas gdje sa iskoristenim uloscima, peskir, papuce, stvari za licnu higijenu. Moze se ponijeti mobitel. Ja sam nosila i grudnjak za dojenje.

Jesi li negdje pisala porođajnu priču ? Kako si prošla ? Kakav je porod gore, rana i td ?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu mamita 2013)
Neposredna veza do poruke: 1690
   RE: Carski rez
7.8.2014 16:22:16   
mamita 2013
Nisam pisala. Uglavnom ja sam super prosla, malo mi je dojadilo u bolnici, tek sesti dan sam izasla, ali ok. Rana super, nista me nije bolilo. Malo mi je jedino bilo zeznuto popeti se uz stepenice, na drugi sprat, kada sam posla kuci. Upala grudi i dojenje u pocetku  mi je bilo puno gore od poroda.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1691
   RE: Carski rez
7.8.2014 18:30:47   
jasmin
IZVORNA PORUKA: mamita 2013

Nisam pisala. Uglavnom ja sam super prosla, malo mi je dojadilo u bolnici, tek sesti dan sam izasla, ali ok. Rana super, nista me nije bolilo. Malo mi je jedino bilo zeznuto popeti se uz stepenice, na drugi sprat, kada sam posla kuci. Upala grudi i dojenje u pocetku  mi je bilo puno gore od poroda.

user posted image
Hvala.
Znači, ima nade da će se dobro proći user posted image .
A kakvo je buđenje, mislim ono iz anestezije i kakva je tad bol?

< Poruku je uredio jasmin -- 7.8.2014 18:31:09 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu mamita 2013)
Neposredna veza do poruke: 1692
   RE: Carski rez
8.8.2014 9:37:25   
mamita 2013
Proci ce sigurno dobro. Meni je budjenje bilo ok, jedino sam bila bas zedna a ne moze se odmah piti, tek kasnije donesu caj. Prvo ustajanje iz kreveta me malo bolilo ali nista strasno. Samo je bitno da sto vise hodas prije ces se oporaviti, mozes i lezati ali nikako sjediti.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1693
   RE: Carski rez
8.8.2014 11:02:17   
Emica_sa
jasmin,spinalna zakon,poljubac sa bebom cim se rodi neprocjenjivo,ja dva puta bila pod spinalnom,sve super proslouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu mamita 2013)
Neposredna veza do poruke: 1694
   RE: Carski rez
8.8.2014 11:04:44   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

jasmin,spinalna zakon,poljubac sa bebom cim se rodi neprocjenjivo,ja dva puta bila pod spinalnom,sve super proslouser posted image

Joj Emice, nisam hrabra nimalo za to. user posted image
Znači nimalo.
A vjerujem da je lakše nego potpuna.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1695
   RE: Carski rez
8.8.2014 14:44:07   
Rafaello

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

jasmin,spinalna zakon,poljubac sa bebom cim se rodi neprocjenjivo,ja dva puta bila pod spinalnom,sve super proslouser posted image

Joj Emice, nisam hrabra nimalo za to. user posted image
Znači nimalo.
A vjerujem da je lakše nego potpuna.


Jasmin kada ides na cr? I ja sam razmisljala o spinalnoj, medjutim nemam bas hrabrosti za to a ni pretjeranu zelju...
Jednom sam prosla opstu i nije strasno uopste...gore mi je bilo lezanje 5 dana u bolnici i dojenje nego sama operacija..

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1696
   RE: Carski rez
8.8.2014 15:30:19   
jasmin
IZVORNA PORUKA: Rafaello


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

jasmin,spinalna zakon,poljubac sa bebom cim se rodi neprocjenjivo,ja dva puta bila pod spinalnom,sve super proslouser posted image

Joj Emice, nisam hrabra nimalo za to. user posted image
Znači nimalo.
A vjerujem da je lakše nego potpuna.


Jasmin kada ides na cr? I ja sam razmisljala o spinalnoj, medjutim nemam bas hrabrosti za to a ni pretjeranu zelju...
Jednom sam prosla opstu i nije strasno uopste...gore mi je bilo lezanje 5 dana u bolnici i dojenje nego sama operacija..

Ne idem, samo se raspitujem kako ide. Volim čuti iskustva. Ja sam takve prirode, dugo se spremam za nešto, volim da sve imam u glavi kako treba biti, i obično tako i bude. Barem približno user posted image .
Inače, imala sam 2 carska reza u KSA.
A treći planiram za koju godinicu aBd. user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Rafaello)
Neposredna veza do poruke: 1697
   RE: Carski rez
11.8.2014 19:31:21   
vedranis
Prije svega veliki pozdrav svim mamicama user posted image

nova sam na forumu i interesuje me ima li koja mamica da se u skorije vrijeme porodila carskim rezom na UKC-u Tuzla da mi, ukoliko moze, malo poblize opise kakva je procedura posto me najvjerovatnije za dvije sedmice ocekuje isti

hvala unaprijed!!! user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1698
   RE: Carski rez
16.8.2014 0:45:34   
Medi_87
Evo imas temu pa pitaj mozda je bolje http://www.ringeraja.ba/forum/m_1134/mpage_38/tm.htm user posted image
Dobrodosla na forum user posted image i sretno s porodom

(odgovor članu vedranis)
Neposredna veza do poruke: 1699
   RE: Carski rez
17.8.2014 10:05:09   
BebeLina
je li ijedna od vas imala carski rez s kriticnim posljedicama i komplikacijama?
ja sam jaaaaako strasljiva osoba. prosla sam dva spontana i sad sam, hvala Bogu u sedmom mjesecu trudnoce. pomalo se pripremam za bebicu i porod i svidja mi se ideja carskog reza, ali nedavno procitah medicinska tumacenja i prestravila sam se. milion nekih komlikacija se moze javiti. je li to zaista tako? sta kaze praksa?

jaaako se bojim...

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 1700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  65 66 67 [68] 69   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 67 [68] 69   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *