|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:02:08   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Da li ste imale prilike biti sa bebicom koja obozava fotografisanje?


Moje mladje dijete je rodjeni " model "....ali moze pozirati ispred mog kucnog objektiva. Sa 18 moze da ide i bude fotomodel. Dokle god ja odgovorama, pred zakonom, za njene postupke to nece biti.

Jedno je biti model ispred kucnog objektiva a nesto sasvim drugo je vuci bebu od 5 mjeseci po audicijama, medju gomilom ljudi cekati u redovima, uperiti djetetu reflektore u oci, pokusati dobiti pozu koja se trazi ili izraz, namjestati ga po sto puta, sminkati osjetljivu kozu...i na kraju za to dobiti novac!

Da li vi mislite da se savrsena fotografija dobije za 5 minuta poziranje?!

U tom smislu sam pomenula zlostavljanje.



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:04:55   
Ella_H
Poz svima, ja nisam bila na snimanju ali sam gledala
show o djeci modelima itd itd i uzasan sam utisak stekla
djelim misljenje D_K i inace dosta primjera imamo tih velikih modela
ovisnici, o moralu nemoram pocinjati jer vecina ih nema inace se nebi skidali
skoro pa goli ali onda kad covjek skonta vecina ljudi nebi u svojoj kuci
sjedila u gorenjem i donjem veshu pred tkz. prijateljima dok je na plazi
nekima to sasvim normalno tako da sve je do osobe gdje postavi te neke
granice...
Djeca trebaju biti djeca jadna ja ako mi san bude da mi djete bude fotomodel
ponavljam samo moje misljenje...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:05:08   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

koliko ovdje predrasuda procitah... user posted image  da li si bila na  jednom djecijem snimanju?


Bas vala, mi smo bili na jednom snimanju i svima nam je bilo zabavno, sve je prilagodjeno user posted image i niko ga vjerujte nije mucio da se nasmijesi ovako ili onako niti ga je iko postavljao u ovu ili onu pozu... Bezze pretjerujete! Puno igracaka, djecije pjesmice, sve mekano, fino i sareno oko njega, mama i tata mu se smjeskaju i pricaju mu a fotograf iz prikrajka okida i napravi milion fotografija od kojih ce da izabere onu "s pravim uglom"... user posted image se smijao cijelo vrijeme i fotografa mislim da nije ni primijetio! Zauzvrat ima finu zabiljezenu finu uspomenu koja ce mu garant biti zanimljiva kad bude stariji (da sad ne detaljisem o cemu se radi)!
Sram nas bilo sto smo ga napatili, tuzite nas za zlostavljanje user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:06:26   
vjestica
a kako ta svjetla i blicevi djeluju na bebeće oči?
ja sam negdje naletila na preporuku da se isključi blic kad slikaš bebu
(nemam link , kad nađem staviću, jer sad se nemam na šta konkretno referisati)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:10:01   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: vjestica

a kako ta svjetla i blicevi djeluju na bebeće oči?
ja sam negdje naletila na preporuku da se isključi blic kad slikaš bebu
(nemam link , kad nađem staviću, jer sad se nemam na šta konkretno referisati)



Fotografisanje se odvijalo pod dnevnim svjetlom bez blica, a mi ga vala kuci slikamo s blicem, ne unesem mu se u lice skroz, ma jooj dajte molim vas, danas sve nesto ne valja, naravno da ne treba ni u cemu pretjerivati...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:10:16   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: vjestica

[koji ga je klub primio tako rano user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ozbiljno me zanima, jer ne mogu da vjerujem da bi neki sportski klub primio dijete tako rano na sport, jer je tada rani i za tenis kao rekreaciju, a kamoli kao sport



Najniza dobna granica je 4 godine, ako se ja dobro sjecam. user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:11:55   
Visnja RR
hanabana ja se slazem s tobom ali ti govoris o americkom stilu ...
kod nas toga nema...
vjeruj mi da se odlicna fotografija moze dobiti za 5 minuta... djete se igra ...uziva... mozda nekoj djeci trebaju sati ali za neka lica  i fotografe koji rade profesionalno je dovojno i 5 minuta... pa ljudi moji sve se to radi sa idelanim uslovima za djecu... nekad sasvim slucajnim i sponatanim...
a kakavi kastinzi... djeca koja se odaberu za reklame i ne odu na kasting . skauti ih pronadju (to im je posao)...nekad je dovoljna samo fotografija koju majka poslaje na adresu (kada se trazi) ...cesto se nima u kucnoj atmosferi a postavi se pozadina da se misli da je to negdje drugo...

zasto osudjivati roditelje, bake/nane i deke koji vole vidjeti svoje najdraze na nekoj reklamici... pa najljepse reklame su bas sa djecicom... meni je draze vidjeti neku slatku bebicu na nekj reklami neg Enisa besalgica ili Milana pavlovica ili Naomi, ili Amru Silajdzic... itd , itd...

I nigdje ne pise da ce djeca otici kasnije u neke manekene ... mada i to neko "mora" biti

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:13:22   
Sonja

IZVORNA PORUKA: IvanaTz

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

koliko ovdje predrasuda procitah... user posted image da li si bila na jednom djecijem snimanju?


Bas vala, mi smo bili na jednom snimanju i svima nam je bilo zabavno, sve je prilagodjeno user posted image i niko ga vjerujte nije mucio da se nasmijesi ovako ili onako niti ga je iko postavljao u ovu ili onu pozu... Bezze pretjerujete! Puno igracaka, djecije pjesmice, sve mekano, fino i sareno oko njega, mama i tata mu se smjeskaju i pricaju mu a fotograf iz prikrajka okida i napravi milion fotografija od kojih ce da izabere onu "s pravim uglom"... user posted image se smijao cijelo vrijeme i fotografa mislim da nije ni primijetio! Zauzvrat ima finu zabiljezenu finu uspomenu koja ce mu garant biti zanimljiva kad bude stariji (da sad ne detaljisem o cemu se radi)!
Sram nas bilo sto smo ga napatili, tuzite nas za zlostavljanje user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

vjestice stvarno trazis dlaku u jajetu

ja nemam nista protiv toga i ako bi nam se ukazala prilika za to odvela bi Adina i tamo naravno procjenila dali mu to odg. ili ne


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:13:48   
vjestica
mislim da je 5 godina najniža dobna granica, ali morala bih provjeriti, nemam sad knjigu kod sebe
ali ima razlika kad je u pitanju rekreacija, a kad je sport, za rekreaciju je ja mislim 5 godina, a za sport se mora iamti više godina
zato me zanima koji je to sportski klub koji je to sebi dozvolio da upiše tako malo dijete


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:15:07   
bananica
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

hanabana ja se slazem s tobom ali ti govoris o americkom stilu ...
kod nas toga nema...
vjeruj mi da se odlicna fotografija moze dobiti za 5 minuta... djete se igra ...uziva... mozda nekoj djeci trebaju sati ali za neka lica  i fotografe koji rade profesionalno je dovojno i 5 minuta... pa ljudi moji sve se to radi sa idelanim uslovima za djecu... nekad sasvim slucajnim i sponatanim...
a kakavi kastinzi... djeca koja se odaberu za reklame i ne odu na kasting . skauti ih pronadju (to im je posao)...nekad je dovoljna samo fotografija koju majka poslaje na adresu (kada se trazi) ...cesto se nima u kucnoj atmosferi a postavi se pozadina da se misli da je to negdje drugo...

zasto osudjivati roditelje, bake/nane i deke koji vole vidjeti svoje najdraze na nekoj reklamici... pa najljepse reklame su bas sa djecicom... meni je draze vidjeti neku slatku bebicu na nekj reklami neg Enisa besalgica ili Milana pavlovica ili Naomi, ili Amru Silajdzic... itd , itd...

I nigdje ne pise da ce djeca otici kasnije u neke manekene ... mada i to neko "mora" biti



potpisujem

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:15:16   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: vjestica

[koji ga je klub primio tako rano user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ozbiljno me zanima, jer ne mogu da vjerujem da bi neki sportski klub primio dijete tako rano na sport, jer je tada rani i za tenis kao rekreaciju, a kamoli kao sport



Najniza dobna granica je 4 godine, ako se ja dobro sjecam. user posted image


eto vidis da onda i tenis mozemo "zlostavljati" djecu... a upisan je na Kosevu... ne znam koji klub ili kako se zove... (cula sam samo da je neki zgodan dugokos trener) user posted image  znam da djete gore trenira... i da je meni bilo cudno sta djete moze znati s 2, 5 g o tenisu... eto to ko kad bi sad Asja uzela reket ... veze s vezom...
ali da ne idem OT

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:15:23   
vjestica
provjerila, 5 godina je dobna granica za upis na djeteta na bilo koji sport

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:15:39   
Anoniman
uvjek ce biti bolesnih roditelja sa bolesnim ambicijama koji na kraju upropaste svoju djecuuser posted image user posted image user posted image user posted image
nadam se da ovdje ne pricamo o tim ''roditeljima'' ovo o cemu pisu Ivana i Visnja mi spada u domenu zabave i nisam protiv toga...

(odgovor članu IvanaTz)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:16:04   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

hanabana ja se slazem s tobom ali ti govoris o americkom stilu ...
kod nas toga nema...


Ja sam govorila o Hrvatskoj.
I kod nas toga ima. Mislim na nase prostore, konrketno u BiH je sve plegijat, pa je smijesno za ocekivati da neko ovdje radi casting za djecu modele.
Za mene ima elemenata zlostavljanja vec u cinjenici da bebe ili dijete za poziranje dobije novac!
Obaveza roditelja je da dijete hrani, oblaci, odgaja i skoluje.
Nije obaveza dijeteta da " radi ".

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:19:07   
Visnja RR
i da dodam ...sigurna sam da ni jedan roditelj ne bi svoje djete izlagao nenormalnim uslovima... ipak su nama nasa djeca najbitnija na svjetu...a oni bolesni slucajevi ipak nisu sa naseg podneblja...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:19:11   
bananica
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

hanabana ja se slazem s tobom ali ti govoris o americkom stilu ...
kod nas toga nema...


Ja sam govorila o Hrvatskoj.
I kod nas toga ima. Mislim na nase prostore, konrketno u BiH je sve plegijat, pa je smijesno za ocekivati da neko ovdje radi casting za djecu modele.
Za mene ima elemenata zlostavljanja vec u cinjenici da bebe ili dijete za poziranje dobije novac!
Obaveza roditelja je da dijete hrani, oblaci, odgaja i skoluje.
Nije obaveza dijeteta da " radi ".


niko i ne ocekuje i ne trazi od djeteta da radi, a ako vec neko ima srece da mu dijete snimi reklamu, spot, glumi u seriji,film itd. i za to dobije novac sto da ne, sta u tome ima lose??

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:21:02   
vjestica
naravno da se i tenisom može zlostavljati dijete, kao i bilo kojom drugom aktivnošću
pogotovo kad roditelj liječi svoje komplekse na djetetu
možda je predrasuda i što ja smatram da upravo u manekenstvu roditelji upisuju djecu radi sebe, a ne radi djeteta
a kad je mala beba u pitanju, pa zar je roditelj ne vodi na snimanje radi sebe (baš će mala bebea izrazirtiželju da bude u reklami)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:21:41   
Anoniman
nikad nisam razmisljala o ovom..al evo sad nesto kontam...ne bih nikad dijete prijavila za modela ali recimo da sad udjem u neku "bolju" radnju s djecijim igrackama ili odjecom i da mi kazu...jao vase dijete bi bilo perfektno za nas katalog jesen/zima...sta mislite da pokusaate...vjerovatno bi pristala...

naravno ako primjetim da tokom snimanja moje dijete gubi interes i da ga sve nervira...sigurno bise izvinula i rekla da to ipak nije za nas te napustila objekatuser posted image

Sto se tice onih americkih natjecanja ljepote...to mi je ravno pedofiliji...ne znam zasto...al fakat dobijem nagon za povracanje

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:22:06   
bananica
moja rodica je sa 5 god(znaci prije 25god) snimala reklamu za jedan keks - ne sjecam mu se imena, ima to snimljeno na video kaseti i super joj je uspomena....sada je uspjesna zana, majka, supruga

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:25:45   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

hanabana ja se slazem s tobom ali ti govoris o americkom stilu ...
kod nas toga nema...


Ja sam govorila o Hrvatskoj.
I kod nas toga ima. Mislim na nase prostore, konrketno u BiH je sve plegijat, pa je smijesno za ocekivati da neko ovdje radi casting za djecu modele.
Za mene ima elemenata zlostavljanja vec u cinjenici da bebe ili dijete za poziranje dobije novac!
Obaveza roditelja je da dijete hrani, oblaci, odgaja i skoluje.
Nije obaveza dijeteta da " radi ".


e bas pretjerujes user posted image ... bas volis da ides u krajnost da opravdas svoj stav...
gdje pise da djeca dobiju novac? ne radi se sve draga moja za novac... neko jednostavno svoje djete zeli vidjeti na nekoj reklamici...kao sto vec gore navedoh...a neko izadje u susret nekom kome je posao da napravi reklamu pa proslijedi fotke svog djeteta...
ali i ako se dobije novac odlicno... mozda prozivode koje reklamira... svejedno...ako je djete uzivalo i jos dobilo svasta nesto ma super user posted image  user posted image



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:27:53   
vjestica
e vala niko me ne može ubjediti da djeca ne dobiju novac za to

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:32:58   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: bananica

moja rodica je sa 5 god(znaci prije 25god) snimala reklamu za jedan keks - ne sjecam mu se imena, ima to snimljeno na video kaseti i super joj je uspomena....sada je uspjesna zana, majka, supruga


E o tome ja pricam, sad joj je to fina uspomena! I nju su tada roditelji prijavili, nije ona sama izrazila zelju sigurno, kako neko rece, ali sta u tome ima lose?


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:33:10   
ziki
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Za mene ima elemenata zlostavljanja vec u cinjenici da bebe ili dijete za poziranje dobije novac!
Obaveza roditelja je da dijete hrani, oblaci, odgaja i skoluje.
Nije obaveza dijeteta da " radi ".

Sa ovim se slažem. Ok su mi slike u novinama koje roditelji pošalju koje su spontane ali poziranje i tjeranje bebe na neke poze, da obuče ovo ili ono da hoda onako kako djeca hodaju nego kao velike "sexy" cure i momci e to mi je grozno. A o šminkanju i pravljenju frizura da ne pričam.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:33:11   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: vjestica

e vala niko me ne može ubjediti da djeca ne dobiju novac za to


jer si tvrdoglava pa neces da vjerujes u to user posted image ... ali je naravno mnogo bolje kad dobiju svasta nesto...
spojeno ugodno  s korisnim user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Bebe modeli
30.8.2010 14:33:41   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

gdje pise da djeca dobiju novac? ne radi se sve draga moja za novac...



Salis se?!
Ne, dobiju klikere.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *