|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
17.2.2009 8:06:08   
marinči
kupim ja i jedni i drugi pa eto budemo vidili šta ćemo nositi,,,

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
17.2.2009 8:26:18   
mnn
mi smo kupili večinu stvari u limaču, dobila sa jučer robicu pa je sad moram oprati i ispeglati...kako je slatka. moramo još kupiti flašice ba bebu i sve uz to...kremice...i onda može početi iščekivanje malenoga.user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
17.2.2009 8:29:07   
marinči
joj mnn mogu misliti kako je sve slatko ja još razgledam ali bi najradije već sve pokupovala da nije ovi što mi govore da je ranouser posted image ,,ja se sada mislim između plastični bočica i stakleni..neznam šta je bolje...one avebntove su mi lipe al nekako mi se čine malešne (samo 150ml) ili imaju i veće a ja ih nisam još vidijeli nigdi kod nas

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
17.2.2009 8:35:45   
mnn
ima i večih u apotekama, u dučanima nema..ima samo plastičnih...ma ja ču kupiti plastične...nekako me strah stakla da se ne bi razbilo...plastičen su mi bolje...kaže moja susjeda da njih kupim, i da samo stavim malo vode u njih i u mikrovalnu...da mi ne treba sterilizator...ona je doktorica...tako ona radi isto.ma taj sterilizator je jako skup...

nisam ni ja kupovala sve na početku, tek sam počela negdje u 24 tjednu...tako od prilike...ma bilo je i mene strah...eto sada kad sam blizu kraja...kupujem svašta...kakvih sve stvari ima, one dekice...pa tutice...sve bi pokupovala...kad budem kupovala pelene uzeti ču još koju robicu kao da mi ne fali...user posted image user posted image  

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
17.2.2009 8:49:44   
marinči
ma i ja sam mislila uzeti plastične ali sam gledala neku emisiju na hrt-u o štetnosti plastike valjda koriste nešto što pri toplini ispušta neku tvar koja je štetna za djecu pa me to malo oladilo

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
17.2.2009 9:37:50   
mnn
moja je svakrva radila u tvornici stakla i staklo ti se radi pomoču azbesta...kao više se ne koristi...ali tko to zna danas...a plastika mi je nekako praktičnija...
tko zan što sve koriste danas ...da bi sve to napravili...

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
17.2.2009 9:41:07   
marinči
a neznam nisam pametna,ja sam evo baš malo čitala po netu i u tim plastičnim bočicama svima koje su na našem tržištu koristi se taj bisfenol a koji izaziva razne bolesti kod djece,,,u americi su već odavno te bočeice povučene iz prodaje među njima su i aventove

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
17.2.2009 9:58:19   
Emina*
Ima na forumu negdje tema "stetnost bisfenola", i tako nesto..
Ja ipak mislim da je to vise marketinski trik, ali odluka je na vama..
I taj bisfenol kao sadrze sve bocice koje na dnu imaju trokutic sa oznakom 7...
Avent tu oznaku nema, jer je radjen ne samo od plastike.. Sadrzi i staklo...
Pa eto, cisto da znate....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
17.2.2009 10:54:35   
mnn
Emina koje ti bočice koristiš? ma sve je to štetno, nama su na tečaju rekli da je staklo najbolje i kreme od mustele, a ja odrasla na beckutanu i johsonu...i lanolin kremi i ništa mi ne fali...ma sve je to štetno samo treba vidjeti koliko...kad sve i svašta stavljaju u te igračke i bočice...

budem malo o tome svemu pročitala.

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
17.2.2009 11:37:09   
Anoniman
Ma ne kosta vise bocica kao nekad pa da se cuva s generacije na generaciju...pa kada se osteti da se i dalje koristi...stetno je sigurno kada se izgrebe plastika pa se zavlaci svasta i ti mikro komadici ispadaju..al pobogu pa nije bocica investicija..samo je frknes i kupis novu..ja sam isto kupila plasticnu...sta ja znam zasto, ali sumnjam da treba toliku frku praviti oko tih stvari...sjetite se kako smo mi odrasle pa evo sve fala bogu zive i zdrave...nemojmo pretjerivati...svasta se pise,ne kazem da o nekim stvarima ne treba razmisliti prije kupovine..nekim igrackama, jer na zalost kod nas nema inspekcije za takve stvari i tu bi se sigurno pouzdala iskljucivo na oznake EU da su provjerene... ali bocice koje su radjene pod odredjenom markom..mislim da se oni prije svega nebi zahebavali s takvim stvarima i potencijalnim tuzbama

(odgovor članu mnn)
  Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
17.2.2009 11:42:22   
marinči
neznam baš koliko im i treba vjerovati danas su svi opsjednuti novcem i zaradom i učinit će sve da zarade,evo moja rodica je slala dopis aventu i pitala ih je dali koriste taj bisfenol u proizvodnji svojih bočica i potvrdili su joj mada su rekli da nisu u količinama koje bi štetile ali ja im nešto ne vjerujem

< Poruku je uredio marinči -- 17.2.2009 11:47:49 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
17.2.2009 12:33:19   
anitaMO
marinči imaš start paket u ljekarnoj lupriv.od aventa ja mislim dodju 2 velike boce i jedna manja za čaj.mi imamo ove velike 260ml.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
26.2.2009 11:45:13   
Sarajkica
Jedno padobransko pitanje: od kojeg mjeseca trudnoce pocinjete kupovati stvari? Ja sam peti mjesec, pa sve mislim da je jos rano, a opet se bojim da mi vrijeme ne proleti pa da cu onda morati sve na brzinu...

I od cega da krenem? Krevetac i te ''krupne'' stvari, ili od sitnica??



(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
26.2.2009 11:55:13   
Nunichi
Ja sam razgledala od prvog dana,a u sedmom mjesecu  sve je kupljeno.
I drago mi je sto sam tako uradila,jer sam se onda pocela jako brzo umarati,nakon 5 minuta setnje krsta pocnu boliti,pa nista ne bi bilo od kupovine.
Ja sam za deveti ostavila samo one sitnice iz apoteke sto trebaju i za porodiliste i to cu ovih dana i ja spremna. user posted image
Bitno je da znas gdje sta imas,gdje ti se sta svidjelo,a otici i kupiti je lako.
Ovdje imas dosta informacija,od toga sta ti sve treba,do toga gdje nabaviti,sta je kvalitetnije i slicno.

Sretno user posted image

< Poruku je uredio Nunichi -- 26.2.2009 11:56:13 >

(odgovor članu Sarajkica)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
26.2.2009 12:48:40   
Sarajkica
super :) Hvala puno. A ja se idem oodmah baciti na iscitavanje postova i pravljenje spiska sta mi sve treba user posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
26.2.2009 12:53:50   
marinči
ej trudnice drage evo i ja sam sad trudna 4 ipo mjeseca za dva tjedna bit ću punih 5 mjeseci a evo neki dan sam kupila nekoliko bodića i čarapica ,,sve mi je tako slatko nisam mogla odolit mada i meni svi govore da je još rano

(odgovor članu Sarajkica)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
27.2.2009 20:36:31   
Sonja
ma vjeruj mi da ti nije rano
ja cu uskoro uci u 8.mj i imam jos da kupim kolica i krevetic i par bodica i gegica
vec sam nesto kupila ali eto sve nesto kontam da necu sticuser posted image
jer hocu da kad udjem u 9. sve bude spremno
zato samo jedno po jedno kako naletis slobodno kupuj jer ce ti kasnije biti lakse

ja slijedece sed. idem kupit kolica i sto Nunichi kaze jako brzo se umorim i onda i sto bi hodala i razgledala ne mogu od umora...

al eto opet kontam i kad bi se gegala skroz polako mogu za mjesec sve to kupit....jer znam sve u kojoj radnji je sta pa mi je lakse....

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
30.3.2009 14:36:44   
anaksunamun
Ljudi ja sam trudna tek nekoliko nedelja, ali se toliko bojim ne samog cina, vec kako cu sve to iisfinansirati... Nemam predstavu koliko dete kosta user posted image ...jel moze neko da mi kaze tj.napise neku orijentacionu cifru..... Please...

A da, i sta mi sve treba! user posted image

HVALA user posted image


(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
31.3.2009 13:44:59   
HannaS
Joj,sto se tice cifre ja ti ne bi znala rec kolko sam ja do sad potrosila...skoro da sam sve kupila(ono sto mi treba za pocetak).Bit ce ti puno lakse ako postepeno kupujes stvari,a ne odjednom sve da kupis.Spisak potrebnih stvari imas na prvoj stranici,a mozes se raspitat i kod onih koje su skoro postale mame(sigurno poznajes nekoga ko je skoro postao mama).Eto!I sretnouser posted image

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu anaksunamun)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
31.3.2009 15:03:25   
sanjarka
Dobar dan zene. Sto se tice stvari, odjece, ja sam dosta toga imala odprije, ali su mi ostale neke stvarcice koje sam zeljela kupiti novo + sto mi je ostala kozmetika za bebu u koju ubrajam i pumpicu za nos, makazice, gazice, cesljici itd.. Grad sam obigrala da nadjem te neke stvari a da su fine i pristupacne i na kraju slucajno odem u merkator (koji mi je zadnji pao na pamet) i nadjem pravo puno jeftinih i finih stvari za novorodjence (marka lumpi). A i kozmetika je poprilicno jeftina. Ako nesto ne mozete naci, probajte tamo.
Pozdrav!


_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
2.4.2009 12:01:23   
Pretty mamma
Mame, ako vam trebaju ručnici za bebice, imate iz u EŠ Company.
Ja sam uzela 2 komada jer sam uzela vć i u Zari. U zari su 10 KM, u Eš-u je ručnik istih dimenzija 6,90 KM, a onaj veliki, preko metar je 10, odnosno 11 KM. Svi imaju kapuljaču za glavicu i od pamuka su. Tamo imaju i kojekakve dekice i dječju posteljinu. Ogradice će im doći idući tjedan i koštaju 30 KM.
Nadam se da sam malo pomogla...

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
10.4.2009 11:21:51   
Pretty mamma
Drage mame i skoro-pa-mame, je li neka nedavno kupocala mušeme? Zanima me cijena. Hvala unaprijed!

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
10.4.2009 14:43:04   
HannaS
Kakve museme,koje velicine?Ja sam neku kupila al ne znam koju ti trazis...

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
12.4.2009 19:20:01   
Sonja
i ja trazim musemu da kupim i ne znam gdje da trazimuser posted image
kupila sam prelijepu posteljinu u Bagateli i kosta 30 KM
a dodje jastuk , jorgancic i ogradica ( 20KM) i carsaf, slifer i jastucnica ( 10KM)
bas je cakano i nisam mogla odolit mada vec imam posteljine

a sad jos tu musemu da kupim i onda imam bas sve sto treba za bebaca


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
12.4.2009 20:09:24   
manuela RR
Draga Sonja mušemu imaš u Bingu.
Bar sam ja tamo Emiru uzela.
Pozzzz


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *