|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
21.4.2010 16:22:04   
Aki Sa
sto draga skorpijo

samo ukucaj www.savrsenikrug.ba i otvara se




_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
8.5.2010 0:24:10   
Visnja RR
Jedna nasa draga forumasica ima prijateljicu koja je ostala bez posla. Ima dijete ide u drugi razred.
Ona je zaista predivna osoba. Nasa forumasica  joj je pomagala da nadje posao, ali nista.
Zamolila me je da postavim temu da ima osoba za cuvanje djece, mislim da je to jedino sto joj se moze naci i pomoci. Ona ne zeli pomoc, vec priliku da zaradi i da prehrani porodicu. Eto ako ima neko zainteresovan za tetu cuvalicu. Nasa forumasica kaze da je super  s djecom, jer vidi kakva je prema svom djetetu, prema njenoj djeci i prema dijetu od sestre.
Drage moje ako Vam treba teta cuvalica koja ce posteno odraditi svoj posao javite meni na pp a ja cu prenijeti nasoj forumasici nick koji bude zainteresovan pa da da preostale podatke...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 8.5.2010 12:35:32 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
8.5.2010 11:14:32   
škorpija
višnja  bili bi dobro da staviš ovu obavijest i na temu "mali problem sa tetom čuvalicom"

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
1.6.2010 18:53:16   
teacher75
zanima me da li neko od vas "koristi" tetu cuvalicu samo 4-5 sati dnevno, jer ce meni toliko trebati buduci da radim u skoli i kolika joj je u tom slucaju plata?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
1.6.2010 22:51:42   
taurus
Naravno da sve zavisi od vašeg dogovora, ali mislim da je to pola radnog vremena i da je za to dovoljno 200-250 KM.
Cijena zavisi i od toga da li će teta dolaziti tebi u stan ili ćeš ti voditi dijete kod nje.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
2.6.2010 9:52:29   
mamana
zanima me da li neko od vas "koristi" tetu cuvalicu samo 4-5 sati dnevno, jer ce meni toliko trebati buduci da radim u skoli i kolika joj je u tom slucaju plata?

Ja sam imala tetu po 5 sati dok sam još bila na porodiljnom, dolazila je kod nas i plačala sam je 200 KM.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
2.6.2010 10:45:36   
mama2009
potrebna mi je teta cuvalica za sestomjesecnu bebu jel imate nekoga za preporuciti......

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
2.6.2010 11:17:03   
teacher75
IZVORNA PORUKA: mamana

zanima me da li neko od vas "koristi" tetu cuvalicu samo 4-5 sati dnevno, jer ce meni toliko trebati buduci da radim u skoli i kolika joj je u tom slucaju plata?

Ja sam imala tetu po 5 sati dok sam još bila na porodiljnom, dolazila je kod nas i plačala sam je 200 KM.

a u kojem si ti kantonu? jer cijene variraju i od kantona do kantona, obzirom da standard nije isti. ja sam u sarajevu


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
2.6.2010 11:39:22   
mamana
U Sarajevu.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
2.6.2010 11:42:19   
niki83
ja imam srecu da ce mi seka biti teta cuvalica, bas tako po 4 do 6 sati najvise, i planiram joj davati 10KM na dan, dakle u zavisnosti koliko radnih dana cuva..mi smo u Ze, i mislim da to nije puno..jer ce vjerovatno kad beba spava i pomoci meni malo (ionako to s vremena na vrijeme uradi i sadauser posted image )

_____________________________

N&N

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
2.6.2010 12:19:20   
lady d
potrebna mi je teta cuvalica za bebu od 11 mjeseci. ima li neko da preporuci neku pouzdanu tetu. počinjem raditi u avgustu pa bi bilo zgodno da se vec sada upoznamo, jer je beba jako vezana za meneuser posted image . iz Tuzle sam. jedini uslov je da teta cuvalica dolazi kod mene kući. ako neko ima neku finu tetu može informacije poslati na pp. hvala jos jednom.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
4.6.2010 13:31:59   
lady d
ne mogu da vjerujem da je ovako tesko naci tetu cuvalicu.već me hvata panika, a avgust se bližiuser posted image . upomoc.


(odgovor članu MumaMaja)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
24.6.2010 16:14:58   
mama2009
potrebna mi je teta cuvalica za sestomjesecnu bebu jel imate nekoga za preporuciti......HITNOOOOOO

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu lady d)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.6.2010 1:07:37   
Esmica
Znam par zena koje bi cuvale djecu a imaju svoje jedno ili dvoje djece.
Cisto onako me zanima kako vi kao roditelji gledate na to,da li biste dali da neko cuva vase djete pored svoje djece.

Meni se jako svidja ta opcija,iz vise razloga.
Prvo,to znaci da je teta cuvalica vec iskusna,i sigurnija mi je od neke neiskusne djevojke.
Drugo,bitno mi je jako da djete bude s drugom djecom,a u isto vrijeme ne bih voljela da bude u vrticu sa puno druge djece,zbog virusa najvise.


(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.6.2010 9:13:31   
anidla
I ja polako citav ovu temu...sve nas ovo ceka jako brzo...Moj Nonce nece imati ni punih 11 mjeseci kad se vratim na posao user posted image

Vec polako gledam, trazim, citam...

odlucila sam se za tetu cuvalicu, za pocetak...s obzirom da je Nonce jako osjetljiv....i po meni premalen za jaslice....

Nadam se da cu imati srece...


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.6.2010 9:16:48   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Esmica

Znam par zena koje bi cuvale djecu a imaju svoje jedno ili dvoje djece.
Cisto onako me zanima kako vi kao roditelji gledate na to,da li biste dali da neko cuva vase djete pored svoje djece.

Meni se jako svidja ta opcija,iz vise razloga.
Prvo,to znaci da je teta cuvalica vec iskusna,i sigurnija mi je od neke neiskusne djevojke.
Drugo,bitno mi je jako da djete bude s drugom djecom,a u isto vrijeme ne bih voljela da bude u vrticu sa puno druge djece,zbog virusa najvise.




ne bi, dijete koje ona čuva je opušteno naravno jer je uz majku i može se desiti da iz ljubomore uradi nešto nažao mojoj bebi!
Osim toga voditi dijete tetinoj kući ne dolazi u obzir, jer garant će se uhvatiti posla po kući, spremanja ručka a možda i neke komšinice i onda je moje dijete zanemareno!

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.6.2010 9:20:30   
mamana
ne bi, dijete koje ona čuva je opušteno naravno jer je uz majku i može se desiti da iz ljubomore uradi nešto nažao mojoj bebi!
Osim toga voditi dijete tetinoj kući ne dolazi u obzir, jer garant će se uhvatiti posla po kući, spremanja ručka a možda i neke komšinice i onda je moje dijete zanemareno!

Ja se u potpunosti slažema sa ovim. Jedina obaveza moje tete je čuvanje djeteta, baš razloga da djete ne bi bilo zapostavljeno.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.6.2010 11:46:09   
Esmica
Uredu je to,ja sam takodjer puno skepticna po tom pitanju.
Ali bih vidjela na djetetu da li je zanemareno ili ne.Onda sigurno bih vrlo dobro upoznala osobu,pa tek onda bih dala na cuvanje,jer i da je teta cuvalica bez djece,ne bih tek tako dala.

Dakle kad govorim o teti cuvalici koja ima djecu,smatram pod tim neku normalnu osobu kojoj je samo to posao,a ne da ona hoda kod komsinica,ili da ne pazi djecu.
Naravno,ako moze ugrabiti da nesto uradi dok oni spavaju (ako spavaju),pa uredu.

Ali u svakom slucaju bih se za to opredjelila,iz razloga da djeca nauce jedni na druge,da nauce da nisu uvijek centar svijeta...

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.6.2010 12:08:47   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Esmica

Znam par zena koje bi cuvale djecu a imaju svoje jedno ili dvoje djece.
Cisto onako me zanima kako vi kao roditelji gledate na to,da li biste dali da neko cuva vase djete pored svoje djece.

Meni se jako svidja ta opcija,iz vise razloga.
Prvo,to znaci da je teta cuvalica vec iskusna,i sigurnija mi je od neke neiskusne djevojke.
Drugo,bitno mi je jako da djete bude s drugom djecom,a u isto vrijeme ne bih voljela da bude u vrticu sa puno druge djece,zbog virusa najvise.




ne bi, dijete koje ona čuva je opušteno naravno jer je uz majku i može se desiti da iz ljubomore uradi nešto nažao mojoj bebi!
Osim toga voditi dijete tetinoj kući ne dolazi u obzir, jer garant će se uhvatiti posla po kući, spremanja ručka a možda i neke komšinice i onda je moje dijete zanemareno!

ne bih se slozila sa tobom ja imam dvoje djece a pored toga sam u svojoj kuci cuvala drugu djecu cak sta vise sam maksimalno posvjetila paznju om drugom djetetu i moje cuvanje se svodilo na grupna igranja da se niko ne osjeca zapostavljenim sve skupa nisam uopsta svojoju djecu forsirala nego se postavim kao da su to djeca iz vrtica koje tete cuvaju i svi imaju jednaka prava mozes i pitat mame kojima sam cuvala koliko su bile zadovoljne,znaci to sto ima nepoverljivih mama ok al neznaci da su sve tete lose kao ni da su sve dobre sve zavisi do osobe


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.6.2010 12:29:03   
veeseelaa
pa naravno ima izuzetaka, al kad si u svojoj kući neminovno je da ćeš nešto i počistiti ili praviti ručak dok u mojoj će to rijetko koja teta uraditi, izuzev ako je isto uračunato u cijenuuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.6.2010 12:30:38   
mamine oci
mozda ,al ja pricam za sebe dok sam cuvala ostavila bi kucne poslove sa strane jer makssimalno se posvjetim djeci poslovi nece pobjeci a naravno napravim djeci da jedu

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.6.2010 12:34:36   
Hanady RR
iskerno ja bih bila sigurnija u tetu koja ima i svoju djecu i čuva ih zajedno....
uašto bi moje dijete bilo zapostavljeno ako su njena djeca sretna i zadovoljna...što možemo porjeniti po jednom ussretu naravno.
šta je sa mamama koje imaju svojih 3-4 djece...jel to znači da ona voli najmlađe a ostala su zapostavljena.

Žena koja se odluči čuvati još djece pored svoje velika je žena a jos veća mama...ja nisma osoba koja zahtjeva da ta žena voli pretjerano moju djecu u odnosu na svoju ali sam sigurna znaće mom djetetu prižiti, stpljenje, nagraniti ga i pesvući dok ja za 8 sati ne dođem po njega. I na kraju balade i ja kad dođem kući i kuham ručak i listim kući i dođe mi komšinica na kafu a djeca smi nisu zapostavljena.

Naravno ovakvu soluciju uzimam u obzir samo ako je mama koja će čuvati moju djecu sa svojojm dobra, pedanta i odgovrona mama prema svojoj djeci.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.6.2010 12:36:28   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Esmica

Uredu je to,ja sam takodjer puno skepticna po tom pitanju.
Ali bih vidjela na djetetu da li je zanemareno ili ne.Onda sigurno bih vrlo dobro upoznala osobu,pa tek onda bih dala na cuvanje,jer i da je teta cuvalica bez djece,ne bih tek tako dala.

Dakle kad govorim o teti cuvalici koja ima djecu,smatram pod tim neku normalnu osobu kojoj je samo to posao,a ne da ona hoda kod komsinica,ili da ne pazi djecu.
Naravno,ako moze ugrabiti da nesto uradi dok oni spavaju (ako spavaju),pa uredu.

Ali u svakom slucaju bih se za to opredjelila,iz razloga da djeca nauce jedni na druge,da nauce da nisu uvijek centar svijeta...



pa svaka teta će biti fina dok si ti tu, dijete ti svakako nezna objasniti šta se dešavalo, tako da ona može, ne da ode kod komšinice nego da joj neka dodje, garant je neće vratiti sa vrata jer čuva djecuuser posted image
tako da te stvari ne možeš bez kamere znati, nažalost puno je neodgovornih ljudi a htjeli bi da malo rade a pare da primaju
Ja svom djetetu ne bi smjela dovesti tetu na čuvanju a pogotovo ne odvesti je teti kući jer nemam pojma šta rade dok mene nema, naravno ne ubrajam ovdje provjerene osobe i osobe kojima vjerujem a to je samo moja majka! kad dijete već počne pričati možda i bi! obdanište je zakon da bar o tome ne brinem!
ja sam svoju malenu upisala u obdanište,ima 4 djece + moja kći u toj grupi, teta koja je čuva je moj kućni prijatelj a s njenom sam kćerkom najbolja prijateljica
Nadam se samo pozitivnom, ono što sam vidjela oduševljena sam, kao da im je majka, svima!
Ljubav, pažnja, razumijevanje itd Malena uživa kad je odvedem na sat -dva, od sljedeće sedmice počinje ići 3 dana u sedmici i mislim da će biti više nego dobro
Sretna sam ovih dana kad vidim kako se moja kći raduje kad je tamo!


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.6.2010 12:39:12   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamine oci

mozda ,al ja pricam za sebe dok sam cuvala ostavila bi kucne poslove sa strane jer makssimalno se posvjetim djeci poslovi nece pobjeci a naravno napravim djeci da jedu


ma znam, drugo si ti mila moja, odgovorna si i dobra al znaš kakav je narod
Imamo masu primjera oko sebe gdje su tete fuj, kažem opet ima izuzetaka hB

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.6.2010 12:42:38   
chuci
vesela kakvo je to obdanište da ih je samo 5 u grupi, to je baš super. hajde ako ne smijemo ovako može i na pp, ako ti nije problem da mi napišeš o njima.



inače i meni treba teta čuvalica da počne od avgusta otprilike. ako neko ima preporuku molim da mi pošalje broj na pp. ne bi bilo loše da je žena u vjeri. hvala


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *