|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: hemoroidi
4.3.2009 17:43:09   
manuela RR
Evo citam vase prijedloge i ne znam sta prvo da probam.
Porodila sam se prije 4 mjeseca i muku mucim sa hemoroidima.Koristim cepice vec neko vrijeme a bas mi i nisu od pomoci,sad sam procitala da je neko od forumsica rekao svinjska mast i sjetim se da je moja rodica isto imala probleme sa hemoroidima i rijesila ih uz pomoc svinjske masti.
Moracu i ja da probam ako ne pomogne,sve cu prijedloge probati pa cu javiti sta mi je pomoglo.



_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: hemoroidi
5.5.2009 21:05:08   
Babyy
i ja sam ta cuda dobila mislim u 9mj i kad sam rodila onda jos gore.. i onako posle poroda s izvinjenjem imam tvrdu stolicu pa jos ova cuda Place mi se na pomisao da moram u Wc ... i uvek krvari.. jel to toliko strasno... a nekako mi ne prijatno da kazem dr da me boli guza .. jos mi je mlad kucni dr pa jos veci plam..imali i jedna mama iz francuske da mi kaze ime lijeka protiv ovih cuda.. uzas... sve sam mislila da mi je ginekolog sasio guzu posle poroda heheheheh

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: hemoroidi
11.5.2009 0:20:24   
NANICA
Pored svinjske, neslane masti pomaze i slijedece:
Na neslanom puteru poprziti izrendanu mrkvu (samo ovlas, tek toliko da se puter isopi i mrkva zagrije ) ohladiti do sobne temperature. Uzimati tu smjesu u komadic gaze i stavljati na cmar, drzati satak ionda mazati Faktu mascu.
Ja sam horor izljecila poslije prvog poroda

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: hemoroidi
23.6.2009 14:51:32   
taze_mlada
moja stolica se totalno promijenila nakon poroda.... prije nikakvih rpoblema nisam imala (niti u trudnoci) a nakon poroda je redovna ali tvrda i to mi vise smeta jer sam na porodu fasovala hemoroid.. i sve kontam povuci ce se ali vraga... nekad prokrvari nekad ne ali stalno me malo zaboli-pecne kad vrsim nuzdu.....i viidm da je definitvno vrijeme da krenem sa tretmanom... imam u kuci kantarionovo ulje pa cu probati sa tim za pocetak.... uh....ali moram nekako da rijesim pitanje stolice a jedem isto sve kao i inace i prije... 

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: hemoroidi
24.6.2009 10:53:36   
emma.L
Taze_mlada, ja sam stolicu nakon poroda riješila kompotom, uvijek topao pila. Još samo da sam se smjela napiti kako treba (mlijeko mi je nenormalno nadolazilo, pa sam morala biti žedna i gladna par dana). Hemoroide sam isto dobila na porodu, ali valjda kako sam regulirala stolicu tim kompotom od šljiva i jabuka, nije mi smetalo da idem na wc, samo da sjedim normalno.
A imaš sirup, mislim da se zove Portolac, nisam sigurna. Na biljnoj bazi, samo voćni šećeri su u njemu, tako da ne stvara ovisnost (barem sam tako čula). Probaj njega par dana, a onda nastavi sa vlaknastom hranom. Mislim da ni dojenju ne bi trebao smetati ako je baš tako sav prirodan user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: hemoroidi
24.6.2009 10:56:44   
Lady26
Jesam li ja bas neznalica, ali ja ni ne znam kako izgledaju...Evo npr prije nekog vremena osjetila sam da, NE ZNAM KAKO DA SE IZRAZIM, su mi misici oko analnog otvora natekli ali samo jedan-dva i bude koja kap krvi poslije velike nuzde...Jel to to?! Povuklo se samo nakon mozda dan-dva, i mislim da mi je to bilo od neudobnih tangi (puno se usjekle nazad)... ako sam se provalila.... user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: hemoroidi
6.7.2009 14:49:49   
Aldyy
Ja sam u 36 sedmici trudnoće, i jučer su mi umalo oba oka ispala od bola (znate gdje) kada sam se probudila ujutro,Prvo je bilo kao mala bubuljica onda najedanput 3 zrna veličine graha....nakon napada panike i histerije, dok sam shvatila o čemu se radi, dobila sam recepat koji glasi:
"prvo ih namazati da omekšaju pa ih vraćati unutra"...znam da zvuči grozno i vjerujet mi jeste grozno i bolno.....i patim evo već dva dana ko zna da li će mi pomoći....javit ću Vam ....

Ako ne bude rezultata kako ide to s kantarionovim uljem da li bih i to mogla odmah da probam........

__________________________________________________________________
Majko mila da znaš kako je dijete rodit...:S


_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: hemoroidi
6.7.2009 14:52:15   
Aldyy
Aj Bože dragi, može li mi iko reći jel se ovo vraća i nakon poroda...te da li je nakon poroda gore nego za vrijeme trudnoće kada se pojave......user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: hemoroidi
6.7.2009 14:55:58   
NANICA
IZVORNA PORUKA: NANICA

Pored svinjske, neslane masti pomaze i slijedece:
Na neslanom puteru poprziti izrendanu mrkvu (samo ovlas, tek toliko da se puter isopi i mrkva zagrije ) ohladiti do sobne temperature. Uzimati tu smjesu u komadic gaze i stavljati na cmar, drzati satak ionda mazati Faktu mascu.
Ja sam horor izljecila poslije prvog poroda



Neke zene ih imaju i poslije poroda ali kao sto sam navela ovako sam ih izljecila.
Sretno

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: hemoroidi
6.7.2009 14:58:30   
Aldyy
Draga Tea......jesu li kod tebe bili unutrašnji ili vanjski.....jer i ja sam nabavila mast pa mažem već dva dana ali ništa....jel možda griješim u korištenju????

_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: hemoroidi
6.7.2009 15:05:33   
liliputanka
Ja sam poslije poroda dobila unutarnje, jako me je boljelo i krvarilo. Kupila sam mast Hemopropin jer su mi rekli da je ta jedino prirodna i neće smetati dojenju, mazala sam samo par puta, tj. nanosila unutra sa odgovarajućim aplikatorom, ali na kraju su prošli sami od sebe.user posted image

_____________________________

Lorena, 22.10.2008.

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: hemoroidi
6.7.2009 15:05:40   
Anoniman
ja sam dobila jedan nakon poroda, bolio me vise od same rane...mislim da radi njega nisam mogla sjesti kako treba. Meni licno krema nista nije pomogla ali zato hladna voda...nakon tri dana je nestao

(odgovor članu Aldyy)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: hemoroidi
6.7.2009 16:02:20   
Sonja
samo mazite kantarionovom masti
provjereno dobro
meni je poslije poroda bilo katastrofa
al nakom 5 dana mazanja ko da nista nije bilouser posted image user posted image user posted image user posted image
hvala bogu


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: hemoroidi
6.7.2009 21:56:02   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Aldyy

Draga Tea......jesu li kod tebe bili unutrašnji ili vanjski.....jer i ja sam nabavila mast pa mažem već dva dana ali ništa....jel možda griješim u korištenju????



Moras mazati stalno,prvo oprati dobro hladnom vodom pa mazati.A ja sam imala i vani i unutra a te unutrasnje sam isto mazala mascu  stapicem za usi.

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: hemoroidi
7.7.2009 18:58:00   
Aldyy
Joj.....tako i radim...perem ih hladnom vodom....i mažem i ja štapićem za uši....:S
Bol je umanjena HVALA BOGU....ali još se ne povlače....ali osjetim da mast pomaže.....nadam se da će se sve vratiti u normalu...najviše me je strah da ako Bogda kad ovi prođu ne vrate se novi nakon poroda koji mi pada za nekoliko sedmica...:S


THX ON YOUR REPLAY...:)


_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: hemoroidi
7.7.2009 20:45:06   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Aldyy

Joj.....tako i radim...perem ih hladnom vodom....i mažem i ja štapićem za uši....:S
Bol je umanjena HVALA BOGU....ali još se ne povlače....ali osjetim da mast pomaže.....nadam se da će se sve vratiti u normalu...najviše me je strah da ako Bogda kad ovi prođu ne vrate se novi nakon poroda koji mi pada za nekoliko sedmica...:S


THX ON YOUR REPLAY...:)



Iskreno da ti kazem mislim da se hemroidi nikad potpuno ne povuku,i mislim da ces ako si ih imala u trudnoci dobiti i na porodu odnosno poslije.Ali bar znas kako ces ih lijeciti.

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: hemoroidi
24.7.2009 15:30:32   
senka kurt
Evo provjerenog savjeta za tvrdu stolicu u trudnoći. Svakoga jutra na prazan žaludac pojesti dva kivija. Mislim, ako stignete. Već nakon prvog trčite ka toaletu.

Za hemroide, Herbarektal, mast na bazi trava, a ako koristite svinjsku mast, morate je prvo obraditi. Dakle, najprije da bude nesoljena mast, zatim je "isprati" nekoliko puta na sljedeći način. U posudu staviti mast te mikserom miksati zalijevajući vodom, recimo pola čaše i nakon toga izlijevati staru, a dolijevati novu vodu, dok mast ne bude poptuno izmijenila teksturu. Treba da bude sniježno bijela, te najviše slična vati. Zatim to staviti u plastičnu posudu u frižider, te hladno nanositi. Moguće je u foliji praviti svojevrsne ćepiće.  Prije korištenja masti, preporučuje se tuširanje guze isključivo hladnom, da ne kažem prehladnom vodom, te što je moguće više rasklađivanja.


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: hemoroidi
24.7.2009 18:08:39   
ivanak
Nikad nisma imala hemoroide i kad su mi drugi pričali o njima, naježila bi se cijela...
A od poroda, što sam se dva puta nategnula izašao mi hemoroid.
Nisam mogla ispočetka sjediti - pošto rađam prvi put, ja kontam od rane je to, kad došla doma iz bolnice ( 4 dana nakon poroda ) skontala da je to hemoroid.
Rješavala sam to da bi oblagala hladnom vodom ( tuširala ga ) i mazala nevenovom masti, ali ni to ne pomaže.
Baš sam kupila mast hemopropin ( mast na baz propolisa ) pa će vidjeti jeli što pomaže. Ona iz ljekarane mi ju je nahvalila.

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: hemoroidi
24.7.2009 19:35:23   
Aldyy
Ja sam već probala to sa svinjskom masti...naravno neslanom...:D...i pali.....meni lično je pomogla...:)

Ono klasika...prvo guzu pod hladan tuš, a onda pvc kesu na ruku i zagrabiti masti, koja je prije toga bila u frižideru....i vraćati hemoroide unutra.....i usput gurati mast unutra....malo je nezgodno ali je kod mene upalilo...postupak ponoviti više puta dnevno.....

Sada gore navedeno je se desilo kod mene prije poroda, a šta me čeka nakon..koji je bdway za koji dan:S:S:S:S:S...to da li su se vratili..definitivno vam javim...


_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: hemoroidi
24.7.2009 21:31:15   
anteaa
ja sam novi clan,pozdrav svima.mozda vam mogu pomoci.ja sam dobila tu odvraznu stvar 5 dana poslije poroda.bolilo je stoput vise od samog poroda i trudova.meni je pomogla faktu krema.mazanje pa puta dnevno i nestali

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: hemoroidi
24.7.2009 21:56:24   
ivanak
antea pozdrav,

i meni su se isto nakon poroda pojavili. Ja misla da ne mogu zbog rane sjesti, kad ono hemoroidi. Više bole oni nego rana. Užas

(odgovor članu anteaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: hemoroidi
24.7.2009 22:44:51   
anteaa
hello
ma nista ona rana ne boli kakvi su hemeroidi.brze bi se oporavila od samog poroda da nisam njih dobila.ali faktu krema je cudo.imaju i faktu cepici,njih nisam koristila ali kazu da su i oni dobri

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: hemoroidi
25.7.2009 13:39:43   
milenium
Ma ne mora značiti da se u svakoj trudnoći dobiju hemoroidi.Ja nisam imala ni u trudnoći ni nakon poroda hvala Bogu

(odgovor članu anteaa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: hemoroidi
26.7.2009 14:24:22   
ivanak
Pa ne kažem da se od trudnoće ili poroda samo dobija ima i drugih načina.
Ja osobno u trudnoći nisam imala, ni nikad prije, nego nakon poroda dobila.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: hemoroidi
28.10.2009 11:52:51   
e1983
ja sam u 6 mjesecu trudnoce i stvarno se trudim da jedem sve kako treba..imam redovnu stolicu svaki dan bez ikakvih problema.. medjutim prije par dana primjetila sam na analnom otvoru velicine graska hemoroid..nije me bolilo ni kad sam imala stolicu ni kad sam sjedila jedino kad sam se prala osjetila sam malu bol. mazala sam nevenovom kremom i penatenom i bilo je bolje.
medjutim jutros odem na wc i normalna stolica ali sam prokrvarila..taj hemoroid je puko i izasla je krv..ne znam ni sama sta da kupim i cime da lječim..
eh jadne mi zene...user posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *