|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: hemoroidi
14.1.2011 21:30:34   
Anoniman
Moja zaova je izlijecila unutrasnje hemoroide tako sto je pravila cepice od svinjske neslane masti i stavljala u cmar, posle toga joj se nikad nisu vratili, evo tri godine. 

(odgovor članu puma)
  Neposredna veza do poruke: 126
   RE: hemoroidi
14.1.2011 21:31:48   
taurus
puma to je sigurno hemoroid, odnosno hemoroidalna vena koja zbog pritiska prilikom pražnjenja crijea izađe vani
dobro je da se odmah povuče, nije to upaljeno jer te ne boli
može se desiti da vena pukne i dođe do krvarenja
venama inače prija hladna voda ili obloga jer se tada stežu i povlače
za unutrašnje hemoroide najbolje je koristiti čepiće (faktu, hadensa i sl.)
mada su se meni u trudnoći najbolje pokazali fitogal čepići, biljni su i mogu ih koristit trudnice
i svinjska mast je odlična za te probleme

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: hemoroidi
14.1.2011 21:35:51   
mala86
ta faktu mast se ima kod nas kupit?

mama mi kako je izasla iz bolnice muku muci s njima user posted image ,bas je boli

prije 2-3 godine je mojoj zaovi tetka donjela neku mast faktu akut iz Njemacke,i znam da je zaova rekla da osjeti trenutno olaksanje,sad se pitam jel to ta ista odmah bi joj sutra isla uzet

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: hemoroidi
14.1.2011 23:47:23   
mama2009
IZVORNA PORUKA: mala86

ta faktu mast se ima kod nas kupit?

mama mi kako je izasla iz bolnice muku muci s njima user posted image ,bas je boli

prije 2-3 godine je mojoj zaovi tetka donjela neku mast faktu akut iz Njemacke,i znam da je zaova rekla da osjeti trenutno olaksanje,sad se pitam jel to ta ista odmah bi joj sutra isla uzet



poslije poroda ne da sam imala hemeroide nego GROZD istih, fakta mi i nije bas pomogla, a imas je kod nas uzeti u apoteci meni je pomogla NEVENOVA MAST ona najobicnije iz apoteke od 6KM


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: hemoroidi
25.1.2011 13:15:14   
dubravka01
Drage moje,

Samo da javim HADENSA user posted image ja se rijesila muke, do kad ne znam ali sad je sve normalno hB.

Inače sam uvela jogurt u ishranu,svaki dan bar čaša (200ml)




_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: hemoroidi
7.2.2011 12:07:29   
sandy82
Imam jedno pitanje ako neko zna da odgovori: Jesu li gori problemi sa hemoridima i bilo kakvim bolom u  predjelu debelog crijeva kod prirodnog poroda ili kod carskog reza?

(odgovor članu dubravka01)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: hemoroidi
7.2.2011 12:46:16   
dubravka01
sandy82, ja sam rodila prirodno...tako da bas i nisam sigurna ali mislim da je to samo kod vaginalnog rađanja, jer tada glavica user posted image vrši pritisak na to područje ..
Isčitaj malo ovu temu mislim da ima negdje više detalja.


_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: hemoroidi
7.2.2011 14:04:57   
balasgirl
Sandy ono što se zna desiti kod CR-a jeste da ti se od anestezije "ulijene" crijeva što može kasnije prouzrokovati i pojavu hemoroida ili fisura zbog napinjanja.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu dubravka01)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: hemoroidi
7.2.2011 16:07:55   
primula
Ja sa se porodila carskim putem, dobila užasne unutrašnje hemoroide koje evo ni poslije dvije godine nisam uspjela izliječiti.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: hemoroidi
7.2.2011 19:02:24   
sandy82
Imala sam prvo spontani i kiretažu, poslije danima imala užasne bolove u tom predjelu. Dva jutra sam se krenula gubiti u wc, imala tek toliko vremena da sama legnem na pločice da ne bih pala.  Poslije sam imala jedan carski i takođe tih problema ali mnogo manje. Ako je poslije prirodnog poroda gore, neće me natjerati u rađaonu nikako. Pitaću još jednom doktora, ako treba ići ću i kod gastroenterologa.

(odgovor članu primula)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: hemoroidi
7.2.2011 19:06:16   
sandy82
Hvala vam, još ću se malo informisati. Ljetos sam slučajno završila na pregledu kod hirurga, bila sam prokrvarila baš mnogo. Rekao mi je da nemam hemoroide, mora da su ti unutrašnji.

(odgovor članu primula)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: hemoroidi
23.2.2011 14:54:58   
sandy82
Pitala sam juče doktora koji je porod bolji zbog hemoroida. Rekao je da je to najmanji problem. (Jeste najmanji, ali meni je najbolniji). Takođe je dodao da imam dobre šanse za drugi carski. A izgleda da su mi iskočili i napolje. Pojavio se neki čvorić, tvrd i povelik.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: hemoroidi
23.2.2011 16:17:48   
m.i.n.a.
Ja sam hemeroide dobila malo pred porod,ustvari mislim da sma ih i prije imala samo nisam toliko znala o tome...oposlije poroda stanje je bilo katastrofa,isto cetiri velika klikera,strahota za vidjeti strahota za zivjet jer i zbog rane a vise zbog njih sam bila ko robot..ondas mi je mama rekla za svinjsku mast..jednu kasikicu masti pomijesat sa dvije tri kapi meda,samo toliko da taj med razmeksa mast,da se dobije ko krema,onda to stavim na ulozak i ulozak na hemice..mislim da nije proslo ni par dana oni su se skoro povukli..mozda bi se skroz i povukli unutra da sam nastavila mazat ali evo obecavam sama sebi veceras cu..i da,drzite to nekih pola sata i to je to..
meni je patronaza jos rekla da zaledim u casi vode,poslije izvadim taj led i stavim na njih a onda da sama uguram unutra..medjutim,nisam ni pomislila da to uradim..nekkao mi je to bilo previse u tim momentima:)

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: hemoroidi
17.3.2011 12:23:23   
mrkva
Evo i mene sa svojim problemom, čitajući ove postove ja ne bih rekla da su kod mene hemroidi, vani nema ništa osima ako su ti unutrasnji pa ih a ne mogu prepoznati. uglavnom koliko sam skontala i uspjela vidjeti imam isto kao neko puknuće koze na čmaru i trazila sam na internetu slične simptome i naisla na naziv analna fisura, inače je obavljanje velike nužde strahovito bolno, čini mi se gore nego porođajni, a i nakon obavljenog ''posla'' zna me boliti po 2-3 sata, ne da me boli nego neki čudan osjećaj. Inače to mi se pojavilo mozda 2mj. nakon poroda.
Jesu li to hemroidi ili opet ovo sto sam nasla na internetu.

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: hemoroidi
17.3.2011 12:58:16   
dubravka01
IZVORNA PORUKA: mrkva

Evo i mene sa svojim problemom, čitajući ove postove ja ne bih rekla da su kod mene hemroidi, vani nema ništa osima ako su ti unutrasnji pa ih a ne mogu prepoznati. uglavnom koliko sam skontala i uspjela vidjeti imam isto kao neko puknuće koze na čmaru i trazila sam na internetu slične simptome i naisla na naziv analna fisura, inače je obavljanje velike nužde strahovito bolno, čini mi se gore nego porođajni, a i nakon obavljenog ''posla'' zna me boliti po 2-3 sata, ne da me boli nego neki čudan osjećaj. Inače to mi se pojavilo mozda 2mj. nakon poroda.
Jesu li to hemroidi ili opet ovo sto sam nasla na internetu.


Mrkva, ja sam mazala ovom hadensa kremom, ona je i za jedno i za drugo (fisure,hemoroide) jer ni ja nisam bila sigurna sta je kod mene, anyway pomogla je pravo poslije par mazanja i još sam rahat,još se nikad se nije "vratilo" pa eto moj ti je savjet da probas ovu kremu... sretno draga.


_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: hemoroidi
17.3.2011 13:52:24   
taurus
mrkva po tvom opisu ja bih rekla da je analna fisura, jer homoroidi prave kvržice
u svakom slučaju moraš mazati nečim masnim (svinjska mast, nevenova mast) i bilo kojoj kremom za hemoroide
važno je da je to područje stalno namazano, stavi na komad vate masti i onda mijenjaj u toku dana
i obavezno reguliši probavu
prvih par dana jedi kašasto i tečno da bi ti stolica bila mekana i da se stanje ne bi pogoršalo, a kasnije probavu održavaj sa žitaricama, voćem i povrćem

(odgovor članu dubravka01)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: hemoroidi
17.3.2011 13:56:53   
emma.L
Znam da je jako bolno, te da je moja kolegica da bi što prije regulisala probavu pila sirup Portolak. Ne želim te plašiti, na kraju je i operirala to i sve je ok bilo nakon vrlo kratkog vremena.
Moguće da to uz ove masti i prehranu, tj. urednu probavu, prođe samo od sebe.
(savjet: ne jedi citruse, ona je htjela umrijeti nakon što joj je travarka preporučila po dvije mandarine ujutro radi probave. Kad je to izbacila, sve je krenulo na bolje)

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: hemoroidi
17.3.2011 18:41:51   
mrkva
Znam za Portalak, ali ne smijem ga koristiti jer dojim, ma mazala sam stalno necim kantarionom, bademovom kremom, a i citruse sam izbjegavaal zbog grceva kod bebe.pokušat cu jos sa ovom HADENSA kremom pa šta bude

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: hemoroidi
30.4.2011 17:38:00   
sandy82
Ja sam se plašila bola od hemoroida više i od poroda i od carskog reza. Poslije spontanog sam imala užasne bolove kad sam išla u wc. Poslije carskog sam bila spremna na to i bilo je malo lakše. Odlučila sam ovaj put, bez obzira na vrstu poroda, jedem laganiju i vlaknastu hranu kao poslije carskog. Porodila sam se i jela sam ispočetka samo malo integralnog keksa i pila čaj. Pretpostavila sam da će mi integralni keks biti bolji, navodno vlakna povoljno utiču na rad crijeva. Kupila sam jafin "o-kejk" i bambijev "welnes", samo sam pazila da nema u sebi lješnjaka, navodno mogu smetati bebi. Ne znam da li zbog tog ili zbog nečeg drugog, super sam prošla. Uopšte nisam imala  nikakvog bola. Nije mi bio problem ni prvi put u wc-u, nije mi smetalo ni rani.
Jela sam još između obroka po malo voćnog jogurta, pudinga sa šlagom i malo kompota od šljiva.
Pravila sam neki bućkuriš od svinjske masti i nevenovog cvijeta ali mi uopšte nije bio potreban.

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: hemoroidi
21.5.2011 17:19:04   
enči80
U 6.sam mjesecu trudnoće pa rekoh ako neko zna smije li se koristiti krema HADENSA u trudnoći?
Unaprijed hvala!

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: hemoroidi
21.5.2011 17:24:47   
Selma.A.M
A smije li se krema  "Faktu"  koristiti u trudnoći ? U apoteci su mi malo neodređene,pa ja i ne kupi user posted image ..A podhitno mi je potrebno nešto jer su vanjski user posted image  

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: hemoroidi
21.5.2011 17:35:31   
enči80
Ne znam ni ja,ja sam prije koristila ovu hadensa i ona ima mentola pa ono hladi pa mi ublaži bolove jer su vanjski i kod mene.Evo 2 dana me baš muče,ne mogu normalno sjediti.Valjda će se neko javiti da nam odgovori.

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: hemoroidi
21.5.2011 17:38:29   
palachinken
Selma, na tufer kantarionovog ulja i tako hodaj s tim user posted image Proći će brzo, vjeruj mi user posted image A faktu i handesu ne bi trebalo, kaze teta iz apoteke da su agresivne za trudne žene.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: hemoroidi
21.5.2011 17:49:19   
bananica
cula sam da je svinjska mast najbolja za hemeroide

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: hemoroidi
21.5.2011 17:57:12   
Selma.A.M
IZVORNA PORUKA: palachinken

Selma, na tufer kantarionovog ulja i tako hodaj s tim user posted image Proći će brzo, vjeruj mi user posted image A faktu i handesu ne bi trebalo, kaze teta iz apoteke da su agresivne za trudne žene.



E i meni su nekako ovako objasnile.....Budem probala ,valja mi ih zaliječiti nekako user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *