|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
22.7.2008 20:58:16   
Blue rose RR
Imala sam tu sreću u trudnoći da nisam nikada otekla, tako da i nisam baš upućena sa datim problemom, čak i dva dana prije porođaja, kada bi me ljudi sreli na cesti, nisu mogli da vjeruju da pripadam populaciji trudnica (u trudnoći sam nosila široke stvari zbg komocije, i izgleda), jer sam se za trudnicu malo udebljala, a sve je otišlo na bebu.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
9.9.2008 11:37:08   
Skvo RR
Ja evo u 35/36 sedmici oticem,,,noge mi ko dva manja hljeba....bas ruzno izgleda...:(
Ah valjda tako i treba....user posted image


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
9.9.2008 11:59:38   
blondi
Ja za svoje noge kažem da su kao u Šreka. Čula sam- nisam probala- da je kuhana riža navodno jako dobra za to. Cijeli dan se treba jesti isključivo kuhana riža i ništa više ( i to dva puta sedmično)- zato to i nisam ni probala.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
9.9.2008 12:01:25   
mamyca
Ja hB nisam imala problema sa oticanjem u trudnoci,ali kolegica mi je imala,i dr joj je rekao da sto vise setauser posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
9.9.2008 12:47:34   
ziki
Meni su noge zadnji nedelja oticale, kako je vrijeme prolazilo otoci su bili sve veci. Da li setat ili odmarat je individualnao, kako doktor posavetuje. Ja sam 12. 05 u 14 h otisla na bolovanje, po "naredjenju" doktorke, a onda sam setala svaki dan,, ujutru predvece, spremala stvari za bebu, poprala i opeglala stvari koje mi je mama spremila i ono sto je svekrva donijela, nisu mi visile noge a kad sam oisla na kontolu posle 5 dana trudnickog zaglavila u bolnicu jer su mi noge bile ogromne, otoci se nisu povlacili tokom noci. Samo da napomenem da sam do 12.05 radila i privatno, ujutru od 4-5 do 7 kod kuce i na poslu od 8-4 . Zakljucak je da nema pravila nego kod cika doktora ili tete..

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
9.9.2008 23:55:49   
Aquarius
Ja sam tek u 8. sedmici a noge (stopala tačnije) mi otiču već 10 dana. Doduše zbog prijetećeg pobačaja moram mirovati a unosim u organizam i puno progesterona koji je inače zaslužan za zadržavanje tečnosti u organizmu. Svemu tome kad dodam i ove vrućine onda mi i nije toliko čudno.

Samo me brine šta ću kad zahladi. Ne mogu obuti ni jedne cipele. Sad je još lako dok se mogu nositi sandalice, papuče, japanke, ali šta poslije. Jedino da otuđim nešto od MM.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
10.9.2008 9:51:41   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Aquarius

Ja sam tek u 8. sedmici a noge (stopala tačnije) mi otiču već 10 dana. Doduše zbog prijetećeg pobačaja moram mirovati a unosim u organizam i puno progesterona koji je inače zaslužan za zadržavanje tečnosti u organizmu. Svemu tome kad dodam i ove vrućine onda mi i nije toliko čudno.

Samo me brine šta ću kad zahladi. Ne mogu obuti ni jedne cipele. Sad je još lako dok se mogu nositi sandalice, papuče, japanke, ali šta poslije. Jedino da otuđim nešto od MM.user posted image user posted image user posted image



Kupi dva broja vece tene i skini pertle...ja nisam zimsko-proljetna trudnica, ali tako je moja drugarica radila...i bila je user posted image

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
10.9.2008 14:04:56   
taze_mlada
dobro da se sjetih ovog oticanja jer sam danas zagledala cizme, a na pocetku sam trudnoce (6.sedmica) i sad i sama ne znam sta cu...da li da kupim nove cizme jer mi fakat trebaju tj da li da rizikujem i dam 250 km a zamislite ne mogu mi poslije na zimu.... a nemam nista na noge tako reci za zimu, sve mi cizme otisle.... imate li kakvih prijedloga ? haj cipele bih isto ttebala uzeti (radi posla) ali kontam u jeseni cu jos biti u ranoij trudnoci pa valjda necu imati toliki problem.....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
10.9.2008 14:13:13   
majaaaa
Mi smo nakraju utakmice:)Imam 38sedmica+ 4dana i jos malo akoBog da pa gotovo.
Ja vec duze vrijeme oticem.No ,kako se blizi kraj ,sve gore i gore.Bas zna biti mucno i ruzno izgleda,a od obuce samo japanke.
Danas mi je dr. rekao da jedem ne slano(mada to znam od prije) i nije mi zabranio setanje,naprotiv..pozeljno je sto vise da sam na nogama.Sreca,aktivna sam trudncia pa mi i nije neki problem,osim sto sam ko patka:)
 
Sretno svima koje su na pocetku i daj Boze da ne oticete,jer ce vam sigurno trebati dva br.vece cizme.
 
Pozdav svima i cuvajte  se.

_____________________________

Dzana:)
13.09.

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
10.9.2008 15:52:06   
Happy
Meni isto otiču noge i poprilično me bole.... Ali radim posao za kompj i sjedim haman 8h, što je i logično..... Ali evo nabavila sam štokrlicu user posted image user posted image user posted image pa ih malo dignem :)
A čizme neću još kupovati, ali ako smuntam MM da mi kupi tene bilo bi super user posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu majaaaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
10.9.2008 16:43:40   
pitalica
Pozdrav svima,
ja sam u 26 sedmici i noge mi otiču već neko vrijeme,ali nije ništa strašno jer preko noći spadne.Ali kad smo bili na moru prije 7 dana otekla mi je desna noga o stopalu toliko da šepam,a ne sjećam se da sam je nekako povrijedila ili da me je nešto ujelo.Evo i sada deveram sa tom nogom i neznam višee šta da radim.Išla sam doktorima svim,povadila nalaze koji su hB uredni i svi mi rekli samo mirovanje,ali evo izgleda ni to ne pomaže.Ne boli mene to,ponekada malo,ali mi je više dosadilo vući nogu za sobom...Sve sam obloge stavljala,i alkohol i acidi borici i led i dizala nogu,ali ništa...Imate li žene kakvih recepata za pomoć?Unaprijed jako zahvalna...

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
10.9.2008 17:49:29   
Aquarius
Nabrojala si sve osim ishrane. Jedeš li puno slane hrane. Ako jesi, smanji unos soli na minimum. A možda je i od nekih lijekova, ako koristiš nešto.

(odgovor članu pitalica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
10.9.2008 18:06:50   
Dzenii
Ja sam u 22  sedmici trudnoce i vec 2 sedmice noge mi oticu i to prilicno punoo.  Svi mi govore da smanjim unos soli te da idem da prekontrolisem nalaz mokrace. Bash me sve to uplasilo narocito kad bi pogledala prema stopalima. Ipak hvala Bogu jucer mi je otok bio upola manji a danas mi noge uopce nisu otekle. Nadam se da ce tak i ostati....  

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
10.9.2008 20:36:18   
Daja_sa
Meni je pocelo oticanje cim sa usla u 9 mjesec...do tad nikad nista...a onda kazu da je to znak da se porod blizi...hm...user posted image user posted image

(odgovor članu Dzenii)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
28.10.2008 22:39:39   
bebbe RR
Cure moje drage!

Evo, da osvjezim ovu temu mojim najnovijim spoznajama: Ja sam u 35 sedmici trudnoce i vec neko vrijeme ruke su mi konstantno, iako ne puno, otecene. No, dovoljno da smo morali prstenje rezanjem skidati. Pritisak mi je OK, cak nizak. Noge su mi otekle jedno dva tri puta i to sam povezala s cinjenicom da sam svaki put kada se je to desilo jela suhomesnate, dakle, slane proizvode s konzervansom. Naravno, s tim sam prestala i ispostavilo se je da u mom primjeru slijedeci savjet pomaze - sto vise vode piti, i sto vise setati. Kad popijem po tri litra vode i hodam dva sata noge su mi, istina, umorne, ali u mnogo boljem izdanju - mogu obuti svoje cipele bez frke. Eto, nadam se da ce nekome od vas moje iskustvo pomoci. Inace, zadovoljna sam svojim neoticanjem, jer ja sam uvijek bila takav tip da sam pred svaku menstruaciju bila teza  kile od silne vodurine. Pozz.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
29.10.2008 20:07:41   
Amela V.
Draga moja, ja sam prstenje vec odavno skinula, bas iz tog razloga da ne mpram poslije na "rezanje"......
Sto se tice oticanja nogu, ne oticu mi bas puno, navece jedino primjetim da su mi otekle noge, i to ako vise hodam u toku dana, ali nista strasno. Ja sam u 35 sedmici trudnoce i hvala Bogu nemam velikih problema.
Citam ovdje da jedes (da si jela) suhomesnate proizvode.... meni je doktor odmah na pocetku trudnoce rekao da izbjegavam suhomesnate proizvode, nisu preporucljivi u trudnoci

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
31.10.2008 23:15:04   
bebbe RR
Amela V, ne kazu to doktori bez veze, jer fakat ima svoje - i sva ta so i konzervansi u njima ne donose nista dobro. Mada, ovdje, gdje ja zivim nema bas suhomesnatih prozvoda, tako da sam u ta dva tri navrata pojela pomalo na nekim balkanskim okupljanjima, eto, tek da me zelja mine, no vise nizasta na svijetu ne bih user posted image user posted image user posted image user posted image Meni su do sada setnje pomagale protiv oticanja, medjutim, juce sam cijeli dan hodala, a uvece su mi noge bile izbezumljeno otecene. Danas sam bolje jer sam cijeli dan ljenarila i bas se naspavala, no sada razmisljam da probam recept sa kuhanom rizom cijeli dan, koja, kako ovdje procitah, pomaze, iako nisam sigurna da je pametno da si trudnica dozvoli takvu jednolicnu prehranu cijeli dan, pa makar samo jedan dan bio. Sta vi mislite, da li je neko probao?! 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
31.10.2008 23:19:20   
Romali
Bebbe, ja sam se jednom uplašila oticanja i najela se riže ( možda 2 puta u tom danu ). Meni je pomoglo. Nemoj sad biti ekstremna pa samo nju jesti, ali uključi je uz druge vrste hrane malo češće

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
31.10.2008 23:29:04   
ziki
Ja sam zbog otoka lezala u bolnici 4 dana pred termin, tad mi je "naredjeno" da mirujem, noge na jastuk i neslana hrana. Samo da dodam da sam ja 5-6 dana prije hospitalizacije otisla na bolovanje i nisam stala, setnje do bezsvijesti i poslednje pripreme za bebu. To mi je i izazvalo otoke koji se jedno vece nisu povukli, kao sto se desavalo od 8 mjeseca, i sutra sam morala u bolnicu.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
1.11.2008 9:12:33   
bebbe RR
Hvala puno za savjete. Nekako mi se logicnija cini ta tvoja ideja, Romali, nego da se bas samo rizom sopam cijeli dan. Hvlala puno.  Ziki, dakle u zadnjem mjesecu ne treba pretjerivati sa setnjama, ako sam dobro shvatila?!  Mislim, ja fakat nemam neki strasni problem, ali eto, trudim se drzati pod kontrolom koliko je god moguce. Pozz

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
4.11.2008 20:05:56   
dinciii
Pa zato ja mozda nemam bas neki problem sa oticanjem.jos nisam nigdje primjetila da mi bas otice...a razlog moze biti da imam toliki gušt na rizu user posted image user posted image user posted image jedem je sigurno 2 puta sedmicno sa sosom...a jednom sam je jela sigurno 7 dana user posted image user posted image user posted image   a ev me sad kraj 37.sedmica mashala...pa vidjet cemo hoce li se jos pojaviti...a krecem se svaki dan izadjem maksuz da prosetam a radila sam do polovine oktobra...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
4.11.2008 20:15:10   
tajjra
pozdrav drage moje,
moj savjet vam je ako imate problema sa oticanjem da smanjite da solite hranu
ja nemam problema sa oticanjem u 34 sam sedmici hvala Bogu
treba laganu setnju preferirat to svi kazu user posted image user posted image

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
13.11.2008 22:24:50   
Anoniman
E sad sam se zabrinula.... Ja sam u 11 sedmici i meni već otiču noge. Nije ništa strašno al mi nije prijatno u čizmama. Možda je to zato što na poslu sjedim 8h...user posted image  U prvoj user posted image  mi nisu nikako oticale, ali nisam ni radila pa sam se više kretala. Vjerujem da ima uticaja i to mirovanje user posted image

(odgovor članu tajjra)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
18.11.2008 22:27:17   
bebbe RR
Evo, mene od poroda dijeli sedam dana, ne jedem preslanu hranu, hodam bas svaki dan i to puno, onda se poslije toga puno odmaram, pijem barem cetiri litra tekucine dnevno, no, noge su mi, iako ne strasno - otecene i blago ljubicasteuser posted image . I to ne samo stopala, vec citave noge. Nije stravicno, no kada pritisnem prstom i na butinu, ostane bijeli trag. Clanci i prsti su najgori, a i prstima na rukama nije mane.Pritisak mi je nizak, tako da sve skupa nije prijetece, no, eto to su vam moja iskustva. Sve moje cipele su mi male i sreca je da je ovdje toplo i da imam jedne natikace koje mogu obuti. Nadam se da u narednih sedam dana nece narocito zahladniti. Cula sam da ti otoci spadnu u sedam dana poslije poroda. Kakva su vasa iskustva? Pozdrav. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
13.12.2008 19:54:19   
baklavicaa
ne jedem slanu hranu i krećem se dovoljno a noge opet ko somuni. Sad su me malo počeli i gležnjevi boljeti...a u 35 smo sedmici....kakva cu tek biti za par sedmicauser posted image Malo mi pomažu vježbe za cirkulaciju koje radimo na vježbicama za trudnice al ipak otok od njih ne spada...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *