|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
17.1.2010 0:19:52   
veeseelaa
kad sam bila trudna u 5-6 mjesecu trudnoće bila sam na moru u Turskoj, vrućine su bile podobre i tih 10 dana su mi oticale noge, na noge sam stavljala  peškir prethodno natopljen morskom vodom i otok bi se smanjivao
Čim sam došla u Sa otok je spao i nije se više pojavljivao, dr mi je rekao da se to dešavalo zbog vrućine

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
8.2.2010 10:41:10   
Mila_80
ja sam u 18 sedmici trudnoće i počele su mi oticati noge i ruke, doktor me jutros poslao da vadim nalaze urina i krvi, pritisak mi nije visok 110/70 i još mi je napomenuo da jedem neslanu hranu dok nalazi budu gotovi pa će on da vidi u čemu je stvar...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
12.2.2010 20:40:19   
Husic10
Meni su tamo u sedmom, osmom , mjesecu pocele oticati noge...ali jeste da sam pila gazirana pica ( Pepsi uglavnom) non stop.Kazu da je lose ali ebi ga meni se nije nista pilo osim Pepsija...bebica mi je masAllah bila i sad je potpuno zdrava hvala Bogu.

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu Mila_80)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
12.2.2010 20:41:40   
Husic10
Ohh zaboravi napisati...user posted image user posted image user posted image

Sad u ovoj trudnoci niti mi se sta jede niti pije...a muka cijeli dan user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
17.2.2010 16:52:10   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Arijana2

Mameuser posted image da li je nka od vas koristila tablete za izmokravanje zbog oteklih nogu user posted image


Tek vidjoh pitanje ovo, nisam odavno bila na ovoj temi hehe... pa reko da se javnem...

Na odgovor, ovde u svedskoj su svi medicinski preparati za izmokrivanje strogo zabranjeni jer uticu na bebu.

Ja se samo nadam da necu oteci opet kao prosli put (mislim u sledecoj trudnoci) jer mi je bilo uzasno kao sto sam pokazala na slici...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
15.7.2010 8:50:23   
voljena
Podižem temu!
Kakva su sad iskustva s oticima?
Ja sam počela oticati ima nekoliko dana, mada samo tokom radne sedmice, preko vikenda valjda više ležim i krećem se tako da i ne otičem.
Pritisak mi je mahom normalan 120/80 iako zna biti i do 130/90 kad se premorim na poslu i kad sam pod malo većim stresom, ali jedan jogurt to riješi.
Meni pomaže tuširanje nogu hladnom vodom i posliej mazanje venotran forte gelom.



_____________________________

Ja imam sebi dva dječaka!!! Nek su mi živi i zdravi!!!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
11.12.2010 12:56:43   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: lejla80

Posljednje dvije sedmice jako otičem, noge ,ruke,lice, nalazi ok, pritisak dobar...Kakva su vaša iskustva sa tim i šta činite u ovom slučaju?



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu voljena)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
9.6.2011 11:02:57   
emma.L
Zanima me je li se netko pokušao boriti protiv oticanja homeopatijom. Ako je bilo uspješno, molim za savjet kome se obratiti (znam za apoteku u Hrasnom, za neku dr. nadu na Alipašinom, ali budući da nisam nikad išla nekome od njih...).

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
7.8.2011 16:12:35   
new mamy
Jel neko imao problema sa osipom na nogama i rukama u trudnoci, ja sam dobila osip na nogama i rukama, tacnije po prstima i jako me cese...prijateljica koja je medicinska sestra je rekla da se to moze desiti u trudnoci(rijetko se desava) u sestom mjesecu, a ja sam trenutno u sestom mjesecu.
Jel neko cuo za slican slucaj, i znate li sta bi moglo pomoci da prodje? :)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
7.8.2011 16:17:16   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: lejla80

Posljednje dvije sedmice jako otičem, noge ,ruke,lice, nalazi ok, pritisak dobar...Kakva su vaša iskustva sa tim i šta činite u ovom slučaju?





možda je od tolplote, ja sam bila u 5-6 mjesecu trudnoće u Turskoj na moru i tako su mi otekle noge i ruke cirkus al čim smo se vratili u Sa nije se više ponavljalo.... dr je rekao da je od vrućine

već sam pisala ovo, sad vidjeh user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 7.8.2011 16:18:25 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
13.9.2011 23:38:14   
T r a t i n č i c a
Pozdrav zenicama!
Podizem temu!

I ja imam problema, i to bas baaaaas sa oticanjem nogu user posted image Pritisak mi je ok, trudim se da ne jedem slano i sl.  i fkt nz sta da radim... Probala sam da podignem noge, mazala, nema sta nisam radila i opet nista... znaci ovo je strasno kako izgleda, a tek sam u 24oj nedjeljiuser posted image user posted image Pitam se samo kako ce ovo izgledati kasnije... Ima li neka savjet, nesto sto makar malo moze ublaziti otok? Svaka pomoc je dobrodosla user posted image


_____________________________

" Ljubav voli slucajnosti, a sudbina razdvojenost "

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“ W. B. Y.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
13.9.2011 23:43:08   
milenium
noge na povišeno,manje soli,možeš mazati onim gelom što hladi(mislim da je mentol)-uh to je jedino meni pomagalo. još sad vrućine pa se tog otoka teže riješit. napomeni to ginekologu idući put,jer otekle noge+tlak+povišeno ''nešto u krvi(trombociti ili leukociti neznam)= eklamosija,preeklampsijauser posted image .meni su noge oticale al nisam imala ove druge simptome sva srećauser posted image

(odgovor članu T r a t i n č i c a)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
13.9.2011 23:44:12   
milenium
da dodam,tuširanje nogu naizmjenično toplo-hladnouser posted image pokušaj

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
19.2.2012 15:59:07   
Dz3ni
Uf, i ja sinoć primjetim da su mi malo otekla stopala, a do sad nisam imala s tim problema...ili nisam obraćala pažnju. Sutra imam pregled pa ću reći doktorici. Šta dovodi do oticanja, ima li nešto specifično? Ne pijem tečnost ništa više nego inače, a jedem umjereno slano kao i obično. Valjda hormoni divljaju... user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
19.2.2012 16:15:29   
Miracle*3
Kod mene su prije bile ljetne bebe i nisam imala nikakvih problema. Ali sad sam u 8 mjesecu i noge su mi katastrofa.... mislim vidjala sama i gore otecenih, ali za mene je ovo haos.

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
7.5.2012 15:02:52   
Gigana
Ja sam u 6. mjesecu i vec od 4. mjeseca su mi pomalo počele oticati noge. U prvoj trudnoći mi noge uopšte nisu oticale, a sad je sve drugačije. Ja pijem jako puno tečnosti, ali malo mokrim. Prvo mokrenje mi je ujutro oko 6 (probudi me), onda slijedeće tek oko 2-3 popodne i naveče odem jednom ili dva puta. Praktično, na poslu za 8 sati mokrim samo jednom. Pritisak je zasad normalan (120/80, 130/90, a nekad i 110/65). Jutros sam išla vaditi krv i dati urin, pa se nadam da će nalazi biti u redu. Samo se pitam šta će biti kad dođe juli i avgust, one nesnosne vrućine, ko će to izdeverati.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
9.5.2012 15:03:11   
yasemin
ja sam u 8 mjesecu trudnoće od jučersu mi noge počele oticati , pritisak jen 110/80 , 110/70 moram uraditi urin da provjerim bjelančlevine , jako me čini nerovoznom ovo oticanje

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
6.7.2012 15:24:09   
enića
cure, pomozite, danas su mi noge otekle i kupila sam u DM-u morsku sol, kiselila sam noge nekih 15-ak minuta, pa mi sad na 'm pade- smijem li uopće koristiti morsku sol koja je bogata sa mineralima..., ima li kakve opasnosti?

_____________________________

10. januar 2012.
"Pazi šta želiš, možda ti se ostvari"
10. 9. 2012., 9:25- Afan
10. 9. 2012., 9:26- Alim

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
6.7.2012 23:26:34   
Skvo RR
ne znam zasto bi bila losa za trudniceuser posted image ...meni dapace sve sto je prirodno je za trudnice adekvatno.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu enića)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
30.7.2012 14:02:37   
bambika
meni su oticale noge dok sam pila ispotin u petom mjesecu. sreca pa smo skontali da je zbog toga. drugi dan nakon sto sam ga prestala piti cio otok je nestao i izgubila sam 2 kg. bio je to divan osjecaj. radije cu podnijeti jutarnju tahikardiju svaki dan nego onolika stopala i noge. sad sam u osmom mjesecu i nemam oticanje.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 95
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *