|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Oticanje tokom trudnoce
13.12.2008 21:33:49   
larina
ja nisam imala nikad probleme s tim oticanjem,puno sam hodala i nisam na sebi nikakve promjene primjetila osim stomaka,a ovamo sam citala u nekim knjigama -svabskim kad naticu noge treba ih pomalo sa hladnom vodom istusirati i sjediti tako da se malo podignu noge-staviti na jastuk i sl.i treba nositi one carape da se ne dobiju prosirene vene,ovamo ti ih doktorica propise i izmjeri ti svaku nogu i naruce specijalno carape,ali neznam vec kako to u bosni ide najbolje pitajte doktoricu uvezi tih carapa

< Poruku je uredio Dina RR -- 4.3.2009 8:33:00 >

(odgovor članu baklavicaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
14.12.2008 11:33:28   
mnn
Meni nisu još počele oticati noge i ako sam ušla u 5mj.krečem se dosta. malo me bilo strah nogu jer mi je to osjetljivo područje...po ljeti poludim od nogu i kapilara...a kad dođe zima sve nestane....nadam se da če me to zaobiči...barem malo....

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
14.12.2008 12:15:36   
Ilhana RR
Vidite mog oteka, dan prije poroda

user posted image

Nista mi nije pogmoglo a vako mi je bilo od 4 mjeseca trudnoce...
Sve sam pokusavala i nista nije uspijelo.

I dan danas samo oteknuta al ne ovoliko, ganjam se sa doktorom
oko ova al spadne otok dok sa ma na tabletama cim prestanem
tablete da pijem ono se vrati. Opet sledece sedmice idem doktoru
jer nemoze ovo vise vako... slabo sta mogu na noge obuci...


(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
14.12.2008 20:00:43   
larina
draga ilhana jesi li pitala doktora zbog cega je toliki otok i koliko treba vremena da ti to spadne.ja stvarno nisam bila natekla imala sam tri trudnoce,ali sam se uvijek kretala,sportski sam tip,bavila sam se sportom prije nego sam rodila djecu,tijelo mi je i sada cvrsto,pa mozda zbog toga nisam naticala

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
14.12.2008 20:03:23   
Ilhana RR
Ma ja se kretala nonstop, pogotovo u trudnoci jer sam citala da se lakse poradja kad se puno kreces tokom trudnoce.
Ali ipak sam otekla vako...
doktori neznaju, u Svedskoj je to sve sasvim normalno... u mojim ocima nije... moram cekati do sledece sedmice da idem doktoru... bude li mi opet isto rekao onda idem drugom jer ovako nemoze vise...

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
14.12.2008 20:07:05   
Anoniman
Evo nekoliko savjeta:
- često se odmarajte sa nogama u povišenom položaju
- pokušajte izvoditi lagane vježbe za noge
- smanjite količinu soli u jelu
- zaboravite na kisele salate, suhomesnate proizvode...

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Oticanje tokom trudnoce
4.3.2009 8:32:36   
Anoniman
prenos postova


IZVORNA PORUKA: ziki

protiv otijecanja, tj zadrzavanja vode u organizmu je dobar zelemi caj, on je dobar i za regulaciju pritiska samo ne treba pretjerivat jer sadrzi dosta kofeina. Ja sam cula i da je dobar caj od kukuruzne svile, nisam ga trazila al znam da je jedan od sastojaka u cajevima za mrsavljenje....pabi vjerovatno doktora trebalo konsultovat. Za otijecanje zglobova, tj listova su dobre i carape za vene, ako mozes da nadjes one koje se samo navlace ne strample zbog stomaka.



IZVORNA PORUKA: Emina*

Ja koliko sam citala, ne valja piti zeleni caj u trudnoci, kako si i sama navela, upravo zbog kofeina...
Ja ga ne pijem, a malo mi oticu noge...
Samo ti smanji slanu hranu, i onda ti se i toliko vode nece traziti... user posted image




IZVORNA PORUKA: issa

Ja oduvijek pijem puno vode, pa sam tako nastavila i u trudnoći. Hranu solim minimalno, ali evo naveče primjećujem da mi noge počinju oticati. I ruke po malo, sinoć sam predostrožnosti radi skinula dva prstena....Vidjet ćemo kako će to dalje ići...Ako ima kakav lijek za to, drage iskusne mame i trudnice, recite namuser posted image



IZVORNA PORUKA: Emina*

Vodu i treba piti u vecim kolicinama,
zato i cesto mokrimo, jer izbacujemo toksine iz sebe na taj nacin....
Ali ako jedemo slanu hranu,
onda tu vodu koju unesemo samo gomilamo u sebi jer se so veze za vodu,
i onda ne izmokravamo, te dolazi do oticanja...

Meni je dr. rekla, vise kretanja, neslana hrana i to je to..

Ali,kao sto Issa rece,
ako neka mama ima jos kakvih krorisnih savjeta,
neka ih podijeli s nama, biti cemo joj uveliko zahvalne user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Oticanje tokom trudnoce
4.3.2009 8:33:43   
Anoniman
prenos posta


IZVORNA PORUKA: Gaba

upomoccc mame
u 37 sedmici sam i pocela sam da oticem
osjecaj je uzasan kao da cu puknuti moze li se `to kako izbjeci?
ili je to znak da je porod blizu ???


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Oticanje tokom trudnoce
4.4.2009 12:06:12   
gvendolina
Ja sam u 37 sedmici trudnoce i tek sam sad pocela intenzivnije oticati.Ne mogu prepoznati svoje nogice,ko da me nesto izujedalouser posted image user posted image user posted image
Inace nosim broj 36 i imam malena stopala,pa mi ovo pravo sega,nemam sta obutiuser posted image
Primjenjivala sam sve ove savjete odavde jela rizu,inace ne solim puno hranu,dizem noge redovno...ali opet istouser posted image
Ne znam da li se stopala smiju cime masirati i da li to pomazeuser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
16.5.2009 0:14:59   
Arijana2
Mameuser posted image da li je nka od vas koristila tablete za izmokravanje zbog oteklih nogu user posted image

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
16.5.2009 8:19:38   
poetesa
draga, ovdje se svi plaše tableta, to ti je na crnoj listi user posted image  bolje pokušaj prirodno.
Ja sam na HRT gledala ovaj recept protiv suvišne tekućine u organizmu a nisam ga još probala: dvije kašikice mrkve ( usitnjeno u blenderu) i toliko rotkve, preliti sa vodom i poslije nekog vremena ( ne sjećam se tačno :) popiti tu vodu i pojesti povrće.

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
16.5.2009 8:20:43   
poetesa
pa ko isproba nek javi user posted image

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
16.5.2009 20:17:48   
Modesty
Bocni mi iglom noge i prsnit ce kao balon. Mene tjesi to sto su mi takve bile i sa prvim djetetom pa se nakon poroda sve vratilo u normalu. Iskreno govoreci, jos nikada nisam cula da je nekoj trudnici dr. propisao neku terapiju radi oticanja, vec samo smanjiti unos soli.

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
17.5.2009 19:35:37   
Anoniman
Ja sam skontala da mi samo na poslu otiču noge. Valjda što "vise" user posted image  (sjedim 8,5h). Kad sam kući vikendom i u pokretu uopšte nema ništa. Pa ako vam vise noge, dignite ih na neku stolicu ili već nešto. Pokušajte....

(odgovor članu Modesty)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
18.7.2009 22:29:21   
bubuli
pise li iko vise na ovoj temi????
ja sam trudna 20.sedmica i oticu mi noge zadnjih 5 dana...fazon je u tome da ja imam oble,debele noge,one prirodno izgledaju otecene i sad me pravo strah...
imam i prosirene vene (genetika)...osim toga prije 2 god.oticali su mi zglobovi na sakama i stopalima...tako da se sve sastalo...
ruke mislim prsti mi oticu preko noci...prstenje vise nenosim...noge odmaram al nemogu samo lezati....
nalazi su mi svi ok hvala Bogu i tlak je uredu...nadam se da ce tako i ostati al bojim se otoka....


_____________________________



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
19.7.2009 8:07:35   
poetesa
To je vjerovatno zbog vrućina... I meni oteknu prsti nožni  i ručni :) naročito kad šetam napolju... Ako je pritisak ok, mislim da nema brige!

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
27.7.2009 8:43:25   
bubuli
kad sam bila na kontroli pozalila sam se doktoru za otoke...rece da uradim proteinogram koji je uredu...tlak se drzi 110/70 konstantno tako da je rekao da je to samo od vrucine...hvala Bogu!!!

rekao mi je da na jesec podjem nositi elasticne carape zbog vena jer sad je vruce a na jesen ko zna kolika cu biti hocul ih moci navuci hehehe

reko je da se sto vise odmaram,drzim podignute noge i uzmem neki gel da ih hladim...


_____________________________



(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
15.9.2009 22:25:52   
leona81
meni su dosad oticale samo sake, i to kad se probudim, i otok spadne za nekih sat vremena...bukvalno nisam osjecala prste i sad kako je hladnije ja obukla carapice, kratke lagane, kad odjednom nesnosan bol u desnoj nozi, ja skinula carapicu kad otekla noga uzas...desna vise nego lijeva....moze li biti samo od toga ili imam razlog da se brinem...ja sam u 30 sedmici i pritisak mi je vecinom nizak, malo solim, pijem tekucine najvise vode i mokrim cesto...ne znam sta je ovo, pravo ruzan osjecaj ko da je tudja noga:(

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
21.9.2009 10:55:55   
lila25
drage moje i meni se poceo javljati problem sa oticanjem nogu,sad sam u 30 sed,i ako vise hodam sve mi je gore i to lijeva samo ne znam zasto samo lijeva noga....meni godi kad malo podignem noge na jastuk i sto vise odmaranja....da li ima jos nekih nacina da se smanji otok.pozzzzz

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
21.9.2009 12:10:10   
Nunny
ja imam slicni problem usla sam u 28 sedmicu i pocela su malko da mi oticu stopala ustvari veci mi je problem da skupim prste jer osjetim kako mi trnu .... obicno tako bude ujutru....nebi to mene toliko ni zabrinjavalo da me uzasno ne boli lijevi bubreg pa se bojim da to nekako nije povezano...je li imao neko slicno iskustvouser posted image

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
21.9.2009 12:12:18   
nikita
kakav ti je tlak? kazu da ne valja oticanje i visok tlak ...i meni stopala oticu i prsti na rukama i bole me noge a lezim user posted image  

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
21.9.2009 12:16:45   
Nunny
nije mi visok uposte normalan mi je..user posted image ....

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
21.9.2009 12:20:30   
nikita
onda se nemoj zabrinjavati...al na iduceg pregledu svakako reci dr-u da otices...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
21.9.2009 12:24:50   
Nunny
pa za 10 dana bi trebala na kontrolu zbog bubrega znas mene brine sto samo kada imam napade bubrega primjetim da su mi stopala otecena i da me prsti bole a one veceri kad je sve ok sa bubregom sve je sasvim ok..

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
17.1.2010 0:12:37   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: nely

Drage moje,dali neka zna zasto se u nekih trudnica pojavljuje voda u nogama ili evt.cijelom tijelu??ja sam trenutno u 13 sedmici i znam da je rano o tome..ali me zanima cisto...
Imam prijateljicu kojoj je ta voda pocela u ranoj trudnoci,pa se pitam zasto dodje do toga..ako neko zna..
unaprijed hvala...


IZVORNA PORUKA: Anoniman

draga moja mogu ti reci iz iskustva da je to gadna stvar.meni je voda toliko buknula da sam bila kao bumbar,desava se zbog toga sto bubrezi ne mogu preraditi vodu u organizmu pa se ona skuplja u tijelu i pritisak se logicno uvecava.reci prijateljici da obavezno kontrolise pritisak svaki dan jer je opasno kad joj voda TAKO RANO PUNI TIJELO.JA SAM JEDVA OSTALA ZIVA JER SU MI BUBREZU ITKAZALI I DOSLO JE DO EKLAMPSIJE.zato nije se salit s tim.pozdrav


IZVORNA PORUKA: suncan_dan

ja sam isto imala taj problem u trudnoci, izgledala sam kao bumbarnoge,ruke,lice.....

razlog da se nakupi voda u tkanini su kod trudnica hormoni,oni su krivi...:) oni postignu da iz zila (vena,arterija...koje vise u trudnoci propustaju tecnost) tzecnost vise tecnosti izlazi u tkaninu.

ko je me god vidio, rekli su da netrosim puno soli! Grska!!!

tada se treba vise soli da koristi, i vise vode pije.
ponekad noge dignut
caj od zare nije prporucljiv, jer se gubi volumen krvi





IZVORNA PORUKA: Shee

A Bože dragi što neki ljudi znaju lupati bezveze.. očito je moja gospođa doktor išla na pogrešne fakultete, pa kaže da se klonim soli..


IZVORNA PORUKA: mamin sin

Mislim da ce svaki dr savjetovati da se uzima manje slano jer pijes manje vode, a ako unosis vise tecnosti a organizam ne moze "stici" da izbaci. Hormoni, mislim da je progesteron krivac, veze vodu, i sporije se eliminise voda..Vise vode=vise otoka=visok pritisak - vrlo cesto je ovakva korelacija. Najcesce se povisi pritisak sto je jako opasno u trudnoci. Meni je ovo savrseno logicno...


IZVORNA PORUKA: mamin sin

zaboravih...
Kazu da je otok ruku i nogu, tj saka i stopala i skocnih zglobova sasvim normalna pojava u trudnoci, ali da se treba paziti na otok koji se javlja u licu i ostatku tijela, bar sam tako citala...


IZVORNA PORUKA: suncan_dan

IZVORNA PORUKA: Shee

A Bože dragi što neki ljudi znaju lupati bezveze.. očito je moja gospođa doktor išla na pogrešne fakultete, pa kaže da se klonim soli..



pa haman onda kod mene lupala 3 doktora, jer sam i ja bila prvo nesigurna!
tako da sam 3 dr. pitala.
a poslije sam toga dosta citala na netu, pogooglaj, pa ces vidijket- barem se moze ovde na njemackim stranicama naci.



IZVORNA PORUKA: suncan_dan

jer ako je premalo soli u venama, onda izlazi voda u tkaninu, a ako dovoljno ima soli, ona tu vodu poveze, tako da voda ostane uz krvi, i neizlazi u tkaninu..... uvijek ima negdije nesto novo, pa i u  medicini, ni ona nije vise kao u kameno doba.


IZVORNA PORUKA: dacy

meni je rekao da se klonim soli, zbog povisenog tlaka 


IZVORNA PORUKA: aazra

Sol je potrebna bas sam citala da ne treba smanjivati kolicinu soli u trudnoci.
Takodjer su nam to ponovili na vjezbama.
Uostalom, pogledajte vitamine za trudnice, svi sadrze "Jod", a posebno hippov "natal - aktiv".
Zato i ako koristite sol, probajte s morskom soli, ona je dobra i za kuhanje, ne samo za kupanje.
U svakom slucaju gledajte na kutijama kada kupujete kolicinu joda koje sadrze, a ovdje posebno mislim na kutije gdje pise "sol" i "so".
Kad smo vec kod oticanja kako da skinem veru, mislim da cu je morati rezati , natekle mi ruke a da nisam ni primijetila, sve sam probala, i sapun, i povuci - potegni ali ne moze.
A cula sam da se mora skinuti. zao mi vere


IZVORNA PORUKA: suncan_dan

IZVORNA PORUKA: dacy

meni je rekao da se klonim soli, zbog povisenog tlaka 


ja ako imas visok pritisak, onda je to nesto drugo. mislila sam na zene, koje nemaju visok pritisak.




IZVORNA PORUKA: idana_85

SOLI treba izbjegavati, jer soli zadrzavaju vodu u organizmu. Dosta je piti,da se sto vise mokri i izbacuje. Oticanje je posljedica nedostatka kalcija u organizmu. Bebici kad nestane, ona luci neki hormon koji pokrece bakterijice koje svi u organizmu imamo. Te bakterijice ispustaju neku vrstu kiseline koja iz nasih soli otapa kalcij i u vidu isparenja ide bebici, a mi oticemo i imamo probleme. Zato pijite sto vise mlijeka i jedite namjernice bogate kalcijem ili dodatno ga uzeti, bolje u tableti nego sumeci, sumece tablete nisu bas dobre za bubrege.



IZVORNA PORUKA: aazra

Ja nisam nista oticala na pocetku tek u sedmom mjesecu.

To za sol, znam da se ne smije jesti puno slano jer onda vise pijes vode, a bubrezi to nestignu preraditi, voda se zadrzava u organizmu i eto oticanja.
A to za kalcij nisam znala, ja pijem magnezij sumeci, a ne znam koje tablete kalcija
Meni je najbolje mlijeko obogaceno kalcijem.

Sto se tice vere, otisli smo u zlatarnu gdje smo kupili prvu i covjek skinuo klijestima i onda smo zamijenili za drugu, koju cu akbg. nositi kad ovo prodje.
uzela sam po sadasnjoj debljini, nema veze ako poslije bude malo velika bolje da ima prostora nego da se tesko skida.
i isti model kao sto je bila ona, i jos nismo puno doplatili.
Osjecam se ko "mlada" . A sve smo pokusali, stvarno nije bilo nacina, nije se mogla ni okrenuti na mom prstu, a kamoli skinuti.


IZVORNA PORUKA: ewica

Umjereni otoci su u trudnoci normalni-treba onda izbjegavati tjesnu odjecu,prstenje, treba takođe smanjiti unos soli. Nije normalno ako otoci pojave se na licu i stomaku te ako otečenost ne prolazi nakon noćnog odmora.


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja od sinoc prvi put primjetila da mi oticu gleznjevi....:( Nekako mi uz to i krenuo visi pritisak....sad ima kontradiktorna stvar....da bi se smanjili otoci preporuceno je piti puno vode, a opet unos tekucine treba ograniciti pri visem pritisku.....:(


IZVORNA PORUKA: mali mrav

Joj drage moje ja sam usla u deveti mjesec i jako me zabrinjava prevelik otok u nogama koji nije konstantan nego se povremeno javlja Imala sam kroz trudnocu problema sa malo visim pritiskom ali ne previse,doktro mi je dao metildopa i sad je ok ali ja imam osjecaj da ce mi popucati koza na nogama,dobro jesam debela ali nikad nisam imala deformisana koljena i clanke od vode...ne mogu vise u cizme stati....Desava li se ovo ikom...ne jedem narocito slano ali u zadnje vrjeme sam pila puno kiseljaka zbog probave iako znam da je gazirano lose za ljude koji iz bilo kojih razloga imaju vodu...sta mislite da li je i to negativno utjecalo....pomagajte


IZVORNA PORUKA: mudrost

mali mrav samo nek ti kontrolisu krvni pritisak, ako je to ok, onda nije nikakav prob.. neke zene jednostavno to dobiju u trudnoci.. ja sam puno oticala u trudnoci, pogotovo u zadnjem mjesecu, i onda mi zadnju heftu krvni pritisak bio visok, i izazvali mi porod.. toliko su mi noge bile otecene da kad je mama vidjela slike rekla da je bolje sto me nije vidjela uzivo. Boze sacuvaj, kakva sam bila zelim ti lahak ostatak trudnoce i da ubrzo uzivas sa svojim piletom


IZVORNA PORUKA: Mamica24

Mene najviše bole koljena izgleda da se tu uhvatila voda  joj pa me boli
kad ustajem a pogotovo ako dugo sjedim.






_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *