|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 16:49:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

Uh kada se sada samo sjetim svega dođe mi da izludim.. Meni čak nisu ni htjeli reći koliko sam šavova imala. Kada sam iz bolnice izašla, vanjski su mi konci popucali, tako da sam ludila od bolova, a rana je izgledala užasno, rascvjetano, ma fuj.. Šivali su me bez ikakve anestezije, još nakod rođenja mog sina skoro sat vremena, tada su me počeli šiti.

Nisam danima mogla veliku nuždu obaviti i pored čepića i to mi je još veću muku stvaralo, jer sam bila jako naduta, tjeralo me na wc a ja nisam mogla nikako, pri svakom naponu, rana se samo više otvarala.. Ma ne daj Bože nikom..

Ispirala sam i hrastovom korom i acidi borici i rivalnol obloge i kamilica i više nema šta nisam.. Poslije sam završila na antibiticima, jer se to sve skupa haos upalilo.

Mjesec dana agonije, nevjerovatnog bola, taj bol čak ne mogu ni uporediti sa porođajnim, a zaista sam imala težak porod.
Kasnije se od antibiotika to pomalo smirivalo, a ja sam mazala nevenovom mašću i kantarionovim uljem, i mislim da mi je od toga i zamladilo.
user posted image ne volim ni da se sjetim!



I meni je dr rekao da mogu i na taj način pokušati,ali da će trajati mjeses-dva,i da bih trebala svaki drugi dan dolaziti na ispiranje,on mi je savjetovao da je bolje da to riješim sekundarnim šavom.

(odgovor članu MaminaBeba)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 16:53:49   
megi
Ja kao i mama alma stvarno nema negativno iskustvo sa epiziotomijom
nije bilo ni ugodno, ali kad vidim sta su neke zene prozivjele svaka vam cast drage mojeuser posted image

ja sam malo popucala, malo su me recnuli samo sivanje je stvarno boljelo u usporedbi sa porodom koji je prosao u jednom naponu
ali sivanje je bilo fuj, jos kad mi je dr rekao opusti se, ma kontam hajde se ti opusti tacno sam osjetila svaki ubod
ali sreca konaca nije bilo puno, fino su ispadali, ali ja sam se ipak trudila da ne sjedim previse prvih dana, pa sam uglavnom lezala, ranu ispirala cajom od hrastove kore, kamilicom, pomalo prskala bivacinom i po preporuci patronazne susila na zraku
fino se operem, prekrijem laganim carsaficem ako ko udje u sobu da se ne prepadneuser posted image  i pustim da se susi na zraku
sve je prilicno brzo zaraslo, imala sam jedan podljev ali sam stavljala obloge od acidi borici i to je brzo proslo
mozda mi je sreca i bila sto sam u wc otisla odmah sutradan bez ikakvih naprezanja
uglavnom nije bilo neugodno iskustvo


_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 17:48:47   
dafri
uff kad se sjetim,
meni je sam porod protekao brzo i ne toliko bolno,problemi su nastali poslije poroda jer je bebica za mene bila prekrupna 3710 i 53 cm
iako su me sjekli popucala sam i sama i pukao mi je grlić maternice,dr. me šio preko sat vremena ,poslije šivanja sam se onesvjestila i nisam mogla doći sebi jer sam previše iskrvarila i kako su poslije utvrdili zbog hematoma koji je ostao
danima sam primala krv,infuzije i ne znam više šta sve ne ,trebali su mi četrvti ,peti dan hirurškom intervencijom otkloniti hematom,e tada kada nisam pukla nikada neću
sreća predomisliše se ,u bolnici sam ostala devet dana, nakon izlaska inficirala mi se rana te sam išla na ispiranje još mjesec dana

dr. mi je rekao drugi put obavezno carski rez


_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 18:02:04   
samedi
Da dodam,jos se nisam usudila da provirim kako izgleda "tamo dole"

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 18:45:09   
nikita
ne zelim se ni prisjecat, uzas user posted image sivanje nije bolilo al poslije uh , vjerojatno zato sto prvih 10 dana nisam mogla lezat

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 22:41:24   
malena.
sivanje nije bolilo...ma nije me bolilo cak ni prva dva dana.a onda su krenule muke...ma katastrofa nisam mogla sjesti bar 20 dana nikako a kasnije pa malo na kuk.imala sam samo 3 konca cini mi se...al kao da ih je milion bilo. ispali su tek poslije 40 dana...ma uzas.al sada i ne osjetim taj rez jedva malo pod rukom. e to je jedino sto ce mi pasti na pamet i cega cu se bojati kada budem htjela opet zatrudnit!!!

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 22:45:38   
malena.
i da dodam muke sa stolicom...tek nakon sedmicu...sam se usudila i to ni sama neznam kako vjerujte da sm plakala od bolova...svaki put kad bi pokusala stala bih jer sam imala osjecaj da ce mi konci pucat...i vjerujte da sam se dva puta ustajala da tusiram i opet se vracala na wc al uhhh ova tema me bas prisjeti tih muka.i jos mi je mm dok sma bila u wc rekao ono hoces brzo...ma jebala sam mu sve od a do ž kroz vrata...

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 22:48:39   
klemzi
Šivanja se, nasreću izgleda, ne sjećam, ustvari nisam ga osjetila jer su mi poslije porođaja radili reviziju pa su me morali uspavati, tako da su me usput i šivali. Rana me nije ništa specijalno boljela, mogla sam fino sjesti na jedan guuser posted image  user posted image Međutim, uplašila me patronažna jer mi je jedan dan pregledala ranu i rekla da mi se zbog sjedenja počela razdvajati i ako nastavim sjediti da će se skroz razdvojiti i da će me poslije ponovo ušivati. Ne moram ni napominjati da sam od tad stalno ležala, ali sam svaki dan virkala sa ogledalom da vidim razdvaja li seuser posted image user posted image
Eto, meni nije bilo strašno!


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 22:49:36   
myb@by
najbolniji dio mog poroda je definitivno bila epiziotomija. Dr me pustila da se ohladim jer smo u isto vrijeme u salu ušle ja i jedna žena, međutim moja beba je bila malo brza pa su mene prvu porodili. Vidjella sam da mi je babica Binasa dala injekciju ali nije imala nikakvog efekta.
Kad se samo sjetim user posted image user posted image user posted image user posted image . Cijelo vrijeme sam se držala za rucke stola i siktala kroz zube. Tu noc sam imala strasne bolove, molila sam ih da mi bilo sta daju protiv bolova. Cak sam i muza zvala da mi donese analgin. Imala sam osjecaj kako vrijeme leti da me sve vise i vise boli.
Na veliku nuždu nisam smjela ni da pomislim, piskila sam stojeci a ranu sam ispirala hrastovom korom.
Nakon prve stolice koja je bila peti dan nakon poroda, bilo mi je mnogooo lakse. Tad sma prvi put i sjela.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 23:07:49   
anitaMO
baš imam pozitivno iskustvo.nije me bolilo samo malo pred kraj.sama sam pukla a i dr.me malo brcnula.ušivala me je jedno sat ipo,kad sam je pitala koliko imam konaca rekla je poprilično.poslije se nisam mogla namjestiti jedno 7 dana.na wc sam tek navečer išla.ali to mi nije ništa strašno bilo.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 23:13:58   
teacher75
blago vama, kad vidim da niste mogle sjediti samo 5 ili 7 dana, a ja skoro mjesec!user posted image mene najvise strah toga kad pomislim opet na trudnocu i porod. zanima me ko je 2 puta radjao kako je prosao 2. put, ima li nade da je tada lakse?

< Poruku je uredio teacher75 -- 4.11.2010 23:14:14 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 23:23:12   
dinaa
Prvi porod grozno sivanje me bolilo uzas a nisam mogla sjediti desetak dana.
Drugi porod hmm nisam ni pukla ni rezana prilikom poroda ali posteljica nije htjela van i dok mi je dr.izvukao pukla od-do uzaaaas ali pocela sam sjediti nakon cetiri dana.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2010 23:23:24   
klemzi
Tičerko, nema razloga da brineš, moja kolegica je nakon prvog porođaja baš imala problema sa epiziotomijom, a nakon drugog je nije ni primjećivalauser posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
5.11.2010 7:47:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75

blago vama, kad vidim da niste mogle sjediti samo 5 ili 7 dana, a ja skoro mjesec!user posted image mene najvise strah toga kad pomislim opet na trudnocu i porod. zanima me ko je 2 puta radjao kako je prosao 2. put, ima li nade da je tada lakse?


Teacher,nemoj brinuti toliko oko toga.
Meni je samo šivanje bilo na drugom porodu manje bolno,pisala sam već,a ni rana me nije puno mučila,10 dan konci ispali,tad sam već mogla skoro pa normalno sjediti,hodati pogotovo.
A dosta žena na drugom porodu prođu bez epiziotomije.Tako da ne mora značiti da ćeš opet imati iste probleme.user posted image

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
5.11.2010 8:36:19   
Niina
Jao, kad se sjetim...mislili su da me uopste ne sjeku ali beba je bila krupna ( 4200g i 57cm) i pocela sam da pucam ,najedanput sam osjetila ostru bol..a vrisak je samo izasao iz mene. bila je to epiziotomija uradjena mimo kontrakcijeuser posted image user posted image user posted image user posted image Samo sam prokomentarisala:" Ko je rekao da epiziotomija ne boli?"
Nakon toga je uslijedilo sivanje koje nije bilo bolno jer su mi dali anesteziju lokalnu, ali sam se tressslaaa i jedva cekala da  se zavrsi.
Znala sam da ce bol biti veca kada se rana ohladi pa sam u torbi za porodiliste spakovala i par tbl. analgina da se nadje pri ruci. I posluzile su..kako se rana hladila bol je bila sve jaca tim vise sto sam pored epiziotomije i pukla i dobila povelike hemoroide. Nisam morala moljakati sestre da mi daju nesto od analgetika,nego sam uzimala kada mi je bilo potrebno.
15 dna od poroda nisam mogla da sjednem, rana kako je zarastala zatezala je, nit sam se mogla nasmijati, kihnuti, zakasljati se... HVALA BOGU STO SU I TE MUKE PRESTALE...oporavak poslije poroda mi je bio gori nego sam porod.





_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
5.11.2010 8:39:24   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

blago vama, kad vidim da niste mogle sjediti samo 5 ili 7 dana, a ja skoro mjesec!user posted image mene najvise strah toga kad pomislim opet na trudnocu i porod. zanima me ko je 2 puta radjao kako je prosao 2. put, ima li nade da je tada lakse?

teacher ti znaš moju zaovu,
eto ona ti je dokaz...
slične ste i građe...
sa prvim djetetom muke živeuser posted image ...sve kao kod tebe ( slobodno je pitaj kad se sretnete)
a sa drugom bebom nije ni pukla nit su je sjekli...
a imala je strah od istog kad je zatrudnila samo je o tome pričala..
čak joj je ova beba bila i krupnija od prve.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
5.11.2010 8:40:07   
veeseelaa
Tiki nisam ni ja ko insan sjela 1,5 mjesec garant al sve prodje, a čim sam sjela na um mi padoše i one stvari user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 5.11.2010 8:41:17 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
5.11.2010 9:18:49   
Neca xxx
Uh, kada citam ova vasa iskustva, skontam da moj  carski rez i nije tako strasan. user posted image
Mozda je razlika u tome sto sam se ja pripremila na to da ce me boljeti i da necu moci ustati i slicno. A kasnije se ispostavilo da nije tako strasno kako sam ja zamisljala.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
5.11.2010 9:38:12   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

blago vama, kad vidim da niste mogle sjediti samo 5 ili 7 dana, a ja skoro mjesec!user posted image mene najvise strah toga kad pomislim opet na trudnocu i porod. zanima me ko je 2 puta radjao kako je prosao 2. put, ima li nade da je tada lakse?

teacher ti znaš moju zaovu,
eto ona ti je dokaz...
slične ste i građe...
sa prvim djetetom muke živeuser posted image ...sve kao kod tebe ( slobodno je pitaj kad se sretnete)
a sa drugom bebom nije ni pukla nit su je sjekli...
a imala je strah od istog kad je zatrudnila samo je o tome pričala..
čak joj je ova beba bila i krupnija od prve.user posted image


hvala, utjesila si meuser posted image al bez obzira na sve, opet bih isla na prirodni porod (kad bih mogla birati) radi raznih drugih stvari


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
5.11.2010 9:42:43   
Hanady RR
e teacher ta ti je pametna, ja sma išla na carski i vjeruj sad bih se potpisala na prirodan porod.
mala je maca to dole koliko se ispatiš sa oporavkom nakon carskoguser posted image
Bar je kod mene takav slučaj bio...i zaista tješi me činjenica da nakon carskog može se na prirodni porod...to me baš okuražilo za životne planoveuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
5.11.2010 16:05:15   
DobraVila
Kad citam ove poruke,bas vidim da u Bosni cesto rade epiziotomiju,a znam i po tome sto je moja sestra babica i radila je neko vrijeme u Bosni.Doktori nazalost nemaju strpljenja da cekaju,i da se potrude da porod prodje i bez toga user posted image user posted image user posted image .Jos ne znam ni jednu moju drugaricu koja se je porodila a da je prosla bez epiziotomije user posted image .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
5.11.2010 23:05:49   
malena.

IZVORNA PORUKA: DobraVila

Kad citam ove poruke,bas vidim da u Bosni cesto rade epiziotomiju,a znam i po tome sto je moja sestra babica i radila je neko vrijeme u Bosni.Doktori nazalost nemaju strpljenja da cekaju,i da se potrude da porod prodje i bez toga user posted image user posted image user posted image .Jos ne znam ni jednu moju drugaricu koja se je porodila a da je prosla bez epiziotomije user posted image .

da bas je tako.kod nas je to postalo obavezno. dakle doktor je drzao makaze i prije neg sam ja pocela gurat...i samo sam jednom gurnula i on je vec zarezao a beba izasla kada sam drugi put gurnula...dakle moglo je proc i bez tog al et.
moja rodica sa drugom bebom bacila doktoru makaze jer je osjetila da moze i da beba je izasla sama od sebe i prosla je bez rezanja..

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu DobraVila)
Neposredna veza do poruke: 97
   [Obrisana poruka]
8.11.2010 19:16:39   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu malena.)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
15.11.2010 19:31:11   
rose
ja sam u ovom momentu ubjedjena da me porod nije nista bolio koliko me ovo sada boli...nit sjest nit lec tesko se ustane...srecom sveki je tu i mm pomaze oko svega i velika su podrska

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
15.11.2010 19:38:15   
rose

IZVORNA PORUKA: dadada

mene nisu konci tj rana toliko bolili koliko me bolio hemoroiduser posted image koji je valjda iskocio od napona...e to je bila bol...nisam mogla normalno sjesti...prije sam se uvijek pitala na sta se to ljudi zale oliko...a sad mi je sve jaasnouser posted image


i to u trudnoci je vec iskocilo al nijr boilo sada je vece...sta se moze kasnije...operativno, kremice?

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *