|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 12:56:40   
sirnica
Meni je babica rekla da ne mažem rivanolom jer rana treba da bude suha. Rivanol ublaži bol, ali i vlaži ranu tako da sporije zarasta. Ja sam kupila bivacin u spreju, ali i to sam koristila baš kad puno boli. Uglavnom dosta sam i sama popucala, ali me je više boljela rana od epi, sporije zamlađivala i sada je ožiljak od epi izraženiji nego od prirodnog pucanja.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 13:34:52   
Super Beba
mislim da ću držati "topla voda - ispiranje, dobro posušivanje i, kad je moguće, "luftanje"...
Ja kupila bivacin sprej još u trudnoći i ne usuđujem se staviti ga dole..imam osjećaj da bi me peklo k'o sami vrag...tako da idem na ovu prirodnu metodu i dalje...samo se nadam da će se ovaj rez sa strane osušiti ubrzo, jer me nervira što je rana vlažna..sad mi je gore što sam se tim opteretila, nego sama bol od epi...

uh..i mi žene, ima li šta da nas mimoiđe...još kad mi kažu, ma sve se zaboravi kad beba dođe...jes' jes', ali ja bih iskreno više uživala u svom piletu i bez ovih muka...

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 13:38:05   
koka i po
rivanol se stavlja na ranu ako je upaljena.
nema potrebe ga stavljati radi prevencije .Bivacyn prasak je bolji od onoga u spreju jer ne przi i nema iritacije.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 14:13:10   
Natty
ja sam koristila caj od hrastove kore za bolje zarascivanje rane i za brze ispadanje konaca,sa njim sam se prala 2 x dnevno i sve super proslo konci poceli ispadati 12 dan

_____________________________

...ko ne valja sebi,neće nikome...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 14:16:01   
Hannan
Ja sam piskila u kadi, nije bilo druge mogucnosti, stojeci, poslije obavezno pranje, posusivanje, pa  tapkanjem rivanolom i sacekam pa da se osusi, novi ulozak. Porodila sam se u utorak, a u petak su mi konci poceli ispadati, tad sam pcoela preko uloska stavljati gazicu namocenu u zambakovo ulje. Deseti dan od poroda sam se zahvalila pomocnicima i preuzela kucne obaveze u svoje ruke, a 40-i dan bila na svadbi :)
Jel' vi  osjetite bolove, probadanje i sl na promjenu vremena? Moja mama je nekad prije 30g. isto imala epiziotomiju i dan danas zena na promjenu vremena osjeca probadanje...ja nisma nikad.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 14:18:27   
Natty
o da osjetim i tekako user posted image nekad i za vrijeme odnosa ili poslje zna da boli ,a na promjenu vremena redovno

_____________________________

...ko ne valja sebi,neće nikome...

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 16:09:45   
sirnica
U pravu si, koko, za rivanol. Meni su ga stavljali u bolnici jer mi je bilo malo upaljeno, a preporučili bivacin sprej kod kuće. I mene sprej nije peckao, hladio mi je ranu i baš mi je prijalo, ali i to sam jako rijetko prskala, baš kad moram. Najbolje je da se suši i "luftira"user posted image

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Natty)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 16:20:23   
Anoniman
Jel' vi osjetite bolove, probadanje i sl na promjenu vremena?


Ja ništa ne osjećam,kao da mi nikad nije ni rađena epi.

(odgovor članu sirnica)
  Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 20:03:47   
Super Beba
mene ova rana izludi...nikako da se počne sušiti, iako poslije svake nužde ide obavezno tuširanje i temeljito sušenje...baš me sekira...iako dr. kaže da dok nema gnoja, modrila i upale, da se ne brinem...ali džaba...a da li bivacin sprej isušuje ranu??
I kakvo je vaše iskustvo sa velikom nuždom nakon epi?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 21:34:14   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Super Beba

mene ova rana izludi...nikako da se počne sušiti, iako poslije svake nužde ide obavezno tuširanje i temeljito sušenje...baš me sekira...iako dr. kaže da dok nema gnoja, modrila i upale, da se ne brinem...ali džaba...a da li bivacin sprej isušuje ranu??
I kakvo je vaše iskustvo sa velikom nuždom nakon epi?


ja sam prva 2-3 dana jela samo kompote i tecnost, pa sam uspjela stojeci izbaciti iz sebe, ali sam nakon toga imala zatvor nekih 5-6 dana i morala sam uzeti laxativ- cepic inace ne bih mogla, nema sanse...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 21:36:04   
m.i.n.a.
Mene rana poslije nije toliko bolila koliko sam proces sivenja..ili mozda ne razmisljam o toj boli..ponekad me zigne ili zategne pa me podsjeti ali ja se vec odavno ponasam ko da je sve gotovo...uglavnom nsam nista stavljala,samo tu i susenje i ponekad luftanje..a epi.mi je bila itekako velika..ja sma sve obavljala stojeci u kadi,sebi donijela stolicu pred kadu,oslonim se na koljena i prebacim preko..
Sto se tice stolice to je bio moj problem i opcenito me vise bilo strah poslije poroda nego porod sam..oduvjek imam problema sa stolicom a jos sam zaradila hemice i to puno njih grozno vidjet,grozno imat...kad sesti dan nisam imala stolice a u apoteci noisam mogla nista dobiti bez ginekologa ja sma bila na rubu zivaca..onda me sestra nasavjetuje,kaze ili stavi cepic ili uoblici sapun kao cepic,malo ga raskvasi i stavi..tako slicno i oni prave klistir..poslusam je jer ipak je medicinski radnik sa dva poroda..i pomoglo mi je,ja sam stvaila sapun i to jedva zbog hemica..pomoglo je,iako pomalo ali obavila sam...sad sam kupila bombonice ortisan,pola sazvacem prije spavanja sa velikom casom vode i ujutro bez pola muke sve obavim,dodise ortisan je za one koje ne doje...
eto ja se raspisah al obzirom da znam sta je strah od velike nuzde morala sam reci pa ako bude kome pomoglo super..

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 21:42:27   
teacher75
ja sam bez problema u apoteci uzela Dulkolax cepice, ne idu na recept, izaslo je nakon samo pola sata sve iz mene kao proljev, uh tog olaksanja, kad se samo sjetim!!!user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 21:57:14   
Natty
ja sa stolicom nisam imala nikakvih problema ,jedva sam docekala da prodje 12 sati od epiduralne da mogu otici na wc obaviti veliku nuzdu,sestra se cudila kako to i ona mene ubjedjuje da me osjecaj varauser posted image aman zeno dizi me iz kreveta ako mislis da ti se neuneredim u krevet user posted image al mozda je to bilo kod mene tako zato sto ni klizma nije djelovala na mene ....

_____________________________

...ko ne valja sebi,neće nikome...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 22:02:17   
Simran
Ja sam Bivacin sprej koristila odmah ujutro poslije poroda i doktor na porođajnom mi je rekao da to koristim svaki put poslije mijenjanja uložaka i tako sam i radila..Elem rana me je prestala boliti već 5 dana, 7 dan sam već ostala sama sa bebom i radila mnogo šta po kući....Sprej me nije bolio niti je peckao već sam imala osjećaj hlađenja i bilo je super user posted image user posted image ....  A što se tiče odlaska u wc i velike nužde meni je puno pomogla masna pileća supa i mendarine,a sa stolicom sam imala problema prije porođaja i hemoroidima koje vučem i sada već na početku trudnoće,ali nakon porođaja sam išla u wc najnormalnije,ali sam se ubijala domaćim pilećim supama (po litar dnevno user posted image )....Konci ne znam kada su ispali jer i nisu već su bili oni razgradivi i njih sam prestala osjećati već 3 dan.........A što se tiče bola za vrijeme promjene vremena to je redovno,MM mi kaže da bih mogla raditi na prognozi vremena,jer je bol oštra i kretka u tom predjelu i to samo kada se vrijeme mijenja user posted image .
Čak sam par puta znala reći suprugu: Nemoj ići sutra pješke, idi sa kolima do navečer će pasti kiša user posted image ....A to sam znala zahvaljujući rani od epiziotomije user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 22:12:06   
la bomba
Grozno!!!!
NIsam mogla sjesti normalno mjesec dana sigurno, ... haman sve sam stojeći i ležeći morala.
Odlazak u WC bolan, bilo koja nužda.
Konci ispadali više od 40 dana.
Nakon 7 dana sam počela koristiti sprej Byvacin sprej, ... da sam i prije, al nam na vježbama govorili da ne treba ništa, a opet patronažna sve kontra. Sprej mi je pomogao, imam osjećaj minimalno.

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 22:37:54   
rose
IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam bez problema u apoteci uzela Dulkolax cepice, ne idu na recept, izaslo je nakon samo pola sata sve iz mene kao proljev, uh tog olaksanja, kad se samo sjetim!!!user posted image


ja sam koristila prolax cepice jedno 5 dana cisto da se ne napinjem...a sad me boli user posted image ...mada sam ja i prije imala kao manju ragadu a to se bilo saniralo jos prije trudnoce i u trudnoci nisam imala problema...sad mi je muka ziva...ginekologica mi je rekla da su me ruzno recnuli, vise prema anusu...pa mozda zbog toga...hajd valjda ce proci, pomalo mazem nevenovom kremom i kantarionovim uljem user posted image inace mene je uzasno bolilo prvih 7 dana a opet mi je lakse bilo dojiti sjedeci pa sam sjedila na jastuku za dojenje...u rupi user posted image al cim su ispali konci (7 dan) ja sam pocela relativno normalno sjediti...inace sam koristila balzam peruvianum, a nakon sto su konci ispali, rivanol obloge...i poslije toga par dana kantarionovo ulje...nisam je sad nesto bjesomucno susila...nekoliko puta fenom, i mozda jednom onako na zraku


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 22:38:13   
taurus
meni je danas 22 dana od poroda i konci još nisu ispaliuser posted image user posted image user posted image user posted image
vidim da je i kod ostalih žena koje su se nedavno porodile isto bilo, tj. konci ispadali i po 40 dana
poslije prošlog poroda konaca sam se riješila nakon 7 dana i bila sam super
a sada je izgleda do vrste konca koji koriste
užasuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu la bomba)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 22:39:35   
Skvo RR
A kako ste uopste skontale te koncice...meni su se nekako raspadali...u malim djelicima...sam nalazila na ulosku.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 22:40:37   
teacher75

IZVORNA PORUKA: la bomba

Grozno!!!!
NIsam mogla sjesti normalno mjesec dana sigurno, ... haman sve sam stojeći i ležeći morala.
Odlazak u WC bolan, bilo koja nužda.
Konci ispadali više od 40 dana.
Nakon 7 dana sam počela koristiti sprej Byvacin sprej, ... da sam i prije, al nam na vježbama govorili da ne treba ništa, a opet patronažna sve kontra. Sprej mi je pomogao, imam osjećaj minimalno.


sve isto ovako, s tim da ja nisam ni sprej koristila posto su nam na vjazbama govorili da ne uzimamo. dojila sam lezeci, a u wc-u sve obavljala u stojecem polozaju mada me boljelo i dok stojim sigurno bar 15 prvih danauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu la bomba)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 22:42:13   
teacher75

IZVORNA PORUKA: taurus

meni je danas 22 dana od poroda i konci još nisu ispaliuser posted image user posted image user posted image user posted image
vidim da je i kod ostalih žena koje su se nedavno porodile isto bilo, tj. konci ispadali i po 40 dana
poslije prošlog poroda konaca sam se riješila nakon 7 dana i bila sam super
a sada je izgleda do vrste konca koji koriste
užasuser posted image user posted image user posted image user posted image


i ja mislim da je do vrste konca, jer kazem ti kako se patronazna zijanila kad je vidjela kakvi su konci bili nakon 10 dana, ko da su tek siveni. da mi nije neke sama skinula ko zna kad bi ispali, tako mi je ona rekla. a nalazila sam na ulosku ostatke tek nakon mozda mjesec i po

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 22:43:39   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

A kako ste uopste skontale te koncice...meni su se nekako raspadali...u malim djelicima...sam nalazila na ulosku.user posted image


I kod mene isto ovako...ali pretpostavljam da ima vise vrsta konaca...Ma sutite hvala Bogu pa izmislise i to- meni je majka pricala (tatina mama) kako su njima stavljali nekakve metalne kopce- pa poslije morali ici na vadjenje user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amrino -- 19.2.2011 22:44:01 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 22:44:51   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Amrino

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

A kako ste uopste skontale te koncice...meni su se nekako raspadali...u malim djelicima...sam nalazila na ulosku.user posted image


I kod mene isto ovako...ali pretpostavljam da ima vise vrsta konaca...Ma sutite hvala Bogu pa izmislise i to- meni je majka pricala (tatina mama) kako su njima stavljali nekakve metalne kopce- pa poslije morali ici na vadjenje user posted image user posted image user posted image user posted image

uh ,jezivouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 22:45:57   
taurus
joj tiki čuj mjesec i po user posted image user posted image user posted image user posted image
pa ima da poludimuser posted image user posted image user posted image

skvo ja sam prošli put nalazila konce na ulošku i to cijele, dužine cca 3-4 cm
e sad ne znam možda su to bili unutrašnji konci
a sada nemam unutrašnje, već samo tri vanjska, znam da je to mala rana u odnosu na rane kakve budu, ali eto već mi je dosadila

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 22:47:33   
teacher75

IZVORNA PORUKA: taurus

joj tiki čuj mjesec i po user posted image user posted image user posted image user posted image
pa ima da poludimuser posted image user posted image user posted image

skvo ja sam prošli put nalazila konce na ulošku i to cijele, dužine cca 3-4 cm
e sad ne znam možda su to bili unutrašnji konci
a sada nemam unutrašnje, već samo tri vanjska, znam da je to mala rana u odnosu na rane kakve budu, ali eto već mi je dosadila


moji nisu bili tako dugi vec kao mali crvici, par milimetara

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.2.2011 22:49:22   
Amrino
Do vrste konca je zeno garant- a ti gledaj da sto vise "zracis" ranu to bi trebalo ubrzati oporavak...i probaj stavljati kantarionovo ulje...Ja sam se uvjerila i po sebi a eno i po djeci (rane od suneta) da je to zakon!

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *