|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: odlazak zubaru
1.6.2012 10:37:06   
sara.at

IZVORNA PORUKA: Bubisa

Ja sam maloprije tj predvecer bila kod zubara, (trazim uzrok glavobolji koja je neizdrziva), i popravljao mi je jedan zub, dao anesteziju i lijepo mi objasnio da to smije i da nije stetno, nego da je veca steta ako taj zub ostane tako tu pokvaren... a te Naf tabletice sam uzela na svoju ruku kad sam usla u 3 mjesec trudnoce, jer mnoge trudnice ga koriste, a meni su zubi jako loseg kvaliteta, pa bar malo da sprijecim mogucu stetu..user posted image


Meni je ginokolog objasnio da je normalno imati glavobolje u trudnoci,posebno u drugom trommesecju,jer tjelo sadrzi vecu kolicinu krvi na Koje tjelo Nije naviklo. Ja Sam dobila Tablete zbog glavobolje i pila Po Pola Po potrebi jer Sam plakala od glavoboljeuser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Bubisa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: odlazak zubaru
1.6.2012 21:57:26   
Bubisa

IZVORNA PORUKA: sara.at


IZVORNA PORUKA: Bubisa

Ja sam maloprije tj predvecer bila kod zubara, (trazim uzrok glavobolji koja je neizdrziva), i popravljao mi je jedan zub, dao anesteziju i lijepo mi objasnio da to smije i da nije stetno, nego da je veca steta ako taj zub ostane tako tu pokvaren... a te Naf tabletice sam uzela na svoju ruku kad sam usla u 3 mjesec trudnoce, jer mnoge trudnice ga koriste, a meni su zubi jako loseg kvaliteta, pa bar malo da sprijecim mogucu stetu..user posted image


Meni je ginokolog objasnio da je normalno imati glavobolje u trudnoci,posebno u drugom trommesecju,jer tjelo sadrzi vecu kolicinu krvi na Koje tjelo Nije naviklo. Ja Sam dobila Tablete zbog glavobolje i pila Po Pola Po potrebi jer Sam plakala od glavoboljeuser posted image


Ali meni je krvna slika losija dosta, nego inace, sad sam skroz na donjoj granici, uglavnom bol polahko nestaje..znaci da je imalo bar malo veze sa zubom...

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: odlazak zubaru
6.7.2012 23:37:15   
didasa
Pozdrav zenice,
ja sam prije mjesec dana slomila jedinicu i od tada sam stalno kod zubara priprema mi korijen za nadogradnju.jeli neka od vas stavljaal zub na saraf i koja je procedura jeli bolno??

(odgovor članu Bubisa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: odlazak zubaru
6.7.2012 23:40:57   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: didasa

Pozdrav zenice,
ja sam prije mjesec dana slomila jedinicu i od tada sam stalno kod zubara priprema mi korijen za nadogradnju.jeli neka od vas stavljaal zub na saraf i koja je procedura jeli bolno??



Nisam stavljala,ali znam da nije bolno,svakako radis pod anestezijom,nista se ne briniuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu didasa)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: odlazak zubaru
6.7.2012 23:42:56   
didasa
Hvala draga ma na kraju krajeva i da boli podnijeti moram bolje i to nego hodati ovako krezavo

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: odlazak zubaru
6.7.2012 23:45:34   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: didasa

Hvala draga ma na kraju krajeva i da boli podnijeti moram bolje i to nego hodati ovako krezavo



Naravno,ali moja sestra je stavljala i kaze da je nije nista bolilo specijalno vise od obicne popravke zubauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu didasa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: odlazak zubaru
16.7.2012 21:28:04   
didasa
Dobila sam zubicuser posted image nadogradjen bez anestezije i bezbolno

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: odlazak zubaru
14.9.2012 11:55:55   
milenium
ne znam dal otići zubaru ili ne u trudnoći,i buni me to s anestezijom,netko govori da nije štetna a netko govori da je,a netko opet kaže da može anestezija ol ona bez adrenalina.e sad da samo kažem anesteziju ili da pitam bez adrenalinauser posted image tko zna uopće imaju li oni tu bez adrenalinauser posted image na ogledalu ne vidim ništa jer je vjerovatno kvar sa strane između 2 zuba donja kutna,ali pod jezikom osijećam kao da je napuklouser posted image

(odgovor članu didasa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: odlazak zubaru
14.9.2012 12:25:32   
Lejla Ka
Pročitaj ovaj tekst. Jeste da se radi o anesteziji i dojenju, ali se zbog pojašnjenja može primjeniti i na trudnoću, posebno onu stariju od 20 sedmica http://www.djeca.org/index.php/sve-o-djeci/teme/dojenje1/1090-dojenje-i-upotreba-lokalnog-anestetika-prilikom-stomatolokih-intervencija

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: odlazak zubaru
14.9.2012 12:38:21   
bebacha
svaki zubar mora imati anesteziju bez adrenalina jer se ona koristi kod srcani i jos neki skupina bolesnika
ja sam u trudnica vadila zub sa anestezijom
a mozda ti moze i bez ako nije veliki kvar

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: odlazak zubaru
14.9.2012 12:39:46   
djoisa
zub mozes popraviti i bez anestezije

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: odlazak zubaru
14.9.2012 15:05:58   
Alhemicarka
milenium, imala sam istu dilemu i otišla kod svog zubara, čija je magistarska teza bila - anestezija u trudnoći. Elem, objasnio mi je, ako te zub ne boli, može se popraviti bez adrenalinske anestezije, međutim ako te boli, neadrenalinska ne djeluje, a sama bol proizvede više adrenalina nego ona što je daju u anesteziji. Mene je pred kraj trudnoće zub zabolio, dali su mi anesteziju i sve je prošlo ok. Sretno!

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: odlazak zubaru
14.9.2012 22:17:03   
milenium

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Pročitaj ovaj tekst. Jeste da se radi o anesteziji i dojenju, ali se zbog pojašnjenja može primjeniti i na trudnoću, posebno onu stariju od 20 sedmica http://www.djeca.org/index.php/sve-o-djeci/teme/dojenje1/1090-dojenje-i-upotreba-lokalnog-anestetika-prilikom-stomatolokih-intervencija

hvala lejla. po ovome vidim da može i s adrenalinomuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 88
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *