|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
1.4.2012 16:53:35   
ajla86
eh hvala zene sad mi je lakse...ma joj svega sa naslusas onda neznas sta da radis.naravno gledas da bebi bude bolje da nesttis njoj a nas ko sisa user posted image user posted image user posted image
otisu sutra svakako pa zena je dr ipak..nije blecak neki...
hvala vam

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
1.4.2012 17:01:29   
novi kolacic
ja imam zub koji me bolucka, ostecena plomba i zvala zubara da pitam za popravku sa anestezijom, on rece da dodem da mi odradi bez anestezije (nema govora, bojim se ko luda), ali da nece mi davati anesteziju u trudnoci, bez obzira na mjesec trudnoce user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
1.4.2012 17:05:30   
vjestica
ma to su samo neki stomatolozi preoprezni
promjeni stomatologa
tako sam ja jednom išla kod jedne dr, tada sam bila trudilica, i uvijek sam poslije ovulacije bila potencijalna trudnjača , odem ženi u fazi poslije ovulacije radi osmice , kaže da čekam menstruaciju, neće da mi radi zub
ja sačekam da dobijem i odem njoj, ona otvori zub i vidi da je za vaditi, ali pošto sam dobila, ne smije mi izvaditi zub
kad mi je otvorila, mene je zub počeo boliti i sve dok mi nije prestala menstruacija, kad sam smjela izvaditi zub sam jela voltarene od bolova user posted image

< Poruku je uredio vjestica -- 1.4.2012 17:06:24 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
1.4.2012 17:22:22   
ajla86
ma i ja kontam da je to od zubara do zubara...
mislila sam ono mozda sta ja znam po sedmicama je bitno kad zub radis/vadis
i ja cu sa tom anestezijom bez adrenalina raditi ...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
1.4.2012 17:45:06   
Leva
Moj MPO doktor tvrdi da samo treba izbjegavati anesteziju sa adrenalinom a svi znaju koliko su doktori koji se bave potpomognutom oplodnjom oprezni po tom pitanju. Mislim da je veci rizik i za majku i za bebu da ona ima neku infekciju nego da se ona sanira. Sretno kod zubara i ugodan ostatak trudnoce bez zubo belaja user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 11:29:30   
Anoniman
ozdrav zene,
da uitam da li ima kakve razlike izmedju (b)lombe bijele i srebro boja i kakva imal veze sa trajnoscu i ostalo ili je svejedno, jedino sto bijela je boja zuba a lese izgleda
?

(odgovor članu cija)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 12:06:32   
Miracle*3
Ja bi rekla obavezno ici zubaru.
OVO JE VAZNO!!
Ja sam se porodila prije 3 mjeseca. i rodila sam u 8. mjesecu. Ja sam trebala ici na CR, mirovala sam kod kuce, nista nisam radila zbog visokog pritiska i samo sam odjednom pocela krvart i porod je krenuo. Mjesec dana posle sam otisla zubar, jer me bolio zub koji sam stalno nesto lijecila i popravljala. Zubar je rekao da ga moram izvadit. Kad je slikao, nije bilo tako strasno, ali kad je izvadio, rekao mi je da sam dosl u zadnji tren i da sam se zbog tog zuba ranije porodila. Neki dan gledam kako u Srbiji uvode osim u vrticima i u skoli neki program koji ce djeci uvesti naviku redovne higijene zuba, sto podrazumijeva i pravilno pranje i odlazak zubaru, ali posle kaze dr da u Srbiji imaju dosta trudnica koje radjaju prijevremena zbog zubauser posted image .
Naravno, nije svaki kvar uzrok tome, ali pogotovo u trudnoci kad ne mozes ni slikati nit koji djavo, bolje je otic nego trpit.

A ja sam u svakoj trudnoci popravljala sa anestezijom

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 12:11:13   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: triputmama

ozdrav zene,
da uitam da li ima kakve razlike izmedju (b)lombe bijele i srebro boja i kakva imal veze sa trajnoscu i ostalo ili je svejedno, jedino sto bijela je boja zuba a lese izgleda
?


ja kako znam kvalitet je isti, mislim na tvrdoću
ove srebrne raja mijenja za bijele jer navodno sadrže neku supstancu koja može uticati odnosno stvarati glavobolje


< Poruku je uredio veeseelaa -- 31.5.2012 12:14:17 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 12:16:13   
M kao Mama
ja koliko znam srebrene su dugotrajnije

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 12:22:11   
veeseelaa
baš provjerim, mada kako je meni dr rekao isto je to
mada postoji ta neka priča da srebrne nisu baš najzdravije, moj brat je prominio sve srebrne u bijele user posted image
ja nisam


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 12:22:32   
ajla86
i ja sam popravljala zub i isto mi je receno da zub je jako opasan za trudnicu mada nsiam znala da moze urzokovati prijevremeni porod user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a meni su svi zubi otisli u trudnoci sad....uzasni su mada nikad nisam imala neki kvalitet zuba ali opet sam se borila nekako sad je vec gotovo stomatolog mi je reko da nepravimo ako me neboli dam dodzem kad se porodim da ove sad sto su se pokvarili popravimo

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 12:24:34   
veeseelaa
jesi li pila naf tablete u trudnoći?



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 12:27:23   
Lady26

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

ja koliko znam srebrene su dugotrajnije

I jesu, samo sto su kao stetne...kod mene su sve ove "metalne"

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 12:30:22   
ajla86
ako mene pitas...
jesam pijem ih jos...ali nikad nsiam imala zube ko normalan covjekuser posted image user posted image user posted image user posted image vazda su me patili jer sam imala gnojne spcese u vilicama pa mi kao otisla kost koju su kiretirali na oralnoj kirurgiji na stomatologiji i receno mi je da cu kad tad sve povaditi zube sto je jos gore nesmjem niti navlake niti one an saraf kako se zovu user posted image user posted image user posted image hjer bi u roku od 24 sata zavrila na maksiofacijalnoj hirurgiji...spasa mi nema kreza cu biti uskoro user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 12:50:28   
veeseelaa
a joj baš mi je žao
pa kako je došlo do svega toga, jel nasljedno?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 12:53:55   
ajla86
nemaju pojma....ja sam sa gnojnim kesama u ustimac user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image fujjjjjjjj obisla sve sarajevske zubare privatnike cackali me uzimali pare samo dok nisam otisla na stomatologiju na oralnu hirurgiju i neki me profesor Foco ili Faco neznam sad odmah me radio i naravno 50 studenata okio mene jer se to bas nevidza cesto...
nadam se da nije naslijenouser posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 12:58:19   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

ja koliko znam srebrene su dugotrajnije

I jesu, samo sto su kao stetne...kod mene su sve ove "metalne"



ja, nemam puno plombi, mislim četri, mrsko mi sad na ogledalo, redovno idem stomatologu, i sve su mi te starinske, sad rade te bijele, kao jer su estetski ljepše, ali ove birvaktile su jako, jako kvalitetnije, ja ih imam još iz osnovne škole, i svaku put kada odem zubaru kaže nema potrebe da se mjenaju

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 13:00:15   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: ajla86

nemaju pojma....ja sam sa gnojnim kesama u ustimac user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image fujjjjjjjj obisla sve sarajevske zubare privatnike cackali me uzimali pare samo dok nisam otisla na stomatologiju na oralnu hirurgiju i neki me profesor Foco ili Faco neznam sad odmah me radio i naravno 50 studenata okio mene jer se to bas nevidza cesto...
nadam se da nije naslijenouser posted image user posted image


pa baš čudno, od kuda tolije gnojne kesice.... iskreno mi je žao....
možel li nekim preparatima uticati na zubno meso? na sanaciju il usoravanje propadanja korijena?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 13:01:47   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

ja koliko znam srebrene su dugotrajnije

I jesu, samo sto su kao stetne...kod mene su sve ove "metalne"



ja, nemam puno plombi, mislim četri, mrsko mi sad na ogledalo, redovno idem stomatologu, i sve su mi te starinske, sad rade te bijele, kao jer su estetski ljepše, ali ove birvaktile su jako, jako kvalitetnije, ja ih imam još iz osnovne škole, i svaku put kada odem zubaru kaže nema potrebe da se mjenaju


ja sam jednom samo popravila zub kao dijete, sa 11-12 godina
tek sam u 24-25 godini imala potrebu otiću zubaru, ne znam zašto al i ja mislim da su one prijeratne plobme bile beton
da odakle su se one uvozile? iz Rusije? user posted image ovo sad nidje vezeuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 13:04:42   
ajla86
nemozes jer ja nisam prije niakd imala probelm..meni su to laicki objasnili da jedniostavno kost propada u vilici....nema lijeka niti izlijecenja...znaci ja cu danas-sutra ili za 10 god morati povadioti zube kojima trudhne korjen jer su desni bolesne i nema nista od njih i morat cu nositi protezu onu kalsicnu..to mi jos gore pada nego ista ali sta cu..
jednosavno bolest vilice eto desi se....meni se desilo kad sam bial IV srednje...mlada,zelena puan zdravlja user posted image user posted image user posted image user posted image i od tada mrzim i zubare i zube user posted image user posted image cuvajte svoje desni..redovno ih cetkajte cetkicom za desni....ispirajte vodom za ispiranje i to je sve sto se moze uraditi....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 13:05:58   
veeseelaa
user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 13:31:38   
Gucci
Ovdje u njemackoj imaju nekakve kao plasticne plombe, tako nesto... uglavnom one se dodatno palacaju od 30 do 60€, za ove obicne koje ti placa osiguranje kazu da su kancerogene i da nisu nikako zdraveuser posted image pa hajd ga sad znaj!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 13:52:17   
sara.at

IZVORNA PORUKA: Gucci

Ovdje u njemackoj imaju nekakve kao plasticne plombe, tako nesto... uglavnom one se dodatno palacaju od 30 do 60€, za ove obicne koje ti placa osiguranje kazu da su kancerogene i da nisu nikako zdraveuser posted image pa hajd ga sad znaj!


Ja Sam do sad samo Plasticne stavljala i Po zubu placala 90-130€ popravak. Cjelu trudnocu normalno isla zubaru i inekciju primala,zivac unistavala jedan, samo nisam slikala zube, to se nesmije a sve ostalo smije. Ovdje obavezno ginokolog napominje da se IDE zubaru,jer u trudnoci lako se kvare zubi.

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 14:36:12   
Anoniman
ja tek sada videla produzetak teme da je u trudnoci odlazak zubaru
mene interesuje za dijete user posted image kod zubarke sto smo ranije imali stavljala im bijelu plombu ova neki dan natrpa onu srebrenu , olovnu ,
vec danima se mucim s time , da nije za decu stetnu kako li ce delovati i ostalo user posted image bas sam zabrinuta
deca imaju 4 i 6 god
ustvari nemam mozda razloga da se brinem , omislim haj dr. valjda zna ali sto neki rade sa ovim neki sa onim lombama user posted image


ako ima kakva tema za deca i zubari remestite ako nije post u redu

(odgovor članu sara.at)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: odlazak zubaru
31.5.2012 21:19:43   
Bubisa
Ja sam maloprije tj predvecer bila kod zubara, (trazim uzrok glavobolji koja je neizdrziva), i popravljao mi je jedan zub, dao anesteziju i lijepo mi objasnio da to smije i da nije stetno, nego da je veca steta ako taj zub ostane tako tu pokvaren... a te Naf tabletice sam uzela na svoju ruku kad sam usla u 3 mjesec trudnoce, jer mnoge trudnice ga koriste, a meni su zubi jako loseg kvaliteta, pa bar malo da sprijecim mogucu stetu..user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *